SkyscraperCity Forum banner

[Košice] River Business Center CANCELLED

22998 Views 75 Replies 32 Participants Last post by  metropoly_sk
River Business Center

Miesto: Vyšné Opátske, Južné Nábrežie (v blízkosti rieky Hornád a diaľničného privádzača).

http://www.sushirozadol.sk/rbc/index.htm

Výstavba komplexu bude prebiehať v troch etapách, najvyššie objekty by mali vyrásť v záverečnej fáze.

Polyfunkčný objekt I:

Prvá etapa zahŕňa osempodlažnú budovu. Prinesie celkovo 16-tisíc m2 prenajímateľnej plochy. Stavať sa začne niekedy v septembri 2008.

Polyfunkčný objekt II - Koloseum:

Druhá etapa - Menšie trojpodlažné Koloseum prinesie 1 566 m2 kancelárií a vyše dve tisíc štvorcov obchodov a služieb. Výstavbu plánuje developer naštartovať začiatkom roka 2009, za zhruba osem mesiacov by malo byť Koloseum hotové.

Ďalšie budovy - výškové stavby:

Záverečná fáza je v štádiu príprav, podľa M. Michalovova aktuálne žiadajú o územnoplánovaciu informáciu a uvažujú, čo ďalej s územím. „Ústretovosť magistrátu, útvaru hlavného architekta i mestskej časti zodpovedá reálnosti projektu,“ pochvaľuje si. V spolupráci s mestskou časťou pripravuje spoločnosť premostenie rieky Hornád, vo vlastnej réžii i ďalšie projekty na východnom Slovensku.

61 - 76 of 76 Posts
viem, ze to takto funguje uz v BA, aj dialnicna spolocnost.. pre mna to nema ziadne negativa, mna len zaraza, ze sa tam chcu nasomrit ti vypalnici, ku ktorym ked pridem na DR IV. viem ako sa tam ta "smotanka" bavi z ludmi z vlastnych skusenmosti.. uz len koli tomu, by som ich nechal vsetkych hnit v zatuchlych kancloch, s tecucimi radiatormi, netesniacich oknach etc.. na malych podnikatelov tlacia, ale velkych dlznikov stale ignoruju a nechavaju len tak bez povsimnutia, aj ked neodvadzaju ani korunu. myslim, ze dost na ta, aby hnili tam, kde su..

Neviem si ani len predstavit ake neg. dopady by na teba mohlo mat ak by si danove riaditelstvo dlhodobo prenajalo hoc cele BCK. Podobne to funguje v Ba.
opakujem, z info ktore mam nije v pripade hriankovaca problem v dopyte ci nedopyte!
a preco to na teraz tak sekli? nevies nahodou? vies co zo sebou prinasa zakonzervovanie budovy? strasne naklady..

Celkom by ma zaujimalo na zaklade coho toto tvrdis.
vidim, ako prepustaju nasi subdodavatelia.. a ked sa aj s nimi bavim, vravia, ze to ide dole vodou a svetlo na konci tunela nevidiet, a to rozhodne niesu ziadni maly podnikatelia, ale globalne firmy..

Som presvedceny ze sa ti dostalo nieco o svetovej hospodarskej krize a ako iste vies, rozmach a rast sa na nejaky cas ocakavat moc neda.
vies, ze ano. aj s druhou castou vety jednoznacne suhlasim, uz aby sa to rozbehlo..

Ja si myslim ze k nasyteniu trhu prace mame v Ke este hodne daleko.
v tomto som buhuzial negativista jak svina..

Kto iny ak nie region s dostatocnou produkciou vysokoskolakov, v hospodarsky a politicky stabilnej krajine (v tom case uz dufajme) dobudovanou infrastrukturou a najma s nizsimi nakladmi by mal podla teba rast?
obdivujem tvoj optimizmus. kym som bol este student na VS, videl som to rovnako.. bohuzial, situacia ma prinutila zmenit svoje postoje a zmyslanie.

podme na to odzadu :lol:
ja som to vzal slusne, zhora na dol :) aloha :cheers:
CHalani nerieste pixoviny, v KE treba dat dole Knapika a v SR hore v juni pravicu. To je vsetko co mozeme my urobit.

V poriadku.

Len mi potom vysvetli, ak teda nieje problém v dopyte / nedopyte a problémom sú financie, tak prečo im nikto nepožičia? Asi preto, že je to v terajšej dobe neperspektívny projekt?
Pri ziadosti o uver banka nevyhodnocuje perspektivu projektu. Papier totizto znesie v vsetko. Banka vyhodnocuje ziadatela, na zakalde vysledkoviek za predchadzajuce roky, majetku aky ma, ci ma rucitelov, aka je akcionarska/vlastnicka struktura atd. Uver da banka iba vtedy ak by bol ziadatel schopny ho splatit aj keby zrealizovany projekt nefungoval vobec.
Distander_ke: A budeme spaseni.
Presne tak :)
Pri ziadosti o uver banka nevyhodnocuje perspektivu projektu. Papier totizto znesie v vsetko. Banka vyhodnocuje ziadatela, na zakalde vysledkoviek za predchadzajuce roky, majetku aky ma, ci ma rucitelov, aka je akcionarska/vlastnicka struktura atd. Uver da banka iba vtedy ak by bol ziadatel schopny ho splatit aj keby zrealizovany projekt nefungoval vobec.
dnes som videl, ze sa na mieste robil nejaky vyrub (vpravo od toho domu co tam je) ... neviem ci to ma nieco spolocne s vystavbou ...
je pravda ze som ich skusal kontaktovat len raz a to neuspesne .... cize ... snad na to nezabudnem ... este
nasiel som v projektoch jedneho ateliera vizualizacie k tomuto projektu...celkom sci-fi sak posudte sami: xD

ZDROJ
sci fi PORIADNE,ale ak by sa riesila zona okolo hornadu,tak by to bolo realne :)
takze o 30 rokov mozno nieco zacnu riesit....
sci fi alebo nie, toto riešenie je v oficiálnom územnom pláne zóny Vyšné Opátske. Myslím, že sa schvaľoval na poslednom zastupiteľstve.
davam este do pozornosti celkove investicne naklady ktore sa tam uvadzaju: 600 milionov eur...wtf xD
^^ Nemyslím. (teda v prípade že uvažuješ o korunách namiesto € ). To by to teda postavili za 1/5 ceny Auparku (3mld SK), čo nieje reálne i napriek dnešným, oveľa nižším cenám výstavby.
Projekt Koloseum tiež stojí

"Z miesta sa nepohol ani Kaufland Nad jazerom a ani Mc Donalds. Ticho je aj okolo administratívneho komplexu Koloseum (na snímke) na Vyšnom Opátskom. Nie je dopyt, ceny nehnuteľností boli na maxime a možnosti ľudí kupovať luxusné byty obmedzené, rovnako aj developerské," dodal architekt.

V ústraní zostal aj projekt polyfunkčného objektu Juh na Ulici D. Feju. Nič sa okolo neho nedeje, aj keď mal byť dokončený v marci tohto roku. Tabuľu označujúcu výstavbu na Zelenom dvore oproti Krematóriu budú musieť asi tiež zdemontovať.

Investor chce pozemok zo základmi objektu predať. V spiacom režime je aj 4. a 5. etapa výstavby obytných súborov na ťahanovskom sídlisku, kde by malo nájsť bývanie až 9-tisíc ľudí. Nič sa nehýbe.

korzar
Síce to asi nie je ten projekt ale lokalita áno. Neviete náhodou čo za betónový skelet vyrástol vedľa skladov exisportu? Vidím to iba z diaľky. Rozšírenie ? Či nová hala pre inú firmu? Každopádne nie som si istý, či práve sem sa hodia plechové haly.
61 - 76 of 76 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.