SkyscraperCity banner

1561 - 1580 of 1615 Posts

·
Madwizard.
Joined
·
1,371 Posts
Wczoraj oddano wezel przesiadkowy na Wawozowej.

Wygodne, zadaszone i osłonięte przed wiatrem ławki. Do tego elektroniczny, „mówiący” rozkład jazdy i biletomat. To tylko niektóre udogodnienia dla pasażerów w otwartym dziś Centrum Przesiadkowym Koszalin-Wąwozowa.


tutaj

Zaciekawila mnie informacja o budowie stacji Koszalin Polnoc juz w 2023 roku. Cos co wydawalo sie mrzonka jeszcze nie tak dawno stanie sie faktem. O wygodzie i sensie tego rozwiazania dla wszystkich chyba nikogo nie trzeba przekonywac. Zmniejszy sie tez ilosc niepotrzebnego ruchu w miescie zwiazanego z dojazdami do dworca.

Kolejna propozycja to nowy cmentarz, powiedzmy Polnocny - pomiedzy Skwierzynka a S6, po wschodniej stronie Wwladyslawa IV. Miejsce na obecym sie juz konczy i pora szukac nowego rozwiazania.
 

·
Expat
Delegacja
Joined
·
7,136 Posts
Zaciekawila mnie informacja o budowie stacji Koszalin Polnoc juz w 2023 roku. Cos co wydawalo sie mrzonka jeszcze nie tak dawno stanie sie faktem. O wygodzie i sensie tego rozwiazania dla wszystkich chyba nikogo nie trzeba przekonywac.
Jeśli chodzi o przystanek kolejowy, to ma on powstać przy okazji modernizacji koszalińskiego odcinka LK202. A ta modernizacja na pewno nie ruszy do 2023r. Jeśli już, to zakończenie prac (i otwarcie przystanku) na końcówkę przyszłej dekady.
 

·
Registered
Joined
·
294 Posts
To część docelowego układu drogowego w tym rejonie. Jak kiedyś w końcu wybudują przedłużenie BoWiD do Szczecińskiej z wiaduktem nad torami, to przejazd na Szczecińskiej zostanie zlikwidowany.


A czy coś wiadomo kiedy budowa tego wiaduktu i przedłużenia ma się zacząć? Coś kojarzę ze miał być/był przetarg na projekt, ale jak to w Koszalinie - wszystko wojenno-tajne a lokalna prasa tez specjalnie nie interesuje się takimi tematami.
 

·
Expat
Delegacja
Joined
·
7,136 Posts
OIDP był przetarg na projekt, mniej więcej równolegle z projektem na rozbudowę Władysława IV. Raczej był rozstrzygnięty, więc sam projekt powinien istnieć. Przy czym nie spodziewałbym się szybkiej realizacji, koszt budowy będzie spory, a o dofinansowanie na drogi coraz trudniej. Może będzie to jakoś połączone z modernizacją LK402 w kierunku Kołobrzegu, ale to już będzie 2. połowa lat 20.

@Pedro, jakieś plotki dotyczące tego odcinka słyszałeś? ;)
 

·
Dzień dobry!
Joined
·
1,912 Posts
Według (najnowszej, jeszcze nieprzyjętej) Wieloletniej Prognozy Finansowej w 2023 roku jest zaplanowane wydanie 2,5 mln złotych, a sama inwestycja łącznika BoWiD-Szczecińska pochłonie ok. 45 mln do 2026 roku.

WPF jest zawsze częścią uchwały, jednak pomimo tego nie przywiązywałbym do tego szczególnej wagi. Przykładem jest Kościuszki-Piłsudskiego, które mają już dwuletnie opóźnienie w realizacji inwestycji. A były to również wieloletnie przebudowy zaplanowane w budżecie miasta...
 

·
Dzień dobry!
Joined
·
1,912 Posts
Jest bardzo duże ryzyko zamknięcia wiaduktu Monte Cassino. Stan techniczny jest zatrważający. Szykowana jest organizacja ruchu wykluczająca jazdę pojazdów ciężarowych. Na drugiej nitce zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu wzorem pierwszej.
 

·
Madwizard.
Joined
·
1,371 Posts
Czy to stad te wiadomosci o duzych korkach codziennie w rejonie Zwyciestwa - 1-go Maja - Mlynskiej? Tranzyt wjedzi do miasta i co dalej? Most na Wladyslawa IV ma niewystarczjaca nosnosc - czy wszystko pojdzie centralnie przez Gnieznienska - Stawisinskiego - Gdanska?

Tak czy owak bedzie pieknie :)
 

·
Registered
Joined
·
2,729 Posts
Tranzyt moze jechac Morska, Mazowieckiego, W4, JP2 i Gdanska. Tutaj bardziej jest kwestia ruchu wewnatrz miasta.
 

·
Registered
Joined
·
149 Posts
Czy to stad te wiadomosci o duzych korkach codziennie w rejonie Zwyciestwa - 1-go Maja - Mlynskiej? Tranzyt wjedzi do miasta i co dalej? Most na Wladyslawa IV ma niewystarczjaca nosnosc - czy wszystko pojdzie centralnie przez Gnieznienska - Stawisinskiego - Gdanska?

Tak czy owak bedzie pieknie :)
Od strony Zwycięstwa przy skrzyżowaniu z 4Marca jest zakaz wjazdu ciężarówek, więc raczej nie to. Na Fałata tak samo. Jeśli wiadukt będzie się sypał, to albo ruch przez W4 albo 4Marca.

Jedyny wiadukt na 50t to ul. Mazowieckiego, ale żeby tam być, to wiadukt na W4...

Reasumując: jeśli wiadukt w centrum się wali, to cały ciężki transport pójdzie przez 4Marca. I tu współczuję tym, którzy jeżdżą ulicą Traugutta.

EDIT: a już najciekawiej będzie po tym, jak zrobią W4 do węzła, zamkną wiadukt w centrum, potem zajmą się przebudową wiaduktu na W4, też go zamkną, a S6 do Sianowa nie będzie otwarta. I znowu będą głosy "specjalistów od statystyk itp.", że tak nie będzie. Tak jak tzw. Tiry nie jeżdżą dziś przez W4 do węzła tzw. Koszalin Wschód. Specjaliści mówili, że nie ma takiej opcji, to ich (ciężarówek) tam nie ma, nieprawdaż?

A jak zrobią niedługo ograniczenie do 30t na W4 (wiadukt), to już będzie cudnie. Bo albo pełne ciężarówki sobie pojadą mimo zakazów, albo będziemy mieli latem piękne korki, mimo wybudowania S6 (w obecnej połowie).
 

·
Registered
Joined
·
153 Posts
W dniu jutrzejszym w związku z budową ul.Władysława IV nastąpi zamknięcie wjazdu na teren Osiedla UE od strony ul.Holenderskiej. Wjazd na osiedle będzie możliwy ul. Francuską oraz Duńską. Nastąpi tez zmiana organizacji kursowania autobusów MZK - pojadą one pętlą Francuska-Holenderska-Włoska.

Ulica Włoska"gotowa" na przyjęcie autobusów i 3x większego ruchu...:eek:hno:
 
1561 - 1580 of 1615 Posts
Top