Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 220 Posts

·
Registered
958 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Rozpoczyna się dalsza zabudowa placu Papieskiego w Koszalinie. Jak się wczoraj dowiedzieliśmy, w najbliższych dniach cały teren przeznaczony pod budowę zostanie ogrodzony, a 16 lipca zostanie uroczyście poświęcony. Informacje te potwierdziła nam Wiesława Barzycka, dyrektor ds marketingu w spółce Emka, która zajmuje się zabudową placu. Poświęcenie placu budowy będzie formalnym rozpoczęciem inwestycji, a już dzień później zaczną się głębokie wykopy na 8 metrów. Te potrwają co najmniej do października. - Wtedy zostanie wmurowany kamień węgielny i rozpocznie się stawianie fundamentów - zapowiada Barzycka.
Spółka Emka należy do brytyjskiego funduszu inwestycyjnego London and Cambridge Properties. Obok Galerii Emka Brytyjczycy wybudują centrum handlowo-rozrywkowe o powierzchni 50 tys. metrów kwadratowych (z podziemnym parkingiem na 1.500 miejsc). Ma tu powstać około 150 sklepów oraz kilkusalowe kino. Właściciel zaczął już szukać chętnych do wynajmu handlowej powierzchni. Planowana data zakończenia inwestycji to rok 2008.

Głos Koszaliński

Mieszkam bardzo blisko Emki więc postaram sie w miarę możliwości na bieżąco robić zdjęcia :)

·
Pobierowo jest OK!
12,538 Posts
Taaak, dwa Mercedesy, co jeden to lepszy, obok Lexus... Jeśli marzenia o rozbudowie będą jak marzenia o samochodach, które parkują przy galerii, to kiepsko widzę tę inwestycję :)
Tak na poważnie, bywałem kilka razy w tej Galerii i jak na miasto z ludnością około 110.000 to jest bardzo sympatyczne CH. Za to na inny pomysł wpadli w Gorzowie, gdzie w tej chwili budowane jest CH, które jak na Gorzów moim zdaniem jest zbyt wielkie, chyba że liczą na to, że zagraniczni goście będą się tam pojawiać. Nie mam dokładnych danych, ale ilekroć jestem w Gorzowie, to podziwiam ten budynek, który jest budowany na dość stromej powierzchni.

·
Registered
958 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Hyper, w Koszalinie równolegle buduje sie 'Forum Koszalin" o powierzchni całkowitej 86 tys m kw, a wczoraj pozwolenie na budowę wydano na zabudowę terenu przy ulicy Okrzei, gdzie będzie "Piotr i Paweł", sklepy i 5 salowy Kinoplex. Żeby było śmiesznie w Forum i Emce tez maja być multiplexy. Moje subiektywne odczucia są takie, ze skacze z radości, ale obiektywnie mówiąc to chyba powariowali hahah Z drugiej jednak strony tego typu centra będą przyciągać ludzi z całego regionu gdzie mieszka pół miliona ludzi. Mam tu na myśli Kołobrzeg, Szczecinek, Połczyn, Białogard itp

·
Pobierowo jest OK!
12,538 Posts
Hyper, w Koszalinie równolegle buduje sie 'Forum Koszalin" o powierzchni całkowitej 86 tys m kw, a wczoraj pozwolenie na budowę wydano na zabudowę terenu przy ulicy Okrzei, gdzie będzie "Piotr i Paweł", sklepy i 5 salowy Kinoplex. Żeby było śmiesznie w Forum i Emce tez maja być multiplexy. Moje subiektywne odczucia są takie, ze skacze z radości, ale obiektywnie mówiąc to chyba powariowali hahah Z drugiej jednak strony tego typu centra będą przyciągać ludzi z całego regionu gdzie mieszka pół miliona ludzi. Mam tu na myśli Kołobrzeg, Szczecinek, Połczyn, Białogard itp
Może nawet ze Słupska się skuszą :)

·
Pobierowo jest OK!
12,538 Posts
^^ Cicho, bo rozpętasz burzę :lol:
Koszalin jest w konflikcie terytorialnym ze Słupskiem? Kurcze, nie wiedziałem nawet o tym, byłem na zeszłą majówkę w Lęborku, mijałem Słupsk i tam poznaliśmy kilka osób to raczej dość ciepło wypowiadali się o Koszalinie. Ogólnie o Zachodniopomorskim. To, że jest konflikt na linii ZK - ZS, to akurat nie trzeba ukrywać, każdy o tym wie, powody też są znane. Jak zawsze chodzi o pieniądze.

·
Registered
958 Posts
Discussion Starter · #10 ·
^^ Zielona Góra-Gorzów, Toruń-Bydgoszcz = Koszalin -Słupsk
Antagonizmy między mieszkańcami trwają od zarania dziejów :lol: A że spotkałeś ludzi ciepło wypowiadających sie o Koszalinie... No cóż, miałeś szczęście trafić na tą rozsądniejszą część społeczeństwa :cheers:

·
Moderator
38,562 Posts
^^ hehe rozbudowa z niezłą pompą:D media, ksiądz etc.

·
Wędrowiec do świtu
4,416 Posts
^^ Ksiądz oczywiście miał swój udział w budowie i poświęcił wszystko za darmo ;)

1 - 20 of 220 Posts