SkyscraperCity banner

1301 - 1305 of 1305 Posts

·
Registered
Joined
·
3,191 Posts
Rozumiem - mało merytoryczne.
Ale - interesuje mnie, autentycznie, to ogromne rozejście między kwotą wykładaną a oczekiwaną przez potencjalnych wykonawców (!).
 

·
Registered
Użytkownik chory na głowę
Joined
·
6,968 Posts
Może ciebie interesować, w dedykowanym konkretnej inwestycji/linii kolejowej wątku
 

·
WUNGIEL
Joined
·
3,654 Posts
W nawiązaniu do
Czy potrzebujemy tu dublować wszystkie dyskusje, w tym o międzynarodowej KDP? Chyba powinny być przenoszone do właściwych wątków.
Proszę o przeniesienie postów do wątku merytorycznego KDP
od tego:
Dużo o ruchu regionalnym i dodatkowych przystankach, co niemal przesądza stworzenie nowego rynku dwusystemowych regionalnych pociągów zdolnych do jazdy pod 25 kV.
do tego:
To właśnie ten element który mi się najbardziej nie podoba :)
i ten
Szerokie opracowanie o zasilaniu 3 czy 25 kV.
oraz od tego
Mam pytanie a mianowicie o techniczne bariery pomiędzy prędkością 250 a 350kmh.
do tego
Wszystko na KDP od zawsze miało być wielosystemowe, bo węzły miejskie pozostaną na DC 3kV.
I może dodajmy w tytule że [zasilanie->wątek merytoryczny]?
Pomiędzy niektóre nie zasługują na merytoryczny, do rozwagi czy do hyde-parku czy usunąć, zwłaszcza tych o zabarwieniu politycznym jak te dwa
Czyli moje przypuszczenia wyrażane parę miesięcy się sprawdzają. Pod pozorem CPK "przemyca się" w komponencie kolejowym elementy Y. Jednak historia po prawie 50 latach lubi się powtarzać. Czyżby "palec" dobrze znanej nam osoby?
Pierwszy raz mam nadzieję, że PiS zachowa się jak typowy PiS, czyli oleją wszystkie protesty, wprowadzą spec ustawę i bum za 7 lat będzie KDP niczym przekop mierzei, a potem najwyżej obniżą prędkość z 250 do 160 bo coś skopali xD
Informację o elektrowni dla CPK zostawić, choć ma swój wątek

Do usunięcia:
@Luki_SL a dla LK nr 58 Łętownia–Rzeszów będzie osobny wątek czy gdzie ona ma być omawiana?
Ewentualnie wg uznania inaczej, ale skoro merytoryczny otwarty to trzeba to jakoś uporządkować :)
@Luki_SL
 

·
WUNGIEL
Joined
·
3,654 Posts
Post do zamkniętego wątku Remont Linii Średnicowej XD
Post w dotychczasowym stylu w jakim były pisane tam posty ;)
------------
Okazuje się że przetarg Metra na analizę łącznika między metrem a dworcem Śródmieście to pic na wodę wynikający z tego że niedasię usiąść do rozmów z PKP.
Miasto tym samym przyznaje się do porażki i zaniedbań oraz dwuletniego olewania PKP.

PKP: Hej Miasto, mamy różne koncepcje na łącznik do metra, może się nad nimi wspólnie zastanowimy, i wybierzemy coś?
Miasto: czekamy na projekt budowlany.

Chyba nie muszę tłumaczyć absurdalności tego podejścia. Projekt budowlany się robi jak się wie czego się chce, aby uzyskać pozwolenia na budowę.
Jak miasto nie chciało rozmawiać to nie można się dziwić decyzji PKP, że jednostronnie wybrali taki wariant, który nie wymaga żadnych rozmów z miastem.
Miasto: Wciąż nie otrzymaliśmy dokumentacji

W odpowiedzi miasto przypomina, że w 2018 r. oddelegowano do spotkań naczelników wydziałów z biura koordynacji inwestycji i remontów w pasie drogowym oraz biura polityki mobilności i transportu. – Strony spotkań wymieniały się dokumentami, w tym także rysunkami zawierającymi koncepcje połączenia. Tego typu dokumenty nie mogą stanowić podstawy do zajęcia stanowiska przez m.st. Warszawę, a jedynie stać się jednym z materiałów do toczącej się dyskusji o możliwych wariantach wykonania połączenia, pozwalającego na wygodne dla pasażerów przejście z peronów stacji metra na perony przystanku PKP Warszawa Śródmieście – wskazuje Karolina Gałecka.

Jak dodaje miasto, przekazywane przez PKP PLK dokumenty nie spełniają wymagań prawa budowlanego, a także rozporządzenia, które określa zakres i formę projektu budowlanego. – Tym bardziej nie mogły stanowić podstawy do podejmowania decyzji, wiążących się z wydatkowaniem funduszy publicznych. Mimo upływu lat, przedstawiciele m. st. Warszawy wytypowani do kontaktów z PKP PLK, nie otrzymali dokumentacji wypełniającej powszechnie przyjęte wymagania formalne – dodaje Gałecka.
Metro przygotuje własne koncepcje

Pod koniec listopada 2019 r. miasto, w imieniu którego działa Metro Warszawskie, poinformowało PKP PLK o planowanym przetargu na analizę możliwych wariantów połączenia stacji metra z dworcem Śródmieście. – Miasto poprosiło PKP o przekazanie materiałów dot. łącznika, które mogłyby zostać dołączone do dokumentacji przetargowej. W odpowiedzi zostaliśmy poinformowani , iż PKP PLK dokonało jednostronnie wyboru sposobu realizacji łącznika, bez koniecznych uzgodnień, pomimo ingerowania przy realizacji łącznika w obiekty stanowiące własność m.st. Warszawy – wskazuje Karolina Gałecka.
Przedstawiciele PKP PLK przekonują, że dokumentacja projektowa jest „na ukończeniu” – tym samym zawiera już określony wariant łącznika z wyjściem na patelnię. Tymczasem wykonawca analizy zlecanej przez Metro ma przygotować w sumie aż trzy warianty, z czego tylko jeden ma być kompatybilny z planami kolejarzy.
Innymi słowy, niedasię bo miasto nie chciało rozmawiać gdy był na to czas.Ciąg dalszy:

– Miasto nie jest aktywne i nie angażuje się w działania korzystne dla mieszkańców w zakresie poprawy komunikacji. Nie reaguje na składane przez PKP Polskie Linie Kolejowe. propozycje i niejasno informuje o planach i zamierzeniach – podkreśla Mirosław Siemieniec, rzecznik spółki. – PKP Polskie Linie Kolejowe wielokrotnie podkreślały, że są warunki do budowy pieszego połączenia kolej – metro w okolicach stacji Warszawa Śródmieście oraz, że spółce zależy na rozwiązaniu, które spełni oczekiwania pasażerów kolei oraz pasażerów metra. PLK w ramach współpracy przekazywały dokumenty i materiały, o które prosili miejscy urzędnicy – zapewnia Siemieniec.
W tej sytuacji zarządca infrastruktury nie uzależnia już swoich planów od woli czy decyzji miasta. – Miasto zostało poinformowane o aktualności zaprezentowanej w styczniu 2019 r. koncepcji. Przyjęty w projekcie PLK wariant budowy łącznika kończy się przed „patelnią”, na działce należącej do PKP SA. Projekt zawiera możliwość kontynuacji budowy łącznika do antresoli stacji metra – mówi rzecznik. Co warto podkreślić – o ile miasto w ogóle zechce w przyszłości dowiązać się do inwestycji kolejowej.
 

·
Registered
Zacisze
Joined
·
6,822 Posts
Prosze o usuniecie mojej i poprzedniej wiadomosci w watku:
Nie zauwazylem, ze odpowiadam w kolejowej wiadomosci dnia, a wiadomosc na ktora odpowiadam, tez tam nie pasuje. Ew. prosze o przeniesienie do odpowiedniego tematu.
 
1301 - 1305 of 1305 Posts
Top