SkyscraperCity banner

31201 - 31220 of 31294 Posts

·
LHC
10,380 Posts
Ten elf 2 miał prawidłowy schemat malowania.tzn. bialy z niebieskim( nie będzie nowego schematu).
KŚ zamiast przemalować np.flirty, które mają starą malaturę (niebieski z żółtym) to przemalowala wlaśnie tego nowego elfa 2 na złoty.
Kto bogatemu zabroni?

Edit: oczywiscie masz racje. Jest to elf pierwszej generacji. Zrobiłem głupi skrót myślowy....
KŚ przemalowały dwa sklady(Powstaniec i Korfanty) stąd opis elf2, którego użyłem.( miał być -elf drugi)
Mea culpa

·
Registered
44 Posts
Ten elf 2 miał prawidłowy schemat malowania.tzn. bialy z niebieskim( nie będzie nowego schematu).
KŚ zamiast przemalować np.flirty, które mają starą malaturę (niebieski z żółtym) to przemalowala wlaśnie tego nowego elfa 2 na złoty.
Kto bogatemu zabroni?

Edit: oczywiscie masz racje. Jest to elf pierwszej generacji. Zrobiłem głupi skrót myślowy....
KŚ przemalowały dwa sklady(Powstaniec i Korfanty) stąd opis elf2, którego użyłem.( miał być -elf drugi)
Mea culpa
Kolega mi mówił że te elfy nie zostały pomalowane tylko oklejone. Ktoś kłamie tylko nie wiem kto ale się pewnie dowiemy

·
LHC
10,380 Posts
To nic nie zmienia. Okleina samochodu osobowego to ok 2-3tys zł. Więc 4czlon to min kilkadziesiat tys.
Naprawdę, rozumiem wszystko ale nie wystarczyło okleić kabiny maszynisty np. portret Korfantego itp.

·
Registered
Użytkownik chory na głowę
6,120 Posts
Akurat w całym kraju pojawiła się moda na "złote pociągi", już nie popadajmy w paranoję.
Notabene, kto stawia P4 Flirtom?

·
Registered
543 Posts
Da się na podstawie Elfa II albo Impulsa zrobić piętrusa? Bo jeśli nie to jest sens pchać się w kolejny typ pojazdu? Zresztą jesli PESA by broń boże wygrała przetarg na piętrusa to przecież zanim by go zrobili to by 10 lat minęło.

·
Registered
3,012 Posts
Bo jeśli nie to jest sens pchać się w kolejny typ pojazdu?
Jeśli chcemy kupić 10 pojazdów to nie ma sensu. Jeśli to ma być 50 + nowe zaplecze to jak najbardziej.
Zresztą nie kupisz elfa kompatybilnego z obecnymi. Impulsów mamy kilka sztuk tylko.

·
Registered
543 Posts
Jeśli chcemy kupić 10 pojazdów to nie ma sensu. Jeśli to ma być 50 + nowe zaplecze to jak najbardziej.
Zresztą nie kupisz elfa kompatybilnego z obecnymi. Impulsów mamy kilka sztuk tylko.
no na więcej niż 15-20 szt. to bym nie liczył i i tak by to było zaskoczenie. Co masz na myśli mówiąc, że Elfy są niekompatybilne? Wiem, że się wzajemnie "nie widzą" jeśli są z różnych serii produkcyjnych ale chyba części mechaniczne mają w większości te same więc w razie czego serwis powinien być uproszczony.

·
Registered
1,089 Posts
KŚ celują oczywiście w Stadlera, co wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Piętrowe EZT mają zupelnie inną budowę. Z racji na ciężar nie da się zastosować wózków Jacobs, tylko układ jest standardowy, dwa wózki na wagon. To daje też możliwość łatwego powiększenia składu. Wystarczy włączyć nowy wagon.

·
Registered
634 Posts
KŚ celują oczywiście w Stadlera, co wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Piętrowe EZT mają zupelnie inną budowę. Z racji na ciężar nie da się zastosować wózków Jacobs, tylko układ jest standardowy, dwa wózki na wagon. To daje też możliwość łatwego powiększenia składu. Wystarczy włączyć nowy wagon.
A bipy? ;)

TGV Duplex i Bombardier Regio 2N tez maja wozki jacobsa. Wiec sie da.

Ale dolaczanie czlonow to chyba nie taka zabawa. Tzn. pewnie zalezy od papierkologii.

31201 - 31220 of 31294 Posts