Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 366 Posts

·
UserDario
2,073 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Za dwa lata będzie się już można przechadzać po konińskich bulwarach nadwarciańskich. Urząd marszałkowski w Poznaniu przeznaczył na ich budowę ponad 10 mln zł. - To niewątpliwie sukces dla miasta. Zdobycie tych pieniędzy kosztowało nas mnóstwo pracy. Wymagało to wielu zabiegów i merytorycznego lobbingu, ale udało się – mówi Kazimierz Lipiński, pomysłodawca i współtwórca projektu bulwarów.

- Takiego bulwaru nie będzie miało żadne miasto w Polsce - mówi K,. Lipiński

Pozostałych 5 mln zł. potrzebnych do realizacji inwestycji jest już zabezpieczonych w budżecie miasta. Niedługo na nadzwyczajnej sesji, radni podejmą odpowiednią uchwałę dotyczącą przekazania pieniędzy na budowę bulwarów.
Pomysł zagospodarowania zaniedbanego przez lata brzegu Warty narodził się 10 lat temu. Jak mówi Lipiński, w czasach przedwojennych i powojennych życie w Koninie skupione było nad Wartą. - Tam odbywały się wszystkie zabawy i tam kobiety robiły pranie. To tradycja, do której warto wrócić – mówi współtwórca projektu.

Przez lata miasto odwróciło się od rzeki i zupełnie o niej zapomniało. Zarośnięty brzeg Warty wkrótce zmieni swoje oblicze. Zgodnie z projektem poza dwupoziomowym, ponad kilometrowym deptakiem z kawiarniami i galeriami, ma tam być amfiteatr na wodzie oraz marina żeglarska.
- To pierwszy krok w ożywianiu Starówki. Mieszkańcy nowego Konina, czyli około 60 tysięcy osób, nie mają, gdzie wyjść na spacer, a bulwar będzie otwarty przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Będzie można tu przyjść na kawę, popływać łódką, czy pójść do kina. W amfiteatrze natomiast będą mogły się odbywać koncerty i różnego typu przedstawienia. Na bulwar będzie można wejść z prawie każdej ulicy starej części miasta, bo większość z nich kończy się właśnie nad brzegiem rzeki. Poza tym w porównaniu z deptakami w Toruniu, czy Bydgoszczy, nasz będzie najładniejszy i z pewnością przyciągnie do miasta rzesze turystów – mówi K. Lipiński.
::: Reklama :::

W sprawie bulwarów odbyły się w kwietniu konsultacje społeczne. Mieszkańcy gromkimi brawami przyjęli pomysł budowy deptaku. - Z przykrością patrzymy jak młodzi ludzie stąd uciekają i budują swoje życie w innych miejscach. To miasto zasługuje na zmianę wizerunku. Poza tym rzeka zjednoczy dwie rozdzielone dotąd części miasta – mówi Henryk Rajzner z Konina.
Budowa bulwarów przyczyni się również do modernizacji mostu toruńskiego. Na przebudowę kładki miasto nie dostało co prawda dofinansowania, ale radni zdecydowali się zaciągnąć kredyt na wartą ponad 8 mln zł. inwestycję. Jeszcze do 28 lipca Urząd Miasta w Koninie przyjmuje oferty przetargowe na wykonanie mostu toruńskiego.
Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie też przetarg na budowę bulwarów. Roboty powinny się rozpocząć w przyszłym roku. Natomiast ich zakończenie planowane jest na 2011r.

źródło: http://konin.naszemiasto.pl/wydarzenia/1025598.html

------

Nowy watek dotyczacy inwestycj na terenie miasta Konina wzdluz brzegu rzeki Warty. Informacje na ten temat pojawily sie już w temacie o inwestycjach, ale pownnien on już zaistnieć jako osobny wątek.

·
cyber-barok
2,090 Posts
Cholernie Wam zazdroszczę, u nas decydenci mają głęboko gdzieś zagospodarowanie nabrzeży.

·
We Built This City
1,557 Posts
No to czas na pierwszą fotorelacje :)
Tak prezentują się dzisiaj tereny, na których powstaną bulwary:

Widok z Mostu Toruńskiego w kierunku Parku Chopina:

Widok w drugą stronę w kierunku ZSCKU

Most Toruński - niedługo będzie przebudowany :cheers:

W tym miejscu będzie przystań :)

Z trochę dalszej perspektywy ;)

Już nie mogę się doczekać jak rozpoczną budowę :D

·
We Built This City
1,557 Posts
A tak bulwary będą wyglądać :):

Pozdrawiam :cheers:

P.S.
Może połączymy budowę bulwarów z przebudową mostu toruńskiego ??
Obie inwestycje będą przeprowadzane w tym samym czasie :)
Proponuje tytuł wątku:
Konin - Budowa Bulwarów Nadwarciańskich wraz z przebudową Mostu Toruńskiego ;)

·
UserDario
2,073 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Dzieki mr.jedi wlasnie chcialem zaproponowac zeby wrzucic fotki jak to wyglada w tej chwili.

Dzieki :)

·
We Built This City
1,557 Posts
Jestem ciekaw jak Bulwar będzie przygotowany na większą wodę w Warcie ...
Na pewno coś wykombinują ;) Ja jestem ciekaw czy zostanie pogłębiona Warta, żeby statki mogły pływać ;) Bo teraz jest tam trochę płytko :)

Genialny projekt! Mam nadzieję, że się uda i to powstanie.. trzymam mocno kciuki!
Powstanie na pewno, to już jest przesądzone :cheers: Kasa z Unii też jest, więc pozostało tylko wybrać wykonawce :)

·
Infrastrukturnik drogowy
12,525 Posts
Jestem ciekaw jak Bulwar będzie przygotowany na większą wodę w Warcie ...
Bardzo istotną rzecz poruszyłeś - pewnie jakoś to będzie to zapewnione, bo widywało się tam naprawdę wysoki stan wody.
Pomysł świetny!; do tego będzie III przeprawa przez Wartę ;)

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,579 Posts
Może połączymy budowę bulwarów z przebudową mostu toruńskiego ??
Obie inwestycje będą przeprowadzane w tym samym czasie :)
Proponuje tytuł wątku:
Konin - Budowa Bulwarów Nadwarciańskich wraz z przebudową Mostu Toruńskiego ;)
Most bym zostawił jednak w drogach - jednak mimo wszystko to bardziej inwestycja drogowa niż bulwarowa

·
We Built This City
1,557 Posts
Cholernie Wam zazdroszczę, u nas decydenci mają głęboko gdzieś zagospodarowanie nabrzeży.
Zobaczysz prędzej czy później jakiś radny zwęszy, że może na tym zyskać i będzie lobbował za tym, żeby u Was też takie coś powstało :lol:

Taka sytuacja miała miejsce u nas :)
Za miejskie pieniądze radny sprytnie zwiększył wartość swojej nieruchomości i na pewno zwiększy się liczba klientów jego hotelu :D
Ale i tak ciesze się bardzo, że takie coś powstanie i nie mam mu tego za złe, ponieważ zyskamy WSZYSCY :) :cheers:

·
We Built This City
1,557 Posts
^^
No to mamy już kilka ciekawych pytań :):
1) Jak Bulwar będzie przygotowany na większą wodę w Warcie ??
2) Czy zostanie pogłębiona Warta, żeby statki mogły pływać ;) ??
3) Czy będzie monitoring w celu zapewnienia bezpieczeństwa ??

Ja bym dorzucił jeszcze pytanie:
Co z drugą stroną rzeki ?? Czy będą chociaż wycięte te chaszcze ;)

Może Emsi coś wie ;)?? Czekamy na odpowiedzi :)

·
We Built This City
1,557 Posts
... a bulwar będzie otwarty przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Będzie można tu przyjść na kawę, popływać łódką, czy pójść do kina. W amfiteatrze natomiast będą mogły się odbywać koncerty i różnego typu przedstawienia.
Teraz to dopiero zobaczyłem. Pójść do kina - gdzie ?? :) Czyżby były jakieś plany reaktywacji kinoteatru Polonia :D ??
To by było piękne - pójść sobie do kina a potem pospacerować po bulwarach :D. Można by się poczuć jak przed wojną :) Ach marzenia .. :)

·
UserDario
2,073 Posts
Discussion Starter · #16 ·
^^
W planie jest przystan, wiec duze prawdopodobienstwo, ze beda cos w tym celu robic.

·
Fortuna favet fortibus
3,019 Posts
^^
No to mamy już kilka ciekawych pytań :):
1) Jak Bulwar będzie przygotowany na większą wodę w Warcie ??
3) Czy będzie monitoring w celu zapewnienia bezpieczeństwa ??

Ja bym dorzucił jeszcze pytanie:
Co z drugą stroną rzeki ?? Czy będą chociaż wycięte te chaszcze ;)

Może Emsi coś wie ;)?? Czekamy na odpowiedzi :)
Z zapewnień inicjatora bulwarów wynika, ze będą odpowiednio zabezpieczone przed wysoką wodą.

Szanse na poglębienie Warty to jakieś 10 lat, ale kto wie, moze uda się pozyskac jakies fundusze dużo wcześniej.

Monitoring w celu zabezpieczenia bezpieczeństwa na Wartą juz częściowo działa i na pewno zostanie poszerzony.

Druga stronę rzeki oczywiście uporządkują, ale Fabryka Reymonda ogranicza możliwości manewru budowy bulwarow po tamtej stronie rzeki, choć kto wie, moze chociaż jakas podwieszana aleja bulwarowa powstanie?

Miejmy nadzieje, że Palac Reymonda odzyska świetność, a obecny gmach Sądu Rejonowego odzyska wyglad dawnego Syndykatu Rolniczego.

·
Fortuna favet fortibus
3,019 Posts
Teraz to dopiero zobaczyłem. Pójść do kina - gdzie ?? :) Czyżby były jakieś plany reaktywacji kinoteatru Polonia :D ??
To by było piękne - pójść sobie do kina a potem pospacerować po bulwarach :D. Można by się poczuć jak przed wojną :) Ach marzenia .. :)
A z jakiej racji reaktywacja akurat kinoteatru "Polonia"? :)

·
Registered
1,177 Posts
Bardzo istotną rzecz poruszyłeś - pewnie jakoś to będzie to zapewnione, bo widywało się tam naprawdę wysoki stan wody.
Pomysł świetny!; do tego będzie III przeprawa przez Wartę ;)
Jest jeszcze kanał ulgi, który wielką wodę może przyjąć.. wystarczy poprawić drożność. Co do mojego poprzedniego postu. Pieniądze z UE są. Dofinansowanie z budżetu też. A właśnie z wyborem wykonawcy niekiedy jest na tyle duży problem (np. odwołania od decyzji przetargowych), że może dojść do opóźnień a co za tym idzie - utrat środków unijnych.. oby się tak nie stało!

1 - 20 of 366 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.