SkyscraperCity banner

521 - 530 of 530 Posts

·
Registered
Joined
·
21,185 Posts
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy z 9 stycznia 2020 r. o transporcie kolejowym oraz niektórych innych ustaw. Ma ona ograniczyć kolejowe wykluczenie komunikacyjne.


Ustawa przewiduje, że tereny kolejowe, które obecnie są niewykorzystywane, zostaną przywrócone do ponownego użytku na cele transportowe.
Samorządy województw będą mogły realizować przewozy kolejowe dalej niż do najbliższej stacji za granicą województwa, bez potrzeby osobnego zawierania porozumienia między województwami.
Fundusz Kolejowy będzie wspierał lub współfinansował realizowane przez województwa zadania zakupu, modernizacji oraz napraw pojazdów kolejowych przeznaczonych do przewozów pasażerskich wykonywanych na podstawie umowy o świadczenie usług publicznych.
https://www.wnp.pl/logistyka/program-kolej-plus-podpisany-do-wziecia-6-5-mld-zl,376487.html
 

·
Moderator
Joined
·
71,612 Posts
LK182

Ponad 117 mln euro na kolej do Pyrzowic!

Komisja Europejska poinformowała o przyjęciu trzech dużych projektów w ramach polityki spójności. Wśród zadań, które zostaną dofinansowane znajduje się połączenie kolejowe do lotniska w Pyrzowicach!
Jak informuje komisja, projekt obejmuje modernizację i elektryfikację 46 km linii kolejowych oraz budowę lub remont stacji, peronów, wiaduktów i mostów na Śląsku. Ma on również umożliwić dostęp do peronów osobom o ograniczonej sprawności ruchowej oraz budowę nowej stacji na międzynarodowym lotnisku w Pyrzowicach, które obsługuje stolicę regionu – Katowice.
całość : https://tarnowskiegory.pl/2020/03/ponad-117-mln-euro-na-kolej-do-pyrzowic/
 

·
Registered
Joined
·
471 Posts
ZARZĄDZENIE NR 27/2020 MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO – POMORSKIEGO z dnia 1 kwietnia 2020 r. w sprawie przystąpienia do negocjacji w celu bezpośredniego zawarcia umów o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego wykonywanego koleją

Zamiast 15 letniej umowy UM proponuje tylko na rok :cry:(n)
 
  • Like
Reactions: Luki_SL

·
Registered
Joined
·
471 Posts
 
  • Like
Reactions: Luki_SL

·
Registered
Joined
·
3,387 Posts
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały dzisiaj (26.06.2020 r.) umowę za ponad 3,3 mld zł netto na prace na odcinku Czyżew – Białystok. To ostatni odcinek modernizowanej linii z Warszawy do stolicy Podlasia, na międzynarodowej trasie kolejowej Rail Baltica - jedna z najważniejszych inwestycji na polskich torach o znaczeniu krajowym i międzynarodowym. Pociągi pasażerskie zwiększą prędkość do 200 km, a stacje i przystanki będą dostępne dla wszystkich podróżnych. Podróż najszybszym pociągiem z Białegostoku do Warszawy wyniesie poniżej 90 min. Wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowych zapewnią bezkolizyjne skrzyżowania. Wzrośnie także przepustowość linii, co umożliwi uruchomienie większej liczby połączeń.
 

·
Moderator
Joined
·
71,612 Posts

·
Registered
Joined
·
102 Posts
 
521 - 530 of 530 Posts
Top