SkyscraperCity Forum banner
161 - 180 of 847 Posts

·
Registered
35 Posts
Radekmysza - no nie zabardzo tak jest w tym przypadku.Ponieważ stosunki miedzy tymi Panami nie są najlepsze(z tego co wiem to od dłuższego czasu, mimo tego że to rodzina właśnie)A wykonawstwem u Pana Andrzeja Kornasa "AKCES" może sie zając jak w przypadku Zdrojowej 3 Firma KOBE z Koszalina.

·
Registered
3,773 Posts
no proszę, jaka tu sie spolecznosc wytworzyla - Kołobrzeg-mimo ze mniejszy od stargardu to jest was tu paru a ja relacje ze swojego miasta musze pisać sam :nuts: a ja sie wyraze na szczerosc i powiem ze nigdy jeszcze nie bylem u was :)

·
Registered
29 Posts
kolejna inwestycja w Kołobrzegu...

zespół mieszkaniowy Bocianie Gniazdo przy ulicy Bocianiej

Już wkrótce nastąpi rozpoczęcie sprzedaży mieszkań w zespole mieszkaniowym Bocianie Gniazdo, zlokalizowanym w rejonie ulic Bocianiej i Ogrodowej.

Planowana inwestycja polega na budowie zespołu zabudowy mieszkalnej z garażami. W trzech budynkach przewiduje się zrealizowanie mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych o powierzchni od blisko 40m2 do ponad 100m2, w tym częśċ mieszkań, jako dwupoziomowe. Ponadto planowane jest wykonanie ogródków przydomowych należących do właścicieli mieszkań w parterze.

link do stronki inwestora
http://www.jagielka-nieruchomosci.pl/mEstate/moregr.asp?idg=18&ida=89&page=&goo=egoopis

·
Moderator
38,946 Posts
^^ całkiem całkiem :)

·
Pobierowo jest OK!
12,538 Posts
Chciałem napisać, że przecież Bocianie Gniazdo już jest :lol: ale pomyliły mi się miejscowości, bo to w Pogorzelicy jest taki ośrodek. Znacznie brzydszy od tego tutaj. Bocianie Gniazdo w Kołobrzegu będzie naprawdę interesującym budynkiem, podoba mi się.

·
Registered
118 Posts
W pierwszej chwili nie mogłem skojarzyć gdzie to będzie...okazało się że to teren za starą gazownią:)

:sleepy: Kiedy Kołobrzeg trochę zwolni!? Nie nadążam już za tymi inwestycjami :lol: a tak na serio: kolejny niezły projekt :eek:kay: nic tylko zazdrościć tylu inwestycji :tongue:
Możesz mi wierzyć lub nie, ale ja też już tego nie ogarniam... chociaż mieszkam w tym mieście:lol:

·
Wędrowiec do świtu
4,425 Posts
Coś czuję, że jak się w końcu pojawię w Kołobrzegu (nie byłem już parę lat... aż wstyd sie przyznać...) to będę bardzo mile zaskoczony :) Ale to chyba specyfika regionu, bo z Koszalinem miałem podobnie :)

·
Wędrowiec do świtu
4,425 Posts
^^ To jak będę jechał to będę musiał przeglądnąć raz jeszcze kołobrzeskie wątki i jakby co zgłosić się do Was co warto zobaczyć i jak jechać :) Ale to pewnie sobie przyjadę w te okolice na weekend gdzieś po sezonie, jak już tyle ludzi nie będzie :)

·
Wędrowiec do świtu
4,425 Posts
^^ No bez zdjęć to ta wycieczka się nie odbędzie bo byście mnie ukamieniowali :D

·
Registered
118 Posts
Małe ale cieszące info:

Dziś na sesji 13 lipca br. Rada Miasta ma zaplanowane podjęcie uchwały w sprawie oddania w użytkowanie wieczyste, działki położonej w Kołobrzegu przy ul. I Armii Wojska Polskiego.

Projektowane zbycie działki nr 122/3 o pow. 0,0259 ha to teren przyległy do działki nr 122/1 zajmowanej obecnie przez sam nr 1 PSS Społem.

Stary pawilon handlowy jest przeznaczony do wyburzenia. Urząd Miasta wydał już dla tego terenu decyzję o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalno-usługowego. Działka, o którą stara się PSS zajmowana jest obecnie przez stragany handlowe tzw. targowisko dla działkowiczów i kiosk.

Umowa dzierżawy gruntu pod kioskiem, o pow. 9m2, zawarta jest na okres 01.01.2001 r. do 31.12.2010 r. Jak podano w projekcie uchwały dzierżawca gruntu złożył pisemną deklarację, że gotów jest rozwiązać umowę dzierżawy w terminie wcześniejszym tj. z dniem 30 września 2007, za odszkodowaniem.
Uchwała przewiduje zbycie nieruchomości w trybie bezprzetargowym.

www.kol24h.pl

·
Registered
118 Posts
Będziemy mieli upragnioną kładkę:

Dzisiaj prezydent miasta spotkał się z Kapitanem III Pułku Drogowo Mostowego z Chełma. Rozmowa dotyczyła budowy kładki pieszej pomiędzy portem jachtowym a dzielnicą portową. To właśnie pułk z Chełma miałby zająć się realizowaniem tego zadania. 2 tygodnie, to czas jaki będzie potrzebować dwudziestu żołnierzy na ukończenie prac. Termin realizacji projektu nie jest jeszcze znany.

Zaangażowanie wojska w budowę przejścia podyktowane było oszczędnościami. Miasto poniesie tylko koszty materiału oraz zakwaterowania Pułku Drogowo Mostowego.

Po przeprowadzeniu wizji lokalnej ustalono, że nowa kładka prawdopodobnie powstanie ok. 50 metrów wyżej rzeki niż znajdowała się poprzednia. Jej żywotność jest oceniana na ok. 40 lat. Zostanie zaprojektowana tak, aby umożliwić swobodne poruszanie się jachtów motorowych.

www.gazetapracykolobrzeg.pl

Szkoda że to nie będzie most pontonowy:lol:

·
Registered
118 Posts
I coś o obwodnicy do portu :)

Wczoraj poznaliśmy projektanta nowej drogi, która połączy ulicę Solną z ulicą VI Dywizji Piechoty.

Brytyjska firma z polskim oddziałem w Warszawie weźmie za swą pracę - bagatela - 1 milion 784 tysiące złotych.

Tyle oczywiście będzie kosztował sam projekt nowej drogi, która połączy ulicę Solną z ulicą VI Dywizji Piechoty. Dziś zostanie rozstrzygnięty kolejny przetarg, który ma wyłonić projektanta drugiego odcinka drogi - od portu (przez rzekę) do ulicy Solnej.

Do wygranego przez firmę Scott Wilson LTD z siedzibą w Warszawie przetargu przystąpiły w sumie cztery firmy. - Ich oferty nie różniły się tak bardzo. Jedna była tylko nieznacznie tańsza, bo opiewała na 1 milion 769 tysięcy złotych. Pozostałe kwoty to 1 milion 805 tysięcy i 2 miliony 318 tysięcy złotych - poinfomorwała nas wczoraj po podpisaniu protokołu Jolanta Horbaczewska z biura zamówień publicznych kołobrzeskiego Urzędu Miasta.

Planowana droga ma zrewolucjonizować połączenia komunikacyjne w zachodniej części miasta. Pozwoli kierowcom dojechać do portu nie zapuszczając się do ścisłego centrum.

Droga będzie biegła z portu przez nowy most na Parsęcie do ulicy Solnej. Dalej Żurawią i Toruńską. Przetnie ulice Obozową i połączy się z VI Dywizji Piechoty. Droga ma być dwupasmowa i powstać do 2010 roku.

Podczas realizacji projektu prawdopodobnie zostaną wycięte wszystkie topole rosnące koło boiska przy ul. Śliwińskiego i wyburzone stare komunalne budynki przy ul. Żurawiej. Prowadzone są już także rozmowy, by przenieść ogródki z Wyspy Solnej w inne miejsce. Na pewno zniknie za to cała ulica Szkolna.

W samym porcie obwodnica zajmie tyle miejsca, że prawdopodobnie zabraknie go na Dworzec Morski.

- Projekt ma być wykonany do 15 marca przyszłego roku. My chcielibyśmy, żeby prace ruszyły w kwietniu 2008 roku bądź w maju - powiedział nam wczoraj naczelnik wydziału inwestycji Krzysztof Tkacz.

www.gk24.pl

·
Registered
1,375 Posts
wow :) fajne będzie to osiedle na bocianiej, nastepne tereny do zabudowy no i powolutku miasto nam sie zagęszcza :) powiedzcie jak tam na sunrise'ie :D?? Ja teraz w Manchesterze siedze i nie mam zabardzo styczności z kołobrzezanami :):cheers:

ps. tutaj w manchesterze ostro się buduje wiec jest na co popatrzec, tylko szkoda ze nie mam aparatu :)

·
Registered
1,375 Posts
161 - 180 of 847 Posts