SkyscraperCity banner

1601 - 1609 of 1609 Posts

·
Registered
105 Posts
Co z przebudową ulicy Piłsudskiego w Koszalinie? Oczekiwanie na pieniądze
Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę ul. Piłsudskiego i Kościuszki. Oferty są przyjmowane do 12 maja. Jednak realizacja jest zależna od tego, czy Koszalin dostanie dofinansowanie inwestycji z budżetu państwa.
Zamówienie + bonusik dla wkręconych w infrastrukturę (zarys przebudowy ronda Kościuszki ukryty w planach):
BZP-5.271.1.12.2020.AB - Przetargi - Biuletyn Informacji Publicznej Urząd Miejski w Koszalinie

·
Dzień dobry!
1,899 Posts
Poprawnie zaprojektowana ulica (poza zatoczkami autobusowymi - są zbędne). Jednocześnie szkoda, że zmarnowano okazję na nadanie zabytkowego charakteru początkowi ulicy Piłsudskiego. Jest to jedno z niewielu miejsc w Koszalinie, gdzie jest tak długa pierzeja kamienic po dwóch stronach. Tam powinna być strefa 30 z elementami małej architektury i starobrukiem, a tak mamy klasyczną ulicę zbiorczą. Niestety taki układ pośrednio wymusili mieszkańcy żądając większej liczby miejsc parkingowych. Szkoda - na ponad 20 lat sprawa jest "zamrożona".

·
Registered
102 Posts
Jeśli ten projekt będzie lepiej służył mieszkańcom, to tak jest lepiej.
Ja zawsze byłem zdania że tkanka miejska powinna służyć przede wszystkim mieszkańcom, a nie robić za jakieś niby-muzeum. Ja na przykład zdecydowanie nie chciałbym mieszkać na takiej pobrukowanej uliczce, gdzie w dodatku nie ma gdzie parkować.

·
Madwizard.
1,358 Posts
Alez masz mnostwo miejsc do parkowania wewnatrz na dziedzincach kamienic. Wjazd brama dla mieszkancow, kilka platnych miejsc dla odwiedzajacych i gotowe. To, co sie tam dzieje obecnie wola o pomste do nieba.

1601 - 1609 of 1609 Posts