Skyscraper City Forum banner
521 - 540 of 602 Posts

·
Registered
Joined
·
23,934 Posts
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy z 9 stycznia 2020 r. o transporcie kolejowym oraz niektórych innych ustaw. Ma ona ograniczyć kolejowe wykluczenie komunikacyjne.


Ustawa przewiduje, że tereny kolejowe, które obecnie są niewykorzystywane, zostaną przywrócone do ponownego użytku na cele transportowe.
Samorządy województw będą mogły realizować przewozy kolejowe dalej niż do najbliższej stacji za granicą województwa, bez potrzeby osobnego zawierania porozumienia między województwami.
Fundusz Kolejowy będzie wspierał lub współfinansował realizowane przez województwa zadania zakupu, modernizacji oraz napraw pojazdów kolejowych przeznaczonych do przewozów pasażerskich wykonywanych na podstawie umowy o świadczenie usług publicznych.
https://www.wnp.pl/logistyka/program-kolej-plus-podpisany-do-wziecia-6-5-mld-zl,376487.html
 

·
Moderator
Joined
·
80,315 Posts
LK182

Ponad 117 mln euro na kolej do Pyrzowic!

Komisja Europejska poinformowała o przyjęciu trzech dużych projektów w ramach polityki spójności. Wśród zadań, które zostaną dofinansowane znajduje się połączenie kolejowe do lotniska w Pyrzowicach!
Jak informuje komisja, projekt obejmuje modernizację i elektryfikację 46 km linii kolejowych oraz budowę lub remont stacji, peronów, wiaduktów i mostów na Śląsku. Ma on również umożliwić dostęp do peronów osobom o ograniczonej sprawności ruchowej oraz budowę nowej stacji na międzynarodowym lotnisku w Pyrzowicach, które obsługuje stolicę regionu – Katowice.
całość : https://tarnowskiegory.pl/2020/03/ponad-117-mln-euro-na-kolej-do-pyrzowic/
 

·
Registered
Joined
·
720 Posts
ZARZĄDZENIE NR 27/2020 MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO – POMORSKIEGO z dnia 1 kwietnia 2020 r. w sprawie przystąpienia do negocjacji w celu bezpośredniego zawarcia umów o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego wykonywanego koleją

Zamiast 15 letniej umowy UM proponuje tylko na rok :cry:(n)
 
  • Like
Reactions: Luki_SL

·
Registered
Joined
·
720 Posts
 
  • Like
Reactions: Luki_SL

·
Registered
Joined
·
1,297 Posts
 

·
Registered
Joined
·
3,625 Posts
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały dzisiaj (26.06.2020 r.) umowę za ponad 3,3 mld zł netto na prace na odcinku Czyżew – Białystok. To ostatni odcinek modernizowanej linii z Warszawy do stolicy Podlasia, na międzynarodowej trasie kolejowej Rail Baltica - jedna z najważniejszych inwestycji na polskich torach o znaczeniu krajowym i międzynarodowym. Pociągi pasażerskie zwiększą prędkość do 200 km, a stacje i przystanki będą dostępne dla wszystkich podróżnych. Podróż najszybszym pociągiem z Białegostoku do Warszawy wyniesie poniżej 90 min. Wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowych zapewnią bezkolizyjne skrzyżowania. Wzrośnie także przepustowość linii, co umożliwi uruchomienie większej liczby połączeń.
 

·
Moderator
Joined
·
80,315 Posts

·
Registered
Joined
·
125 Posts
 

·
Registered
Joined
·
3,625 Posts
Sprawny i bezpieczny przewóz koleją większej ilości towarów zapewni przebudowa stacji towarowej Katowice Szopienice Północne. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za blisko 100 mln zł na zaprojektowanie i przebudowę stacji. Wzrośnie atrakcyjność ekologicznego transportu kolejowego - transport ładunków po torach ogranicza liczbę samochodów na drogach.
 

·
Registered
Joined
·
23,934 Posts
Francuski Alstom, producent szybkich pociągów TGV, ogłosił w środę podpisanie umowy o przejęciu kanadyjskiego producenta taboru kolejowego Bombardier Transportation. Kwota transakcji wyniosła 5,3 mld euro.
 

·
Registered
Joined
·
764 Posts
W środę, 23 września PKP Intercity poinformował o podpisaniu z oleśnicką firmą Olkol sp. z o.o. umowy na modernizację 20 lokomotyw elektrycznych serii EU/EP07. Oleśnicka firma będzie miała 32 miesiące na realizację całego zamówienia, a pierwsza unowocześniona lokomotywa ma trafić do PKP Intercity w ciągu 18 miesięcy od dnia rozpoczęcia modernizacji.

Po modernizacji, przeprowadzonej w Oleśnicy 20 lokomotyw elektrycznych pojedzie z prędkością 160 km/h - poinformowała w środę PKP Intercity. Koszt prac wyceniono na 200 mln zł.


 

·
Registered
Joined
·
327 Posts
Małopolskie - Zabytkowy dworzec PKP w Skawinie po remoncie dostępny dla podróżnych
29.09.2020, Kraków (PAP) - Pasażerowie mogą od wtorku korzystać z wyremontowanego zabytkowego dworca PKP w podkrakowskiej Skawinie. Oprócz funkcji kolejowej, budynek zyskał też funkcję kulturalną - zlokalizowano w nim nową siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Zabytkowy budynek dworcowy został gruntownie odnowiony zarówno na zewnątrz, jak i w środku.
[...]
 

·
Registered
Joined
·
764 Posts
Koleje Dolnośląskie podpisały umowę na zakup pięciu nowych 5-członowych pociągów. Z opcją zakupu kolejnych 20! Nowe pociągi będą obsługiwać połączenia z z Wrocławia do Oleśnicy, Siechnic i Jelcza-Laskowic. Więcej w artykule + dużo wizualizacji tych nowych pociągów.

 
521 - 540 of 602 Posts
Top