SkyscraperCity Forum banner
41 - 60 of 76 Posts

· www.fotokosice.eu
---
10,886 Posts
Je tu niekto informovaný, kto by vedel niečo o stave tohoto projektu? Je mŕtvy, alebo v stave hibernácie? Alebo dokonca bude stavať? Dátum začatia výstavby?
Ťažko povedať. Mnoho projektov má v Košiciach meškanie - a spoločnú výhovorku - finančná kríza. Veľa projektov má deadline apríl 2011, nuž uvidíme, či sa to dovtedy stihne. Času na to majú ešte dosť. Ak budú stavať ako na BC Moldavská.

· Registered
330 Posts
^^nemyslim si, ze uplne zapadol prachom, ale v dohladnej dobe sa urcite nezrealizuje...moj odhad-niekedy po skonceni krizy sa zacne s vystavbou(kiez by som nemal pravdu).
BCKIII-neviem neviem.teraz su vo vystavbe 3 business centra a nie male-takze podla mna sa situacia bude odvyjat aj od toho,aky bude dopyt po kancelarskych priestoroch.(trade center zivalo prazdnotou takmer 2 roky).uvidime.prajem si vsak, aby to slo aj v nie prave najprijatelnejsich casoch.

· Registered
3,134 Posts
Discussion Starter · #49 ·
^^nemyslim si, ze uplne zapadol prachom, ale v dohladnej dobe sa urcite nezrealizuje...moj odhad-niekedy po skonceni krizy sa zacne s vystavbou(kiez by som nemal pravdu).
BCKIII-neviem neviem.teraz su vo vystavbe 3 business centra a nie male-takze podla mna sa situacia bude odvyjat aj od toho,aky bude dopyt po kancelarskych priestoroch.(trade center zivalo prazdnotou takmer 2 roky).uvidime.prajem si vsak, aby to slo aj v nie prave najprijatelnejsich casoch.
Trade center je na svete rok a 3 mesiace. ake 2 roky prazdnoty?

· Registered
2,792 Posts
V najblizsej dobe sa spojim s firmou ktora planuje stavat RBC. Ak mi poskytnu nejake informacie, pridam to sem.

Dufam ze pozitivne :)
Keď budú mať zakontrahovaných nájomcov, tak Ti možno aj povedia, že sa začne niečo robiť. Podľa mňa je to odložené na neurčito (= kým sa situácia nezlepší). Taký krásny príklad je hriankovač na Moldavskej. Začali ako diví, ale stojí im to tam.

Nikto si len tak BC nepostaví, keď mu to tam bude zívať prázdnotou. Predvčerom som pozeral na ČT ako stoja ich BC (Praha - Brno - Ostrava). Sa postavili, ale momentálne pre nikoho. :) Podobne sú na tom aj plány o megalomanskej výškovej zástavbe.

· Registered
1,513 Posts
Veru, veď tých kanclov je habadej. Napríklad aj tá zrekonštruovaná budova za Cassoviou, taká žltá, potom v Barci tam niečo rekonštruujú, tiež na kancle. Okrem nových budov sa dostávajú do glancu aj staré budovy, takže na nejaký nedostatok kancelárskych priestorov sa asi sťažovať nedá. Hlavne v čase krízy nie. Ale možo sa mylim, a všetko sa naplní, ovšem ak by bol dopyt, tak tento projekt by určite nestál.

· Registered
15,188 Posts
Veru, veď tých kanclov je habadej.
ja sa stale pytam len jedno, co v tych kancloch maju ti ludia robit? co tam chcu napr. vsetci ti maturanti a absolventi robit, co im smrdi kazda seriozna praca, aj ta za pc, a co len chcu mat firemny voz, mobil a laptop a chdit "daco" vybavovat, ale co, to nevie nikto..

je logicke, ze trh sa nasytil, vsetky globalne firmy, ktore sa potrebovali alebo chceli dostat na trhy vychodnej europy sa uz aj dostali, oni si uz svoje buildy obsadili a dalsie nepotrebuju, dokonca sa zamestnacov aj priestorov zbavuju, uz.. a neverim, ze sa to nejako rychlo zmeni.. co napr. take KE mozu v tomto smere ponuknut? zeby t-system, at&t ci ness este potrebovali dalsich ludi na telefone ako call operatorov 24 hod. non stop? alebo zeby sme este stale mali nedostatok sekretarok a danovych poradcov, ktori nevyhnutne potrebuju A-ckove priestory pre svoj "business" ? nemyslim..

ak by to tak bolo, ten spominany hriankovac uz stal, uz by sa aj oproti stavalo na tom fleku na moldavskej, za carfurom by byvala budova SPP nezyvala rok prazdnotou.. a najhorsie bude, ak fakt v BCK II bude komplet danovy urad..

· Registered
4,925 Posts
podme na to odzadu :lol:

a najhorsie bude, ak fakt v BCK II bude komplet danovy urad..
Neviem si ani len predstavit ake neg. dopady by na teba mohlo mat ak by si danove riaditelstvo dlhodobo prenajalo hoc cele BCK. Podobne to funguje v Ba.

ak by to tak bolo, ten spominany hriankovac uz stal, uz by sa aj oproti stavalo na tom fleku na moldavskej.
opakujem, z info ktore mam nije v pripade hriankovaca problem v dopyte ci nedopyte!

je logicke, ze trh sa nasytil, vsetky globalne firmy, ktore sa potrebovali alebo chceli dostat na trhy vychodnej europy sa uz aj dostali, oni si uz svoje buildy obsadili a dalsie nepotrebuju, dokonca sa zamestnacov aj priestorov zbavuju, uz.. a neverim, ze sa to nejako rychlo zmeni
Celkom by ma zaujimalo na zaklade coho toto tvrdis. Som presvedceny ze sa ti dostalo nieco o svetovej hospodarskej krize a ako iste vies, rozmach a rast sa na nejaky cas ocakavat moc neda.
Ja si myslim ze k nasyteniu trhu prace mame v Ke este hodne daleko.

Kto iny ak nie region s dostatocnou produkciou vysokoskolakov, v hospodarsky a politicky stabilnej krajine (v tom case uz dufajme) dobudovanou infrastrukturou a najma s nizsimi nakladmi by mal podla teba rast?

· Registered
2,792 Posts
A teraz nejake fakty.

1. BC stavanych pre dopredu zazmluvnenych najomcov je MINIMUM!
2. BC Moldavska stoji na nedostatku penazi, takze keby mala zrovna komplet zazmluvnene nic by to na veci nemenilo.
V poriadku.

Len mi potom vysvetli, ak teda nieje problém v dopyte / nedopyte a problémom sú financie, tak prečo im nikto nepožičia? Asi preto, že je to v terajšej dobe neperspektívny projekt?

41 - 60 of 76 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.