SkyscraperCity banner

1 - 20 of 822 Posts

·
Moderator
11,861 Posts
Discussion Starter #1
Drodzy Kołobrzeżanie :)

W najbliższym numerze Gazety Inwestycyjnej INWESTOR:

- www.gazetainwestor.pl
- majowy numer do pobrania: http://www.gazetainwestor.pl/archiwum/04_07.pdf

zamierzam opisać inwestycje w Kołobrzegu :) Jako, że jest ich tak wiele - mam uprzejmą prośbę, aby ktoś z Was wybrał najważniejsze oraz te najbardziej spektakularne i przesłał mi kilka ogólnych informacji o nich np. na PM, bądź na mejla. Oczywiście ta osoba zostanie wymieniona jako współautor artykułu :)

Prośbę mą kieruję także do pstrykaczy fotek :) Kilka na pewno się przyda!

Miejsca mamy mało, gdyż tylko jedną stronę. Dlatego musimy się skupić na maksymalnie 5-6 inwestycjach. Do tego musi dojść słowo wprowadzenia o współczesnym Kołobrzegu i jego rozwoju.

Pozdrawiam i liczę na pomoc, w końcu to może być niemały kawałek promocji dla Kołobrzegu!

mateq
e-mail: [email protected]

·
Registered
1,396 Posts
Bardzo nam miło mateq, jesteśmy zaszczyceni :)

Do kołobrzeskich forumowiczów:
Moim zdaniem top5:
Olympic Park

Zdrojowa3

Regionalne Centrum Kultury

Aquarius Spa

Bałtyk Park

Myślę, że o tych inwestycjach należało by wspomnieć, dać kilka fotek z budowy BP i Aquariusa bo inne dopiero wychodzą z ziemi. A mateq zrobi z tego pożytek. Jak uwazacie?

·
Moderator
38,554 Posts
dobre zestawienie :)

·
Registered
1,396 Posts
Więc dla OP, Zdrojowej i Kalmara wkleimy wizualki, bo te budowy są w zbyt wczesnym stadium rozwoju. Natomiast dla BP i AS chyba po jednej fotce, jakieś ciekawe ujęcia. I tak nie wiadomo czy się to wszystko zmieści, zwłaszcza jak patrzę na archiwalne numery inwestora, w koncu tylko jedna strona. Czekam na wasze sugestie które wizualki i które fotki ewentualnie wybrać?
Ja tymczasem przesyłam mateq-owi trochę suchych informacji i w.w. inwestycjach. Na razie bez obrazków.

·
Registered
1,356 Posts
^^ zgadzam się z tobą, ale które zdjęcia dać to nie mam pojęcia ;/ z AQ może któryś z tych ?
1.

2.

3.

4.

a z BP może któreś z tych:
1.

2.

3. Świeżutkie z okna ;)

chyba że macie inne fotki które ukazują całość budowy w jednej fotce ;D

·
Registered
118 Posts
Bardzo nam miło mateq, jesteśmy zaszczyceni :)

Do kołobrzeskich forumowiczów:
Moim zdaniem top5:
Olympic Park

Zdrojowa3

Regionalne Centrum Kultury

Aquarius Spa

Bałtyk Park

Myślę, że o tych inwestycjach należało by wspomnieć, dać kilka fotek z budowy BP i Aquariusa bo inne dopiero wychodzą z ziemi. A mateq zrobi z tego pożytek. Jak uwazacie?
Też myślę że są to największe inwestycje, jednak zamiast jednej z nich wrzuciłbym przebudowę portu w którym bardzo dużo się dzieje:
- przebudowa wejścia, (podwojenie jego szerokości, możliwość zawijania promów, rozwój portu handlowego)
- remont nabrzeża pasażerskiego
- remont portu rybackiego
- planowana budowa mariny z prawdziwego zdarzenia
- przymiarki do dworca pasażerskiego i bazy promowej
- czy nawet budowa nowej obwodnicy do portu, która ma się zacząć w tym roku

Myślę że inwestycja w porcie należy do tych największych :)

·
Moderator
38,554 Posts
^^ masz rację, poza tym rozwój portu wpływa na całe miasto i region :)

to co odpadnie? Aquarius Spa nie jest zbyt piękny, ale to chyba większa inwestycja niż Bałtyk Park? Regionalne Centrum Kultury to projekt bardzo ciekawy i miejski, ale za to mniej spektakularni niż pozostałe inwestycje...

·
Registered
1,356 Posts
hmmm za dużo inwestycji a zamało miejsca by je pomieścić na jednej stronie ... ;/ wzasadzie można tylko wspomnieć o przebudowie całego portu i dać małą fotke z rogu wejscia do portu... nie wiem już sam hehehehe ;)

·
Registered
357 Posts
Artykuł który ukazał sie w Kulisach Kołobrzeskich.

"Rozwój gospodarczy Kołobrzegu oraz stale zwiększająca się liczba samochodów, wymusza stosowanie nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych. Dzisiaj samochody ciężarowe podążają do portu ulicami Kupiecką, Unii Lubelskiej, Kniewskiego, a następnie wąską Portową. Jutro będzie inaczej…

Nowa koncepcja, której twórcy brali pod uwagę pojawienie się w przyszłości drogi krajowej S-11 łączącej Koszalin z Kołobrzegiem, przewiduje wprowadzanie samochodów ciężarowych do Portu Morskiego innym torem niż dotychczas. Droga będzie wiodła z portu ulicą Szkolną, poprzez projektowany most nad Parsętą, przecinając Wyspę Solną, i dalej ulicą Warzelniczą do ulicy Solnej na wysokości skrzyżowania z Zygmuntowską. Następnie od Zygmuntowskiej, wzdłuż Solnej i Żurawiej aż do Toruńskiej. Tu nowa obwodnica powiedzie nas w lewo, przez ulicę Obozową do ulicy 6 Dywizji Piechoty. Za wyjątkiem odcinka Zygmuntowska-Port, będzie to droga dwujezdniowa, dwupasmowa, z planowanymi rondami przy ulicy 6 Dywizji Piechoty oraz Toruńskiej i skrzyżowaniami z sygnalizacją świetlną przy ulicach Jedności Narodowej, Bałtyckiej oraz Zygmuntowskiej. Od 6 Dywizji Piechoty obwodnica połączy się przez istniejące tereny działkowe i tereny Budzistowa z ulicą Krzywoustego, a następnie z rondem przy ulicy Koszalińskiej, które już za miesiąc będzie przebudowywane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.
Projekt pierwszego etapu budowy obwodnicy powinien natomiast być gotowy najpóźniej w marcu przyszłego roku. Istnieje realna szansa, aby maszyny drogowe pojawiły się przy skrzyżowaniu ulic Zygmuntowskiej i Solnej w połowie 2008 roku. Pierwszym etapem będzie bowiem budowa drogi łączącej to skrzyżowanie z kołobrzeskim Portem Morskim. Wcześniej mogą zostać zainicjowane prace mostowe. Zarówno budowa mostu nad Parsętą, jak i przebudowa mostu nad Kanałem Drzewnym wymagać będą dłuższego cyklu realizacyjnego.
Budowę obwodnicy nie wszyscy odbierają jednak z entuzjazmem. Mieszkańcy Radzikowa czują się zagrożeni „odcięciem od świata”, natomiast sympatycy sportów wodnych w budowie drogi do Portu Handlowego przecinającej Port Jachtowy widzą blokadę przyszłościowego rozwoju niezbędnej do uprawiania żeglarstwa infrastruktury. – Prowadzimy konsultacje, które pozwalają nam zorientować się w potencjalnych problemach, jakie może pociągnąć za sobą budowa obwodnicy – mówi Pełnomocnik Prezydenta ds. Infrastruktury Drogowej Tadeusz Kanas. – Każdy głos jest przez nas rozważany i na pewno projektanci skorzystają z uwag społeczeństwa. Z budowy obwodnicy nie zrezygnujemy, dlatego już dziś tak bardzo temat tej inwestycji nagłaśniamy. Naszym celem jest przede wszystkim poprawa dostępu do Portu Morskiego oraz poprawa infrastruktury drogowej w mieście. Dzięki temu ruch w centrum ulegnie zdecydowanemu zmniejszeniu. Wybudowanie obwodnicy łączącej ulicę 6 Dywizji Piechoty z „węzłem koszalińskim” poprzez ulicę Krzywoustego, umożliwi rozpoczęcie remontu ulicy Kamiennej i Młyńskiej. Z uwagi na istniejące tam cztery mosty, w czasie remontu droga ta zostanie całkowicie zamknięta na kilka miesięcy – dodaje.
Mimo iż istniejąca Strategia Rozwoju Kołobrzegu zakłada budowę drogi przez środek nowo wybudowanego boiska przy Gimnazjum nr 1, urzędnicy uspokajają. – Projekt w tym zakresie zostanie zmieniony – mówią. – Mamy już nową koncepcję, która pozostawi boisko w stanie nienaruszonym. Tylko niewielka część terenu szkolnego zostanie zajęta pod nową drogę – przyznają.
Drogowcy spodziewają się trudności technicznych związanych zarówno z infrastrukturą podziemną, jak i istniejącymi zabudowaniami. Ponieważ szerokość nowego pasa drogowego wyniesie 35 metrów, wyburzone zostaną niektóre budynki. I tak zniknie między innymi budynek hurtowni mieszczącej się u zbiegu ulic Jedności Narodowej i Solnej oraz szereg budynków mieszkalnych po prawej stronie ulicy Żurawiej (jadąc od Zygmuntowskiej w kierunku Toruńskiej). W związku planowaną budową dużego ronda przy ulicy VI Dywizji Piechoty trzeba będzie zlikwidować kolejne trzy domy mieszkalne.

Artur Bakaj (fot.ab)

Pytanie do eksperta

Kilka lat temu głośno mówiło się o tym, by obwodnica wiodąca do kołobrzeskiego portu przebiegała wzdłuż torów kolejowych. Wjeżdżając od strony Koszalina, na rondzie Solidarności ruch kierowano by w prawo ulicą Mazowiecką, a następnie przed torami kolejowymi w lewo, za Gimnazjum nr 3 i dalej w stronę portu. Od lat specjalnie w tym celu pozostawiano niezabudowany szeroki pas gruntów. W 2003 roku dyrektor istniejącego wówczas Miejskiego Zarządu Dróg Jerzy Piwko zapowiadał rychłe opracowanie dokumentacji tej drogi. Obwodnica przebiegająca tamtędy byłaby znacznie krótsza, a co najważniejsze, nie wymagałaby budowy czterech mostów. Czy tamten projekt został zaprzepaszczony? Odpowiada Pełnomocnik Prezydenta Kołobrzegu ds. Infrastruktury Drogowej Tadeusz Kanas.

- Ten temat jest cały czas aktualny. Wydział Architektury zlecił opracowanie koncepcji przebiegu drogi, która łączyłaby rondo koszalińskie przez ulicę Myśliwską, wzdłuż torów do Kniewskiego i dalej łącząc się z ulicą Solną i zlokalizowaną już wcześniej opisywaną obwodnicą. Dziś taka koncepcja jest opracowywana i dobrze by było, aby w przyszłości, poprzez jej realizację stworzyć tak zwany mały ring kołobrzeski. Według mnie jest to wersja bardzo potrzebna miastu. Istnieje problem techniczny, ponieważ w niektórych miejscach planowanego przebiegu tej drogi stoją budynki i jest dość ciasno. Na dzień dzisiejszy jedna z koszalińskich firm projektowych opracowuje koncepcję budowy tejże drogi. Myślę, że ujrzy ona wkrótce światło dzienne. (ab)
"

·
Registered
357 Posts
"Najprawdopodobniej w sezonie letnim rozpocznie się przebudowa ronda na ul. Koszalińskiej, od niedawna noszącego imię Solidarności i skrzyżowania do Podczela.

Rondo na ul. Koszalińskiej zmieni funkcję z tymczasowego na docelowe. Po przebudowie skrzyżowanie ma być bezpieczniejsze. Nowa konstrukcja będzie posiadać nowe najazdy, dwa pasy ruchu w jednym kierunku, a także niezależne prawoskręty do zjazdu. Pojawią się nowe chodniki, zatoki autobusowe, solidniejsza będzie także nawierzchnia, na której obecnie występują załamania i pęknięcia. Głównym zadaniem nowego ronda ma być upłynnienie ruchu i zwiększenie jego przepustowości.

Modernizacja skrzyżowania do Podczela będzie polegać na wybudowaniu niezależnych pasów ruchu do skrętu w lewo jadąc od Kołobrzegu i w prawo jadąc z Podczela.
– Po przebudowie skrzyżowanie będzie znacznie bezpieczniejsze – mówi pełnomocnik prezydenta ds. infrastruktury drogowej Tadeusz Kanas. – Obecnie znajduje się ono na łuku, po modernizacji będzie nieco wyprostowane i przez to widoczniejsze. Pojawi się nowa nawierzchnia i oznakowanie.

Zarówno rondo na Koszalińskiej, jak i skrzyżowanie do Podczela, zgodnie z założeniem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ma być przebudowane do końca października. – Prace najprawdopodobniej rozpoczną się w sezonie letnim. W związku z tym kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami występującymi w tych miejscach – dodaje T. Kanas.(mik)"
kol24h.pl

·
Registered
44 Posts
^^ troche bez sensu... i tak jest ciężko przejechać w sezonie, a do tego jak jeszcze zrobią w tym czasie remont na Koszalińskiej, to wogle wszystko się zapcha - mieszkańcy Ogrodów to chyba przez uzdrowiska będa jeździć do centrum (czytaj - "piętrowo") :nuts: nie wyobrażam sobie jak to ma wyglądać, no chyba że wszyscy turyści zostawią auta np na płycie lotniska i będa chodzić do Kołobrzegu na piechotę, hehehe :cheers: :cheers: :banana:

·
Registered
1,396 Posts
Posłuchałem sobie Kwadrans Prezydenta (jest na www.informacje.kolobrzeg.pl) w rozmowie z A. Wieczorkiem prezydent Gromek mówi, że terenami lotniska w Podczelu zainteresowane jest m.in. J.W.Construction:nuts:, Hiszpanie z Barcelony i Irlandczycy, wszyscy ponoć z najlepszymi architektami, takimi, że prezydentowi "ciarki przechodzą"... :D

·
Moderator
38,554 Posts
J.W.Construction...nie dajcie się! Postawią Wam jakiegoś gniota...Bardzo chciałbym się mylić i chwalić firmę, ale póki co nie postawili niczego zacnego :(.

·
Registered
1,396 Posts
^^No niestety, JW wychodzi ze swojego matecznika i zapuszcza się coraz dalej. Choć jest pewna nadzieja jeśli chodzi o tę firmę, ostatnio osiedle w Warszawie zaprojektował dla nich pan Kuryłowicz proponując ciekawą jak na mające być jednym z tańszych osiedli architekturę, nie wykluczone, że o tego architekta chodziło naszemu preziowi. Oby. Tak czy inaczej wolę zagranicznych inwestorów z mam nadzieję projektami na europejskim poziomie.

·
Registered
357 Posts
Słuchałem sobie dzisiaj program Cuda wianki w naszej tv i w jakimś tam momencie redaktor Wieczorek wspomniał że chodzą po mieście plotki o przymiarkach do "24 pięter" w K-g . Plotki plotkami, sami wiecie jak to jest ale kto wie, kto wie ... może doczekamy sie naszego drapacza.

·
Registered
174 Posts
J.W.Construction...nie dajcie się! Postawią Wam jakiegoś gniota...Bardzo chciałbym się mylić i chwalić firmę, ale póki co nie postawili niczego zacnego :(.
Potwierdzam
J.W.Deconstruction nie ma najlepszych opinii. W Łodzi buduje potworki.

·
Moderator
38,554 Posts
^^ w Warszawie chyba również powstały gnioty :(. J.W. Construction ma działkę w Szczecinie i zapowiadają jakiś biurowiec...stach się bać co tam stworzą :).

-------
Cireon - w każdej plotce jest trochę prawdy :D. Ja od początku wierzę, że coś Wam fajnego wybudują...to byłoby naturalne dopełnienie kołobrzeskiego boomu inwestycyjnego.

1 - 20 of 822 Posts