SkyscraperCity Forum banner

[Košice] River Business Center CANCELLED

23124 Views 75 Replies 32 Participants Last post by  metropoly_sk
River Business Center

Miesto: Vyšné Opátske, Južné Nábrežie (v blízkosti rieky Hornád a diaľničného privádzača).

http://www.sushirozadol.sk/rbc/index.htm

Výstavba komplexu bude prebiehať v troch etapách, najvyššie objekty by mali vyrásť v záverečnej fáze.

Polyfunkčný objekt I:

Prvá etapa zahŕňa osempodlažnú budovu. Prinesie celkovo 16-tisíc m2 prenajímateľnej plochy. Stavať sa začne niekedy v septembri 2008.

Polyfunkčný objekt II - Koloseum:

Druhá etapa - Menšie trojpodlažné Koloseum prinesie 1 566 m2 kancelárií a vyše dve tisíc štvorcov obchodov a služieb. Výstavbu plánuje developer naštartovať začiatkom roka 2009, za zhruba osem mesiacov by malo byť Koloseum hotové.

Ďalšie budovy - výškové stavby:

Záverečná fáza je v štádiu príprav, podľa M. Michalovova aktuálne žiadajú o územnoplánovaciu informáciu a uvažujú, čo ďalej s územím. „Ústretovosť magistrátu, útvaru hlavného architekta i mestskej časti zodpovedá reálnosti projektu,“ pochvaľuje si. V spolupráci s mestskou časťou pripravuje spoločnosť premostenie rieky Hornád, vo vlastnej réžii i ďalšie projekty na východnom Slovensku.

See less See more
9
1 - 3 of 76 Posts
^^
mne by to teda vadilo, cestujem tam skoro každý deň a je to fakt škaredá lokalita :runaway:

niekde zacat treba ;-) ked sa k tomu takto postavi kazdy, tak ta lokalita ostane skareda naveky ;-) a ja si viem opatske predstavit ako krasnu lokalitu...
Ale uznavam ze zatial to nieje bohvieco...
See less See more
V najblizsej dobe sa spojim s firmou ktora planuje stavat RBC. Ak mi poskytnu nejake informacie, pridam to sem.

Dufam ze pozitivne :)
evidentne teda nie su ziadne informacie...ani pozitivne ani negativne :(
je pravda ze som ich skusal kontaktovat len raz a to neuspesne .... cize ... snad na to nezabudnem ... este

dnes som videl, ze sa na mieste robil nejaky vyrub (vpravo od toho domu co tam je) ... neviem ci to ma nieco spolocne s vystavbou ...
1 - 3 of 76 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.