SkyscraperCity banner

2101 - 2114 of 2114 Posts

·
Registered
Joined
·
1,212 Posts
Tam są dojazdy dla miejsc dla niepełnosprawnych i służb miejskich. Ogólnodostępnych miejsc wewnątrz jest może kilkanascie.
Ale jakie ma to znaczenie? Można to było zorganizować zupełnie inaczej bez pchania tego w te przestrzenie wewnątrzblokowe, a tak, te drogi i miejsca postojowe są porozrzucane wszędzie i prawie nie ma (poza tym podwórkiem z pierwszego etapu) przestrzeni bez samochodów.

No ładnie dobrane zdjęcia, tylko te same miejsca w szerszym kadrze już nie wyglądają tak kolorowo i te place zabaw i trawniczki zajmują mniejszość tej przestrzeni, czasami zdecydowaną. Na większości królują autka.No i moje ulubione podwórko ze starym drzewem. Niby fajnie, duże drzewo, ale to taka enklawa otoczona przez zaparkowane autka ;)Więc tak, jeśli chodzi o przyjazność tej przestrzeni to zdecydowanie zmarnowany potencjał. Bo tak naprawdę to wszystkie pochwały tego osiedla skupiają się głównie na tym, że budynki wzdłuż Zakładowej stoją do niej równolegle i mają usługi. No spoko, ale z resztą już gorzej, i to nie tylko dotyczy Zebry i tych najnowszych "dzieł", ale i wcześniejszych etapów. IMO te wszystkie tereny zaznaczone poniżej powinny być przeznaczone tylko dla ruchu pieszego, z ciekawie zaaranżowaną zielenią, co najmniej tak, jak to jedno jedyne podwórko z pierwszego etapu. To takie minimum, żeby to osiedle zasługiwało na jakieś ochy i achy w 2021 roku, nawet biorąc pod uwagę tylko Polskę ;) Dlatego Port Popowice pod tym względem też mnie na razie trochę rozczarowuje, choć tam równo obok jest park i zobaczymy jak to ostatecznie wyjdzie.

 

·
foto-ml.pl
Joined
·
18,081 Posts
No i moje ulubione podwórko ze starym drzewem. Niby fajnie, duże drzewo, ale to taka enklawa otoczona przez zaparkowane autka ;)
Masz nieaktualne informacje bo tak gdzieś od roku jest już zasłupkowane i nikt tam nie może wjechać poza 2 miejscami dla niepełnosprawnych przed słupkiem ;)
 

·
Registered
Joined
·
11,723 Posts
MicroHOME Promenady
To chyba powstanie na tej wąskiej działce przy ul. Słonimskiego pomiędzy Zitą a budowanym centrum handlowym.
 

·
dawniej Metter
Joined
·
2,570 Posts
Zamiast koszmarnej drogi dojazdowej przy usługach można było zrobić prostopadłe miejsca parkingowe dostępne od ul. A. Słonimskiego, a reszte miejsca oddać pod ogródki knajp, małą architekturę, drzewa.
#patodeweloperka
 

·
Silesian
Joined
·
2,092 Posts
Elewacja świetna - tektonika balkonów przypomina najlepsze realizacje socmoderny. Ale ten parking udający chodnik...
 

·
Registered
Joined
·
1,521 Posts
Zamiast koszmarnej drogi dojazdowej przy usługach można było zrobić prostopadłe miejsca parkingowe dostępne od ul. A. Słonimskiego, a reszte miejsca oddać pod ogródki knajp, małą architekturę, drzewa.
#patodeweloperka
Przy czym zajętość powierzchni zgrupowania miejsc postojowych wraz z obsługującą drogą wewnętrzną jest podobna - czy miejsce jest równoległe (obsługa z drogi wewnętrznej), czy prostopadłe ze zjazdami z drogi publicznej.
Wydaje się, że BRW miało dobre intencje, oczekując powstania dwóch zjazdów z Słonimskiego i obsługi budynku od zaplecza (teren U3)
iMap

Ale, nie określili jak ma być zagospodarowana przestrzeń od frontu budynku, jak i nie wyznaczyli konkretnych miejsc z nakazem lub zakazem lokalizacji miejsc postojowych.
 

·
Administrator
Joined
·
39,473 Posts
A straż pożarna, śmieciarka albo karetka to teleportem miałaby się tam dostać? Tzn generalnie się zgadzam, ale droga musi być ;)
A jak się dostanie? Takie coś (parking z chodnika) zrobili sobie mieszkańcy plomby inter-es na Bezpiecznej na wzór bloków wzdłuż tej ulicy i zablokowali dojazd nawet dostawczakom, nie mówiąc o straży ;)
 

·
super&megatalls fan
Joined
·
3,477 Posts
2101 - 2114 of 2114 Posts
Top