SkyscraperCity banner

30941 - 30960 of 31002 Posts

·
Registered
36 Posts
Sfrustrowany pracownik? Sorry ale wolę jednak polegać jakby nie bylo na oficjalnym komunikacie. Zresztą info o przetargu na nowy tabor przewinęło się już kilka razy.
Powiedzial co wiedzial, czytaj i sluchaj dalej basni jak to jest cudownie.

·
LHC
9,986 Posts
Ja nigdzie nie pisałem że jest świetnie. Opieram się na faktach. Skoro dyrektor mówi że będzie przetarg to raczej można mu wierzyć.
Co do połączeń to uważam że na dzisiaj najrozsadniejszym nowym połączeniem byłoby tylko Gliwice-Rybnik. Dwa większe miasta z dużym zapleczem przemysłowym.
Na początek 4 pary szkolno-robotnicze w godzinach rannych 5-8 i 14-16.

·
LHC
9,986 Posts
Ale ten przetarg był zapowiadany nawet przez UMWŚl.
Jak ktoś dobrze zauważył prawdopodobnie część składów z tego zamówienia trafi do PR....podobnie jak w przypadku z PGZ.
Nie wiem może się też tak zdarzyć że PRy dostaną wszystkie z nowego zamówienia a KŚ 3szt impulsy z PGZ, które teraz dzierżawi PR.

·
Registered
883 Posts
Ja nigdzie nie pisałem że jest świetnie. Opieram się na faktach. Skoro dyrektor mówi że będzie przetarg to raczej można mu wierzyć.
Co do połączeń to uważam że na dzisiaj najrozsadniejszym nowym połączeniem byłoby tylko Gliwice-Rybnik. Dwa większe miasta z dużym zapleczem przemysłowym.
Na początek 4 pary szkolno-robotnicze w godzinach rannych 5-8 i 14-16.
Tak, ale one muszą być skomunikowane z pociągami do Radlina-Wodzisławia-Chałupek, Rydułtów-Raciborza i w kierunku Żor-Pszczyny-Bielska wtedy ma to sens i zapełnienie.

·
Lefebvrysta
13,241 Posts
Co do skomunikowań - pełna zgoda. I nie rozpędzaj się Jarek z wulgaryzmami bo @ps-man nie ma tyle cierpliwości co ja i może ci wlepić 3 dni urlopu :)
Rudyszwałd jako posterunek odgałęźny ułatwi prowadzenie ruchu (popatrz np na Olsztyn i posterunek odgałęźny Kortowo, który umożliwia zjazd z jednotorowej linii 220 na dwutorową 353, znacznie zwiększając przepustowość tej pierwszej, do tego umożliwia "ucieczkę" osobówki z LK353 na LK220 przed pospiechem). Tutaj może być podobnie. Do tego podg. Turzyczka, przychylając się do twojego wniosku (zabudowa rozjazdu i kawałka toru by wydłużyć dwutorowy odcinek za Wodzisław Śląski) + budowa peronu/peronów. Co do JSK - te linie górnicze są dużo lepiej utrzymane niż niektóre linie PKP PLK ale i tak trzeba w nie wpakować trochę kasy (podniesienie stacji Pawłowice Górnicze, elektryfikacja odcinka do Rybnika Towarowego, wraz z remontem trasy do 80 km/h, z punktowymi 50 km/h na szkodach i dowiązaniem ruchu pasażerskiego). Remont takiej LK142 miał być tylko dla ruchu towarowego a już przewiduje się wykorzystanie jej w ramach Kolei Aglomeracyjnej.

·
Registered
883 Posts
^^
Co do lk 142 i lk159 i 157 odcinek Żory Chybie głupio robili, że przy remoncie zburzyli lub zlikwidowali przystanki osobowe, a teraz wielce będą ich odbudowywać.
Co do przemysłówki do Kopalń JSW w Jastrzębiu to za nie przemawiają przede wszystkim:
  • mega szkody górnicze od III do V kategorii (teraz wiadukt drogowy na Pawłowice będzie podnoszony bo już jest problem z wysokością jego bo tak siadł, a inne nie wiem czy da radę trakcję pod nimi zmieścić)
  • elektryfikacja to problem dla kopalń metanowych które są na szlaku kolei
  • wydzielenie linii od terenu kopalni
  • sprawa własnościowa linii ( np za kawałek linii magistrali Boguszowickiej z stanem nie zaciekawmy, że odbudujesz taniej linię w śladzie lk159/875 i lk170 przykład Kotlarnia wyceniła na 6,5 mln kawałek od łącznicy na leszczyny do Boguszowowic za tela se to cynią, a teraz tną to na kawałki i na złom ani procenta z tego nie dostaną jak prace pracowników i koszt gazu transport itd
  • dodatkowo dobudowa łącznic z wysiedleniem ludzi dla doprowadzenia kolei np do przystanka zdrój czy górne itd
No i niekończąca się praca i wydatki nad usuwaniem szkód górniczych

A można można zrobić raz i mieć na wiele lat linie Wodzisław-Jastrzębie-Zebrzydowice z korzyścią nie tylko dla mieszkańców Jastrzębia, ale całego Subregionu i Ślaska Cieszyńskiego, a zaoszczędzone pieniądze ze szkód przeznaczyć np na linię Skoczów-Bielsko czy Żory-Orzesze- Chudów z łącznicami z dwoma łącznicami w Orzeszu w kierunku Tych.

·
Registered
2,977 Posts
No i niekończąca się praca i wydatki nad usuwaniem szkód górniczych

A można można zrobić raz i mieć na wiele lat linie Wodzisław-Jastrzębie-Zebrzydowice z korzyścią nie tylko dla mieszkańców Jastrzębia, ale całego Subregionu i Ślaska Cieszyńskiego, a zaoszczędzone pieniądze ze szkód przeznaczyć np na linię Skoczów-Bielsko czy Żory-Orzesze- Chudów z łącznicami z dwoma łącznicami w Orzeszu w kierunku Tych.
Daj się mentalnie odkręcić i zacznij myśleć o nowoczesnych rozwiązaniach przybliżania kolei do generatorów ruchu i dużych osiedli. Linie przez pola i lasy oddalone od miejsc zamieszkania to jeden z powodów dla których... Skoczów-Bielsko czy Jastrzębie-Orzesze już nie funkcjonują. Zwyczajnie nie miały pasażerów bo biegły z dala od miejsc zamieszkania. Nie można popełniać tych samych błędów w XXI wieku gdzie czas jest podstawową cechą dla osób wybierających środek transportu. Dlatego tak dobrym pomysłem jest Jastrzębie-Rybnik przez trzy wielkie dzielnice miejskie i dodatkowo kopalnie oraz wiele zakładów pracy zlokalizowanych przy kopalniach. Nawet jak zlikwidują kiedyś kopalnie - to teren po nich będzie zawsze atrakcyjnym miejscem do inwestycji i świetnie skomunikowanym.

·
Registered
2,977 Posts
Ciężko to zrozumieć, że przewoźnik który nie potrafi do końca uzupełnić oferty na istniejących liniach - ma takie parcie "na Kraków". To tak jakby ktoś nie potrafił porządku zrobić we własnym ogródku - ale koniecznie chciał dokupić ogród sąsiada...

Co z linią Rybnik-Pszczyna - dalej 4 pary pociągów z powodu braku taboru? Właśnie wykonano lifting naiwerzchni Pszczyna-Żory, a Rybnik-Żory jest zrewitalizowany na 120 km/h. Kiedy KŚ poprawią tam ofertę i sprawią, że ktoś zacznie używać pociągów w dojeździe do szkoły i pracy, a nie tylko w celach turystyczno-familijnych?

·
LHC
9,986 Posts
Jedynie Rybnik-Gliwice to niezaprzeczalnie zmarnowany potencjał.
Spójrzmy na dane dot stopy bezrobocia w Gliwicach w maju....2,7%.
No tak zwiększamy ofertę istniejących a
Pracownicy i studenci via Gliwice niech nadal dymają swoimi samochodami.....

·
Lefebvrysta
13,241 Posts
@mayers, @Arteks Nie żebym był specjalnie za PR ale obiektywnie trzeba spojrzeć, że PR powinien obsługiwać Kraków a powinno się reaktywować sukcesywnie linie: Gliwice - Rybnik i Gliwice - Bytom - Katowice, do tego dołożyć pociągów na linii Bielsko Biała - Pszczyna - Rybnik - Racibórz i to powinno wykonywać KŚ. Szkoda tylko, że Śląskie nie dogadało się z łódzkim by więcej pociągów z Łodzi w nowym rozkładzie dojeżdżało do Częstochowy.

·
LHC
9,986 Posts
Niech obsługują całość ale swoim taborem. Nie zgodzę się że mamy(UMWŚl/UMWMł) im przekazywać składy. Raczej nic się przecież nie zmieniło w użytkowaniu. tzn serwis, przeglądy itd.

·
Registered
2,954 Posts
Myślę, że KŚ wchodzi na tę linię na zasadzie teraz albo nigdy. Jakby teraz odpuścili, to całość przypadła by PR i już na tę linie by nie weszli, a jest dosyć perspektywiczna.

·
Registered
883 Posts
Daj się mentalnie odkręcić i zacznij myśleć o nowoczesnych rozwiązaniach przybliżania kolei do generatorów ruchu i dużych osiedli. Linie przez pola i lasy oddalone od miejsc zamieszkania to jeden z powodów dla których... Skoczów-Bielsko czy Jastrzębie-Orzesze już nie funkcjonują. Zwyczajnie nie miały pasażerów bo biegły z dala od miejsc zamieszkania. Nie można popełniać tych samych błędów w XXI wieku gdzie czas jest podstawową cechą dla osób wybierających środek transportu. Dlatego tak dobrym pomysłem jest Jastrzębie-Rybnik przez trzy wielkie dzielnice miejskie i dodatkowo kopalnie oraz wiele zakładów pracy zlokalizowanych przy kopalniach. Nawet jak zlikwidują kiedyś kopalnie - to teren po nich będzie zawsze atrakcyjnym miejscem do inwestycji i świetnie skomunikowanym.
Tak uważasz że teren po kopalniany jest atrakcyjny?
Pszów Anna, Wodzisław Wilchwy, Rybnik Niewiadom, Jastrzębie Moszczenica, Suszec Krupiński, Czerwionka Dębieńsko gówno tam jest lub mało co po kopalni i zakładach wiec podobnie po PGG Jankowice-Chwałowice itd

A potok pasażerski jest wielokrotnie większy przez Wodzisław przykład MZK tak się odgrażało że zlikwidują E3 (W10) z Wodzisławia jak Wodzisław nie będzie dopłacał. Niestety ekonomia mówi tak że 160 tysięczny powiat wodzisławski generuje niesamowity ruch, a zadupia Rybnika czy Jastrzębia nie wiec linia upadła.

Mało z tego nawet prywaciarz z busami nie próbuje bo i czasowo nie jest szybciej niż przez Wodzisław wiec nie ma szans.

·
Registered
198 Posts
Daj się mentalnie odkręcić i zacznij myśleć o nowoczesnych rozwiązaniach przybliżania kolei do generatorów ruchu i dużych osiedli. Linie przez pola i lasy oddalone od miejsc zamieszkania to jeden z powodów dla których... Skoczów-Bielsko
Wiem że dla Ciebie Arteks Linia Bielsko-Skoczów to jak pypeć na jezyku, ale teoria co do tego że biegnie ona przez pola i lasy jest kompletnie wyssana z palca.A przy tej lini od Bielska-Białej Głównej do Jaworza-Jasienicy jest dość gęsto zaludniony teren do tego w Wapenicy jest bardzo duża strefa przemysłowa.Między Jaworzem Jasienicą a Skoczowem niecałe 10 km faktycznie nic wielkiego nie ma, ale idąc za tym przykładem odcink Wodzisław - "Metropolia"Chałupki jeżeli chodzi o ilość pól i lasów na tle zabudowy jest podobny a jakoś tam pociągi jeżdża i mam nadzieję że pełne a nie puste tak jak to raz miałem okazję widzieć na własne oczy... Zresztą problem braku możliwości eksploatacji tej linii wróci jak bumerang po rewitalizacji odcinków do Wisły i Cieszyna kiedy trzeba będzie wymyślić kogo i gdzie wozić po tych pięknie wyremontowanych torach. A tu lipa, bo jedynie będzie można wywieść pasażerów to 30 km przez bagna i czarny las w kierunku Pszczyny i dalej Katowic . A zapomniałem przecież napewno pojadą jakieś pociągi do ROWu przez kolejne bagna omijając czarny laszato jadąc przez metropolię Chybie. No nie mówiąc o InterCity które z miłą chęcią przerzuci tam z kierunku Bielskiego 3 - 4 pociągi olewając ponad 300 000 tysięczną aglomerację. To mniej więcej podobnie jak to że wszystkie EC w kierunku Ostrawy powinny jechać przez Zebrzydowice po remoncie . Bo będzie szybciej .

·
Registered
169 Posts
Tak, kilka akapitów wyżej:
Jak poinformował PAP w czwartek rzecznik Kolei Śląskich Tomasz Musioł, do bazy KŚ dotarł drugi i ostatni trzyczłonowy skład zamówiony w tzw. zamówieniu uzupełniającym do kontraktu z 2016 r. "Pociąg ten został do nas przywieziony, ale nie został jeszcze m.in. formalnie odebrany" - zastrzegł Musioł.
"Do nas przywieziony" czyli rzeczywiście nie dotarł o swoich siłach, kuriozum!

30941 - 30960 of 31002 Posts