SkyscraperCity banner

3081 - 3100 of 3135 Posts

·
Registered
2,833 Posts
^^ to mozno pre ludi, co si namaluju dom na nejake cukrikove farbicky. :lol:

Organizovali sme tam uz 2 krat TEDx a takmer kazdy recnik, co tam bol tak bol z toho priestoru a samotnej stavby doslova nadseny. A podobne sa o kulturparku vyjadruju aj umelci zo zahranicia a pre nich je najvacsim benefitom je blizkost k centru, lebo u nich sa najcastejsie podobne objekty nachadzaju v byvalych brownfieldoch na periferii mesta.

·
Registered
5,352 Posts
vankrut - kulturpark je spolu s opravou vych.muzea (okrem strechy) jediny prinos pre KE z ehmk2013.... podla tvojho popisu som si najskor myslel,ze pises u auparku..

·
www.fotokosice.eu
10,039 Posts
Kulturpark: päťročné živenie poloprázdnej budovy je aký prínos? Prínosom bola maximálne tak pre firmu DÚHA.

·
Registered
524 Posts
vankrut - kulturpark je spolu s opravou vych.muzea (okrem strechy) jediny prinos pre KE z ehmk2013.... podla tvojho popisu som si najskor myslel,ze pises u auparku..
vzdy ked idem okolo stale to obdivujem (kulturpark). myslel som skor ironicky tu poznamku s monstrom, ked citavam od naj odbornikov na kosice, ze je to opacha a zbytocne vyhodene peniaze. rovinsky tusim chcel z toho nejake zberne parkovisko.

·
Registered
2,833 Posts
Kulturpark: päťročné živenie poloprázdnej budovy je aký prínos? Prínosom bola maximálne tak pre firmu DÚHA.
Uz si tam asi zjavne dlhsie nebol. :)
Podla mna je najvacsi problem Kulturparku ta povinna neziskovost akcii a byrokraticke obmedzenia kvoli EU dotaciam. A povinnost mat vsade tie 4 loga je len spicka ladovca.

btw. pokial ste neboli, tak urcite zbehnite pozriet na vystavu Sucasna architektura na vychode Slovenska. Vernisaz spojena aj s krstom a predajom knihy bude netypicky az na zaver vystavy. Ale je to zaujimava instalacia v zaujimavom priestore.

·
Registered
524 Posts
^^^^ s veteranom skoda debatovat, vzdy bude clovek posledneho slova, ktoreho aj tak nepresvedcis. najradsej by bol keby jazdili Ikarusy a na nam. osloboditelov by bolo zaburinene parkovisko, zablatena Hlavna s konmi a hlavne nic nove sa uz nikdy nepostavilo.

·
Registered
524 Posts
Kulturpark ma dalsie ocenenie: http://style.hnonline.sk/byvanie-807/slovensku-stavbu-si-vsimol-svet-pre-jej-fasadu-631184
+ pre nie Kosicanov najvacsie podujatie na Slovensku Biela noc uz 4.10. http://bielanoc.sk/mapa a 5.10. hned medzinarodny maratom mieru
inak uz som to postoval ;) vid vyssie.
veteran tipujem odpise ze to bolo ucelovo zmanipulovana sutaz ktoru organizoval SMER a JaT. Ach boze.... lakmusovy papierik SME kupi Penta kks, co bude citat a komentovat Veteran....
prave som sa vratil z Kulturparku z deckami, musim povedat ze pred par rokmi nebola v KE ziadna akcia a som rad ze sa to zmenilo. som rad ze z parkov v KE, ktore su podla veterana fiasko su zrazu parky, kde vidim tisice ludi denne sa prachadzat a oddcyhovat. (ocakavam od neho narazku na post s fotkou bezdomovcov).
ale co uz, skoda, ze sa takto zhovadzuje, s jeho hist. poznatkami o meste mohol mat u mna kredit, takto si to kasle....

·
Registered
1,041 Posts
stane sa, ostatne, su omnoho vacsie nastrahy na uliciach ako toto.
pre viacerych neprajnikov a fetisistov stareho parku doporucujem sa prejst aj po celom meste a inych mestach ako sa myslelo na nevidomych tam.
Tento spiatocnicky postoj, ze ved sa vlastne nic nedeje, lebo inde je to este horsie ma uz pekne serie. Ten slepy pan co sa tam vykupal by ti asi povedal svoje. A nejde o esteticku stranku, ale ten park bol teraz rekonstruovany, tak uz kde inde ma clovek ocakavat bezproblemovy bezbarierovy stav, ak nie tam?

·
Registered
2,833 Posts
^^ bohvie co sa presne stalo, ked sa tam vykupal, ale kto pozna pravidla ich pohybu v priestore sa asi zacuduje nad tym, ako sa dostal k tej vode. Pred par rokmi som do skoly robil pracu o ich pohybe v uliciach na ktorej som spolupracovl aj s uniou nevidiacich a tam mi vysvetlovali sposob akym sa pohybuju. Vzdy idu bud prirodzenou alebo umelou vodiacou liniou a v takomto pripade by som skor cakal ze pojde tou prirodzenou po okraji chodnika dookola okolo tej fontany a nie stredom cez priestor, ktory nema ako zistit co tam je. A kedze mam aj jedneho slabozrakeho v rodine ktoreho uz parkrat niekto zrazil na bicykli, lebo nedodrzal tie ich pravidla bezpecneho pohybu tak by som skor povedal, ze len predpokladal, ze tam je nejake namesticko zariskoval, aby si skratil cestu a tu mriezku akosi minul. Pre slepych su vacsim problemom skor znizene priestory do ktorych mozu narazit hlavou a niesu spravne oznacene, ako zmeny vysky na terene, kedze tie povacsinou vedia zistit pomocou palice. Toho pana mi je na jednej strane luto, ale keby dodrziaval pravidla spravneho pohybu nevidomeho cloveka v priestore tak sa k tomu vodnemu prvku ani nema ako dostat. Ale na druhej strane je pravda, ze keby tam bol nejaky murik, tak by to asi bolo bezpecnejsie aj s ohladom na deti..ale dnesny trend je robit vodne prvky co najmenej barierovo, aby aj ked su vypustene nevytvarali prazdne betonove jamy.

·
Registered
288 Posts
Nemyslím to nijak zle ale niekedy ma baví keď zisťujem že Košice sú úplne nahovno lebo nevidiaci pán stupil do 10cm hlbokej vody a Kasárne či Kunsthalle sú vždy prázdne aj keď sa v nich aspoň zatiaľ takmer vždy niečo deje - len je niekedy fajn miesto nadávania sa skúsiť pozrieť, takisto tá chýbajúca kocka hm.. Jasné, sám mám kopu výhrad k fungovaniu mesta no prečo ak už niečo tak hrozne vadí sa nerozpísať radšej o tom ako niečo zlepšiť (hoc neuskutočniteľne) ?

·
SC_KE_SK
5,454 Posts
^^
Najskôr som nechcel reagovať, no to tvoje, že "nevidiaci pán stupil do 10cm hlbokej vody", mi už nedalo. Veľmi to zľahčuješ, no možno tebe by to bolo jedno, aj keby tam potom ostala mláka krvi. Videl som to na vlastné oči, ako ten pán šmaril sebou do tej vody, lebo sa pošmykol na tom malom zošikmení a natiahol sa tam celý, aký bol dlhý. A keby sa nezachytil nohami o ten vyvýšený stred, tak si tam iste narazí aj hlavu. No niekomu je to jedno, pokým sa to stalo inému a to hlavne ešte takému, ktorý to už aj tak má dosť ťažké.
Neželám ti ale nič zlé...

A ešte na doplnenie. Mne je to jedno, či sa to stalo v EHMK parku, alebo hoci kde inde v KE, no keď niečo také vidím, tak nato upozorním, aby sa to opäť nestalo.

·
Registered
524 Posts
Nemyslím to nijak zle ale niekedy ma baví keď zisťujem že Košice sú úplne nahovno lebo nevidiaci pán stupil do 10cm hlbokej vody a Kasárne či Kunsthalle sú vždy prázdne aj keď sa v nich aspoň zatiaľ takmer vždy niečo deje - len je niekedy fajn miesto nadávania sa skúsiť pozrieť, takisto tá chýbajúca kocka hm.. Jasné, sám mám kopu výhrad k fungovaniu mesta no prečo ak už niečo tak hrozne vadí sa nerozpísať radšej o tom ako niečo zlepšiť (hoc neuskutočniteľne) ?
ako nejdeme si tu hladkat ega a merat kto ma vacsieho... nikde to nieje idealne, nikde nieje veteranovo mesto ktore robi vsetko naj ako sa len da; zil som vo vela mestach europy a este viac navstivil a vsade boli " veterani " .
ja namiesto frflania napr. veci radsej riesim a pisal som o tom sukromne aj veteranovi, ze si ho ako odbornika na historiu KE neuveritelne vazim, ale to jeho frflanie a detraktorske myslienky su strasnym minusom.
napr. nemozem povedat krive slovo na SMZ, vsetko co som chcel splnili. travnik, detske ihrisko postavene na moj podnet, zrezanie stromov, uprava chdonika po pracach SPP mimo rozsahu... no nieje 1 vec co by nespravili a to musim povedat (nakolko to veterana napadne) niesom ani volic smeru ani sympatizant. proste racionalne zmyslajuca napr. p. Kupcikova na SMZ vybavila vsetko co som chcel.

·
Registered
11,318 Posts
Také fontány sú veľkou pascou aj pre vidiacich. Kto ste boli v bratislavskom Auparku v období od otvorenia po jeho prvú rekonštrukciu interiéru, tak si môžete spomenúť na fontánu, ktorá bola vo vstupnom vestibule hneď za výťahmi z podzemných garáží. Ľudia, ktorý vyšli z tých výťahov a urobili dvakrát vpravobok alebo vľavobok, tak sa kúpali, keďže od podlahy ju oddeľoval iba malý vyvýšený obvodový profil. A padali do nej aj z druhej strany. Proste zakecaný a zadívaný po okolí sa tam bežne čvachtali.
Poctená bola aj jednou hereckou českou celebritou počas konania filmového festivalu v miestnom kinosvete, určite poznáte väčšina Jiřího Bartošku, tak ten to určite, ale určite "nebol".

·
Registered
8,380 Posts
prave som sa vratil z Kulturparku z deckami, musim povedat ze pred par rokmi nebola v KE ziadna akcia a som rad ze sa to zmenilo. som rad ze z parkov v KE, ktore su podla veterana fiasko su zrazu parky, kde vidim tisice ludi denne sa prachadzat a oddcyhovat. (ocakavam od neho narazku na post s fotkou bezdomovcov).
dovolim si s tebou suhlasit! kultur park sa podaril! bohuzial v KE uz nezijem cca 10 rokov, ale ked sa vyskytnem doma raz za 3-4 meiace, uz to niesu tie kosice, na ktore tu niektori prispievatelia pinadaju jedna radost.. a nech sa urobi v tom meste cokolvek, je to vzdy na chuja, bo v prahe ci kde ined je vsetko super.. lebo som tam nezil x rokov, tak neviem.. to len tak vsetko pekne vyzera, ked tam clovek pride ako turista na 2 noci ku kamosovi na privat, ozrat sa niekde, kuknut most a hrad a odist spat.. ked sme sa zbalili my a odisli, na vychode a priamo v KE bola nezamestnanost jak svina, o nejakom T-cku, ATaT, IBM ci paru prevadzkach v kechneci (fungoval tam len molex a este asi 2 male firmicky..) tam nebolo naozaj nic. a bez dobreho stryka mohol clovek akurat tak velke kulove a ked mal rozum a nieco chcel dosiahnut, tak radsej odisiel..

teraz vsak ked vidim, ako opatovne vznikaju v meste tie detske ihriska, opravili sa masivne cesty a robia chodniky ako som videl a ine.. vyrastlo hafo novostavieb, obchodaky, bloky uz niesu tie hnusne fadne sive krabice, ale uz dokonca maju aj farebne motivy (nemyslim vyslovenie tie kikiriky prevedenia, nech ma hned dakto nechyti za slovo).. chodte sa pozriet s detmi do zoo, v septembri som len kukal, jak vysoko zdvyhli latku atd..

ale ked raz dakto bude chciet pindat, tak bude, nech sa spravi cokolvek..

·
Registered
1,041 Posts
Hlavne si netreba domyslat ako napr. zemepan, ja som tu nikoho nevidel tvrdit, ze Kosice su uplne nahovno a ze vsetko co sa v ke spravilo alebo udialo bolo zle. Aspon ja si to teda urcite nemyslim. A hlavne, toto "kritizovanie" nie je o Kosiciach ako takych, to je hlavne o jeho vedeni. Jasne neda sa zovseobecnovat na vsetkych zodpovednych, ale sposob akym sa realizuje vacsina projektov v meste napoveda, ze vela zodpovednych ma ine priority ako kvalita verejneho priestoru a verejnych sluzieb.

Ja mam Kosice uprimne rad, som velky lokalpatriot, preto ma ta lahostajnost k verejnemu priestoru v KE stve. Stve ma ked napr. dlazba po troch mesiacoch je v takom stave ze ju mozu zacat opravovat. Stve ma ked sa do mesiac stareho asfaltu reze, lebo niekto na nieco zabudol, alebo niekto je neschopny zosynchronizovat opravy. A nechapem ako si niekto moze povedat, ze "hlavne ze sa daco robi", namiesto "ako to mozu kua takto oddrbat"...

Kazda minca ma 2 strany. Jasne super, parky su krajsie, su funkcnejsie, viac ludi v nich travi viac casu. Na druhu stranu tie rekonstrukcie stali 10 000 000 eur... Kolko milionov sa tam ulialo? Co navyse mohli mat Kosice, keby cela suma sla do mesta a nie do vrecka niekoho? A este z nas idu robit debilov co zeru seno, ked nas idu presviedcat ze vsetko bolo v uplnom poriadku...

·
Registered
524 Posts
Kazda minca ma 2 strany. Jasne super, parky su krajsie, su funkcnejsie, viac ludi v nich travi viac casu. Na druhu stranu tie rekonstrukcie stali 10 000 000 eur... Kolko milionov sa tam ulialo? Co navyse mohli mat Kosice, keby cela suma sla do mesta a nie do vrecka niekoho? A este z nas idu robit debilov co zeru seno, ked nas idu presviedcat ze vsetko bolo v uplnom poriadku...
ako to ale zmenit ? vystriedali sa tu uz vsetky strany vo vedeni, niet koho volit, ludia co by na to mali riesia vlastny biznis ale na to kaslu a nechce sa im do toho...

3081 - 3100 of 3135 Posts