SkyscraperCity banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 1171 Posts

·
www.fotokosice.eu
10,278 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Vitajte v novom vlákne "[Košice] projects & updates IV". Tu môžete odosielať informácie, linky a vizualizácie, týkajúce sa mesta Košice.

Welcome to the new thread "[Košice] projects & updates IV". You can post here some information, links, or visualizations you have.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tu je link na prvé vlákno o Košiciach:
Here is a link to the 1st thread about Košice:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=407916
[Košice] projects & updates I.

Tu je link na druhé vlákno o Košiciach:
Here is a link to the 2nd thread about Košice:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=578730
[Košice] projects & updates II.

Tu je link na predcádzajúce vlákno o Košiciach:
Here is a link to the previou thread about Košice:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=601155
[Košice] projects & updates III.

[Košice] Full summary of projects
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=617382

·
Registered
253 Posts
projekt dve veze

vcera sňom letel z BA do KE vecer a stretol som znameho, co robi v realitach, spominal mi dve veze, vraj su naplanovane na 25 poschodi koli rentabilite, aby sa cena za byt stala dostupnejsia.
Ak je to pravda, tak som si isty, ze to narazi na tvrdy odpor konzervativcov na UHA. Aj ked v kontexte FN a Central parku ci pripravovanej Nemocnice I by tam mohla vzniknut zaujimava kosicka "akropola".

Beriem to vsak s rezervou, kym nebude vizualizacia a stanovisko UHA na svete...

·
www.fotokosice.eu
10,278 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Ak je to pravda, tak som si isty, ze to narazi na tvrdy odpor konzervativcov na UHA.
Tych priblblych starych komunistov by odtial mali vyrazit. Preco vtedy nenadavali napr. na Slovan alebo na tu ohavu, co je na Garbiarskej?

BTW: bola tu rec o verejnom osvetleni. Prave teraz prebiehaju opravy stlpov na Tahanovciach (najma kryty rozvodov el. prudu + nalepuju na nich ich prislusne evidencne cisla a varovne napisy "Pozor elektricky prud") ---> foto Berlinska ulica:
http://fotokosice.eu/displayimage.php?pos=-1460
http://fotokosice.eu/displayimage.php?pos=-1461

... uz len keby povymienali slabe svietidla za vykonnejsie.

·
www.fotokosice.eu
10,278 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Rekonštrukcia Vrátnej ulice

Rekonštrukcia Vrátnej ulice
V roku 2007 uskutočnilo mesto Košice pracovné rokovania za účasti všetkých zainteresovaných (správcov inžinierskych sietí - Východoslovenská vodárenská spoločnosť, Slovenský plynárensky priemysel, Slovak Telekom, Východoslovenská energetika), ktorí sa dohodli na koordinovanom postupe pri realizácii rekonštrukcie zvyšných úsekov Vrátnej ulice. Začínajúca rekonštrukcia verejných rozvodov inžinierskych sietí, prípojok a telesa komunikácií, chodníkov a povrchových úprav vyrieši ich súčasný nevyhovujúci a miestami až kritický stav. Rekonštruovaná komunikácia bude mať nový asfaltový povrch, dláždené parkovacie plochy a chodníky z porfýrovej dlažby.

Začatie stavebných prác je naplánované na koniec mája 2008, ich ukončenie (ak sa pri výkopoch a odkrytí starých vedení nevyskytnú nepredvídané okolnosti) je predpokladané na október 2008. Pri realizácii prác dôjde z technických dôvodov k uzatvoreniu dotknutých úsekov ulice, čím sa na nevyhnutnú dobu obmedzí až zamedzí prístup motorovým a iným vozidlám k objektom nachádzajúcim sa v dotknutom priestore (prejazd, zásobovanie, parkovanie, odvoz odpadu a pod.).

K objektom bude možný len obmedzený prístup pre peších. Dôjde aj k zmene systému zberu a odvozu komunálneho odpadu. Podrobné informácie dostanú obyvatelia Vrátnej poštou, prípadne sa môžu informovať na Magistráte mesta Košice.

Rekonštrukcia ulíc v historickom jadre (Hrnčiarska, Hlavná, Mlynská, Alžbetina, Mäsiarska, Dominikánske námestie, Kováčska a k nim priľahlých ulíc) začala ešte v roku 1996. Z dôvodu technickej, ekonomickej a koordinačnej náročnosti rekonštrukčných prác nedošlo doteraz k realizácii všetkých úsekov stavieb.

·
www.fotokosice.eu
10,278 Posts
Discussion Starter · #6 ·
VÚSCH

Prebieha instalacia okien a prace vo vnutri budovy (stavba murov jednotlivych miestnosti)

BTW: dnes pojdem cez Mlynsku, tak odfotim stavbu tej ohavy.

·
Registered
4,905 Posts
vcera sňom letel z BA do KE vecer a stretol som znameho, co robi v realitach, spominal mi dve veze, vraj su naplanovane na 25 poschodi koli rentabilite, aby sa cena za byt stala dostupnejsia.
Ak je to pravda, tak som si isty, ze to narazi na tvrdy odpor konzervativcov na UHA. Aj ked v kontexte FN a Central parku ci pripravovanej Nemocnice I by tam mohla vzniknut zaujimava kosicka "akropola".

Beriem to vsak s rezervou, kym nebude vizualizacia a stanovisko UHA na svete...
Zauimave informacie
Kosice P&D III
nech to ukoncime tam.

·
Registered
2,798 Posts
V starom vlákne KE P&U III. som postol nejaké bližšie info ohľadom štadióna MFK. Takže, kto môže presuňte to tu prosím a tamto vymažte. :)

·
Registered
4,905 Posts

·
Registered
3,334 Posts
kedze uz nemocnica na tr.snp prekracuje povolenu hranicu leteckeho pasma tak kludne tam mohli dat aspon rovnako vysoky central park a aj 2 veze. lietadla tam aj tak budu musiet tolerovat tento usek a aj tak.

·
Registered
2,798 Posts
Chcel by som vediet, ci by sa po realizacii tohto projektu zvysila aj uroven furbalovych fanusikov ako tomu bolo v pripade navstevnikov Steel Areny.
Obavam sa vsak, ze by "novy" vydrzal len do prvej navstevy Trnavy alebo Slovana.
Keď sú schopní "fanúšikovia" MFK v Čermeli vytŕhať a podpáliť si sedačky pod sebou, tak nviem...

·
Registered
406 Posts
Pre Reaktora

Neviem čo má byť v tom dome na Rohu Vrátnej a Alžbetinej ulice, a bohužiaľ nemám ani fotky.:eek:hno:

·
www.fotokosice.eu
10,278 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Este mam jednu specialitku...

Takto mal vyzerat Dóm sv. Alzbety podla planov z 19. storocia:

Klikni na obrazok pre vacsie rozlisenie

·
Registered
4,905 Posts
^^Osobne som rad, ze sa im to v 19. storoci nepodarilo... Velmi lahko to dnes mohlo vyzerat ako veza na Dominikanskom kostole, teda cerveny plech :eek:hno:

V ramci projektu Europskeho hlavneho mesta kultury, existuje myslienka "dostavby" juznej veze. Nelakajte sa, nastaste by to cele malo byt len formou akehosi hologramu. Aj ked ani to nemusi byt tak celkom vyhra.

kedze uz nemocnica na tr.snp prekracuje povolenu hranicu leteckeho pasma tak kludne tam mohli dat aspon rovnako vysoky central park a aj 2 veze. lietadla tam aj tak budu musiet tolerovat tento usek a aj tak.
nj,
Nordkap, tie vizosky dones na nakuknutie aspon na stretko.

·
Registered
888 Posts
len naokraj.
takzvana rekonstrukcia domu sv. alzbety v 19stor. ho napriek tomu, ze sa tie veze nepostavili totalne znicila.

vybuchali sa v nom fantasticke klenby zo stredoveku (ziadne dve polia neboli rovnake) a nahradili sa touto "naozajstnou gotikou" a hlavne upne zburali kaplnku na severozapadnej casti, ktrora bola stavebne velmi zaujimava...
(etc.)

·
Registered
252 Posts
vyzera to husto, fakt sa to bude tak lesknut ako na vizualizaciach....popka

1 - 20 of 1171 Posts
Status
Not open for further replies.