SkyscraperCity banner

1 - 20 of 3667 Posts

·
DROGI TO MOJA PASJA
Joined
·
15,591 Posts
Discussion Starter #1
Konin obiecuje gruszki na wierzbie​

Grunty proponowane przez Konin inwestorom to wirtualna rzeczywistość. Tak naprawdę do miasta należy tylko 60 z kilkuset przeznaczonych pod inwestycję hektarów. Większość tych terenów ma prywatnych właścicieli, o niektóre z nich od wielu lat toczą się boje w sądach.

Okazuje się, że mapy z terenami pod inwestycje, zamieszczone na miejskich stronach internetowych to po prostu... fikcja. I tak w najbliższym czasie nie powstanie tam żadna firma - bo sprawy sądowe na mocy których udałoby się "wyprostować" status tych działek mogą ciągnąć się latami. Niestety najbardziej skomplikowana jest sytuacja gruntów potencjalnie najbardziej atrakcyjnych dla przemysłu. Chodzi o tereny w pobliżu Huty Aluminium KONIN.

Link do materiału : http://www.radiomerkury.pl/dzwieki/wirtualna_oferta_konina.mp3
Źródło:www.radiomerkury.pl
 

·
DROGI TO MOJA PASJA
Joined
·
15,591 Posts
Discussion Starter #2
KGHM nie mówi 'Nie'....​

KGHM nie pracuje nad przejęciem PAK, ale postrzega projekt jako jedną z rynkowych możliwości. Przygląda się energetyce. O tym dziś pisze portal Cire.pl.

Zarząd KGHM ostrożnie wypowiada się na temat ewentualnej inwestycji spółki w akcje Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, ale jej nie wyklucza.— W ramach przyjętej strategii dywersyfikacji myślimy o energetyce. PAK to jeden z możliwych projektów, ale obecnie nad nim nie pracujemy. Zarząd nie rozmawiał na ten temat z przedstawicielami ministerstwa skarbu — stwierdził Krzysztof Skóra, prezes KGHM.

Przypomnijmy, że przed tygodniem Puls Biznesu pisał o rozważanej w ministerstwie skarbu koncepcji rozwiązania problemu PAK przy udziale KGHM, który mógłby odkupić akcje od niepożądanego przez rząd inwestora. Zdaniem zarządu KGHM, energetyka to dziedzina, której warto się przyjrzeć w kontekście dywersyfikacji działalności spółki. Chodzi m.in. o potrzeby energetyczne samego kombinatu, który jest jednym z największych odbiorców energii w kraju. W opinii zarządu KGHM, dla spółki interesujące są także większe projekty energetyczne, bo to branża rosnąca i zaangażowanie się w nią mogłoby złagodzić skutki wahań koniunktury na rynku miedzi.

Źródło:www.konin.lm.pl
 

·
DROGI TO MOJA PASJA
Joined
·
15,591 Posts
Discussion Starter #3
Ulepszenia po raz siódmy​

W 2006 roku pracownicy Aluminium Konin-Impexmetal SA zgłosili w sumie 102 ulepszenia, z czego zrealizowano 92. Oceniano je w kategoriach: największej liczby zrealizowanych ulepszeń, najciekawszego ulepszenia w dziedzinie techniczno-technologicznej oraz najciekawszego rozwiązania (pomysłu) zawartego w ulepszeniu. Konkurs przeprowadzono po raz siódmy.


W 2006 roku najwięcej zrealizowanych ulepszeń - 7 - zgłosił i tym samym zajął I miejsce Wojciech Nowak (Zakład Odlewni).

W kategorii techniczno-technologicznej 1. miejsce przyznano ,,Zmianie organizacji i cyklu podnoszenia oszynowania” autorstwa Marka Krawca (Zakład Hutniczy). Drugie miejsce otrzymał Jarosław Pepliński (Dział Głównego Inżyniera do spraw Energo-Mechanicznych) za ,,Opóźnienie załączania wentylatorów na transformatorach 40 MVA”, trzecie - Kazimierz Marciniak (Zakład Hutniczy) za ,,Kolektor spustowy roztworu zasadowego”, czwarte - Kazimierz Mazurek (Zakład Walcowni) za ,,Otwór remontowy w ścianie wózka WZ2” oraz Wojciech Nowak (Zakład Odlewni) za ,,Zmianę konstrukcji pojemnika na odpady z walcarki gorącej”, a piąte - Karol Adamczyk i Aleksandra Woźniak (Laboratorium Centralne) za ,,Zmianę preparatyki zgładów metalograficznych - dokładniejsza ocena struktury”.

Równorzędnymi pierwszymi nagrodami w kategorii najciekawsze rozwiązanie (pomysł) zawarte w ulepszeniu nagrodzono Zbigniewa Szpleta (Zakład Odlewni) za ,,Kalkulator chemiczny” oraz Zdzisława Wódczaka i Zbigniewa Szczepaniaka (Zakład Hutniczy) za ,,Naprawę węża sprężonego powietrza”.

Przy ocenianiu komisja brała pod uwagę ulepszenia zastosowane lub przyjęte do realizacji.

Źródło:www.konin.lm.pl
 

·
DROGI TO MOJA PASJA
Joined
·
15,591 Posts
Discussion Starter #4
Ministerstwo stawia pytania...​

Inwestycje w LOT i PAK nie są warunkiem utrzymania posad przez zarząd KGHM – twierdzi resort skarbu. Ale oba projekty są mile widziane.

Zarząd KGHM wciąż ma szansę uchronić się przed karzącą ręką właściciela. Ireneusz Dąbrowski, wiceminister skarbu nadzorujący spółkę z ramienia resortu, podkreśla, że decyzje kadrowe podejmuje rada nadzorcza, a nie ministerstwo. Wiceminister dodaje, że zastrzeżenia budzi umiarkowany zapał menedżerów spółki do inwestowania wypracowanych pieniędzy.

Środowa wypowiedź wiceministra dla agencji Bloomberg, zapowiadająca zmiany w zarządzie, nastąpiła bezpośrednio po jednoznacznej deklaracji Krzysztofa Skóry, prezesa KGHM, że spółka nie zainwestuje w PLL LOT, a inwestycje w PAK uważa za jeden z możliwych projektów, ale obecnie się nim nie zajmuje. Dla MSP oba projekty są pilne. Ireneusz Dąbrowski przekonuje, że zaangażowanie się w te przedsięwzięcia nie jest warunkiem utrzymania posad przez zarząd, bo MSP oczekuje od niego głównie przyspieszenia inwestycji wewnętrznych, ale zainteresowanie LOT lub PAK byłoby mile widziane. Obecni menedżerowie to dobrzy administratorzy majątku, lecz oczekujemy od nich czegoś więcej. Zarząd jest suwerenny, ale musi też być odpowiedzialny. Jeśli nie chce LOT ani PAK, to nad czym teraz pracuje? — pyta wiceminister. Jego zdaniem, PAK to interesujący projekt dla KGHM. Związkowcy z KGHM zarzucają MSP, że znów traktuje złotodajną spółkę jak prywatny folwark. Menedżerowie miedziowego kolosa unikali wczoraj dziennikarzy.

Źródło:www.konin.lm.pl
 

·
DROGI TO MOJA PASJA
Joined
·
15,591 Posts
Discussion Starter #5
Rozpoczyna się kanalizowanie Wyspy​

Prezydent Konina Kazimierz Pałasz i Maciej Gramowski współwłaściciel firmy ATA Technik Gramowscy z Budzynia. Podpisali umowę na wykonawstwo kanalizacji sanitarnej i deszczowej na terenie konińskiej Wyspy, części miasta znajdującej się między Wartą a Kanałem Ulgi. To jedna z większych inwestycji miejskich. Jej koszt oszacowano bowiem na 16,2 miliona złotych, a termin zakończenia prac zaplanowano na październik 2008 roku.


Główną ciągiem komunikacyjnym Wyspy jest ulica Wojska Polskiego, tu mieszka kilkaset rodzin, tu znajduje się między innymi Sąd Rejonowy, kilka firm i stadion. Wiele przedsiębiorców ma duże problemy ze zbiornikami bezodpływowymi, gromadzącymi ścieki.

Do tej inwestycji miasto przymierzało się blisko 9 lat - powiedział prezydent Konina Kazimierz Pałasz. Przeszkodą zawsze okazywał się brak zgody niektórych właścicieli na przeprowadzenie przez ich tereny kanalizacji. W kilku przypadkach sąd musiał przekonać właścicieli nieruchomości, jak ważna jest to inwestycja dla wszystkich mieszkańców tej części miasta.

Zwycięzca przetargu to firma znana i uznana na terenie byłego województwa konińskiego. Wykonywała już inwestycje samorządowe na terenie gminy Ślesin (oczyszczalnia ścieków) oraz w Modle (kanalizacja). Jak powiedział współwłaściciel firmy Maciej Gramowski, wykonawca jest świadomy trudności, jakie przed nim stoją. Nie chodzi tylko o uciążliwości związane z samym gruntem. Obszar wyspy jest ponadto pod ochroną konserwatora zabytków oraz znalazł się w planie Natura 2000. Na te wszystkie obostrzenia pracownicy firmy będą musieli zwrócić szczególną uwagę.

Prezydent Kazimierz Pałasz jest zdania, że budowa kanalizacji na wyspie zdecydowanie zmieni oblicze tej części miasta. Z całą pewnością przyczyni się do ruchu inwestycyjnego.

Prezydent planuje, by zwieńczeniem inwestycji na Wyspie było wybudowanie nowego Mostu Toruńskiego, łączącego Starówkę z ulicą Wojska Polskiego: Najlepiej byłoby, gdyby to były inwestycje realizowane równolegle, tak, byśmy po dwóch latach budowy kanalizacji na obszarze wyspy, mogli wjechać na ten obszar po nowo wybudowanym moście.

Źródło:www.konin.pl
 

·
Fortuna favet fortibus
Joined
·
3,020 Posts
konin.lm.pl
Nowy budynek prokuratury gotowy będzie w kwietniu

Dopiero w kwietniu Prokuratura Okręgowa w Koninie przeniesie się do nowej siedziby w budynku po dawnej administracji szpitala.

Wbrew wcześniejszym planom prokuratura nie mogła przenieść się do nowej siedziby w lutym. Adaptacja szpitalnych pomieszczeń dobiegła końca, ale nie udało się zakończyć prac na zewnątrz budynku.

Zmiana lokum dla prokuratury jest bardzo ważna, bo znacznie poprawi warunki pracy – mówi Jacek Górski. Do tej pory prokuratura korzysta z pomieszczeń w budynku Sądu okręgowego. W nowej siedzibie pracę rozpocznie ok. 40 osób.
 

·
Registered
Joined
·
2,441 Posts
KGHM nie pracuje nad przejęciem PAK, ale postrzega projekt jako jedną z rynkowych możliwości. Przygląda się energetyce. O tym dziś pisze portal Cire.pl.
Zarząd KGHM ostrożnie wypowiada się na temat ewentualnej inwestycji spółki w akcje Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, ale jej nie wyklucza.— W ramach przyjętej strategii dywersyfikacji myślimy o energetyce. PAK to jeden z możliwych projektów, ale obecnie nad nim nie pracujemy.
Czy mi się wydaje, czy w PAK SA juz pracuje sporo ludzi pochodzących z KGHM SA??
Po zmianach w zarządzie PAK-u poczynionych przez Elektrim (chyba ??) większość zarządu to ludzie z KGHM, więc jeżeli by przejęli to w sumie tylko zalegalizowani obecnego stanu rzeczy tylko pod szyldem nowego właściela. Tyle tylko, że już w oficjalnym tonie.
 

·
Fortuna favet fortibus
Joined
·
3,020 Posts
radiomerkury
Kanalizacja na... Wyspie

Mieszkańcy tak zwanej Wyspy w Koninie, jednej z najbardziej zaniedbanych części miasta, wreszcie będą mieli kanalizację. Czekali na to od wielu lat.

Prezydent Konina- Kazimierz Pałasz podpisał umowę z wykonawcą.

Wszystko się opóźniało z powodu braku zgody niektórych właścicieli na przeprowadzenie przez ich posesje instalacji. Negocjacje nie dawały rezultatu. W kilku przypadkach sprawę musiał rozstrzygnąć sąd - mówi prezydent. Dobrze, że udało się wreszcie doprowadzić sprawę do końca, na tę inwestycje czekało kilkuset mieszkańców - dodaje.

Przyznaje jednocześnie, że nie będzie to łatwa budowa. Wyspa jest pod ochroną konserwatora zabytków, objął ją także program Natura 2000. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że zajmie się tym doświadczona i solidna firma - kanalizacja powinna zostać ukończona w terminie, czyli w październiku przyszłego roku - zapowiada Pałasz.

Budowa pochłonie ponad 16 milionów złotych. To jedna z większych miejskich inwestycji.
 

·
DROGI TO MOJA PASJA
Joined
·
15,591 Posts
Discussion Starter #9
Ministerstwo Skarbu nie naciska na KGHM​

Nie ma nacisków Ministerstwa Skarbu na KGHM by wykupiło akcję PAK. Nie było tez żadnych rozmów do tej pory - mówi senator Marek Waszkowiak przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. energetyki.


KGHM nie pracuje nad przejęciem PAK, ale postrzega projekt jako jedną z rynkowych możliwości. Przygląda się energetyce. O tym pisał portal Cire.pl Zarząd KGHM ostrożnie wypowiada się na temat ewentualnej inwestycji spółki w akcje Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, ale jej nie wyklucza.— W ramach przyjętej strategii dywersyfikacji myślimy o energetyce. PAK to jeden z możliwych projektów, ale obecnie nad nim nie pracujemy. Zarząd nie rozmawiał na ten temat z przedstawicielami ministerstwa skarbu — stwierdził Krzysztof Skóra, prezes KGHM. Informacje potwierdza senator Marek Waszkowiak.

Przypomnijmy, że przed tygodniem Puls Biznesu pisał o rozważanej w ministerstwie skarbu koncepcji rozwiązania problemu PAK przy udziale KGHM, który mógłby odkupić akcje od niepożądanego przez rząd inwestora. Zdaniem zarządu KGHM, energetyka to dziedzina, której warto się przyjrzeć w kontekście dywersyfikacji działalności spółki. Chodzi m.in. o potrzeby energetyczne samego kombinatu, który jest jednym z największych odbiorców energii w kraju. W opinii zarządu KGHM, dla spółki interesujące są także większe projekty energetyczne, bo to branża rosnąca i zaangażowanie się w nią mogłoby złagodzić skutki wahań koniunktury na rynku miedzi.

Źródło:www.konin.lm.pl
 

·
DROGI TO MOJA PASJA
Joined
·
15,591 Posts
Discussion Starter #10
Planowanie bulwaru​

Prezydent Konina skieruje pod obrady Rady Miasta Konina projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - "Bulwar nadwarciański".

Według założeń opracowaniem planu objęte zostaną obszary znajdujące się pomiędzy istniejącą przeprawą mostową a realizowaną przeprawą w ciągu nowego przebiegu drogi krajowej nr 25 przez Konin, przylegającego do południowego brzegu rzeki Warty. Celem planu jest stworzenie możliwości realizacji ciągu spacerowo - rekreacyjnego wzdłuż ulicy Z. Urbanowskiej oraz po koronie wału przeciwpowodziowego na lewym brzegu Warty.

Realizacja bulwaru i odtworzenie dawnego przebiegu ciągu spacerowo - rekreacyjnego z zachowaniem obszarów przyrodniczo najcenniejszych bez naruszania równowagi ekologicznej doliny Warty, podniesie bez wątpienia poziom estetyki krajobrazu miejskiego Starówki.

Źródło:www.konin.pl
 

·
Fortuna favet fortibus
Joined
·
3,020 Posts
To pan L. wiedział co robi... :D
 

·
Registered
Joined
·
2,441 Posts
Eee tam....
Od razu wiedział...
Podejrzewam, że to były jego dobre chęci tylko ;)
Na pewno chciał być dobrym obywatelem Konina i zainwestować tak, aby miasto i jego obywateel mieli z tego korzyść, a tu od razu, że wiedział co robi ;)
 

·
Fortuna favet fortibus
Joined
·
3,020 Posts
Wiedział, wiedział... :D
Projekt powstał już dawno.
Zresztą już zbudował i wykończył budynek hotelu dla żeglarzy przy Moście Toruńskim?
To ładnie z jego strony, że włącza się w takie inicjatywy. W pełni popieram p. L. bo to miłośnik Konina i starówki - to pewne.
Zobaczymy tylko czy bardziej zyska miasto i mieszkańcy, czy dobrze ludzie poinformowani, którzy wykupili/wykupią tereny wzdłuż Warty i będą trzepać zyski przy okazji miejskiej inwestycji....

A tak wogóle to powiem Wam, że o projekcie budowy Bulwaru Nadwarciańskiego na konińskiej starówce przebąkiwano już w l. 50/60-ych XXw., ale ewentualną inwestycję zarzucono, bo wiadomo - po co komu burżujski bulwar na antykomunistycznej starówce, trzeba było budować (na owe czasy nowoczesne) zakłady przemysłu cieżkiego i blokowiska dla klasy robotniczej. :D
Szkoda, bo wtedy budowa bulwaru byłaby łatwiejsza do zrealizowania.
 

·
Registered
Joined
·
2,441 Posts
Na pewno łatwiejsza i nikt by nikogo nie posądzała o dorabianie się przy okazji ;)
A co do dobrze poinformowanych - ktoś mądry powiedział kiedyś, że dobra informacja jest w cenie :D
Jakby się dobrze przyjżeć to w Polsce sporo biznesów powstało przez to, że ktoś był kiedyś dobrze poinformowany...
 

·
DROGI TO MOJA PASJA
Joined
·
15,591 Posts
Discussion Starter #15
Na pewno łatwiejsza i nikt by nikogo nie posądzała o dorabianie się przy okazji ;)
A co do dobrze poinformowanych - ktoś mądry powiedział kiedyś, że dobra informacja jest w cenie :D
Jakby się dobrze przyjżeć to w Polsce sporo biznesów powstało przez to, że ktoś był kiedyś dobrze poinformowany...
Dokładnie tak było na terenach pod A2 na wschód od Konina - od połowy lat 80-tych a już na całego w połowie lat 90-tych wykupywali ziemie rodziny pracowników GDDKiA
 

·
Fortuna favet fortibus
Joined
·
3,020 Posts
Dokładnie tak było na terenach pod A2 na wschód od Konina - od połowy lat 80-tych a już na całego w połowie lat 90-tych wykupywali ziemie rodziny pracowników GDDKiA
Ciekawe kto dawał cynki? :D Cóż taki jest świat...
 

·
Registered
Joined
·
2,441 Posts
Ciekawe kto dawał cynki? :D Cóż taki jest świat...
Cynk to chyba dał tylko ten co wiedział w czym rzecz. A może mieli szklane kule? Kwestia warta przegłosowania myślę ;)
 

·
UserDario
Joined
·
2,073 Posts
Kurcze biznesmeni za piec groszy. Niestety nie tylko u nas sie takie rzeczy dzieja.
no comment... :eek:hno:

Ale jakbyscie mieli jakies info o innych ciekawych inwestycjach to poprosze na priv :D :)
 

·
Fortuna favet fortibus
Joined
·
3,020 Posts
konin.lm.pl
Konin A.D. 2015 - trwają prace nad strategią rozwoju miasta.

O strategii rozwoju Konina na lata 2007- 2015 będą dyskutować radni na najbliższej sesji Rady Miasta w środę.

Obecnie obowiązująca strategia przyjęta przez radnych w 2000 roku na 10 lat, jest aktualizowana przez pracowników urzędu, projekt jest także konsultowany z instytucjami gospodarczymi i przedsiębiorcami.

Chcemy określić w jakim kierunku powinno rozwijać się miasto, by opracować wieloletnie plany inwestycyjne. Chcemy stwarzać warunki dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, tworzyć nowe miejsca pracy, rozwijać turystykę, mieszkalnictwo, kulturę, a także poprawić bezpieczeństwo - mówi Kazimierz Pałasz, prezydent Konina. Konin powinien stać się centrum i stolicą regionu konińskiego – dodaje.

Projekt nowej strategii dla Konina będzie omawiany na najbliższej sesji, radni przedstawią swoje opinie i wnioski.Tak jakby Konin nie był stolica Wielkopolski Wschodniej... Był nią od zawsze.
Tego starego komunisty nikt już nie nauczy myśleć i mówić sensowne rzeczy!...
Dobrze, że nie widzicie tej strategi miasta - czerwoni urzędnicy napisali ją pod czerwonych prezydentów - czyli pierdu, pierdu, bez konkretnych projektów i zadań i bez rozliczenia czasowego. :bash: :bash:
 

·
Registered
Joined
·
2,441 Posts
konin.lm.pl
Chcemy określić w jakim kierunku powinno rozwijać się miasto, by opracować wieloletnie plany inwestycyjne. Chcemy stwarzać warunki dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, tworzyć nowe miejsca pracy, rozwijać turystykę, mieszkalnictwo, kulturę, a także poprawić bezpieczeństwo
A to jescze jest coś do poprawienia?? Myślałem, że skoro się nic nie dzieje to władza nie widzi potrzeby poprawy, że jest już tak dobrze, że lepiej być już nie może?

- mówi Kazimierz Pałasz, prezydent Konina. Konin powinien stać się centrum i stolicą regionu konińskiego – dodaje.
Hmm....
Cała szkołe podstawową (co prawda za PRL-u) i średnią aż do dziś myślałem, żę Konin jest w centrum regionu konińskiego, ala może w UM Konina wisi inna mapa? Może na niej Konin jest gdzieś w Galicji? Kto wie? Nie bywam w biurze KP i nie wiem jaką ma mapę :(
Moża jest ktoś bywający w UM i pobawi się w szpiega i zrobi fotkę mapy? A może to co widzieliśmy dotychczas na mapach to było jak mapy w ZSRR - specjalnie błędne, aby zmylić ewentualnego wroga narodu??

Projekt nowej strategii dla Konina będzie omawiany na najbliższej sesji, radni przedstawią swoje opinie i wnioski.


Ja bym postawił wniosek zakazujący władzom ościennych powiatów ściąganie do siebie jakichkolwiek inwestorów. Może wtedy zawitają do Konina?

Tak jakby Konin nie był stolica Wielkopolski Wschodniej... Był nią od zawsze.
Tego starego komunisty nikt już nie nauczy myśleć i mówić sensowne rzeczy!...
Dobrze, że nie widzicie tej strategi miasta - czerwoni urzędnicy napisali ją pod czerwonych prezydentów - czyli pierdu, pierdu, bez konkretnych projektów i zadań i bez rozliczenia czasowego. :bash: :bash:
Coś mi się wydaje, że te wszystkei uchwały i projekty to coś co kiedyś jedyna przewodnia siła narodu serwowała swoim poddanym. Przypomina mi to coraz bardziej kolejne plenum naszej siły przewodniej narodu. Nazwy nie wymienię, żeby mnei nikt nie posądził o kryptoreklamę piłki ręcznej.
A może by tak panowie wybrać się na posiedzienie i zapytać ich co konkretnie mają na myśli?
 
1 - 20 of 3667 Posts
Top