Skyscraper City Forum banner

...

• 10

Votes: 4 14.3%
  • 9

Votes: 9 32.1%
  • 8

Votes: 11 39.3%
  • 7

Votes: 3 10.7%
  • 6

Votes: 1 3.6%
  • 5

Votes: 0 0.0%
  • 4

• 3

• 2

• 1

1 - 20 of 20 Posts

·
The Stargardshire Terrier
11,607 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Kolegiata Najświętszej Marii Panny w Stargardzie

Kolegiata Najświętszej Marii Panny Królowej Świata – jeden z najcenniejszych zabytków Pomorza Zachodniego i jedna z najznakomitszych świątyń gotyckich w zlewisku morza Bałtyckiego, oddziałująca na liczne realizacje w regionie; kościół zamyka od strony południowej wschodnią pierzeję Rynku Staromiejskiego. Bryła kolegiaty widoczna jest ze wszystkich prowadzących do miasta dróg. W krajobrazie Stargardu porównywalna z nią pod względem wysokości jest jedynie wieża kościoła św. Jana — po archikatedrze szczecińskiej najwyższa na Pomorzu. Ze względu na masywną bryłę bazylikową kościół zwany jest Katedrą.

Stargardzki kościół Mariacki uzyskał najwyższą na Pomorzu Zachodnim ocenę walorów architektonicznych. Do lat 70. XX w. w ówczesnej klasyfikacji zaliczany był do zabytków klasy zerowej.

Całkowita długość kościoła wynosi 79,5 m, szerokość 37,8 m, wysokość nawy 32,5 m, (jest to najwyżej sklepiony kościół w Polsce).

źródło: wikipedia

·
Registered
4,456 Posts
Poll powinien być publiczny ;)

Mocne 8.

·
Registered
20,850 Posts
^^ Nie można było tak od razu? :D

Nie wiem czy niedzielny poranek w tym przypadku, to gwarancja braku ruchu. :)

Mi osobiście (strasznie!) przeszkadza chmurka, a dokładnie ten fragment:

Ogólnie zdjecie mi się podoba.

8,5/10

·
Registered
4,456 Posts
Widać, że to sztucznie naniesiony fragment. Chcesz coś zatuszować :shifty:

·
Registered
20,850 Posts
Wstrętna chmura. :) Nie cierpię takich. A jak pierwszym co robię, jest sprawdzenie paluchem monitora, czy to nie moje ślady (mimo iż scrolluję:lol: obrazem), to już w ogóle. Blleee:)

Że nie wspomnę, o tym, że czasem trzeba trzecią część zdjęcia przerabiać, bo jakaś plama jest tak wybitna, w innych tonach i "oryginalna", że nie można jej tknąć, bo tylko jest gorzej. :D

Dzięki za info. :cheers:

·
11,607 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Nie cierpię takich. A jak pierwszym co robię, jest sprawdzenie paluchem monitora, czy to nie moje ślady (mimo iż scrolluję:lol: obrazem), to już w ogóle. Blleee:)
Pewna plama na matrycy i moje zaniedbanie w w wyczyszczeniu jej zepsuła mi sporo fajnych ujęć ;)

Tu ją widać np. o po prawej stronie na niebie obok gałęzi :>

fragment stargardzkiego ratusza

Jest jeszcze w Stargardzie wiele pięknych zabytków nadających się na widokówkę :D Ogólnie jak byście byli w okolicy to zapraszam do miasta - naprawdę może się podobać :)

·
Registered
20,850 Posts
Pewna plama...
Dzięki za zaproszenie do Stargardu. :) Skoro zniknąłeś samochody, plamka to nie koniec świata. Ja uwielbiam takie plamki "łatać". :D Oczywiście jeśli nie dotyczy to filmu, bo średnio 1500 klatek w minucie, nawet przy użyciu nowych algorytmów, które się wzorują na twojej pracy, to nadal masa "stemplowania". :crazy:

·
Registered
481 Posts
Rozumiem, że oceniamy zdjęcie nr 2 - tj. bez aut?
Ja przynajmniej tak zrobiłem.
8/10

·
Rah'ma'dul
13,750 Posts
Ja dla tej kolegiaty do Stargardu sie juz od 1,5 roku wybieram :D Może wreszcie w tym roku 2011 mi się uda na dwa dni zawitać :)
Z Warszawy autem daleko, pociągie troszkę krócej, ale też długo

·
11,607 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Sławek;68824717 said:
Ja dla tej kolegiaty do Stargardu sie juz od 1,5 roku wybieram :D Może wreszcie w tym roku 2011 mi się uda na dwa dni zawitać :)
Z Warszawy autem daleko, pociągiem troszkę krócej, ale też długo
Daj znać jak kiedyś będziesz jechać, to Cię oprowadzą :)

Tu masz jeszcze kilka jej zdjęć

z przed remontu rynku

widok z wieży - daleko na horyzoncie widać najwyższe budowle Szczecina

wnętrze :)

·
I am the passenger
4,886 Posts
Ciekawie Stargard wygląda, ale nie tutaj miejsce go reklamować ;) W każdym razie, za zdjęcie dam Ci 9/10 bo ja takich robić nie umiem, a to najlepsze z tych kilku, które masz w tej serii.

·
Banned
4,072 Posts
Ok, następnym razem będzie publiczne :) Niestety ruch w tym miejscu jest tak duży, że pomimo kilkunastominutowego oczekiwania, nie było ani jednej chwili by samochody nie wyjeżdżały z prawej czy z lewej strony ^^
Jak masz statyw to nie problem. Robisz kilka identycznych zdjęć i masz odsłoniętą całą scenę. Gorzej jak coś się nie porusza.

1 - 20 of 20 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.