SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 20 Posts

· Registered
Joined
·
3,134 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
River Business Center

Miesto: Vyšné Opátske, Južné Nábrežie (v blízkosti rieky Hornád a diaľničného privádzača).http://www.sushirozadol.sk/rbc/index.htmVýstavba komplexu bude prebiehať v troch etapách, najvyššie objekty by mali vyrásť v záverečnej fáze.

Polyfunkčný objekt I:

Prvá etapa zahŕňa osempodlažnú budovu. Prinesie celkovo 16-tisíc m2 prenajímateľnej plochy. Stavať sa začne niekedy v septembri 2008.

Polyfunkčný objekt II - Koloseum:

Druhá etapa - Menšie trojpodlažné Koloseum prinesie 1 566 m2 kancelárií a vyše dve tisíc štvorcov obchodov a služieb. Výstavbu plánuje developer naštartovať začiatkom roka 2009, za zhruba osem mesiacov by malo byť Koloseum hotové.

Ďalšie budovy - výškové stavby:

Záverečná fáza je v štádiu príprav, podľa M. Michalovova aktuálne žiadajú o územnoplánovaciu informáciu a uvažujú, čo ďalej s územím. „Ústretovosť magistrátu, útvaru hlavného architekta i mestskej časti zodpovedá reálnosti projektu,“ pochvaľuje si. V spolupráci s mestskou časťou pripravuje spoločnosť premostenie rieky Hornád, vo vlastnej réžii i ďalšie projekty na východnom Slovensku.


 

· Registered
Joined
·
3,134 Posts
Discussion Starter · #49 ·
^^nemyslim si, ze uplne zapadol prachom, ale v dohladnej dobe sa urcite nezrealizuje...moj odhad-niekedy po skonceni krizy sa zacne s vystavbou(kiez by som nemal pravdu).
BCKIII-neviem neviem.teraz su vo vystavbe 3 business centra a nie male-takze podla mna sa situacia bude odvyjat aj od toho,aky bude dopyt po kancelarskych priestoroch.(trade center zivalo prazdnotou takmer 2 roky).uvidime.prajem si vsak, aby to slo aj v nie prave najprijatelnejsich casoch.
Trade center je na svete rok a 3 mesiace. ake 2 roky prazdnoty?
 

· Registered
Joined
·
3,134 Posts
Discussion Starter · #73 ·
Projekt Koloseum tiež stojí"Z miesta sa nepohol ani Kaufland Nad jazerom a ani Mc Donalds. Ticho je aj okolo administratívneho komplexu Koloseum (na snímke) na Vyšnom Opátskom. Nie je dopyt, ceny nehnuteľností boli na maxime a možnosti ľudí kupovať luxusné byty obmedzené, rovnako aj developerské," dodal architekt.

V ústraní zostal aj projekt polyfunkčného objektu Juh na Ulici D. Feju. Nič sa okolo neho nedeje, aj keď mal byť dokončený v marci tohto roku. Tabuľu označujúcu výstavbu na Zelenom dvore oproti Krematóriu budú musieť asi tiež zdemontovať.

Investor chce pozemok zo základmi objektu predať. V spiacom režime je aj 4. a 5. etapa výstavby obytných súborov na ťahanovskom sídlisku, kde by malo nájsť bývanie až 9-tisíc ľudí. Nič sa nehýbe.

korzar
 
1 - 20 of 20 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top