SkyscraperCity banner

1 - 20 of 519 Posts

·
Registered
3,334 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)

Doubletree by Hilton Kosice ****+
Hlavna 1, Kosice, Slovak Republic 040 01
Tel: 421-055-7205 265 Fax: 421-055-7205 270

HISTORY

Reconstrucion of Hotel Slovan - building from the 70´-es. On this place in the past was nice building - Hotel Schalkház (in 1945 renamed to Hotel Slovan). This building was in 1963 demolished and than started building-up of the new Hotel Slovan.

In 2007 it was decided to do a big reconstruction of this building.

RECONSTRUCTION
start: 1st July 2007
finish: Januar 2009
investment: 800.000.000 SKK (26.555.135 €)

I ked je projekt takmer hotovy, je hodny vlastneho threadu aj z toho dovodu ze sa o nom bude este vela diskutovat.

·
Registered
286 Posts
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=684476

pred nedavnom som mal rozrobeny jeden thread a vsetkych kosickych hoteloch a penzionoch... lenze lenivost bola silnejsia a nedokoncil som ho (dost babracka s tym bola). nechcelo sa mi tu postovat polovicatu robotu (teraz je to uz asi zbytocne, snad to raz dokoncim)... tak aspon ukazka pre Vas :)

inac k si tento thread mohol fakt zalozit skor, teraz je uz viac-menej zbytocny (a mozno nie :))

·
Registered
2,798 Posts
Na tom Rezešovom monolite sa nedá nevidieť ten komoušský monštruózny zjav, necitlivo vsadený do historického centra, nech vyzerá akokoľvek dobre. Akurát sa mi páči tá nákupná pasáž a vchod zboku Štúrovej ulice.

·
Registered
1,203 Posts
^^ Necitlivo vsadený to áno.
Monštruózny to teda nie. Vo svojej podstate to bol pekný hotel, hlavne v časoch keď ho postavili. Predsa len my, si ho už pamätáme značne ošumelý, s opadanou fasádou a nie práve s najkrajšou prístavbou...
Páči sa mi jednoduchosť tej stavby, čoby dvoch rovnakých kvádrov, akurát jeden leží a druhý na ňom stojí.
Škoda len, že nenechali starý slovan a tento nepostavili kúsoček južnejšie na mieste budúceho auparku...

·
Registered
1,820 Posts
raz uz na tomto fore niekto pisal, ze skoda ze ten slovan pri rekonstrukcii radsej nepodlozili dynamitom...no ja ked som videl "obnazeny" slovan tiez som dostal chut (a nie po prvy raz) uplne ho zmiest zo zemskeho povrchu...uz boli tak blizko sakra. Teraz tu bude stat minimalne dalsich 40 rokov.Kedze sa nerozhodli znicit ho, je teda dobre ze aspon bude takto zrekonstruovany. On ale naozaj do tej povodnej zastavby nepasuje. Je to jasne vidiet z namestia osloboditelov, kde su starsie nizsie budovy a zrazu tam vytrca nablyskany hilton. To iste z roosweltovej. Oproti dargovu je to v pohode...V noci to snad bude vyzerat fajn, ked bude vysvieteny...
Slovan je obycajna priemerna stavba, kludne mohol stat niedkde inde, nemam nic proti modernej architekture, prave naopak sa mi paci. Je ale vhodnejsie nepchat ju do historickeho centra a znicit tak povodne prostredie. Myslim ze takato moderna architektura dava predpoklady na vytvorenie nejakej uplne novej stvrte, kde je priestor pre fantaziu, vysku atd...a takato vystavba potom nieje obmedzovana mantinelmi historickych budov.
Mne by sa najviac pacilo kedby postavili povodny Schalkhaz, ale to uz je utopia...na Slovensku nerealizovatekne...neviem ako to je vo svete

·
Registered
5,222 Posts
tuomas si uvedom,kedy to bolo stavane.....

btw stavat povodny hotel....to je snad vtip? :)
nikto nikde nikdy dnes uz nestavia taketo stavby,pretoze uz prezili svoju dobu.

urcite by dotvaral zastavbu,avsak ani ta zastavba tam nebude navzdy.....to si treba uvedomit.

·
Moderator
4,905 Posts
tuomas si uvedom,kedy to bolo stavane.....

btw stavat povodny hotel....to je snad vtip? :)
Vtip to rozhodne nieje.
Uz som to tu raz pisal, no zopaknem. Tesne po predstaveni projektu zrekonstrukcie Slovanu, existovala uvaha zakomponovat hmotu a architekturu povodneho hotela Schalkhaz do "zakladne" sucasneho hotela. V tom case bol vsak uz schvaleny rozpocet a tak z toho nakoniec vzislo. Takze ani nevies ako blizko sme k tomu boli ....

·
Registered
5,222 Posts
Vtip to rozhodne nieje.
Uz som to tu raz pisal, no zopaknem. Tesne po predstaveni projektu zrekonstrukcie Slovanu, existovala uvaha zakomponovat hmotu a architekturu povodneho hotela Schalkhaz do "zakladne" sucasneho hotela. V tom case bol vsak uz schvaleny rozpocet a tak z toho nakoniec vzislo. Takze ani nevies ako blizko sme k tomu boli ....
nemas nejake obrazky pretoze sa to dost tazko predstavuje,ako chceli "zakomponovat hmotu a architekturu povodneho hotela" do dnesneho...... :eek:hno:

·
www.fotokosice.eu
9,924 Posts
Dost neskoro vznikol tento thread:)
A aku bude mat hotel adresu? Nemalo by to byt Rooseveltova 1, ked vchod bude z tejto ulice?

·
Registered
3,515 Posts
Kongresová hala v budove parkovacieho domu bohužiaľ nebude, no investor to určite reálne zvažoval. Na internete som našiel vizualizácie, štúdiu kongresovej hale ateliéru JURANI&TOMA ARCHITEKTI.

KONGRESOVÁ HALA, HOTEL SLOVAN, KOŠICE
autori: M. JURÁNI, J. TOMA
študia 10/2005​

·
Registered
1,717 Posts
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=684476

pred nedavnom som mal rozrobeny jeden thread a vsetkych kosickych hoteloch a penzionoch... lenze lenivost bola silnejsia a nedokoncil som ho (dost babracka s tym bola). nechcelo sa mi tu postovat polovicatu robotu (teraz je to uz asi zbytocne, snad to raz dokoncim)... tak aspon ukazka pre Vas :)

inac k si tento thread mohol fakt zalozit skor, teraz je uz viac-menej zbytocny (a mozno nie :))

ZEPP, super praca! :eek:kay:To by bolo fakt super, keby sa ti to chcelo dokoncit.

·
Registered
406 Posts
Celý slovan je hnus. Mali to rovno zbúrať. A je mi jedno, že teraz je to naleštené a predtým nie. Je to kópia Lever House na Park Avenue v NY. Takých budov je na svete habadej (dva kvádre na sebe). Je to len lacná kópia kópie. Plus samozrejme nehodí sa tam ani hmotne. Ale za socializmu chceli niečo do výšky. Mňa osobne to nijako neuchvacuje. Môžu na to nalepiť neviem aké pozlátko, spraviť hadíka ale architektonická hodnota tej stavby nestojí ani za starú belu. A to mám rád modernú architektúru. A to sa zdá len mne, že na tých vizualizáciách vyzerala tá budova akosi lepšie???

1 - 20 of 519 Posts