SkyscraperCity banner
1 - 20 of 23 Posts

·
nec temere nec timide
2,535 Posts
filosss said:
Witam tak jak w temacie - planuje zakup tegoż aparaciku:) Kto miał z nią do czynienia, jakieś wnioski opinie. Ew propozycje innych aparatów w tej samej klasie i przedziale cenowym. Z góry dzięki.
zapytaj Cudaka :)

·
Banned
5,312 Posts
Ja ekspertem nie jestem,
tez planuje zakup cyfraka i kiedys bralem Z3 (ewent. Z2) pod uwage, ale jakos mi przeszla ochota na minolty (rozne opinie mialy na to wplyw-pewnie niektore niesluszne no ale coz zrobic).
I obecnie mam na oku Fuji S5500, cena ta sama jesli nie nizsza ("-" jest to ze ma karty XD),
drugi ktory bardzo mnie kusi jest panasonic Z20, ale on niestety jest troche drozszy (w granicach 2000zł) i chyba ponad moje mozliwosci finansowe wiec podejrzewam ze rowniez ponad Twoje skoro szukasz czegos w cenie Z3.
Wypada mi zyczyc Ci udanych zakupow, ja to powaznie sie przymierzam do kupna dosc dlugo i nie moge sie zdecydowac (a czasu tez mi brakuje ostatnio..), ale w wakacje mam zamiar juz szalec :)

·
Registered
4,773 Posts
A co powiecie na temat Z5? Choć praktycznie już sie zdecydowałem, ale może jeszcze ktoś z was mnie odwiedzie od tej decyzji?

·
Registered
4,159 Posts
Z3 ponoć bardzo często się zacina . Do tego jest sporych rozmiarów , ale planując jej zakup pewnie godzisz się z tym i Ci to nie przeszkadza , więc ... Porozmawiaj z kimś , kto zna się na rzeczy ( Eosendil już napisał dokładnie do kogo - służy wielu forumowiczom radą :) ) .

·
Silesia Inferior
918 Posts
mam takie pytanie, czy w tych minoltach jest mozliwa manualna zmiana ostrosci, czasu, przeslony? Zastanawialem sie nad canonem 300D, a to juz lustrzanka cyfrowa, kolo 3 tys, wiadomo sprzet klasa, ale ta cena... A chce miec mozliwosci recznego ustawiania tych parametrow, wiec czy w tych minoltach sa takie rzeczy? Czy jest w ich dosc mala glebia ostrosci (z bliska, np. w trybie makro)?

·
Registered
4,773 Posts
piter89 said:
mam takie pytanie, czy w tych minoltach jest mozliwa manualna zmiana ostrosci, czasu, przeslony? Zastanawialem sie nad canonem 300D, a to juz lustrzanka cyfrowa, kolo 3 tys, wiadomo sprzet klasa, ale ta cena... A chce miec mozliwosci recznego ustawiania tych parametrow, wiec czy w tych minoltach sa takie rzeczy? Czy jest w ich dosc mala glebia ostrosci (z bliska, np. w trybie makro)?
Przyznam że mnie również interesowałaby odpowiedź na to pytanie :) Wprawdzie sprzedawca w sklepie twierdził że w Minoltach można ręcznie ustawić dokładnie tyle samo co w kompaktowych Canonach ale nie wiem na ile można mu wierzyć. Tyle wiem że w Z5 maksymalny czas naświetlania jest 4s.

·
Я.
6,309 Posts
ja tez sie zastanawiałem nad aparatem do 2kzł ale to nie ma sensu. W tej chwili dysponuje analogowym cononem 300 ( standardzik;)) i jest to tak niesamowicie ergonomiczny aparat (wszystko mozna w nim wyłączyc, wszystko zminic recznie w pol sekundy, bez zastanawiania sie) ze na nic innego bym nie zamienił. Wiec zbieram na korpus 300D, to jest po prostu genialny aparat pod względem uzytkowania i kazdemu bym go polecał;)

·
Inwestor
2,635 Posts
piter89 said:
W całej serii Z Minolty masz pełen tryb manulany : tak preselekcje przesłony A , czasu S , obydwa parametry możesz ustawić wg. własnych ustawień M , AF manulany , balans bieli równiez wg. własnych ustawień - wszystko co można manulanie ustawić to się da. Zetki działają i obsługuje się tak jak klasyczne lustrzanki Dynax - to plus . Nie jest to oczywiście jakiś extra plus we wszystkich tej klasy aparatch możesz takie rzeczy robić również .

Niestety seria Z jest dosyć awaryjna i to jedyny drobny minus . Mówie to jako były pracownik Minolty Polska :) , obecnie bezrobotny :(

·
Registered
4,773 Posts
Ten Z5 który oglądałem ostatnio w sklepie miał gwint, nawet gościu pokazywał mi jak się nakręca "dodatki". Dzięki Cudak za twoją opinię, co siła fachowa to siła fachowa :)

Co do awaryjności Mintolt to też już o tym słyszałem, ale chyba zaryzykuję, w końcu zawsze czegokolwiek się nie kupuje to można trafić dobrze lub źle. Nawet mojego aktualnego "fotoidiotę" Olympusa udało mi się pare lat temu kupić uszkodzonego i musiałem wymieniać. A Olympus ma raczej opinię mało awaryjnego.

·
Inwestor
2,635 Posts
Masstah said:
Ten Z5 który oglądałem ostatnio w sklepie miał gwint, nawet gościu pokazywał mi jak się nakręca "dodatki". Dzięki Cudak za twoją opinię, co siła fachowa to siła fachowa :)
eee tam :) . Powiem szczerze gdybym teraz miał kupowac aparat to na pewno wybrałbym Z5 . Bardzo mi sie podoba ten model . Parametrami ten aparat na pewno baardzo imponuje i to trzeba przyznać , no i jest czarny :)

·
Semper Invicta
26,720 Posts
Discussion Starter · #16 ·
cudak said:
eee tam :) . Powiem szczerze gdybym teraz miał kupowac aparat to na pewno wybrałbym Z5 . Bardzo mi sie podoba ten model . Parametrami ten aparat na pewno baardzo imponuje i to trzeba przyznać , no i jest czarny :)
A jak ocenisz Z3 - co o niej możesz powiedzieć. Ja może wyczekam jeszcze i też na Z5 bym sie szarpnął...

·
Registered
4,773 Posts
Filoss, różnica w cenie między Z3 a Z5 to w tej chwili 300 zł. Płacić 1300 a 1600 to nie jest chyba taka różnica jak sie kupuje sprzet raz na pare lat. Ja tam sie już zdecydowałem, w przyszłym tygodniu kupuje Z5. Oglądałem dzisiaj jakiegoś Canona z tej samej "półki" - nie dość że był droższy, miał mniejszy zoom, to jeszcze było to małe srebrne gówienko nieoperowalne moją dość dużą łapą. A Minolta nie jest taka tycia ;) No i czarna ;)

·
Registered
258 Posts
Ja mam Z-1 i jestem bardzo zadowolony.
Z tego co wiem Z-3 ma male problemy z softem i czasem sie zawiesza.
A i nocne zdjęcia to nie jest moca strona tej serii.
Co do Z-5 to nie mam zdana ale słyszałem że też są problemy ze zdjęciami w nocy. ( trudno ostrość złapać i szum. ) Ale to tylko opinie jakie slyszalem, byc może nie są prawdziwe.

W skali 1-10 Z3 oceniam na 7
-1 za soft
-1 za nocne zdjęcia ( co do tej wady nie mam pewności )
-1 za wykonianie ( miałem w rękach i rozwiązanie z podłączaniem kabla usb oraz gniazdo na kartę pamięci nie przypadlo mi do gustu.
Wogole to odnioslem wrażenie ze wykonanie jest gorsze od Z-1 a jako nowszy model powinno byc lepsze.

Co do Z5 nie wypowiadam sie zawiele bo nie widzalem i nie mialem w rekach. :)

·
Registered
3,982 Posts
A mi sie Minolty zerii Z kompletnie nie podobaja ;) Ksztalt jakis nie tego, i mimo ze moze dobrze foca to jakosc wykonania (ten plastik i spasowanie elementow) Zetek pozostawia jednak sporo do zyczenia (przynajmniej te tansze Zetki)
Lepsze wrazenie zrobil na mnie S5500 ;) Dobra, ale ja sie na aparatach nie znam wiec nie bede macil Ci w glowie ;)

Polecam fora
http://www.megapixel.boo.pl/phpbb2/
oraz
http://www.cyberfoto.pl/

;)

1 - 20 of 23 Posts