SkyscraperCity banner

1981 - 2000 of 2004 Posts

·
Registered
Joined
·
44 Posts
Nie wiem kto to liczył, ale chyba był pijany. Szóste miejsce w województwie i średnio 40 osób na jedno zatrzymanie na Brochowie?!! Nigdy nie widziałem więcej niż 25 osób (no może raz w roku jak jedzie wycieczka szkolna), a przeważnie jest od zera do dziesięciu.
 

·
Dolny Śląsk
Joined
·
279 Posts
Może patrzysz:
a) z perspektywy 2020 roku?
b) z akurat takich godzin, które nie są top w danej lokalizacji?

Pewnie jest to też liczone w ten sposób, że liczy się suma wsiadających i wysiadających jednocześnie na kurs.

PS Brochów to tez ROD-osy, może weekendami jeżdżą tam tłumy?
 

·
Registered
Joined
·
1,892 Posts
^^
Pewnie tak. Być może część osób ma bilet okresowy na MPK, który upoważnia też do podróży kolejami regionalnymi w granicach Wrocławia. Czyli zamiast kupić bilet na trasie, np. Wrocław Główny - Opole, to mogą kupić na odcinek Wrocław Brochów - Opole i coś tam zaoszczędzić.
 

·
Registered
Joined
·
44 Posts
Jestem na przystanku Wrocław Brochów prawie codziennie i na bank tam nie ma i w ostatnich latach nie było takich potoków - są o rząd wielkości mniejsze (Siedmiotysięczne osiedle generujące większy ruch niż kiedyś wojewódzkie Jelenia czy Wałbrzych?!!!). Jedynym wytłumaczeniem może być to o czym mówicie, czyli kupowanie biletów miesięcznych przez osoby wysiadające na Głównym, a jadące od Opola i Jelcza, posiadające bilet okresowy MPK tylko do Brochowa żeby było taniej. Ale wtedy taka metodyka badań powoduje, że można se je wsadzić w buty, bo pewnie na powyższej liście jest jeszcze sporo podobnych kwiatków.
 

·
Fotopolska
Joined
·
3,878 Posts
Wszystkie ostatnie stacje przed granicą miasta są w tym rankingu wysoko. Świniary, gdzie nigdy więcej niż kilka osób nie wsiada/wysiada… Tam nawet nie wszystkie pociągi osobowe się zatrzymują (kilkakrotnie kupowałem bilety od/do Świniar na pociągi, które tam nie stają, da się ;-))
 

·
Registered
Joined
·
25,052 Posts
Mimo spadku jest nieźle(bo rynek spadł bardziej):
Koleje Dolnośląskie przewiozły w 2020 roku ponad 9,1 mln pasażerów – to ponad 3 podróże koleją każdego mieszkańca regionu. Pomimo pandemii spółka zwiększyła też udział w krajowym rynku przewozów kolejowych obliczany według liczby przewiezionych osób o ponad 4%.

W 2020 roku kolej w Polsce przewiozła 126,7 mln pasażerów mniej niż rok wcześniej. Spadek to efekt ograniczenia mobilności i czasowego zamknięcia wybranych gałęzi gospodarki w związku z pandemią koronawirusa.
– To był trudny rok dla całego sektora transportu publicznego. Pomimo ogólnego spadku liczby pasażerów zwiększyliśmy udział w rynku przewozów pasażerskich – zauważył Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. – Analizując wyniki przewozowe, widać związek pomiędzy wprowadzaniem obostrzeń w różnych obszarach życia społecznego a znacznymi, okresowymi spadkami liczby pasażerów. Gdy te ograniczenia znoszono – podróżni wracali. Nasze działania związane z bezpieczeństwem w trakcie epidemii COVID-19 dodatkowo to zaufanie pasażerów do KD ugruntowały – dodaje.
Wpływ pandemii na wyniki przewozowe jest zauważalny. 2020 rok to pierwszy rok w historii spółki ze spadkiem liczby pasażerów. Można go porównać z 2017 rokiem, kiedy to Koleje Dolnośląskie przewiozły niespełna 9,4 mln pasażerów.

W ostatnich miesiącach spółka rozstrzygnęła także dwa przetargi i podpisała umowy na dostawę nowego taboru. W tym roku na Dolny Śląsk trafi sześć trójczłonowych, hybrydowych składów Impuls II. Od 2022 roku spółka będzie miała do dyspozycji nowe, pięcioczłonowe, elektryczne pociągi Elf2; zakontraktowano dostawę pięciu takich pojazdów.


– Czekamy na pierwsze dostawy nowego taboru. Z uwagą śledzimy także informacje o przejmowaniu i planowanym remontowaniu kolejnych linii kolejowych przez samorząd województwa. To dla nas naturalne pole do rozwoju, dlatego przygotowujemy już wstępne analizy eksploatacyjne pod kątem realizowania w przyszłości połączeń na tych odcinkach, gdy tylko organizator będzie gotowy do ich uruchomienia – kończy prezes dolnośląskiego przewoźnika.

Zobaczymy jak ten rok, ale dużo lepiej będzie w 2022- nowy tabor, nowe trasy( przez Swojczyce, Sobótka) oraz coś może bardziej ruszy się z kolejnymi trasami co da perspektywy pod dalsze wzrosty.
 
  • Like
Reactions: macrose and Milling

·
Dolny Śląsk
Joined
·
279 Posts
Dziś na jednej z najbardziej ruchliwych tras czyli E-30 między Legnicą a Wrocławiem pociągi zaliczyły dość masakryczne opóźnienia:
1062079


Wybieram się w czwartek z jednej ze stacji pośrednich powyżej, jest sens w ogóle kupować bilet na Koleo, gdy pociąg, na który wykupię bilet może przyjechać godzinę opóźniony a przed nim będą z 2 opóźnione ( ruskie mrozy)? Z tego co kojarzę KD, nie honorują biletów kupionych w necie na późniejszy kurs, gdy się pojedzie innym opóźnionym. Chyba zostanie mi konduktor.

Bilet kupiony "tam i z powrotem" obowiązuje dwie godziny do przodu tam i cały dzień z powrotem?

Edit: sprawdzałem i nadodrzanka też nie lepsza.
Wyniki wyszukiwania - WOŁÓW › WROCŁAW GŁÓWNY 08.02.2021 08:00 - Portal Pasażera - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

90 minut opóźnienia dla pociągu z Zielonej do Wrocławia. Więc i nieśmiertelne kible nie dają rady. Choć to pewnie głównie problem infrastruktury, problemów z trakcją, zwrotnicami itp.
 

·
Registered
Joined
·
11,394 Posts
Macie jakieś przewidywania ile kursów dziennie może pójść na Stronie i Lądek i jaki byłby czas przejazdu od Kłodzka ? To byłyby dodatkowe połączenia, czy np. zabrana jakaś Kudowa czy Międzylesie, a może po prostu przesiadka w Kłodzku na spalinówkę w tej krótkiej relacji ?

W jakimś wpisie mignęło mi też planowanie dotacji pod elektryfikację JG-Karpacz - to chyba jest bez sensu ?
 

·
Registered
Joined
·
405 Posts
Elektryfikacja JG-Karpacz ma jak najbardziej sens, składy byłby dzielone w JG na SzP i Karpacz. Do Lądka/Stronia miały startować w Kłodzku Mieście.
 

·
Registered
Joined
·
805 Posts
składy byłby dzielone w JG na SzP i Karpacz
To chyba póki co jedynie nasze forumowe dywagacje - czy tak będzie, czas pokaże.
Natomiast pomysł elektryfikacji linii do Karpacza jest bardzo zasadny, mam wrażenie że na tak krótkim, 17-km odcinku mogłoby się obyć nawet bez budowy podstacji zasilającej
 

·
Registered
Joined
·
1,197 Posts
Macie jakieś przewidywania ile kursów dziennie może pójść na Stronie i Lądek i jaki byłby czas przejazdu od Kłodzka ? To byłyby dodatkowe połączenia, czy np. zabrana jakaś Kudowa czy Międzylesie, a może po prostu przesiadka w Kłodzku na spalinówkę w tej krótkiej relacji ?
Kursów pewnie będzie +/- 5 dziennie. Najrozsądniej byłoby je na stałe ze sobą powiązać, bo dla pasażera byłoby to potem łatwe do zapamiętania. Koniec końców pewnie wszystko będzie łączone ze wszystkim i wyjdzie burdel. Aż się prosi bowiem o:
a) Wrocław - Międzylesie
b) Legnica - Kudowa
c) Wałbrzych - Stronie
i komunikować je w Kłodzku. Można by jeszcze na siłe stworzyć jakieś pojedyncze kursy poranne z Wrocławia - do Kudowy/Stronia i wieczorne powrotne.
 

·
Registered
Joined
·
25,052 Posts
Koleje Dolnośląskie. Były członek zarządu województwa ds. kolei został pełnomocnikiem zarządu KD. Ma zajmować się współpracą z samorządami i dofinansowaniem taboru.

Będę koordynował projekty, związane z taborem, w tym zabiegał o zwiększenie finansowania, ale także współpracował z samorządami, gdy chodzi o koordynację kwestii taryfowych, w tym współfinansowania - mówi Jerzy Michalak. - Cieszę się, że wracam do zajmowania się koleją i do spraw, które zaczęliśmy w poprzednich latach

Stanowisko dla samego stanowiska albo żeby lansować się przed wyborami prezydenckimi czy coś się uda załatwić?
 

·
Registered
Joined
·
805 Posts
A może zamiast elektryfikować takie odcinki, jak do Karpacza czy Trzebnicy, pomyśleć o czymś takim jak Flirt Akku? 80km bez druta z prędkością do 140km/h to całkiem niezły zasięg
 

·
Registered
Joined
·
25,052 Posts
Szkoda kasy, elektryfikacja daje większą elastyczność no i do Karpacza dojadą np.IC.
 

·
Registered
Joined
·
805 Posts
Szkoda kasy, elektryfikacja daje większą elastyczność no i do Karpacza dojadą np.IC.
Póki co chyba po żadnym torze będącym w zarządzie DSDiK nie jeździ IC. Czy w przypadku Karpacza byłoby inaczej? Nie mówię, że to niemożliwe - ale byłby to ewenement
 

·
Registered
Joined
·
25,052 Posts
^^Skoro IC puszcza składy do Polanicy czy Kudowy to dlaczego nie mieliby do bardzo popularnego turystycznie Karpacza?
 
  • Like
Reactions: mordredo
1981 - 2000 of 2004 Posts
Top