SkyscraperCity banner
1 - 20 of 397 Posts

·
Registered
Joined
·
4,493 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Politechnika w blasku iluminacji

Najnowocześniejsza w regionie iluminacja powstanie wokół budynków Politechniki Świętokrzyskiej. Na słupach, w trotuarze i na elewacji zostanie zamontowane 80 różnego rodzaju lamp, sterowanych przez komputer - informuje rektor uczelni profesor Wiesław Trąmpczyński.
Od strony ulicy Warszawskiej, staną podświetlane bannery z nazwą uczelni. Autorem projektu iluminacji jest dr Antoni Różowicz - kierownik Katedry Urządzeń Elektrycznych w Politechnice. Wcześniej opracował oświetlenie Jaskini Raj i Kadzielni.
Wykonanie projektu iluminacji Politechniki Świętokrzyskiej będzie kosztować 760 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z zysku uczelni.
Po raz pierwszy cztery budynki dydaktyczne i biblioteka będą oświetlone 29. czerwca.

Aktualizacja: 2008-06-19 13:57:20
http://test.radio.kielce.pl/page,,P...minacji,a88a175ab032639da9db36de37931a32.html
 

·
Registered
Joined
·
4,493 Posts
Discussion Starter · #2 · (Edited)
A tu trochę zdjęć stanu istniejącego:

Centrum laserowych technologii metali Politechniki Świętokrzyskiej:


Budykni dydaktyczne PŚk:


Stołówka studencka:


 

·
Registered
Joined
·
674 Posts
KIELCE
23 lipca 2008 - 0:01

Hala dla Politechniki od Echa Inwestment

- Lepsza taka zapłata niż współpraca z miastem i innymi uczelniami - uważają władze Politechniki Świętokrzyskiej.

Politechnika Świętokrzyska będzie miała halę sportową, którą wybuduje Echo Inwestment w zamian za wydzierżawienie terenu pod rozbudowę Galerii Echo. Uczelnia nie może się doczekać, ale na przeszkodzie stoi jeszcze brak zgody z ministerstwa.

Pierwszy plan był taki, że to miasto, wspólne ze wszystkimi uczelniami, wybuduje centrum sportowe na działce między Politechniką Świętokrzyska a galerią handlową przy alei Solidarności. Poza halą sportową miały powstać basen o wymiarach olimpijskich i sztuczne lodowisko. Pomysł, jak szybko powstał, tak szybko padł.
- To nie miasto z niego zrezygnowało, ale uczelnia. Wybrała współpracę z Echem Inwestment - przyznaje prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

DZIAŁKA ZA MAŁA

Władze Politechniki Świętokrzyskiej przyznają, że pomysł nie był im na rękę. - Ten projekt nie był możliwy do realizacji. Nasza działka jest za mała, aby tyle obiektów się zmieściło - mówi Barbara Goszczyńska, kanclerz Politechniki Świętokrzyskiej.
Dodaje, że centrum miało obsługiwać wszystkie uczelnie w Kielcach, a powstać wyłącznie na działce politechniki. - My dysponujemy małym terenem pod rozbudowę, uniwersytet ma go więcej i to większa uczelnia, więc ona częściej korzystałaby z centrum. To uniwersytet powinien przekazać działkę pod taką inwestycję - przyznaje.

HALA ZA DZIERŻAWĘ

Politechnika szybko przyjęła propozycję Echa Inwestment. - Firma zwróciła się do nas o sprzedaż terenu pod rozbudowę galerii. Taka transakcja nie wchodziła w rachubę, nie możemy się pozbyć działki, jest potrzebna pod rozbudowę - mówi kanclerz. - Dostaliśmy więc propozycję dzierżawy terenu w zamian za wybudowanie przez Echo wielofunkcyjnej hali. Została ona przyjęta.
Na gruncie, który Echo wydzierżawi od Politechniki powstaną parking i droga dojazdowa, a po 30 latach teren wraz z zabudową wróci do uczelni.

POTRZEBNA ZGODA MINISTRA

- Budowa hali mogłaby się rozpocząć w tym roku. Na ukończeniu są prace projektowe. Brakuje pozwolenia na budowę, które wkrótce będzie. Jest jedna przeszkoda. Uczelnia znajduje się na gruncie skarbu państwa, bez zgody ministerstwa nie możemy wydzierżawić działki. Czekamy na nią już rok. Ile jeszcze poczekamy, tego nikt nie wie - przyznaje kanclerz.

Hala ma służyć do organizacji rozgrywek w różnych dziedzinach sportu, także na poziomie międzynarodowym. Zaprojektowano w niej po dwa boiska do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, piłki nożnej halowej, korty tenisowe i strzelnicę. - W obiekcie będzie można organizować także inne imprezy, co nas cieszy, bo uczelnia nie ma takiej sali. Dysponujemy tylko stołówką, w której ze względów pożarowych może przebywać zaledwie 50 osób - przyznaje kanclerz.

Agata Kowalczyk
Źródło:http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080723/POWIAT0104/207912215
 

·
Registered
Joined
·
4,493 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Myślałem, że wszystkie formalności są już załatwione.
 

·
Registered
Joined
·
4,493 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Opóźnia się budowa hali sportowej przy PŚk

Pod znakiem zapytania stoi szybka budowa parkingu wielopoziomowego oraz hali sportowej przy Galerii "Echo". Od blisko roku Ministerstwo Skarbu Państwa nie podjęło decyzji w sprawie tej transakcji.

- Pierwszy wniosek do Ministerstwa Skarbu Państwa wysłaliśmy we wrześniu ubiegłego roku. I chociaż nadal wymieniamy się pismami, to decyzji nie ma i nie wiadomo, kiedy będzie - mówi Wiesław Trąmpczyński, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

Chodzi o budowę hali sportowej i parkingu wielopoziomowego. W zeszłym roku uczelnia wynegocjowała z Echem Investment, że spółka wybuduje halę w zamian za dzierżawę na 30 lat terenu w sąsiedztwie Centrum Technologii Laserowych. Chce ona urządzić tam parking wielopoziomowy dla potrzeb rozbudowanej galerii handlowej. - Początkowo Echo chciało od nas odkupić ten teren, ale się nie zgodziliśmy. Wtedy pojawił się pomysł budowy przez spółkę hali, która jest nam potrzebna - bo uczelni brakuje i sali sportowej, i miejsca, gdzie np. można organizować imprezy kulturalne - w zamian za dzierżawę terenu - tłumaczy rektor Trąmpczyński.
Po negocjacjach ustalono, że spółka wybuduje halę, da uczelni pieniądze na pokrycie podatku VAT, a dodatkowo na nowym parkingu zarezerwuje sto miejsc dla samochodów studentów. Miejsca mają być nieodpłatne, nawet gdyby galeria pobierała opłaty za parkowanie.

Realizacja hali wartej około 15 mln zł ma trwać 18 miesięcy od daty podpisania ostatecznej umowy. Ale kiedy to nastąpi, wciąż nie wiadomo.

- Dla nas ważne jest podjęcie jakiejkolwiek decyzji. Przy odmowie możemy szukać innego rozwiązania, choćby ubiegać się o środki unijne. Potrzeby uczelni są tak duże, że budowa tej hali nie koliduje np. z planami budowy akademickiego centrum sportowego - podkreśla Trąmpczyński.

Rektor dodaje, że tylko na początku wymiany korespondencji urzędnicy ministerstwa mieli merytoryczne pytania co do samej umowy. - Teraz odnoszę wrażenie, że czekają z podjęciem decyzji, tylko nie wiem dlaczego. Pytania, które otrzymujemy, powinny być skierowane do niezależnego rzeczoznawcy, a nie uczelni - mówi.

Na podjęcie decyzji czeka też Echo Investment, które już w zeszłym roku zapowiadało, że prawdopodobnie w 2008 roku ruszy rozbudowa galerii. - Na razie jeszcze trzymamy się harmonogramu tej inwestycji - mówi Wojciech Gepner, doradca ds. public relations Echo Investment. Ale nie chce zdradzić, czy spółka ma inny pomysł na budowę parkingu, jeśli MSP nie zaaprobuje zaplanowanej transakcji.

- W dokumentach, które otrzymaliśmy z Politechniki Świętokrzyskiej, był błąd, który zauważył rzeczoznawca, i poprosiliśmy uczelnię o jego skorygowanie - tłumaczy Piotr Koszewski z biura prasowego MSP i podkreśla, że ministerstwo nadal czeka na tę korektę. - Jeżeli weryfikacja będzie pozytywna, decyzja w ciągu kilku dni trafi do podpisu. Myślę, że może być ona pozytywna - zapowiada Koszewski.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,5499526,Opoznia_sie_budowa_hali_sportowej_przy_PSk.html
 

·
Registered
Joined
·
4,493 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Miliony z Unii na świętokrzyskie projekty
mon, jak2008-07-31, ostatnia aktualizacja 2008-07-31 18:56

Dzięki Państwa głosom Świętokrzyski Szlak Archeo-Geologiczny dostanie pieniądze na budowę infrastruktury turystycznej w Krzemionkach Opatowskich, gminie Chęciny i na Wietrzni. Minister rozwoju regionalnego ogłosiła w czwartek listę projektów, które dostaną unijne wsparcie.
Minister rozwoju regionalnego ogłosiła wczoraj listę projektów, które dostaną unijne wsparcie. - To bardzo dobra wiadomość, tym bardziej że pomysł świętokrzyski został wybrany jako jeden z 13. Mieszkańcy regionu tym razem nie zaspali. Mam nadzieję, że ta aktywność nie będzie jednorazowym przypadkiem, ale stałą praktyką - mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Ministerstwo przyznało projektowi 35 mln zł, a potrzeba 59 mln zł. Projekt będzie finansowany z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Również z tego programu 76 mln zł wsparcia otrzyma Uniwersytet Jana Kochanowskiego na rozwój bazy badawczej. Na ogłoszonej wczoraj zweryfikowanej liście projektów kluczowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko widnieje 10 inwestycji dotyczących naszego regionu, w tym przebudowa dróg nr 7 i 74 do standardu ekspresowych i modernizacja linii kolejowej Warszawa - Radom - Kielce. Ponad 390 mln zł przewidziano na inwestycje Wodociągów Kieleckich związane z ochroną wód podziemnych, a 87 mln zł na budowę i modernizację kanalizacji w Skarżysku. Kolejne 39,9 mln zł dostaniemy na Międzynarodowe Centrum Kultur w Kielcach, czyli budowę gmachu Filharmonii Świętokrzyskiej. Z kolei na liście pozytywnie zweryfikowanych projektów Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej znalazły się m.in. rozbudowa infrastruktury UJK i Politechniki Świętokrzyskiej (w sumie dostaną 200 mln zł), rozwój systemu komunikacyjnego Kieleckiego Obszaru Metropolitalnego (199 mln zł), rozbudowa Targów Kielce (47 mln zł). 92 mln zł dostaniemy na północną obwodnicę Jędrzejowa, 72 mln zł na obwodnicę Końskich, a wspólnie z Podkarpaciem 238 mln zł na budowę mostu na Wiśle koło Połańca i dróg dojazdowych do niego. Na liście rezerwowej znalazły się obwodnice Ostrowca i Pińczowa, a także przejście przez Starachowice w ciągu drogi nr 42.
 

·
Registered
Joined
·
69 Posts
KIELCE
20 sierpnia 2008 - 0:01

Echo Investment powiększy galerię i wybuduje halę

Umowa Echa Investment z Politechniką Świętokrzyską pozwoli na rozbudowę Galerii Echo przy ulicy Świętokrzyskiej w Kielcach.

Skorzystają na tym również studenci.

Na uczelnianej działce powstanie wielopoziomowy parking. W zamian za możliwość zajęcia ziemi spółka wybuduje halę dla studentów. Wczoraj Politechnika Świętokrzyska i Echo Investment podpisały porozumienie o wydzierżawieniu gruntu przez uczelnię na rozbudowę Galerii Echo w Kielcach.

Prawie rok Echo Investment czekało na podpisanie porozumienia, ponieważ państwowa uczelnia nie może wydzierżawić gruntu bez zgody Ministerstwa Skarbu Państwa. Wniosek leżał tam od września ubiegłego roku. Wczoraj umowę o dzierżawie działki o powierzchni około 10 tysięcy metrów kwadratowych zawarli rektor Politechniki Świętokrzyskiej Wiesław Trąmpczyński i prezes Echa Investment Piotr Gromniak.

UMOWA NA ROZWÓJ


- To porozumienie daje możliwość nowych inwestycji w Kielcach, jedną z nich jest rozbudowa Galerii Echo, a drugą budowa wielofunkcyjnej hali sportowej - przyznał rektor.

Dodał, że Politechnika Świętokrzyska jest prekursorem we współpracy państwowej uczelni z biznesem. - Chyba jesteśmy pierwsi w kraju. Ciągle takie kontakty są uważane za niepewne i podejrzane. Mam nadzieję, że efektem tej współpracy będzie coś nowego i ponadczasowego dla Kielc.

Echo Investment szykuje się do zabudowy działki, na której powstanie wielopoziomowy parking. - Już produkują się prefabrykaty potrzebne do budowy parkingu - przyznał prezes Echa Investment Piotr Gromniak. - We wrześniu rozstrzygniemy przetarg na jego wykonanie.

Na nowym parkingu będzie 2250 miejsc, w tym 100 zarezerwowanych dla pracowników uczelni. Obecnie przy galerii mieści się 1240 aut.

* 400 milionów złotych
Echo Investment zainwestuje w rozbudowę Galerii Echo przy ulicy Świętokrzyskiej 400 milionów złotych. Planowana od dawna inwestycja jest możliwa do zrealizowania dopiero po wczorajszym podpisaniu porozumienia o wydzierżawieniu gruntu przez Politechnikę Świętokrzyską.

W drugim etapie prac zostanie wyburzony fragment galerii od sklepu Go Sport do zewnętrznego parkingu, w tej części zostanie tylko kino. Rozbudowany obiekt ma być gotowy pod koniec 2010 roku. - To będzie inna jakość, inne marki sklepów, które do tej pory były tylko w dużych miastach. W sumie będzie 300 sklepów, a teraz jest 80 - przyznał prezes. - W części rozrywkowej, poza kinem, przewidziano kręgielnię. Powstanie nowoczesna galeria, z której będziemy dumni - dodał prezes.

HALA NA ŚWIĘTA

Także w przyszłym roku rozpocznie się budowa hali sportowej dla uczelni, która jest elementem rozliczenia za dzierżawę gruntu. Ma być gotowa przed Bożym Narodzeniem 2009 roku. Będzie się składała z dwóch pawilonów: jedno- i dwukondygnacyjnego.

- Studenci ćwiczą w adaptowanej sali laboratoryjnej, która nie spełnia wymogów do rozgrywania zawodów - tłumaczy kanclerz uczelni Barbara Goszczyńska. - W nowej hali zaprojektowano dwa boiska do siatkówki, boiska do piłki ręcznej, nożnej halowej oraz dwa korty tenisowe. Obiekt będzie nadawał się do przeprowadzania zawodów międzynarodowych, a także do organizacji innych imprez studenckich, które teraz odbywają się w stołówce, gdzie możemy wpuścić tylko 50 osób. W niższym budynku powstaną strzelnica, sale do aerobiku, siłownia oraz magazyny i pomieszczenia administracyjne.

Agata Kowalczyk
:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080820/POWIAT0104/52539128
 

·
Registered
Joined
·
4,493 Posts
Discussion Starter · #8 ·
PŚk buduje obecnie salę wykładową na chyba 600 osób. Na tablicy informacyjnej zauważyłem, że zarówno inwestorem jak i wykonawcą jest Politechnika Świętokrzyska, jest to dla mnie nieco dziwne bo myślałem, żę na tego typu inwestycję musi być ogłoszony przetarg i wybrany wykonawca z ''rynku''.
 

·
Registered
Joined
·
4,493 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Echo Investment
Parkingdla
GaleriiEcho
Eiffage Budownictwo Mitex
to firma, która na zlecenie Echa Investment wybuduje parking,
będący częścią rozbudowywanej Galerii Echo w Kielcach.
Wartość kontraktu, który będzie realizowany od połowy
września do maja przyszłego roku, wynosi 32 mln zł.
Parking powstanie na terenie, który kielecka firmą dzierżawi
od Politechniki Świętokrzyskiej . 30-letnia dzierżawa
jest nieodpłatna, jednak w zamian Echo zobowiązało się
do zbudowania hali widowiskowo- sportowej, która zostanie
przekazana uczelni. Jej wartość szacowanajest na 16 mln zł.

Łącznie rozbudowa centrum handlowo-rozrywkowego Galeria
Echo pochłonie niemal 420 mln zł. KMW
PARKIET 2008-09-10
__________________
 

·
Registered
Joined
·
4,493 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Hala sportowa dla PŚk.

Hala sportowa będzie miała prawie 3500 mkw. Ma służyć celom dydaktycznym i organizacji rozgrywek w różnych dziedzinach sportu. Na boisku o wymiarach ok. 40 x 43,5 m. będzie można
grać w piłkę nożną halową, a także zaaranżować po dwa boiska do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej czy korty tenisowe. W obiekcie zaplanowano również wygodny kompleks szatniowy, klub fitness, siłownię i strzelnicę. Widownia hali pomieści ponad 500 osób. Budynek będzie przystosowany również do organizacji imprez kulturalnych. Wartość obiektu szacowana jest na ok. 16 mln zł.
 

·
Registered
Joined
·
4,493 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Kapitał Ludzki na Politechnice
angk
2008-11-17, ostatnia aktualizacja 2008-11-17 19:11

5 mln zł otrzymała Politechnika Świętokrzyska z programu Kapitał Ludzki na rozwój potencjału dydaktycznego uczelni.
W ramach programu uruchomiono już od tego roku akademickiego nowe kierunki studiów inżynierskich: architektura i urbanistyka oraz transport, a od przyszłego rusza także elektronika i telekomunikacja. Politechnika będzie również dokształcać swoich studentów, organizując dla nich dodatkowe zajęcia z fizyki i matematyki. Z myślą o doktorantach organizowane będą konferencje, przewidziano również środki na zakup fachowej literatury. Chętni mogą dokształcać się na studiach podyplomowych. Program będzie trwał cztery lata, skorzysta z niego blisko pięć tysięcy studentów uczelni. Politechnika, starając się o te środki, zajęła wysokie, piąte, miejsce na liście rankingowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Do programu zgłoszono 108 projektów.

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,5958181,Kapital_Ludzki_na_Politechnice.html
 

·
Registered
Joined
·
4,493 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Nauka
Będą kształcić na miarę sukcesu

Uruchomienie nowych i wsparcie powstałych niedawno kierunków inżynierskich studiów technicznych, finansowanie rozwoju doktorantów oraz poszerzenie oferty praktyk dla studentów - to główne korzyści płynące z projektu realizowanego przez Politechnikę Świętokrzyską, na który uczelnia otrzymała prawie 5 mln zł z unijnych pieniędzy. Z programu, który na dobre ruszy od nowego roku skorzystać ma aż 5 tys. beneficjentów.

Program Rozwojowy Potencjału Dydaktycznego Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach "Kształcenie na miarę sukcesu” ma przede wszystkim przekonać jak największą liczbę młodych ludzi do studiowana na kieleckiej uczelni. Spore wsparcie finansowe Kapitału Ludzkiego ma trafić na kierunki, które już ruszyły, tj. Architektura i Urbanistyka oraz Transport. Nabór na kolejne, nowe studia – Elektronika i Telekomunikacja wystartuje już z nowym rokiem akademickim. Ale, jak zdradził rektor uczelni, prof. dr hab. inż. Stanisław Adamczak, w planach są dwa kolejne. - Jesteśmy przygotowani do uruchomienia Edukacji Technicznej i Informatycznej oraz Inżynierii Bezpieczeństwa – informuje Adamczak. Program gwarantuje także wsparcie kształcących się na uczelni doktorantów. Będą mieli oni finansowany udział w konferencjach i szkoleniach, a część pieniędzy przeznaczona zostanie na zakup podręczników. Jak poinformował rektor Adamczak, dzięki unijnym pieniądzom uczelnia opracuje specjalne programy edukacyjne dla studentów, a najsłabsi żakowie będą mogli korzystać z dodatkowych zajęć matematyki i fizyki. Planowane jest także poszerzenie oferty praktyk studenckich. - Nie wiemy jaki będzie oddźwięk, ale program jest dla nas ogromną szansą – mówi rektor i dodaje, że projekt jest także reakcją na rosnącą konkurencję. Niedawno bowiem Politechnika Krakowska uruchomiła podobny program, który swym zasięgiem obejmuje region świętokrzyski. - Musimy przekonać młodych ludzi, by studiowali w Kielcach, a inżynierów, by zostawali na naszej uczelni – dodaje Adamczak. O tym, czy projekt osiągnie oczekiwane rezultaty będzie można przekonać się w ciągu czterech kolejnych lat. Taki jest bowiem czas jego trwania, choć, jak zapewniają władze uczelni, rezultaty te będą odczuwalne przez wiele kolejnych lat.
 

·
Registered
Joined
·
4,493 Posts
Discussion Starter · #13 ·
KIELCE
19 listopada 2008 - 0:01
Na Politechnice będą nowe kierunki

Prawie pięć milionów złotych otrzymała Politechnika Świętokrzyska na swój rozwój i zwiększenie liczby studentów na tak zwanych kierunkach kluczowych dla gospodarki.

Skorzystają studenci i kadra naukowa.

Pieniądze pochodzą z projektu Program Rozwojowy Potencjału Dydaktycznego Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach: kształcenie na miarę sukcesu, współfinansowanego przez Unię Europejską.

ATRAKCYJNA PROPZYCJA

- Dzięki tym funduszom będziemy mogli rozszerzyć ofertę edukacyjną na takich kluczowych dla gospodarki kierunkach jak architektura i urbanistyka oraz transport, a także na kierunku elektronika i telekomunikacja, który zostanie uruchomiony z początkiem nowego roku akademickiego. Powstanie także nowy kierunek na studiach podyplomowych. Będzie to audyt energetyczny - wylicza Stanisław Adamczak, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

Program swoim zakresem obejmie zarówno studentów, jak i pracowników naukowych Politechniki Świętokrzyskiej. Studenci pierwszego roku będą mogli w ramach programu skorzystać z zajęć wyrównawczych z matematyki i fizyki, planowane jest powiększenie uczelnianej bazy danych.

- Program umożliwi także wsparcie doktorantów. Z tych środków, najlepsi otrzymają stypendia oraz będziemy finansowali ich udział w konferencjach - dodaje doktor Lidia Dąbek, prodziekan Wydziału Budownictwa, koordynator projektu.

NOWE KIERUNKI

Jak podaje Zbigniew Rusin, prorektor do spraw Współpracy Międzynarodowej Politechniki Świętokrzyskiej, program będzie realizowany przez około cztery lata, obejmie cztery wydziały uczelni i około pięciu tysięcy studentów.

- Chcemy zapewnić młodzieży z województwa świętokrzyskiego jak najlepsze możliwości rozwoju - mówi rektor Adamczak.

Między innymi dlatego też uczelnia planuje z nowym rokiem akademickim uruchomić nowe kierunki kształcenia. Oprócz wspomnianego, elektroniki i telekomunikacji, w październiku przyszłego roku studenci będą mogli zacząć naukę na kierunku edukacja techniczna i informatyczna oraz na kierunku inżynieria bezpieczeństwa. W tej sprawie jednak musi się jeszcze wypowiedzieć senat uczelni.

- Jak wszystko dobrze pójdzie, będziemy mieć na naszej uczelni 13 kierunków kształcenia - cieszy się rektor Adamczak i zapowiada, że w planach jest także uruchomienie studiów magisterskich w zakresie informatyki.

/dota/

źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20081119/POWIAT0104/955069689
 

·
Registered
Joined
·
4,493 Posts
Discussion Starter · #14 ·
125 mln na rozbudowę Politechniki Świętokrzyskiej
Aktualizacja: 2008-11-27 13:12:15
Władze Politechniki Świętokrzyskiej podpisały z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości umowę na realizację programu modernizacji uczelni. W ramach programu "Modin 2" uczelnia pozyska 125 milionów złotych z programu Polski Wschodniej.

To dotychczas najlepiej opracowany wniosek, który trafił do oceny Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości- stwierdził Dariusz Szewczyk, wiceprezes PARP.

Rektor Politechniki Świętokrzyskiej prof. Stanisław Adamczak zapowiedział, że pieniądze wydane zostaną do 2010 roku.

Za europejskie pieniądze zmodernizowane zostaną cztery budynki kampusu Politechniki świętokrzyskiej, wybudowana zostanie nowa aula na 600 miejsc, a także powstaną nowe laboratoria naukowe.

W uroczystości podpisania umowy wzięła udział minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.

http://www.radio.kielce.pl/page,,12...zyskiej,b2fdc188273061da150c2a0273a85788.html
 

·
Registered
Joined
·
4,493 Posts
Discussion Starter · #16 ·
^^ Szkoda tylko, że te fundusze zostaną wydane jak skończe już studia.
A co studiujesz? I tak przy okazji jak wracasz z zajęć to mógłbyś pstryknąć parę fotek nowo budowanej auli.
 

·
Registered
Joined
·
4,493 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Newsy


Politechnika Świętokrzyska rozwija swoją bazę
Dział: Kielce
Politechnika Świętokrzyska zainwestuje do 2012 roku 125 mln zł w modernizację i rozbudowę infrastruktury oraz zakup nowoczesnej aparatury naukowo-badawczej. Pieniądze na te przedsięwzięcia otrzyma z programu "Rozwój Polski Wschodniej".

Zgodnie z umową podpisaną w czwartek przez uczelnię z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Politechnika Świętokrzyska wybuduje z europejską pomocą wielofunkcyjną aulę na 600 miejsc, odnowi cztery budynki dydaktyczne i rozbuduje bazę laboratoryjną, a ponadto wyposaży sześć laboratoriów w najnowocześniejsze urządzenia i aparaturę.

Dzięki tym inwestycjom, Politechnika Świętokrzyska będzie uczelnią konkurencyjną w kraju i w Europie" - powiedział jej rektor prof. Stanisław Adamczak.

Według niego, dzięki unowocześnieniu bazy naukowo-dydaktycznej kielecka uczelnia techniczna podniesie poziom kształcenia studentów, nawiąże współpracę z regionalnym przemysłem oraz ośrodkami badawczymi w kraju i za granicą.

"Program +Rozwój Polski Wschodniej+ powinien pokazać, w jaki sposób można sensownie i efektywnie wydawać pieniądze europejskie na obszarach biedniejszych od innych" - podkreśliła obecna na uroczystości minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.

Jej zdaniem, projekty związane z edukacją to ta część programu "Rozwój Polski Wschodniej", która w nieodległej przyszłości "zaprocentuje najbardziej".

Wiceprezes PARP Dariusz Szewczyk pochwalił kielecką uczelnię za to, że jej projekt wśród dziesięciu innych, które były analizowane, uzyskał najwyższą ocenę ekspertów.

Szewczyk poinformował, że do końca tego roku rozpocznie się realizacja siedmiu inwestycji w ramach priorytetu "Nowoczesna gospodarka-infrastruktura uczelni". Pięć z tych projektów dotyczy woj. lubelskiego.

Program "Rozwój Polski Wschodniej" obejmuje pięć najsłabiej rozwiniętych województw: podkarpackie, świętokrzyskie, lubelskie, podlaskie i warmińsko-mazurskie. W ramach programu realizowane będą inwestycje zwiększające znaczenie gospodarcze tych regionów oraz ich zaplecze badawczo-naukowe i turystyczne. (PAP)
data ostatniej modyfikacji: 2008-11-27 21:00:33
 

·
Registered
Joined
·
4,493 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Studiuje na ZIP-ie budynek "C". Narazie koło polibudy sie nic nie dzieje.
Dziwne, bo już 3 miechy temu rozkopali grunt pod budowę tej auli.
 

·
Registered
Joined
·
4,493 Posts
Discussion Starter · #20 ·
http://www.tu.kielce.pl/dzial/zamowien-publicznych/przetargi/

Wykonanie robót budowlanych pn.: Budowa auli
opis przedmiotu Wykonanie robót budowlanych pn.: „Budowa auli dla Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach” w ramach realizacji projektu: MODIN II „Modernizacja i rozbudowa infrastruktury edukacyjno-badawczej Politechniki Świętokrzyskiej w KielcacH” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej oś priorytetowa I - Nowoczesna Gospodarka, działanie I.1 - Infrastruktura Uczelni.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych pn.: „Budowa auli dla Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach” w ramach realizacji projektu: MODIN II „Modernizacja i rozbudowa infrastruktury edukacyjno-badawczej Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej oś priorytetowa I - Nowoczesna Gospodarka, działanie I.1 - Infrastruktura Uczelni Realizacja inwestycji obejmie: - budowę nowego obiektu pn. aula wykładowa na 600 miejsc o powierzchni użytkowej 1 640,67 m2 i kubaturze 8 234,67 m3. - wyposażenie auli w stałe meble i zabudowy; - wyposażenie auli w sprzęt multimedialny; - budowa łącznika do budynku dydaktycznego D; - zagospodarowanie terenu wraz z drogami i parkingami; - instalacje zewnętrzne i konieczne przełożenia instalacji.
Całkowita wielkość lub zakres:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane stanowiące realizację obiektu budowlanego pn. „Budowa auli dla Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach”, zgodnie z załączoną do SIWZ Dokumentacją projektową, oraz Specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
16.2.2009 - 12:00
 
1 - 20 of 397 Posts
Top