SkyscraperCity Forum banner

[Košice] River Business Center CANCELLED

22974 75
River Business Center

Miesto: Vyšné Opátske, Južné Nábrežie (v blízkosti rieky Hornád a diaľničného privádzača).http://www.sushirozadol.sk/rbc/index.htmVýstavba komplexu bude prebiehať v troch etapách, najvyššie objekty by mali vyrásť v záverečnej fáze.

Polyfunkčný objekt I:

Prvá etapa zahŕňa osempodlažnú budovu. Prinesie celkovo 16-tisíc m2 prenajímateľnej plochy. Stavať sa začne niekedy v septembri 2008.

Polyfunkčný objekt II - Koloseum:

Druhá etapa - Menšie trojpodlažné Koloseum prinesie 1 566 m2 kancelárií a vyše dve tisíc štvorcov obchodov a služieb. Výstavbu plánuje developer naštartovať začiatkom roka 2009, za zhruba osem mesiacov by malo byť Koloseum hotové.

Ďalšie budovy - výškové stavby:

Záverečná fáza je v štádiu príprav, podľa M. Michalovova aktuálne žiadajú o územnoplánovaciu informáciu a uvažujú, čo ďalej s územím. „Ústretovosť magistrátu, útvaru hlavného architekta i mestskej časti zodpovedá reálnosti projektu,“ pochvaľuje si. V spolupráci s mestskou časťou pripravuje spoločnosť premostenie rieky Hornád, vo vlastnej réžii i ďalšie projekty na východnom Slovensku.


1 - 5 of 5 Posts
Tie vyskovky by mali stavat v druhej faze. Ziadne detaily zatial zname niesu. Takze tak.

edit.
Inac k "Polyfunkčný objekt I", troska sa obavam toho oblozenia. Mam taky pocit, ze sa jedna o plech. Viem, ze v tej oblasti treba niekde zacat, nejak ju rozbehnut, no aj tak ...
NJ a boh vie preco... ved sa ukaze po dostavbe BC Moldavska ...
Trade center je na svete rok a 3 mesiace. ake 2 roky prazdnoty?
A teraz nejake fakty.

1. BC stavanych pre dopredu zazmluvnenych najomcov je MINIMUM!
2. BC Moldavska stoji na nedostatku penazi, takze keby mala zrovna komplet zazmluvnene nic by to na veci nemenilo.
Nikto si len tak BC nepostaví, keď mu to tam bude zívať prázdnotou.
podme na to odzadu :lol:

a najhorsie bude, ak fakt v BCK II bude komplet danovy urad..
Neviem si ani len predstavit ake neg. dopady by na teba mohlo mat ak by si danove riaditelstvo dlhodobo prenajalo hoc cele BCK. Podobne to funguje v Ba.

ak by to tak bolo, ten spominany hriankovac uz stal, uz by sa aj oproti stavalo na tom fleku na moldavskej.
opakujem, z info ktore mam nije v pripade hriankovaca problem v dopyte ci nedopyte!


je logicke, ze trh sa nasytil, vsetky globalne firmy, ktore sa potrebovali alebo chceli dostat na trhy vychodnej europy sa uz aj dostali, oni si uz svoje buildy obsadili a dalsie nepotrebuju, dokonca sa zamestnacov aj priestorov zbavuju, uz.. a neverim, ze sa to nejako rychlo zmeni
Celkom by ma zaujimalo na zaklade coho toto tvrdis. Som presvedceny ze sa ti dostalo nieco o svetovej hospodarskej krize a ako iste vies, rozmach a rast sa na nejaky cas ocakavat moc neda.
Ja si myslim ze k nasyteniu trhu prace mame v Ke este hodne daleko.

Kto iny ak nie region s dostatocnou produkciou vysokoskolakov, v hospodarsky a politicky stabilnej krajine (v tom case uz dufajme) dobudovanou infrastrukturou a najma s nizsimi nakladmi by mal podla teba rast?
^^ Nemyslím. (teda v prípade že uvažuješ o korunách namiesto € ). To by to teda postavili za 1/5 ceny Auparku (3mld SK), čo nieje reálne i napriek dnešným, oveľa nižším cenám výstavby.
1 - 5 of 5 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top