SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 62 Posts

·
Registered
Joined
·
4,555 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Największe w Polsce SPA i wyjątkowo luksusowy hotel powstanie tuż pod Kielcami. Właśnie rusza budowa!

Jaskinia solna z basenem, zaopatrzonym w wodę z solami z Morza Martwego. Drugi 22 - metrowy basen, luksusowe, największe w Polsce SPA, łaźnia parowa, sauny fińska, ziołowa i na promienie podczerwone. Gdzie to wszystko? Tuż pod Kielcami!

To będzie najbardziej luksusowy hotel w naszym województwie i największe centrum relaksu, pielęgnacji urody oraz wypoczynku. Część przeznaczona na SPA& wellness zajmie aż 1400 metrów kwadratowych powierzchni. To ewenement w skali kraju. Właśnie rusza budowa tego kompleksu klubowo - wypoczynkowego nazwanego Odyssey ClubHotel Well-ness&SPA.

Prestiż na każdym kroku

Zapowiada się chyba najbardziej prestiżowy klubowy ośrodek rekreacyjno – wypoczynkowy w okolicy Kielc. Obiekt, położony na zboczu góry Domaniówka będzie widoczny do strony ulicy Warszawskiej, jadąc w kierunku stolicy właśnie. Na 3 - hektarowej działce powstanie nowoczesny kompleks. Jego część zajmie elegancko urządzony czterogwiazdkowy hotel z 48 pokojami i 4 wytwornymi apartamentami. Ale ów hotel, to zaledwie skromna część całego projektu. Inwestor zapowiada bowiem, że przede wszystkim zależy mu na rozwijaniu części klubowej.

Członkami klubu, który zamierza stworzyć, mają być głównie mieszkańcy stolicy województwa. A rozrywki i okazji do wypoczynku nie zabraknie.

Ogromny basen, unikalne sauny, baseny solne i lodowe

Zacznijmy od basenu o długości 22 metrów i powierzchni lustra wody niemal 200 metrów kwadratowych, jaki z pewnością przyciągnie wielu amatorów kąpieli, zwłaszcza, że w basenie będą zainstalowane dodatkowe urządzenia, zapewniające masaże, kaskady wody, itp. Przy basenie oczywiście leżaki na plaży powierzchni 210 metrów kwadratowych.

Niedaleko świat saun: klasyczna sauna fińska, sauna ziołowa, z niższą temperaturą powietrza, łaźnia parowa z aromaterapią i sauna „infrared”, gdzie ciało będzie się nagrzewać nie dzięki parze, a dzięki promieniowaniu podczerwonemu. Do tego „natryski wrażeń” czyli następna forma wodnego masażu.

Kolejną atrakcją jest basen lodowy i basen solankowy, ulokowany w grocie solnej. W basenie solankowym woda z… Morza Martwego o wyjątkowych właściwościach leczniczo - pielęgnacyjnych, ceniona na całym świecie ze względu na wysoką zawartością minerałów i pierwiastków śladowych. Woda o tak dużym zasoleniu, że ludzkie ciało będzie się swobodnie unosić na powierzchni.

Dla zdrowia i urody

Obok basenu, sauny i groty z morską wodą wielka część kosmetyczna z kilkunastoma gabinetami do egzotycznych i klasycznych masaży, wyszukanych zabiegów kosmetycznych, odnowy biologicznej i medycyny estetycznej. Dalej sala ćwiczeń do uprawiania jogi, tai chi oraz pilates. Nie zabraknie też sal konferencyjnych. Zaplanowano trzy: na 50, 100 i 200 osób.

Klub Odyssey zachwyci także swoim położeniem. Zbudowany na zboczu góry Domaniówka, ponad 350 metrów nad poziomem morza, tonący w zieleni, będzie kusił klientów także restauracją z wielkim 300 - metrowym zewnętrznym tarasem i molem zawieszonym na wysokości 7 metrów nad ziemią. Z tego mola w pogodne dni goście zobaczą panoramę Kielc, Karczówkę, a nawet zamek w Chęcinach.

Budynek mimo nowoczesnej formy architektonicznej jest doskonale wkomponowany w otaczającą go przyrodę głównie dzięki zastosowaniu na elewacjach naturalnych materiałów jak drewno i kamień. Jej budowa rusza za kilka dni, wykonawcą będzie kielecka spółka Condite, należąca do grupy Kolportera. Inwestor planuje uruchomienie obiektu w sierpniu 2010 roku. Wystąpił też o sfinansowanie części kosztów budowy z pieniędzy unijnych w ramach działania „1.1 – Wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw. W nowym klubie i centrum wellness SPA znajdzie pracę około 40 osób. Obiekt zaprojektowała pracownia Team z Buska Zdroj.

Wizualizacje

Rozpoczęcie budowy: czerwiec 2009
Zakończenie budowy: sierpień 2010
Kondygnacje nadziemne: 3
Lokale hotelowe: 52
Projektant: Pracownia architektoniczna Team, Busko - Zdrój
Inwestor: Alutechnika
(informacje z urbanity.pl i Echo Dnia)
 

·
Registered
Joined
·
4,555 Posts
Discussion Starter · #2 ·


 

·
sober-absent-minded
Joined
·
2,391 Posts


Szykuje się ekskluzywny hotel SPA w Kielcach


W Kielcach powstaje nowy hotel 4-gwiazdkowy. Ma mieć charakter klubowy i jest nastawiony na usługi Wellness & SPA. W czerwcu rozpoczęła się budowa. Do użytku hotel oddany będzie według planów w sierpniu 2010 roku.


Odyssey Club Hotel Wellness & SPA powstaje na 3-hektarowej działce położonej na zboczu góry Domaniówka tuż przy granicy administracyjnej miasta Kielce i gminy Maslów. Oferować będzie 48 pokoi i cztery apartamenty.


Pokoje będą klimatyzowane z dużymi 360 x 250 cm oknami, tarasami i bezprzewodowym internetem. iGościom ma służyć restauracja z 300-metrowym tarasem i zawieszonym w powietrzu molem. Położony na wysokości 365 m n.p.m. budynek posiadał będzie liczne tarasy i przeszklenia umożliwiające wykorzystanie widokowych walorów działki (panorama na Góry Świętokrzyskie, miasto Kielce, Zamek Chęciński, klasztor na Karczówce). Jednak jego największym atutem ma być ośrodek wellness & SPA, na który przewidziano 1,4 tys. mkw., w tym: basen 195 m z plażą 210 m, wanna SPA i 150-metrowy taras, trzy sauny - fińska, ziołowa, infrared, łaźnia parowa, basen solankowy, natryski wrażeń.


Część kosmetyczna zajmie blisko 0,5 tys. m i znajdzie się w niej kilkanaście gabinetów do zabiegów odnowy biologicznej i kosmetyki. Będzie też 300-metrowa sala do ćwiczeń: fitness, pilates, joga. Oferta części SPA skierowana będzie w szczególności do członków klubu, jaki jest w planach, i gości hotelowych pragnących skorzystać z zabiegów kosmetycznych. Pod kątem wypoczynku będzie również wykorzystany teren zewnętrzny, gdzie planowane są wkomponowana w otoczenie naturalna sauna z bali, taras-molo nad stawem, liczne instalacje do rekreacji w naturalnym otoczeniu łąk i lasu.


Ale hotel nastawia się też na klienta biznesowego. Odyssey oferować będzie sale konferencyjne na 50, 100 i 200 osób. Duża ilość imprez targowych organizowanych przez stale rozwijające się Targi Kielce dają nadzieję tamtejszym hotelarzom na wysokie obłożenie. Inwestorem hotelu jest biznesmen Piotr Syska, który prowadzi firmę Alutechnika zajmującą się produkcją osłon budowlanych (rolety, bramy, markizy). - Budowę obiektu służącego odnowie biologicznej i rekreacji planowałem już sześć lat temu. Plany realizuję dopiero teraz i w nieco zmienionej formie, ponieważ za sprawą firm doradczych dołożyłem do klubu SPA część hotelową i restaurację - mówi Piotr Syska. - Zamierzam we własnym zakresie zarządzać obiektem, choć nie mogę jeszcze wykluczyć współpracy z którymś z operatorów hotelowych. Część inwestycji finansowana ma być z funduszy europejskich.
 

·
Registered
Joined
·
74 Posts
Hotel Hilton w W-wie 4000 m2 (oczywiście samego spa), obiektów powyżej 1400 m2 jest wiele. Oczywiście zgadzam się że to nie ma znaczenia. Budynek fajnie zlokalizowany, wnętrza ciekawe, zobaczymy co z tego zostanie :)
 

·
sober-absent-minded
Joined
·
2,391 Posts
Warszawski Hilton:

Hotel zaprasza do imponującego (ponad 3.800 m kw) Fitness Clubu & SPA, w którym znajduje się 25-metrowy basen
Czyli nie samo SPA jest tej wielkości.

Poza tym porównując wielkości obu hoteli wynika, że goście Odyssey będą mieli o wiele więcej powierzchni Wellness & SPA na 1 osobę niż w Hiltonie :) A to przecież najważniejsze.
 

·
Registered
Joined
·
4,555 Posts
Discussion Starter · #18 ·
^^Mało jest zdjęć pokazujących tą inwestycję ale widać, że posuwa się ona do przodu.
 

·
Registered
Joined
·
161 Posts
Relaks w solach z Morza Martwego. Luksusowy hotel powstaje jak na drożdżach!
Hotel Odyssey powstanie w stanie surowym do końca tego miesiąca

Do końca tego miesiąca hotel ze SPA i basenem z wodą wzbogaconą solami z Morza Martwego na granicy Kielc i Masłowa ma być gotowy w stanie surowym.(Zobacz wizualizacje)


Czterogwiazdkowy hotel jest budowany na zboczu góry Domaniówka na granicy Kielc i Masłowa. W budynku powstanie 48 pokoi oraz 4 apartamenty, trzy sale konferencyjne na 50, 100 i 200 osób.

Główną atrakcją jest część rekreacyjna. Na powierzchni około 1400 metrów kwadratowych powstanie SPA&wellness, w którym zaprojektowano basen w formie jaskini wypełniony wodą zawierającą sole z Morza Martwego. Niecka będzie miała 22 metry długości, a wokół powstanie plaża pod dachem, czyli miejscem na leżaki.

Hotel będzie mógł się pochwalić największym w Polsce SPA, w którym znajdzie się łaźnia parowa, sauny, gabinety masażu, kosmetyczne i odnowy biologicznej. Na ostatniej kondygnacji powstanie restauracja z olbrzymim tarasem z pięknym widokiem na Kielce.

- Budowa idzie zgodnie z planem, w listopadzie planujemy zakończyć stan surowy. Prace będą trwały przez całą zimę, nie planujemy przerwy. Hotel ma być gotowy w lecie 2010 roku – przyznaje Piotr Syska, współwłaściciel Alutechniki Inwestycje w Kielcach.

http://www.strefabiznesu.echodnia.e...wy-hotel-powstaje-jak-na-drozdzach-25595.html
 
1 - 20 of 62 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top