SkyscraperCity banner

1281 - 1300 of 1305 Posts

·
Registered
20,662 Posts
Prośba o przeklejenie postów do powstałego niedawno wątku o inwestycjach kolejowych w nowym budżecie na lata 2021-27( moderator wrzucił kilka, ale pozostałe mi umknęły a tak to chociaż będzie porządek). Dzięki!

[Polska] Inwestycje kolejowe w perspektywie 2014-2020...

Czy dotyczące kolejnej perspektywy dalsza połowa tego posta:

·
Registered
3,478 Posts

8 kilometrów torów za 700 mln zł? To ile kosztuje budowa 1km torów w Polsce?
Co ten post wnosi?

·
Lefebvrysta
15,400 Posts
Sporo - w skrócie obrazuje mentalność decydentów vs budowanie np linii kolejowych przez DSUDIK. Można sobie łatwo porównać.

·
Registered
20,662 Posts
Prośba o przerzucenie postów od tego do wątku o węźle wrocławskim:

·
Registered
6,750 Posts
Gdzie można wstawiać zdjęcia kolejki na Gubałówkę, trwa rozbudowa/remont górnej stacji. Jakoś nie znalazłem odpowiedniego wątku.

·
WUNGIEL
4,520 Posts
P.S. Czy jest tutaj choć jedna kompetentna osoba, która ogarnia wątki kolejowe i potrafi odpowiedzieć na bieżąco mi, czy koledze
Kolega @Luki_SL założył już wątek konkretnie dla LK85 Warszawa-Łódź.
Podłączam się do pytania bo w materiałach przetargowych są różne fajne mapki w skali kraju, które z racji na rzetelność, metodykę, kompletność i merytoryczność nie są już "marzycielskie", np:
759350

759356

·
Registered
624 Posts
Kolega @Luki_SL założył już wątek konkretnie dla LK85 Warszawa-Łódź. .....
Dzięki! (y) Chodziło mi raczej o wątek zbiorczy na początek, bo przez 3 lata nic wielkiego nie będzie się działo, ale z drugiej strony to obietnica założenia oddzielnego wątku do każdej ze szprych.:cool::p

·
Registered
44 Posts
Zwracam się do Was a apelem o pochylenie się nad tematem. Im do większej ilości osób dotrzemy tym lepiej. PKP realizując projekt budowy dojazdów do Centralnego Portu Komunikacyjnego, postanowiło zbudować nową linię kolejową niszcząc po drodze otaczające nas lasy, rezerwat przyrody Jabłonna, rezerwat przyrody Ławice Kiełpińskie, kilka domów, park pałacowy PAN w Jabłonnie. Nie dla wariantu 3. Więcej szczegółów poniżej.

LINIA KOLEJOWA = DEWASTACJA ŚRODOWISKA NATURALNEGO ? – Rajszew

·
WUNGIEL
4,520 Posts
Na miłość Św. Przepustowości, przecież są trzy warianty więc nikt nie postanowił tego zniszczyć.
Tam są 3 warianty:
1. Idzie na maksa po śladzie istniejącym, ale psuje trochę budynków i drogi bo długie tunele
2. Ma krótsze tunele i sensowniejszą trasę ale wciąż niszczy kilka budynków, tańszy
3. Minimalizuje wyburzenia ale rozwala przyrodę bo idzie dolinami dwóch rzek trochę po terenach zalewowych (Wisła i Narew)
Wariant 3 jest z miejsca do odstrzału, nie trzeba lamentować.

Wątek dedykowany: [link] a docelowo pewnie [ten]

·
Registered
44 Posts
Na miłość Św. Przepustowości, przecież są trzy warianty więc nikt nie postanowił tego zniszczyć.
Tam są 3 warianty:
1. Idzie na maksa po śladzie istniejącym, ale psuje trochę budynków i drogi bo długie tunele
2. Ma krótsze tunele i sensowniejszą trasę ale wciąż niszczy kilka budynków, tańszy
3. Minimalizuje wyburzenia ale rozwala przyrodę bo idzie dolinami dwóch rzek trochę po terenach zalewowych (Wisła i Narew)
Wariant 3 jest z miejsca do odstrzału, nie trzeba lamentować.

Wątek dedykowany: [link] a docelowo pewnie [ten]
Dzięki, tylko że wariant 3 pojawił się nagle (został dodany) i ma poparcie polityczne, a to niestety bardzo zmienia ocenę.

·
Registered
Zacisze
6,844 Posts
Czemu z watku o Intercity zniknela tylko czesc postow dotyczacych kwestii swiatopogladowych?
Czemu np. ten nie wylecial na tej samej podstawie?

Moja odpowiedz na tego posta miala wiecej lajkow, ale moze wydzwiek mniej modowi pasowal?

·
Registered
Jay B. Tanstaafl
2,061 Posts
Iwan, w tych uwarunkowaniach pokrętnych, napisz cos antylogicznego;
moze cos z serii, ze chcialbys przylaczenia peelki do budesbahnu lub innej pokraki - wtedy, ach wtedy... uzyskasz powszechny aplauz i pogłask po głowie ze strony modów 😅

( są oni bojazliwi wielce jednakowoż🤪, bo ilekroć pytam, któren jeden wykasowal i dlaczego - ich stalinowska bojazń produkuje tylko pytanie zawieszone w próżni)

·
Registered
Zacisze
6,844 Posts
Ja wiem czemu moj post wylecial, nie wiem czemu nie wylecial post, ktory cala sytuacje strigerowal (i powinien byc wywalony wczesniej, co nawet zasygnalizowalem na poczatku swojej odpowiedzi). Troche stronnicze. No ale teraz juz to male niedpoatrzenie zostalo naprawione przez moderacje. Moge z tym zyc. Choc masz racje, ze brak komunikacji ze strony moderacji jest slaby.

·
WUNGIEL
4,520 Posts
Prośba o uzupełnienie spisu treści o następujące wątki:
I jeszcze do @Luki_SL prośba o wstawienie spacji między "LK" a "85" oraz aktualizację linka o Sieradz i tunel :)
919947

·
Registered
3,548 Posts
Prośba, o wywalenie tego nic nie wnoszącego postu z kolejowej wiadomości dnia.
Co ci oferenci tacy "strachliwi" (-?) ? Żeby tak "darować" 40-30 melonów ?!? Co to jest - co tu się gra...??
Czy wzorem działu drogowego, można zrobić zakaz komentowania w w/w wątku?

1281 - 1300 of 1305 Posts