SkyscraperCity banner

2001 - 2004 of 2004 Posts

·
Registered
805 Posts
Dlaczego? Dlatego, że PKP IC prowadzi swoje pociągi prawdopodobnie wyłącznie po torach w zarządzie PKP PLK, a trasa o której mówimy jest już w zarządzie DSDiK, czyli Województwa Dolnośląskiego - w przeciwieństwie do linii do Kłodzka i dalej Kudowy.
Oczywiście nie wiem, czy będzie to stanowić przeszkodę dla PKP IC - ale może stanowić

·
Registered
1,343 Posts
Myślę, że nie.
Ale to nie oznacza, że będzie tam jeździć, choć powody braku PC byłyby raczej inne. Wiele zależy od koncepcji ruchu do Karpacza, który zostanie przyjęty, zarówno przez właściciela linii, jak i przewoźnika (KD).

·
Registered
1,961 Posts
DSDiK ma same ogryzki. Trzebnica, Bielawa i SPG - granica państwa. Na tym ostatnim odcinku teoretycznie mogłyby jeździć pociągi międzynarodowe do Liberca, ale IC nie ma takiego taboru, a tabor klasyczny nie da rady ze względu na niweletę dochodzącą do 53 promili. Przypomnę, że zazwyczaj linie pasażerskie projektuje się na maksymalnie 25 promili.

·
Registered
95 Posts
Wiele wody musi upłynąć w Wiśle by zmienić w Polsce myślenie o podróżowaniu bez przesiadek. Połączenia bezpośrednie powinny być realizowane do stacji, gdzie wygodnie mozna się przesiąść do lokalnego pociagu. Marzy mi się kolej tak zorganizowana jak w Szwajcarii. Połączenia bezpośrednie realizowane IC np do Karpacza to mrzonka.

2001 - 2004 of 2004 Posts