SkyscraperCity banner

1 - 20 of 151 Posts

·
GUKPPiW
5,553 Posts
Discussion Starter #1
Witam,

Przymierzam się do urlopu na Korsyce i zastanawiam się co najlepiej zobaczyć. Urlop będzie objazdowy, przelot do Bastii, wynajem samochodu i dookoła wyspy. Czasu będę miał dokładnie tydzień (od niedzieli rano do niedzieli rano). Myślę żeby poświęcić 1-2 dni na Cap Corse, 1-2 dni na okolice Porto- Les Calanches, Georges de Spelunca itp, 1-2 dni na środek wyspy (Corte, dolina La Restonica, itp), następnie Bonifacio i ... już brakuje czasu. Ostatni nocleg musi być w okolicy Bastii, samolot powrotny wylatuje dość wcześnie rano a trzeba będzie jeszcze zwrócić auto itd.
Czy ma ktoś jakieś rady i pomysły odnośnie powyższego planu, z czego zrezygnować, ile czasu przeznaczyć na poszczególne atrakcje i rejony, może coś zupełnie innego, jakie miasta najbardziej warto zwiedzić - Bastię, Ajaccio, Bonifacio, może Calvi itp?
Nie jesteśmy szczególnie zapalonymi piechurami, więc piesze wycieczki będą raczej ograniczone do 1-2 godzinnych spacerów (GR20 raczej odpada:)), choć nie muszą być po płaskim terenie:)
Aha całość na przełomie września i października.

·
GUKPPiW
5,553 Posts
Discussion Starter #2
Pora na kontynuację wątku. Rok później niż planowałem w końcu trafiliśmy na wyspę piękna. Ten slogan reklamowy wcale ale to wcale nie jest przesadzony.
Ale lepiej niech fotki mówią same za siebie.
Na początek mała zajawka bez podawania lokalizacji, na razie;)

·
GUKPPiW
5,553 Posts
Discussion Starter #3
Zaczynamy na serio. W związku z przeprowadzką i super "zabawą" z British Telecomunication z przeniesieniem linii telefonicznej, mam dość ograniczony dostęp do neta, więc posty będą się pojawiały dość nieregularnie.

Lotnisko pod Bastią wita

Pierwsza meta do mała górska osada, Calacuccia, w dolinie Niolo. Widok z hotelowego balkonu na ponoć Monte Cinto, najwyższy szczyt Korsyki.

Calacuccia w swej okazałości

·
Konserwatysta
781 Posts
Jasne, ja zaglądam. Zawsze chciałem pojechać na Korsykę, raz nawet byłem blisko. Myślę, że kiedyś w końcu to zrobię. Dzięki za zdjęcia i wrzucaj dalej.:cheers: A jak wrażenia odnośnie tubylców? Rzeczywiście są tacy nerwowi i zamknięci na obcych? Przy najmniej taki jest stereotyp.

1 - 20 of 151 Posts