SkyscraperCity banner
1 - 20 of 76 Posts

·
Registered
Joined
·
3,334 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
River Business Center

Miesto: Vyšné Opátske, Južné Nábrežie (v blízkosti rieky Hornád a diaľničného privádzača).http://www.sushirozadol.sk/rbc/index.htmVýstavba komplexu bude prebiehať v troch etapách, najvyššie objekty by mali vyrásť v záverečnej fáze.

Polyfunkčný objekt I:

Prvá etapa zahŕňa osempodlažnú budovu. Prinesie celkovo 16-tisíc m2 prenajímateľnej plochy. Stavať sa začne niekedy v septembri 2008.

Polyfunkčný objekt II - Koloseum:

Druhá etapa - Menšie trojpodlažné Koloseum prinesie 1 566 m2 kancelárií a vyše dve tisíc štvorcov obchodov a služieb. Výstavbu plánuje developer naštartovať začiatkom roka 2009, za zhruba osem mesiacov by malo byť Koloseum hotové.

Ďalšie budovy - výškové stavby:

Záverečná fáza je v štádiu príprav, podľa M. Michalovova aktuálne žiadajú o územnoplánovaciu informáciu a uvažujú, čo ďalej s územím. „Ústretovosť magistrátu, útvaru hlavného architekta i mestskej časti zodpovedá reálnosti projektu,“ pochvaľuje si. V spolupráci s mestskou časťou pripravuje spoločnosť premostenie rieky Hornád, vo vlastnej réžii i ďalšie projekty na východnom Slovensku.


 

·
Registered
Joined
·
4,905 Posts
Tie vyskovky by mali stavat v druhej faze. Ziadne detaily zatial zname niesu. Takze tak.

edit.
Inac k "Polyfunkčný objekt I", troska sa obavam toho oblozenia. Mam taky pocit, ze sa jedna o plech. Viem, ze v tej oblasti treba niekde zacat, nejak ju rozbehnut, no aj tak ...
 

·
Registered
Joined
·
133 Posts
inac, co som spominal projekt dve veze, tak vizualizacie zatial nemam, ale ked to pomoze, tak su priblizne take iste ako tieto vyskove budovy, ktore sa maju zacat stavat v druhej faze.Robil to ten isty architekt, takze asi preto:)
 

·
Registered
Joined
·
285 Posts
River Business Center Košice

No sa to velmi na plech nepodoba... skor by som videl problem s koloseom (niekde som cital, ze to ma byt montovana konstrukcia.... ale podla viz. aj ono vyzera celkom v pohode)
-----------------------------------------------------------------------------------
Charakteristika
Polyfunkčný komplex RIVER BUSINESS CENTER poskytuje flexibilné a moderne riešené priestory s celkovou plochou 12 800 m2. Koncepciu tohto projektu, ktorý zodpovedá všetkým požiadavkám súčasného čoraz náročnejšieho realitného trhu navrhol architektonický ateliér Ing. arch. V. Kolesnáča, ktorý už navrhol viacero významných projektov.

Prestížny polyfunkčný objekt RIVER BUSINESS CENTER s 5-podlažiami bude ponúkať 5420 m2 nadštandardných kancelársky priestorov s variabilnou dispozíciu a 2260 m2 služobných apartmánov poskytujúcich luxus manažmentu.

Na prízemí objektu sa bude nachádzať recepcia, uzavreté átrium, reštaurácia s kaviarňou a funkciu oddychu a zábavy bude plniť moderné fitnes&wellness a squash centrum.
Piate ustupujúce podlažie zahŕňa kongresovú sálu a sky bar s výhľadom na okolitú panorámu. Športové vyžitie dopĺňajú dva tenisové kurty na nachádzajúce sa v areáli RIVER BUSINESS CENTER.
Parkovanie pre nájomníkov a návštevníkov komplexu je riešené prostredníctvom parkovacích priestorov umiestnených v podzemnom podlaží so 60 parkovacími miestami a vonkajšími 30 parkovacími miestami.


-----------------------------------------------------------------------------------

Lokalita
Južné nábrežie – katastrálne územie obce Košice – Vyšné Opátske, kde sa RIVER BUSINESS CENTER nachádza, patrí nepochybne medzi najperspektívnejšie lokality druhého najväčšieho mesta Slovenskej Republiky. Toto miesto je situované na východnom okraji mesta Košice v tesnej blízkosti rieky Hornád. Umiestnenie projektu pri východnom rýchlostnom obchvate mesta Košice, ho predurčuje na výnimočnú a bezproblémovú dopravnú dostupnosť a obslužnosť v rámci Košíc, ale i zvyšku Slovenska. Rozhodne veľkou výhodou je 10 minútová vzdialenosť RIVER BUSINESS CENTER a letiska.
-----------------------------------------------------------------------------------

 

·
Registered
Joined
·
3,334 Posts
Discussion Starter · #10 ·
no vyzera to ze 2 poschodia ubudli.

ale urcite nie kvoli nejakej obmedzenej vyske. Skor usetria 2 poschodia na tomto a pridaju na vyskovky :banana:
 

·
Registered
Joined
·
9,692 Posts
Sckesk, podla tvojix fotiek sa ma stavat pred mostom aj za mostom??? Ak si to dnes fotil, co je prosim ta oproti (teda za benzinkou OMV)? Vdaka!!!

Ak sa to naozaj postavi, bude to vyzerat dobre, len nex tie vyskovky uz konecne naozaj vzniknu aj v KE a nex budu fakt desne vysoke:)
 

·
Registered
Joined
·
3,334 Posts
Discussion Starter · #13 ·
najlepsie sa vyskovky stavaju pod nejakym kopcom, nemalo by tam byt ziadne obmedzenie. lietadlam zavadzaju uz samotne kopce :)
plocha vysne opatske je nieco podobne :)
 

·
SC_KE_SK
Joined
·
5,454 Posts
Sckesk, podla tvojix fotiek sa ma stavat pred mostom aj za mostom??? Ak si to dnes fotil, co je prosim ta oproti (teda za benzinkou OMV)? Vdaka!!!
Ved aj na tejto fotke

vidno, ze jedna budova bude pred a druha za mostom.

Fotil som to uz pred 2 mesiacmi (pouzil som akurat fotky so svojej mapy)
a ked sa pytas na budovu, ktora je medzi tymi stromami, tak to bude asi iba rodiny dom.
 

·
Registered
Joined
·
9,874 Posts
Ta vyskovka najblizsie k nam vyzera pri mojom skromnom odhade na 22 poschodi.Co by mohlo znamenat nieco okolo 75m.
 
1 - 20 of 76 Posts
Top