Skyscraper City Forum banner

?

1 - 8 of 8 Posts

·
pkrajewski.pl
Joined
·
1,060 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Park Wodny w Koszalinie
ul. Rolna 14 75-436 Koszalin

Architekt: Płaskowicki + Partnerzy Architekci
Architekci prowadzący: Piotr Płaskowicki; Etap 1: Agnieszka Bernas, Izabela Baron, Sebastian Bocian, Katarzyna Gołębiewska, Michał Kasprzyk, Artur Maciejewski, Maksymilian Stec, Rafał Sieraczyński; Etap 2: Katarzyna Gołębiewska, Marcin Gutowski, Mateusz Mindziak

Klient: ZOS sp. z o.o.
Generalny Wykonaca: Warbud SA

Rok ukończenia: 2015
Powierzchnia zabudowy: 12 985,62m2

Autor zdjęć: Piotr Krajewski
Więcej zdjęć aquaparku: https://pkrajewski.pl/koszalin-park-wodny/


Projekt jest wynikiem zwycięskiej pracy konkursowej. Bryłę budynku zaprojektowano w formie nieregularnej – organicznej. Nawiązuje ona zielonego krajobrazu, otoczenia Góry Chełmskiej w Koszalinie. Inspiracją dla dachu była forma liścia przekrywającego wodę. Dach przekrywa konstrukcja kopuły siatkowej, wykończonej membraną dachową, cześciowo schodzącą do otoczającego terenu. Ponad główny dach wychodzi prostopadłościenna bryła kondygnacji +3 - administracji. Obok głównej bryły budynku, od strony południowo - zachodniej, zlokalizowano klatkę schodową w formie prostopadłościanu do obsługi klientów 4 różnych zjeżdżalni. Budynek składa się z 4 kondygnacji nadziemnych i 1 kondygnacji podziemnej. Obiekt zawiera m.in. basen pływacki (16 x 25m) z widownią na ok. 300 miejsc, basen do nauki pływania, basen dla dzieci, basen rekreacyjny wyposażony w różne atrakcje wodne oraz jacuzzi. Uzupełnieniem basenów wewnętrznych są 2 baseny rekreacyjne z różnymi atrakcjami wodnymi oraz basenem dla dzieci ze zjeżdżalniami zlokalizowane na zewnątrz budynku. Część podziemna w dużej części przeznaczona została na pomieszczenia techniczne (technologia basenów, wentylatornie). Dodatkowo na poziomie -1 zlokalizowano pomieszczenia socjalne dla pracowników kompleksu wodno - rekreacyjnego oraz kręgielnię z barem.
Wejście główne do kompleksu wodno - rekreacyjnego zlokalizowano od północno – zachodniej strony parkingu. Prowadzi ono do holu głównego ogólnodostępnego budynku. W holu zlokalizowano kontrolę dostępu z kasami, szatnię oraz sklep. Poprzez korytarz możemy dostać się do sali konferencyjnej. 

·
Registered
Joined
·
68,549 Posts
Fajny pomysł z tym "spływającym" dachem :eek:kay:, Gdzieś to już było, ale nadal jest całkiem świeże. Fajnie, że o projekcie nie decydowała tylko funkcjonalność :|.

Szału może ni ma - ba takie baseny to już normalka, ale na tle konkurencji - np. poznańskiej wychodzi i tak na + 8/10.
 

·
Expat
Delegacja
Joined
·
8,005 Posts
Fajnie jakby dach bylby rzeczywiscie 'zielony' ;)
Niestety dodatkowego obciążenia by już nie wytrzymał ;) W trakcie budowy konstrukcja dachu i tak musiała zostać przeprojektowana w celu jej wzmocnienia.

A ode mnie 9, bo budynek naprawdę nieźle wpisał się w krajobraz. IMO to jeden z najlepszych architektonicznie basenów w Polsce.
 

·
Prawobrzeże-Centrum
Joined
·
5,544 Posts
Wygląda całkiem fajnie, ale wydaje się dosyć mały. Nawet jak na Koszalińskie warunki.

7/10
 

·
Registered
Joined
·
731 Posts
Architektonicznie bardzo udany. Ekonomicznie wychodzi na zero, czy to jest niestety przykład przysłowiowego już "basenu w każdym powiecie"?
 

·
Dzień dobry!
A Ty, umiesz dobrze odliczać?
Joined
·
1,828 Posts
Siódemka, trzy odejmuję za "wspaniałe" materiały i wykończenie.
 
1 - 8 of 8 Posts
Top