SkyscraperCity banner

1 - 20 of 2018 Posts

·
Registered
16,790 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Promenady Wrocławskie – Wrocław, ul. Rychtalska

Projekt obejmuje realizację nowej dzielnicy Wrocławia. Koncepcję architektoniczną opracowała międzynarodowa pracownia architektoniczno – urbanistyczna INVI pod kierownictwem Guy’a Perry’ego wyłoniona w wyniku przeprowadzonego międzynarodowego konkursu architektonicznego.

Promenady Wrocławskie to nowotworzona dzielnica Wrocławia, składająca się z dziewięciu kwartałów zabudowy miejskiej o funkcjach mieszkalnych, handlowych, usługowych, biurowych i hotelowych. Przedsięwzięcie, choć unikalne w skali Polski, świetnie wpasowuje się w tendencje światowej rewitalizacji obszarów poprzemysłowych zlokalizowanych w centrach miast lub w ich pobliżu.

Projekt będzie obejmować zabudowę 15 ha. powierzchni w sąsiedztwie rzeki Odry i Kanału Miejskiego z własnym nabrzeżem. Teren usytuowany jest w rejonie śródmieścia pomiędzy ul. Zakładową dobiegającą do ul. Trzebnickiej prowadzącą do centrum z kierunku północnego (wjazd do Wrocławia od strony Poznania) oraz ul. Rychtalską dobiegającą do ul. Jedności Narodowej prowadzącej do centrum z kierunku północno – wschodniego (wjazd do Wrocławia od strony Warszawy).

Żródło - http://www.vantage-sa.pl/

·
Banned
2,417 Posts
Od dawna wszyscy czekamy na tą wielką inwestycję, która odmieni całkowicie tamten strasznie zaniedbany ogromny teren. Martwi mnie tylko to zdanie: "Nie wiadomo jeszcze, kiedy inwestor chciałby rozpocząć budowę kompleksu." :(

·
Registered
16,790 Posts
Discussion Starter #3
Aha. Jedna z koncepcji tej inwestycji zakładała budowę 2-3 budynków o wysokości około 100 metrów, ale nie wiem czy to ona będzie realizowana.

·
Banned
2,417 Posts
Były tu kiedyś nawet jakieś wizki z tymi drapaczami w rejonie Odry za Leclerkiem. Nie dam głowy czy to chodziło właśnie o jedną z koncepcji "Impel Towers" :D

·
Registered
16,790 Posts
Discussion Starter #5
Nie. Wizki Impel Towers są tylko na mojej poczcie ;) No i jeszcze kilku osób.
W sumie inwestycja podobna do Mariny Park.

·
Banned
2,417 Posts
Ale mi chodzi o takie bodaj 3 wieże nad samą Odrą w miejscu tego portu za Leclerkiem. Takie schodkowe kształtem i dość wysokie - ok.100 m - były tu kiedyś te wizu - tego jestem pewien :)

·
Registered
10,993 Posts
Wiem Wrocman o co Ci chodzi, masz na myśli projekt Odra Towers. To była jedna z koncepcji na teren d. browaru piastowskiego (albo projekt dla Verity przy Browarnej). W każdym bądź razie nie ma to związku z działką Impela i jego inwestycją.

·
que conoce muchos idiomas
7,036 Posts
Co to w ogole jest? I co tam robi tramwaj przejezdzajacy przez jeden budynek?

·
Registered
259 Posts
dziwna nazwa, czemu nie promenada plaza? albo wroclawska promenada towers? :lol:

btw. mijesce fajne, ale ta bliskosc do torow, szczegolnie obok dzialki verity to chyba nie taki dobry pomysl na mieszkanie :eek:hno:

aha, czy ktos wie wlasnie cos na temat odra towers? bylo kiedys o tym glosno, a potem cisza. inwestycja juz calkiem przepadla?

·
Administrator
39,057 Posts
miasto albo pkp (zaleznie od przyszlego wlasciciela dw. nadodrze) musi postawic ekrany, ale tam pociag nie jest zbyt dokuczliwy, chyba ze w odleglosci 10 m :D

·
Registered
3,309 Posts
Myślałem, że to jakiś plan rewitalizacji Promenady, a to tylko kolejna kretyńska realizacja durnej nazwy. Arkady bez arkad, Promenada z dala od Promenady..
Jak z dala od promenady?
Promenada to jest aleja spcerowa i pewnie tam taka nad Odrą powstanie.

·
que conoce muchos idiomas
7,036 Posts
Mi sie wydaje ze ten tramwaj nie przejezdza przez, tyle co pomiedzy budynkami i pod ich lacznikiem.
Tylko ze studium nie zaklada tam zadnej linii tramwajowej :nuts:

·
Registered User
2,457 Posts
Tylko ze studium nie zaklada tam zadnej linii tramwajowej :nuts:
A to nie taki zły pomysł. Co powiecie na coś takiego - linia od placu Słowiańskiego przez Nabycińską, przebicie pod torami, w poprzek terenu Impela, następnie nowym mostem na Karłowice, przez Kasprowicza i koniec na pl. Daniłowskiego :) ?

---------------------------------------
inwestycja super, czekam na dalsze inf\wizualizacje :banana:
Rafis ma jakieś wstępne wizu, ale nie chce sie nimi podzielić :( :)

1 - 20 of 2018 Posts