SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 33 Posts

·
Registered
Joined
·
2,862 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Kultowa Katarzyna zmienia image

Nowoczesna, kamienno-szklana elewacja o nieregularnie podzielonych oknach. Trzy kondygnacje sklepów i drugie tyle biur, ciche windy i klimatyzacja - tak po remoncie wyglądał będzie Dom Towarowy "Katarzyna" na kieleckim deptaku.

- Nasze domy handlowe stoją w centrach miast, przy głównych ulicach. Tak jest też z Katarzyną. Zdajemy sobie sprawę, jaką rangę dla mieszkańców mają te nieruchomości. Dlatego staramy się współpracować z renomowanymi projektantami, władzami miasta i miejskimi służbami - zapewniała Joanna Richter, członek zarządu Centrum Development&Investments. Przedstawiciele tej spółki, odpowiedzialnej za rewitalizację dawnych domów towarowych w całej Polsce, ujawnili w czwartek w Kielcach plany remontu budynku na rogu ulic Sienkiewicza i Kapitulnej. Skończy się na przełomie 2010 i 2011 roku i będzie kosztował 30 mln zł.

- Architekturę budynku zaprojektowaliśmy po analizie domów występujących przy ulicy Sienkiewicza. Ale niczego nie chcemy udawać, to będzie nowoczesny budynek - opowiadał o projekcie architekt Zbigniew Maćków.

W nowej Katarzynie dolne kondygnacje zajmie handel, ostatnie - biura. - Nie będzie to wielka galeria handlowa, która wysysa ludzi z innych miejsc ulicy Sienkiewicza. To ma być jeden z punktów, który ludzie odwiedzają, przychodząc na deptak - mówił Maćków.


Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce
 

·
Registered
Joined
·
818 Posts
Jestem za tym budynkiem. Jeżeli będą dobre materiały, udana rewitalizacja kina Moskwa i coś sensownego zrobionego z przedszkolem (drugi plan na drugiej wizualizacji zapostowanej przez Deo) może być naprawdę ciekawie. Krok po kroku, ar po arze:)
 

·
sober-absent-minded
Joined
·
2,391 Posts
Świetnie, czekałem na taki projekt, na jakąś odważniejszą propozycję niż tylko pomalowanie elewacji i nowe okna. Katarzyna miała swój urok, ale nie można żyć przeszłością. Tym bardziej, że ten budynek to nie jest przedwojenna zabytkowa kamienica. Również zdecydowanie jestem za tym projektem.
 

·
sober-absent-minded
Joined
·
2,391 Posts


Tak będzie wyglądać Katarzyna po gruntownej przebudowie


Nowoczesna fasada, ale uwzględniająca XIX-wieczny charakter kieleckiego deptaka, a w środku sklepy i biura, szybkie windy, klimatyzacja, tak ma wyglądać dom handlowy Katarzyna w Kielcach. Stary gmach może zniknąć jeszcze w tym roku.


- Budynek nie zostanie całkowicie wyburzony, główna konstrukcja zostanie. Na tej bazie zbudujemy obiekt zupełnie inny od obecnego. To będzie nowoczesny gmach z fasadą pasującą do IX-wiecznego charakteru ulicy Sienkiewicza - przyznaje Anna Kniaginin z Centrum Developent & Investments, które jest właścicielem nieruchomości.

Nowa Katarzyna będzie miała sześć kondygnacji, w tym jedną podziemną. Na trzech dolnych piętrach powstaną sklepy i kawiarnia z wejściem bezpośrednio z ulicy Sienkiewicza. Budynek będzie wyposażony w szybkie windy i klimatyzację. Główne wejście zaplanowano od strony deptaka, ale do biur będzie można się dostać także od ulicy Kapitulnej.

- Kończymy projekt i lada dzień wystąpimy o pozwolenie na budowę. Spodziewamy się, że będziemy je mieli za 2-3 miesiące i późną jesienią ruszymy z przebudową. Budynek ma być gotowy po 12 miesiącach, czyli pod koniec 2010 roku - dodaje przedstawicielka właściciela. - Inwestycja ma kosztować około 30 mln zł.

link do artykułu
 

·
Registered
Joined
·
161 Posts
Dom towarowy Katarzyna wypięknieje

Dom towarowy przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach szykowany do przebudowy. Prace mają ruszyć na początku przyszłego roku.

Nowoczesna fasada, ale uwzględniająca XIX-wieczny charakter kieleckiego deptaka, a w środku sklepy i biura, szybkie windy, klimatyzacja, tak ma wyglądać dom handlowy Katarzyna w Kielcach.

- Budynek nie będzie całkowicie wyburzony, główna konstrukcja zostanie. Na jej bazie zbudujemy obiekt zupełnie inny od obecnego. To będzie nowoczesny gmach, z fasadą pasującą do XIX-wiecznego charakteru ulicy Sienkiewicza - przyznaje Anna Kniaginin z Centrum Developent & Investments, które jest właścicielem nieruchomości.

SZEŚĆ KONDYGNACJI

Nowa Katarzyna będzie miała sześć kondygnacji, w tym jedną podziemną. Na trzech dolnych piętrach powstaną sklepy i kawiarnia z wejściem bezpośrednio z ulicy Sienkiewicza, a wyżej biura. Budynek będzie wyposażony w szybkie windy i klimatyzację. Główne wejście zaplanowano od strony deptaka, ale do biur będzie można się dostać także od ulicy Kapitulnej.

Wizję przebudowy Katarzyny po dyskusjach z inwestorem zaakceptował wojewódzki konserwator zabytków Janusz Cedro. - Do budynku od strony deptaka nie mieliśmy zastrzeżeń. Wkomponował się w istniejąca zabudowę. Natomiast od strony ulicy Kapitulnej nadmiernie górował nad sąsiednią zabudową i zakłócał równowagę przestrzenna. Inwestor dostosował gmach do naszych zaleceń - przyznaje.

WNIOSEK O POZWOLENIE
NA BUDOWĘ JUŻ JEST

- Mamy wszystkie uzgodnienia, ale nie wykluczamy, że zanim otrzymamy pozwolenie ma budowę, pojawią się dodatkowe pytania. Spodziewamy się dostać zgodę na inwestycję na początku przyszłego roku i w pierwszym kwartale rozpocząć przebudowę - dodaje Anna Kniaginin. - Po dwunastu miesiącach nowa Katarzyna powinna być gotowa. Do tego czasu chcemy zakończyć wynajmowanie pomieszczeń, mamy jeszcze wolną powierzchnię.

Do kieleckiego ratusza wpłynął już wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Inwestycja ma kosztować około 30 milionów złotych.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091105/POWIAT0104/520891142
 

·
Registered
Joined
·
4,557 Posts
DT Katarzyna gotowa do przebudowy

Biura i firmowe sklepy odzieżowe, szybkie windy, klimatyzacja oraz nowoczesna fasada, ale nawiązująca do XIX-wiecznego charakteru kieleckiego deptaka - tak ma wyglądać Dom Handlowy Katarzyna po remoncie. Jest już pozwolenie na budowę.

- Dokument jest już prawomocny, nie było żadnych odwołań i protestów, właściciel może rozpoczynać przebudowę - informuje Andrzej Kędra, dyrektor Wydziału Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta w Kielcach.

Nowa Katarzyna będzie miała sześć kondygnacji, w tym jedną podziemną. Na trzech dolnych piętrach powstaną sklepy i kawiarnia z wejściem bezpośrednio z ulicy Sienkiewicza, a wyżej, na trzech piętrach - biura. Budynek będzie wyposażony w szybkie windy i klimatyzację. Główne wejście zaplanowano od strony deptaka, ale do biur będzie można się dostać także od ulicy Kapitulnej.

- Budynek nie będzie całkowicie wyburzony, główna konstrukcja zostanie. Na jej bazie zbudujemy obiekt zupełnie inny od obecnego. To będzie nowoczesny gmach z fasadą pasującą do XIX-wiecznego charakteru ulicy Sienkiewicza - przyznaje Anna Kniaginin, reprezentująca Centrum Developent & Investments, które jest właścicielem nieruchomości.

Przebudowa Katarzyny rozpocznie się dopiero w sierpniu. - Do tego czasu chcemy zakończyć komercjalizację budynku, czyli sprzedaż powierzchni handlowej. Mamy nadzieję, że trafi ona w ręce jednej firmy, która zajmie się jej dalszym wynajęciem. Na pewno w Katarzynie powstaną sklepy z markową odzieżą - informuje.

Otwarcie domu towarowego po przebudowie jest zaplanowane na sierpień 2011 roku. Inwestycja ma kosztować około 30 mln zł.

Wiek z KatarzynąBudynek powstał w 1927 roku jako kamienica z mieszkaniami. W 1947 roku znalazł się w sieci Domów Towarowych Centrum i do dzisiaj w Katarzynie jest prowadzona działalność handlowa. Budynek należy do prywatnej firmy.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100210/POWIAT0104/329610472
 

·
Registered
Joined
·
4,557 Posts
Swietne wizki, ciekawy jestem natomiast co będzie za tą kamienicą wzdłuż Kapitulej.
 

·
International
Joined
·
520 Posts
:cheers: Miodzio - świetnie się to komponuje z kamienicami - tylko niech je wyremontują ! Ciekawe na jakim etapie jest projekt, bo obrazki to ewidentnie koncepcja, jeszcze niewiele mozna powiedzieć o detalach.
 

·
Registered
Joined
·
4,557 Posts
^^Nie wiem czy sąsiednią kamienicę wyremontują w najbliższym czasie bo właściciel z Buska dał za nią 9,5mln więc być może cierpi teraz na brak kasy.:)
 

·
Registered
Joined
·
818 Posts
Mnie to zastanawia co będzie dalej na Kapitulnej, bo między nową Katarzyną a obecnie budowaną bardzo fajną kamienicą zostaje spora dziura do zaklajstrowania. Tam jest chyba wjazd do hotelu i jakieś usługi. Może znajdzie się inwestor na jakąś smukłą plombę?

Tutaj na GoogleMaps
 

·
Registered
Joined
·
818 Posts
^^ Już uwzględniłem wcześniej wizkę i wydaje mi się, że i tak zostanie dziura, prawdopodobnie na działce należącej do hotelu.
 

·
Registered
Joined
·
186 Posts
Po co się tak rozdrabniacie z tematami ? Czy nie lepiej złożyć wszystko do kupy w jednym topicu ?
Rozumiem inwestycje takie jak: galeria korona, echo, targi itp zasługują na osobne tematy, ale czy wszystko co powstaje nowego będzie miało osobny temat ?
 
1 - 20 of 33 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top