SkyscraperCity banner
1 - 20 of 98 Posts

·
Registered
1,606 Posts
nice pics from Izmit and around of it, have you gaot more pix from city centre, icy?
you know Izmit is an industrial city and its the richest city in Turkey

by the way this is Izmit(Kocaeli) because people can mix it with Izmir:)

·
Strength and Honour
2,324 Posts
good :eek:kay:

·
Registered
13 Posts
I was there just 4 days ago, it is a very big city and a quite beautiful city aswell. Thanks for the pictures, the city looks great.

·
Registered
4,077 Posts
wow wow wow

izmit looks perfect a night

·
Awesome User
3,292 Posts
İzmit ne kadar gelişti ya, ben küçükken kasabaydı nerdeyse, insanları açısından değerlendirirsek kasabayken çok çok daha gelişmişti:)

·
Made in Turkey
6,793 Posts
izmit fabrika sehri oldugu icin dogudan cok goc cekti.. bu yozlastirdi baya sehri.. tepeler falan cingene mahalleleri ve dogudan gelenler tarafindan dolduruldu, hos temizleniyor o bolgeler simdi, konut projeleri falan baya costu...

yeni yapilan seka park cok hos olmus... cok buyuk bir park, hepsi bitirilmedi daha ama fotolarin bazilari oradan...

izmit enteresan bir sehir, sevmek icin icine girmek lazim, yasamak lazim.. otobandan gecerken gorup degerlendirirseniz yanilirsiniz, bu istanbulu otobandan degerlendirmek gibi olur :D uzaktan itici gozukur, fabrikalari vs ile pek misafirperver havasi yoktur ama etrafi ozellikle guzeldir, kartepe, sapanca taraflari, karadeniz kismi, degirmenderesi vs guzeldir.. izmit merkezdeki saraybahce bolgesi benim cok hosuma gider, ozellikle demiryolu yuruyus yolu vs...

bu arada dediklerim korfez ve gebze ilceleri icin gecerli degildir... oralari zaten kocaelinden saymiyorum.. :D

·
Registered
1,833 Posts
Kerem su thread dahilindeki cevaplarina hayran oldum arkadasim, nasil sebatli ve mutevazisin. Sinirleri alinmis gibisin sanki. :)
Izmit merkezi bilmem ama Degirmendere'nin ununu cok duydum. Izmit Istanbul'un desantralize olusunun yukunu endustriyel anlamda sirtinda tasimasina ragmen kendini korumus anladigim kadariyla.:yes:

1 - 20 of 98 Posts