SkyscraperCity banner

?

1 - 20 of 20 Posts

·
pkrajewski.pl
1,060 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Hala widowiskowo-sportowa w Koszalinie
ul. Śniadeckich

projekt: Archimedia
realizacja: 2012

info z urbanity.pl:
- hala przeznaczona będzie dla 3 tys. widzów. Stałe trybuny dla 2242 osób oraz pięć dolnych rzędów z trybunami rozkładanymi dla 758 osób
- szacunkowa wartość obiektu razem z wyposażeniem to 42-45 mln zł

Nie miałem dostępu do wnętrz więc jak ktoś ma dostęp do takich zdjęć może śmiało je tu umieścić.

·
Premium Member
Saskie ulice, Kępe ścieżki
17,128 Posts
Jedyne co porywa, to jak zwykle zdjęcia rysiekone.

Takie obiekty powinny zachwycać. 40 baniek to nie jest mało. Na projekt powinno pójść przynajmniej 8 procent tego.

Jednak z budynku jakoś architekci wybrnęli. Najgorsza jest przestrzeń publiczna. A raczej jej brak. Przed wejściem powinien być jakiś placyk z dobrą małą architekturą, tak żeby przed/po rozgrywkach można było spokojnie czekać. Przydało by się*więcej zieleni.
Dałem 7,5/10, ale jak się*tak zastanawiam to powinienem odjąć jeszcze 0,5 za otoczenie.

·
Registered
Underground out of Voland.
8,517 Posts
Bardzo mi się podoba! Razi pustka wokół, no i przydałyby się fotki wnętrz. Jednak ogólnie - 9.

·
Prawobrzeże-Centrum
5,540 Posts
Wstrzymam się na razie z oceną bo z tego co pamiętam wnętrze nie jest już tak piękne...

·
Registered
107 Posts
Wstrzymam się na razie z oceną bo z tego co pamiętam wnętrze nie jest już tak piękne...
wstrzymałeś mnie od dania 8,5 za wygląd zewnętrzyny.
Chętnie zobaczę wnętrza i wtedy zdecyduje ile dam.

Na żywo też wygląda tak spektakularnie na nasze realia ?

·
Prawobrzeże-Centrum
5,540 Posts
Sama hala wygląda tak:

http://www.rpo.wzp.pl/projekty/powiat_grodzki_koszalin/

A wnętrza:

Opis: W wyniku realizacji projektu powstanie hala o powierzchni prawie 9 000 m2. Znajda się tu pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, koszykówki, siłownia, klub fitness i gabinety odnowy biologicznej. Zadanie przewiduje wszechstronne wyposażenie obiektu umożliwiające przygotowanie i przeprowadzenie dużych imprez sportowych oraz innych imprez masowych. Hala zostanie wyposażona w: wysokiej klasy sprzęt sportowy, urządzenia dot. biomechaniki sportowej, profesjonalne maty podłogowe do rozgrywania meczy piłki ręcznej i siatkowej, urządzenia do odnowy biologicznej, wielkoformatowe tablice LED, profesjonalny system nagłośnienia, system oświetlenia sportowego oraz dodatkowo system oświetlenia scenicznego, infrastrukturę teletechniczną, system sterowania i zarządzania, wysokiej klasy wyposażenie dwóch sal konferencyjnych, urządzenia sceniczne.

Wartość dofinansowania: 20 407 366,08 zł
Całkowita wartość projektu: 53 735 765,99 zł
http://www.rpo.wzp.pl/projekty/powi..._widowiskowo-sportowej_w_koszalinie.htm#Karta

·
Registered
68,011 Posts
Ot, nowa, nowoczesna hala - d..y nie urywa - 6,5/10.

·
Registered
4,029 Posts
9,5/10 Na prawdę coraz bardziej zaskakują mnie małe polskie miasta jakością nowej architektury. Bez szumu, napięć i zbędnych emocji "tłumu" powstają proste i eleganckie bryły. Szału nie trzeba. Brawo.

·
Registered
Underground out of Voland.
8,517 Posts
2Kiciket - dzięki za foto środka. Tu już jest słabiej niż na zewnątrz, ale żółte krzesełka mają urok.

·
Registered
3,996 Posts
Ciekawy projekt, do tego ładnie wykonany. Hala wygląda schludnie. Ode mnie 8,5/10.

·
Registered
10,671 Posts
Daję 9. Pod względem architektury bije szczecińską halę na łeb, na szyję :| I to jest smutne ;)

·
Registered
56 Posts
Kto był inwestorem? Politechnika czy Miasto Koszalin??
http://www.rpo.wzp.pl/projekty/powi..._widowiskowo-sportowej_w_koszalinie.htm#Karta

"20,4 mln zł na budowę hali pochodzi z funduszy unijnych, 8 mln zł przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Politechnika stara się jeszcze za pośrednictwem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o 12,5 mln zł dotacji z rezerwy celowej Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Jak poinformował w sobotę kanclerz PK Artur Wezgraj procedura przekazania tych pieniędzy jest już na ukończeniu. Pozostałą część kosztów budowy mają po połowie uczelnia i miasto."

·
Registered
1,690 Posts
Bardzo schludna architekltura, a nawet ciekawa poprzez detal. Wnętrze... niestety na minus. Dełm 9 (trochę na wrost), bo jak widać można i za małe pieniądze zrobić coś miłego dla oka :)

·
Pobierowo jest OK!
12,527 Posts
1 - 20 of 20 Posts