SkyscraperCity banner

1 - 20 of 3258 Posts

·
wartości
18,041 Posts
Discussion Starter #1
Zgodnie z sugestią Jakuba postanowiłem założyć Hyde-Park dla działu UPC, gdzie będziemy mogli sobie pofolgować, pośmiać się, pogadać o bzdurach, luźno podyskutować o regulaminie, podywagować o ocenach, posprzeczać się, pokłócić nieco - ale bez stresu, że robimy gdzieś OT.

Mam nadzieję, że SoboleuS zaakceptuje ten pomysł i przyjmie na swoje barki te nowe obowiązki (przenoszenie postów z tematów merytorycznych, wygaszanie rewolucji estetycznych i innych reform). ;)

Co Wy na to? :cheers: Zapraszam do fotograficznej knajpy!

·
wartości
18,041 Posts
Discussion Starter #4
Chyba lepiej tutaj wyżywać się i ADHD uprawiać, niż zaśmiecać komuś konkursowe wątki zdjęciowe, albo Regulamin czy Rankingi czy cokolwiek. Mam nadzieję, że nie dojdzie do rękoczynów, w końcu nie w takich działach na forum HP działają. Czasem wolałbym posiedzieć wieczorem lub rano przed kompem i bez ryzyka OT pogadać z ludźmi, z którymi dzielę wspólną pasję, o pierdołach. ;)

·
Lewak gorszego sortu
7,159 Posts

·
Lewak gorszego sortu
7,159 Posts

·
3D
7,103 Posts
No i git. Ja się zastanawiam jaką skalą posługiwać się w tym UPC. Jakieś propozycje? Skala od 1-4 jest trochę za ciasna.

edit: myślę, że zdjęcie "Masz ogień?" daje radę!

·
Registered
8,896 Posts
Moda na B&W nastala:)

@Jakub W tej chwili obowiazuje skala 1-4 i tego chyba trzeba sie trzymac. Gdyby przywrocono skale 1-10, to bylby to uklon w strone zlosliwych "down voters", ktorzy mieliby okazje do poprawiania sobie humoru i podreperowywania nadszarpnietego, w realnym zyciu, ego. Poza tym Soboleus nie za bardzo moze w tej sprawie co kolwiek zrobic, bo to jest odgorne zarzadzenie Jana, obowiazujace na wszystkich UPC's na SSC.

·
Rah'ma'dul
12,045 Posts
Moda na B&W nastala:)

@Jakub W tej chwili obowiazuje skala 1-4 i tego chyba trzeba sie trzymac. Gdyby przywrocono skale 1-10, to bylby to uklon w strone zlosliwych "down voters", ktorzy mieliby okazje do poprawiania sobie humoru i podreperowywania nadszarpnietego, w realnym zyciu, ego. Poza tym Soboleus nie za bardzo moze w tej sprawie co kolwiek zrobic, bo to jest odgorne zarzadzenie Jana, obowiazujace na wszystkich UPC's na SSC.
Ja tam ostatnio odkryłem u siebie, że chcę oglądać i robić zdjęcia jasne, wyrazistei bardzo ostre, np takie jak w finale międzynarodowego UPC tej edycji, lub do obejrzenia na www.stockplus.pl I co lepsze odkryłem że nie tylko chcę robić, ale i mogę je robić :D Niezłe odkrycie nie?
B/W jest ok, ale szarym i burym kadrom mówię stanowcze nie.

btw co do głosowania. Ktoś tu pisał że na jakimś meksykańskim (?) UPC jest liczne 1-10, więc chyba ten skrypt działa w pełni. Dlaczego nasi modowie piszą, że tam można a tu nie, tego nie rozumiem.
Na miedzynarodowym UPc natomiast był post określający w skali 1-10 co dana ocena powinna znaczyć. Trzeba to odnaleźć i przetłumaczyć i naljepiej podwiesić. Czytałem to jakieś pół roku tmeu w tym dużym podwiesoznym wątku i nich.

·
3D
7,103 Posts
Systemu punktowania oczywiście nie zmienię, ale zmienia się trochę postrzegalność, gdy za punkt wyjścia przybiorę pełną skalę. Na przykład, gdybym wstawił komuś 7 w skali 1-4 (7-10), to jest to widziane różnie. Natomiast, gdy jest to 1-10 to ocena 7 wydaje się ulokowywać gdzieś na progu do przedziału "zdjęcia dobre". Poza tym 4 stopnie to trochę mała dokładność. W ostatnim UPC dałem Ci 8 za fotę. Potem dawałem innym też 8 z lekkim poczuciem, że ciut za mało na 8 ale za dużo na 7. Również były zdjęcia, które zrobiły na mnie lepsze wrażenie niż Urban Florida, ale wahałem się posłać 9. Gdybył wystawił Ci 7 ostatnim razem, miałbym dużą swobodę w interpretacji klasy zdjęcia. Wtedy jednak byś mnie zjadł :eat: :lol: Przy 10-stopniowej skali miałbyś mi nie wiele do zarzucenia ;] Wtedy to już nie moja wina odkąd zaczyna się zliczać punkty. Po co mam się za każdym razem dusić w tak ciasnym systemie oceniania, gdy i tak cienizna dostaje 7 i średnie zdjęcie tyle samo. W zasadzie muszę wtedy wykonać pracę, którą może zrobić za mnie skrypt. Inna sprawa, gdyby ocena 7 oznaczała 1 i tak proporcjonalnie w górę. Mielibyśmy poprostu: lipa, średnie, dobre, rewelacja. Trochę ciasno ale sprawiedliwie. Tylko, że nie zmusisz wszystkich do takiej skali. Na przykład taka sytuacja: zdjęcie A i zdjęcie B i głosujący X. X widzi zdjęcia A i B. A uważa za średnie a B za wybitne. Wystawia według 10 stopniowej skali dla A 7/10 dla B 10/10. Autor zdjęcia A jest poszkodowany, bo powinien dostać 8/10. Przy tak wąskiej skali jeden punkt robi duże znaczenie. Chyba, że rozwiązaniem na to jest wystawianie 4 stopniowego pola od 1-4. Jak wtedy działa skrypt?

·
Registered
8,896 Posts
^^
Co Ty? Uczysz sie szybko pisac na klawiaturze?;) Po 7. linijce znudzilo mi sie czytanie:)

;););) Zjesc, to ja juz wole Big Maca, niz Ciebie;)

1 - 20 of 3258 Posts