SkyscraperCity banner

31621 - 31640 of 31849 Posts

·
Registered
497 Posts
A kasjer bez chwili zawahania sprzedaje dwa bilety: Kraków - Katowice na Regio (taryfa małopolska) i osobno Katowice - Gliwice (w taryfie kilometrowej).
Nie miałem czasu na dyskusje, że złe bilety mi sprzedał, ponieważ do odjazdu było tylko kilka minut. Zapłaciłem te 22 zł zamiast 17 zł.
To i tak poszedł ci na rękę. Mógł wystawić bilet Kraków - Gliwice w taryfie kilometrowej Polregio i zapłaciłbyś 24 zł. Oni się w tym wszystkim po prostu gubią. Nie raz dzięki mnie kasjer w ogóle dowiedział się, że dana oferta jest w sprzedaży.

·
Registered
1,392 Posts
^^żeby pojechać pociągiem w tym kraju to trzeba przeczytać najpierw książkę.
Nie jest tak źle.
Nie ma większych problemów w tym kraju pojechać pociągiem. Nawet nie trzeba wcześniej kupować biletu (z jednym wyjątkiem), wystarczy wsiąść do pociągu i u konduktora kupić bilet. Albo w kasie czy przez internet lub w aplikacji.
Problem może pojawić się w momencie, kiedy chcemy pojechać taniej niż przewiduje cennik podstawowy. Ale to nie uniemożliwia samej jazdy koleją.
I nie jest to w żaden sposób polska przypadłość. Raczej nawet taki trend ogólny.

·
LHC
10,881 Posts
Problem może pojawić się w momencie, kiedy chcemy pojechać taniej niż przewiduje cennik podstawowy.
No ale ja chcę jechać w normalnej taryfie Kato-Krak i kupować bilety w kasie KŚ czy PR. Nie interesują mnie różne apki czy internety. Przecież to nie jest jakaś ekstra zniżka tylko wspólne honorowanie biletów i nie jest mój problem tylko przewoźników, którzy widocznie nie umieją przeszkolić załogi.

·
Registered
1,564 Posts
Ktoś mi wytłumaczy jak kupić bilet online na Gibkiego z Taryfy Krakowskiej, odjazd z Krakowa Głównego o 13:10? Strona pokazuje takie kwiatki.. Chciałem bilet mieć ważny od godziny 13:10.

received_1518978171640300.jpeg

·
Registered
4,715 Posts
Ktoś mi wytłumaczy jak kupić bilet online na Gibkiego z Taryfy Krakowskiej, odjazd z Krakowa Głównego o 13:10? Strona pokazuje takie kwiatki.. Chciałem bilet mieć ważny od godziny 13:10.

View attachment 1048515
W e-podróżniku oraz Skycash wygląda OK. W e-KŚ nie mogę w tej chwili sprawdzić, bo:
Czas serwisowy (0:00 – 00:45).
Zapraszamy po godzinie 00:45.

·
Registered
798 Posts
Czy Śląsk chwalił się już co chce kupić, zmodernizować w ramach środków z KPO? W mediach poszczególne województwa chwalą się ile kupią pociągów i ile linii zmodernizują, tymczasem u nas cisza. Jedyna wzmianka jaka była, to nazwa ogólna projektu i kwota, którą ktoś przedstawił tutaj 2-3 strony wcześniej.

·
Registered
2,194 Posts
Czy Śląsk chwalił się już co chce kupić, zmodernizować w ramach środków z KPO? W mediach poszczególne województwa chwalą się ile kupią pociągów i ile linii zmodernizują, tymczasem u nas cisza. Jedyna wzmianka jaka była, to nazwa ogólna projektu i kwota, którą ktoś przedstawił tutaj 2-3 strony wcześniej.
W sprawie nowych składów to od dawna wiadomo co chcą kupić i za ile. Szczegóły poznamy wraz z publikacją ogłoszenia o postępowaniu.

·
Registered
1,392 Posts
Dokładnie działa to tak, że władze za bardzo nie chcą rozmawiać o planach taborowych (i innych) z KPO, bo wszystkie są one na bardzo wysokim poziomie ogólności i obarczone podstawową wadą braku wiedzy o możliwych środkach. Czyli są trochę koncertem życzeń.
A szum zrobił się medialny, bo chyba redakcja Rynku kolejowego pierwsza zaczęła rozmawiać z województwami i pytać o plany oraz skonkretyzowanie zapisów. A jak jedni już zaczęli pisać, to inni podchwycili temat, bo z czegoś trzeba żyć...

·
Registered
1,392 Posts
Ale czy już nie czas na ogłoszenie postępowania? Zmieszczą się z terminami rozliczenia?
Ale jakie postępowania?
Wiemy jedynie, że RP ma mieć pond 50 mld euro do wykorzystania. Są propozycje zgłaszane przez województwa, ministerstwa, itp. Planu na razie nie ma, będą dopiero konsultacje.

·
LHC
10,881 Posts
Ale jakie postępowania?
Wiemy jedynie, że RP ma mieć pond 50 mld euro do wykorzystania. Są propozycje zgłaszane przez województwa, ministerstwa, itp. Planu na razie nie ma, będą dopiero konsultacje.
Postępowanie przetargowe i terminy rozliczenia funduszy UE.
To nie jest tak ze dostaniesz kasę i wydasz na to co chcesz i kiedy chcesz

Mazowieckie 90szt
Dolnośląskie 80.....
a my ogłosimy sukcesem chęć zakupu 30szt.

Jestem pewien takiego scenariusza🙁

·
LHC
10,881 Posts
Już o tym nie pisałem, bo będzie jak zawsze.
Pisowski marszałek zrzuci odpowiedzialność na Metropolie, że to ona ma płacić za obsługę nowych połączeń wewnątrz aglomeracji i kupić składy dla KŚ.
On musi przecież wywiązać się z umowy (10letniej)z PR i kupić dla nich składy na styki.
Przemaluje, następny skład w barwy polskiego narodowego bohatera, puści się go do Zakopca albo nad morze w ramach rocznicy odzyskania ziem i odtrąbi się sukces🙁
To bardzo realny scenariusz.

·
Registered
2,251 Posts
Postępowanie przetargowe i terminy rozliczenia funduszy UE.
To nie jest tak ze dostaniesz kasę i wydasz na to co chcesz i kiedy chcesz

Mazowieckie 90szt
Dolnośląskie 80.....
a my ogłosimy sukcesem chęć zakupu 30szt.

Jestem pewien takiego scenariusza🙁
Mazowieckie 66, 30 sztuk wagonów push pull po 5 wagonów w jednostce.
Śląskie 60 wg tej sumy która jest w FST/KPO (PowerPoint Presentation (silesia.org.pl) ), metropolia też mówiła o 15 z RPO/innych programów

Małopolska 56 Małopolskie: Za środki Funduszu Odbudowy chcemy kupić 56 EZT. W tym – piętrowe - Wszystko na temat branży kolejowej: PKP, Intercity, przewozy regionalne, koleje mazowieckie, rozkłady jazdy PKP, Kolej (rynek-kolejowy.pl)

Tylko że to nie idzie porównać, śląskie chce wysokopojemne 6x albo piętrowe 3x, Dolny śląsk Niskopojemny 2x-4x.

• Like
Reactions: forwiser and mayers

·
Registered
2,251 Posts
Czemu pracownicy KŚ nie umieją albo umieją go na słabym ewentualnie niewystarczającym poziomie, języka kraju partnerskiego na linii między dwoma krajami lub linii kończącej w pogranicznym mieście? Idzie o linię do Bohumína i Cieszyna, na prawdę w całym KŚ nie ma konduktorów którzy by umieli ten czeski na przynajmniej B2 poziomie a najlepiej C1?

• Like
Reactions: forwiser

·
Registered
970 Posts
Nie wiem po co czeski ma umieć konduktor wystarczy, że rozumie co do niego godo czech ,a jak Czech chce to też zrozumi co godo konduktor.
A szczególnie na terenie za Olzia.

31621 - 31640 of 31849 Posts