Skyscraper City Forum banner

Zagłosuj na najlepsze zdjęcie!

1 - 20 of 49 Posts

·
Moderator
8,232 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Czas rozpocząć finał konkursu tematycznego "Noc".
W eliminacjach najwięcej głosów otrzymały następujące zdjęcia (kolejność alfabetyczna) :
Głosujemy przez dwa tygodnie czyli do 19 XII 2010 włącznie!

1. Atomium
Autor: burgund

2. Harmoniiijja et ost
Autor: Sławek

3. Jak światło księżyca w smutnej nocy życia
Autor: am70

4. Nocny Jag
Autor: skansen

5. Parostatkiem w nocny rejs

·
Moderator
8,232 Posts
Discussion Starter · #2 ·
I wyniki:

29. Przyłapany 7.09
28. Statua Wyraźności. 7.14
27. prawie jak... "na plażach Zanzibaru" 7.18
26. Gotyckiej nocy czar 7.21
25. Wracamy do domu 7.23
24. Gotyk+noc=magia 7.27
23. Noc nie śpi 7.33
22. Duch 7.39
21. Przystanek blasku 7.44
20. Barwy Warszawy 7.5
19. po horyzont. 7.53
18. Plac miejski 7.58
17. Bloki 7.59
16. Gra kolorów 7.59
15. Panorynek 7.67
14. trzy wiedźmy 7.71
13. Złote Tarasy 7.79
12. Warszawskie Centrum Finansowe 7.86
11. Oświeć mnie! 7.87
10. Pejzaż górski 7.89
9. The House of the Rising Sun 7.93
8. Lodowate Piękno 7.94
7. Between dreams and reality 8
6. Lost Highway 8.09
5. Atomium 8.22
4. Parostatkiem w nocny rejs 8.36
3. Harmoniiijja et ost ;) 8.57
2. Jak światło księżyca w smutnej nocy życia 8.94
1. Nocny Jag 8.97

·
Rah'ma'dul
13,771 Posts
Niestety, ale z każdym konkursem tematycznym utwierdzam się że nie wychodzi ten konkurs. Zwykły UPC jest na wyższym poziomie. Nocny Jag, bo jak na siłę poszukałem klimatu to się znalazł.
A ja twierdzę, żeś malkontent, bo jeśli oczekujesz na SSC wysokiego poziomu, toś pomylił fora. Twoja ocena wynika z Twoich ocen jakie dajesz
różnym zdjęciom. Głównie 5-6, czasem 7, wyjątkowo 8. nie śledzę każdej oceny, jaką wystawiasz, ale od dłuższego czasu rzuca się ta reguła w oczy.

·
foto-ml.pl
18,719 Posts
Ja głosuje na Nocnego Jaga, dla mnie osobiście najlepsze technicznie, no i motyw zdjęcia sam w sobie jasny i przejrzysty. Za długo nie trzeba się zastanawiać o co chodzi ;)
Na drugim miejscu stawiam "Atomium" ale to ze względu na miejsce , zdjęcie samo w sobie ciekawe ale sam obiekt mógłby być bardziej interesująco przedstawiony.
Tyle moich dysput, gratuluje finalistom i pozdrawiam wielbicieli whiskey i UPC razem przy okazji :cheers:

·
Premium Member
Saskie ulice, Kępe ścieżki
17,130 Posts
Sławek;68457647 said:
A ja twierdzę, żeś malkontent, bo jeśli oczekujesz na SSC wysokiego poziomu, toś pomylił fora. Twoja ocena wynika z Twoich ocen jakie dajesz
różnym zdjęciom. Głównie 5-6, czasem 7, wyjątkowo 8. nie śledzę każdej oceny, jaką wystawiasz, ale od dłuższego czasu rzuca się ta reguła w oczy.
Nie nie pomyliłem fora, bo swoje oceny opieram prawie tylko na zdjęciach właśnie tutaj zobaczonych (światowy UPC to kicha dla amatorów photoshopa, a UK UPC to niestety nie ta liga). A bywają tu zdjęcia genialne. Dlatego już nie dają samych 9 i 10 co miało miejsce rok temu, tylko 6 i 7. Moja wina że zdjęcia są coraz częściej wtórne?? Rzadko można znaleźć coś ze świetnym klimatem i wizją. Zacząłem po prostu oceniać obiektywnie. Jak zdjęcie jest poprawne to nie dam więcej niż 7. Jak średnie to 6 i tak dalej.

Skoro już odniosłeś się do mojej wypowiedzi, to ja napiszę co mnie wkurza w twoich zdjęciach na UPC. Robisz zdjęcia świetne, czego dowodem są wątki autorskie. Jakościowo i techniczne żadnych zastrzeżeń (oczywiście z mojego amatorskiego punktu widzenia), do tego baaaardzo przyjemne dla oczu. Tyle że na UPC to nie wystarczy. Nie widzę konceptu na miarę konkursu, bądź co bądź, artystycznego. Np. "Harmoniiijja et ost" niczym nie powala. Do tego osoba przeglądające zdjęcia na UPC regularnie takich samych kadrów widziała już kilka. Jak doliczy się jeszcze wątki warszawskie i inne strony z warszawskimi zdjęciami to już setki. I mimo że zdjęcie dobre i zgodne z tematem, to niestety nie mogłem dać więcej niż 6. Poprawne zdjęcie, już nudne. Punkt mniej za to że autora stać na dużo więcej.

·
Registered
376 Posts
Niestety, ale z każdym konkursem tematycznym utwierdzam się że nie wychodzi ten konkurs.
bo konkurs tematyczny konkursem tematycznym, a później wygrywa i tak najbardziej miejskie zdjęcie. jedynym zdjęciem korespondującym z tematem jest 3. Jak światło księżyca w smutnej nocy życia, no może jeszcze 2. Harmoniiijja et ost. nocny jag mimo wysokiej jakości z nocą wiele wspólnego nie ma, choć bez wątpienia w nocy zostało zrobione.

Sławek;68457647 said:
jeśli oczekujesz na SSC wysokiego poziomu, toś pomylił fora.
a dlaczego UPC nie miałby być konkursem na wysokim poziomie?

Głównie 5-6, czasem 7, wyjątkowo 8.
pamiętam raz wystawioną 9 przez demmat, ale to było chyba najmniej ciekawe i jedno z najgorszych zdjęć w tamtym konkursie ;)

·
Registered
20,850 Posts
3. Jak światło księżyca w smutnej nocy życia

Tytuł strasznie mi się nie podoba. :lol:

Biłem się z myślami pomiędzy Am'em:), a Jagiem. Jag jest zaraz za "smutną nocą". Wygrała bardziej widoczna noc, jako bohater zdjęcia.

Odnośnie tego co napisałeś Demmat, to ja się absolutnie zgadzam z tym co napisał Sławek. Choć nie znam faceta, niektórych zdjęć nie lubię, a avatar miał ostatnio tragiczny i czasem pisze dziwne rzeczy, to teraz IMO napisał to, na co również zwracam uwagę.

Poza tym, wszędzie na świecie na UPC obowiązuje jedna zasada. We play. To jest zabawa. Uczestniczę w 7 różnych UPC na SSC. :) Serio. Regularnie. To jest zabawa, nie stroszenie piórek. A to, że my Polacy! mamy kłopoty z zabawą, wiedzą bardzo dobrze na "ogólnym" jak i na całym świecie, nie tylko na forach. Dwój Polaków, trzy partie, malkontenctwo i kombinowanie. Uśmiechnij się i rozluźnij. :cheers:

·
Registered
663 Posts
To ja uzasadnię swój wybór. Najmniej schematyczne wydały mi się zdjęcia am70. Ma się okazję "dotknąć" noc. Wygrywa długi skomplikowany tytuł. Nie z powodu tytułu ale samej fotografii, która moim zdaniem najdokładniej odpowiada tematyce konkursu i zawiera najlepszy pomysł. Ode mnie - brawo.

·
Rah'ma'dul
13,771 Posts
z tym co napisał Sławek. Choć nie znam faceta, niektórych zdjęć nie lubię, a avatar miał ostatnio tragiczny i czasem pisze dziwne rzeczy, to teraz IMO napisał to, na co również zwracam uwagę.
hehehe Avatar ten czy poprzedni? :D
Czasem piszę faktycznie dziwne rzeczy - zwłaszcza jak mam jakieś info
z budów w Warszawie, którego źródła ujawnić nie mogę, więc piszę dość
enigmatycznie :)
Zdjęcia robię ostatnio głównie nocne-wydarzenia-portrety w tej kolejności.
Fakt, czasem się nie podobają, pomijajac kwestie techniczne, głównie
z subiektywnych powodów.

@Snerr - fotografia nocna to fotografia nie przedstawiajaca...nocy :D
To zdjęcia rzeczy/ludzi/zwierząt wykonane w nocy. Poszukaj sobie definicji
tej kategorii fotografii

@Demmat - przeglądając ostatnio fotografie finałów UPC z Archiwum zauważyłem, że poziom się ostatnio podniósł. Fakt, trzeba szukać też tego diabła co przyciągnie uwagę. Przykładowo nocny Jagur się podoba,
bo to ładne auto samo w sobie. Zdaje sie że to już wystarcza ;)

·
Ale głupi ci Rzymianie
1,898 Posts
Niestety, ale z każdym konkursem tematycznym utwierdzam się że nie wychodzi ten konkurs. Zwykły UPC jest na wyższym poziomie.
Pełna zgoda w tej kwestii. Bywają wyjątki, ale nieliczne.

·
Registered
646 Posts
od rana sie wahałem między "Jak światło księżyca w smutnej nocy życia" a "Nocny Jag"... najchętniej zagłosowałbym na oba... jedno urzeka klimatem, drugie kolorami i jakością... Jakem ryba powinienem posłuchać co mi mówi serce i zagłosować na trójkę... ale chyba w tym przypadku posłucham rozumku :)

1 - 20 of 49 Posts