SkyscraperCity banner

1941 - 1960 of 2018 Posts

·
Registered
323 Posts
O ile zgadzam się, że wygląda to fatalnie, a wieżowce to już tragedia, to jakby nam tutaj piękny klinkier albo inną piękną elewację zrobili to ja nie wiem ile by za metr zażądali…

·
Registered
171 Posts
O ile zgadzam się, że wygląda to fatalnie, a wieżowce to już tragedia, to jakby nam tutaj piękny klinkier albo inną piękną elewację zrobili to ja nie wiem ile by za metr zażądali…
Czy to nie lekka przesada z tą fatalnością?

Może ktoś wie cokolwiek na temat przebudowy ronda Hemara? Za Chiny nie mogę znaleźć żadnych informacji.

·
Registered
323 Posts
No, trochę przesadziłam. Większość jest po prostu ok/neutralna/nijaka ale wieżowce nadal tragedia ;)

A na rondzie Vantage stawia dawno obiecaną rzeźbę.

·
the city
3,224 Posts
^^
...wygląda jak sierp i młot

·
Registered
2,210 Posts
fajna "sztuka", bez zadnego mądrzejszego przekazu, zero estetyki, piękna czy sensu, metalowe świecidełko jak na wyspie daliowej...co za czasy.
całe szczęście że żyjemy w czasach gdy coraz częściej na ulicach raczej świecidełka niż nachalne wtrącanie się w życie ludzi narzucając im bohaterów, przesłania i sens.

·
Registered
439 Posts
Trąbią o tym wszędzie, radio, lokalna TV, gazety. Ciekawe czy zdecydują się i coś z tą "rzeźbą" zrobią?

·
tombar311
2,101 Posts
Pewnie nic nie zrobia skoro już stoi... Współczuje deweloperowi z budynku obok - jego logo ma elewacji mikro wygląda przy "pomniku"...

·
Registered
20,654 Posts
Archicom sprzeda grunt pod akademik na Kleczkowie

Wrocławski deweloper zburzył spawalnię dawnych zakładów kolejowych przy ulicy Rychtalskiej i uzyskał zgodę na budowę domu studenckiego. Teraz zamierza zbyć teren za prawie dziewięć milionów złotych netto.

Spółka zależna od Archicomu S.A. zawarła 28 lutego warunkową umowę sprzedaży prawa użytkowania wieczystego niezabudowanej nieruchomości przy ul. Rychtalskiej 10a na Kleczkowie. Chodzi o działkę nr 10/25 o powierzchni 3 270 mkw. Nabywca zapłaci 8 mln 770 tys. zł netto. Warunkiem sfinalizowania transakcji jest nieskorzystanie przez gminę z prawa pierwokupu.

Maksymalnie cztery piętra i dominanta

Na wspomnianej parceli mieściła się spawalnia zlikwidowanych już Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego. W lipcu ubiegłego roku donosiliśmy, że Archicom rozpoczął starania o uzyskanie zgody na rozbiórkę pozostałego obiektu biurowo-magazynowego. Dostał ją 16 sierpnia. W listopadzie złożył wniosek o pozwolenie na budowę domu studenckiego z lokalami usługowymi i garażem podziemnym o kubaturze 39 527 metrów sześciennych. Urzędnicy zatwierdzili projekt 10 stycznia.

Inwestor może, zgodnie z planem miejscowym, zrealizować budynki usługowe (m.in. biurowce, akademiki oraz obiekty hotelowe i handlu detalicznego). Muszą mieć najwyżej pięć kondygnacji nadziemnych, z wyjątkiem dominanty. Deweloper zagospodaruje pod budowle nie więcej niż 40% powierzchni działki. Wskaźnik intensywności zabudowy (stosunek powierzchni całkowitej obiektu do pow. terenu) wynosi maksymalnie 2.

https://investmap.pl/wroclaw-archicom-sprzeda-grunt-pod-akademik-na-kleczkowie.a146639

1941 - 1960 of 2018 Posts