SkyscraperCity banner
1 - 20 of 51 Posts

·
Projekt Inwestor
9,178 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Seria zdjęć w ostatniego wyjazdu do Krakowa.

w najbliższych dniach kolejne zdjęcia ...

·
Registered
200 Posts
Bardzo fajne zdjęcia :). Szczególnie świetny klimat mają fotki z intensywnie ciemnoniebieskim niebem przepierzonym chmurami i w obliczu średniowiecznych budowli. Super :].

·
hipp-E
11,125 Posts

^^
Czy ktos wie kiedy byla remontowana ta kremowa kamienica, pierwsza z lewej? Pamietam, ze wlasnie tak wygladala na starych bialo-czarnych zdjeciach, ale kiedy bywalem w Krakowie pod koniec lat 80, to nie miala tych ozdob nad pierwszym pietrem.

^^ Wieszanie tego typu napisow na kosciolach powinno byc zabronione. Wyglada to strasznie jarmarcznie. Przypominaja mi sie czasy PZPR'u i wszedzie golabki pokoju na bialo-czerwonym tle albo uswiadamiajace napisy.

^^ Piekna fotka. Pamietam, ze do tego kosciola wchodzilo sie z boku i , ze byl on w srodku zaskakujaco maly.

·
Registered
4,705 Posts
Niektórzy, mogą powiedzieć, że Kraków nie jest najładniejszym miastem Polski(dla mnie jest) ale nikt nie może mu odmówić, niezwykłego wspaniałego klimatu. To miejsce jest po prostu przesiąknięte historią. Zawsze jak stoję pod kościołem Św. Andrzeja to myślę o tym, że od blisko tysiąca lat, ludzie chodzą do niego modlić się. Będą na Wawelu myśli się o tym, że od grubo ponad tysiąca lat mieszkają tu ludzie, dla mnie to jest niezwykłe, a jak dodać do tego klimat na Rynku w ciepły letni wieczór, w żadnym innym mieście w Polsce niema się wrażenia że całe miasto zebrało się w jednym miejscu. Do tego są jeszcze błonia, miejsce mszy po „Białym Marszu” oraz ostatniej mszy Jana Pawła II w Polsce, na której było 3mln osób.

Kraków jest niezwykłym miejscem, na skale światową.

·
Registered
222 Posts
Dla mnie tez jest najpiekniejszy :) Dla mnie Krakow jest jakis taki duszny, nawet troche mroczny, co mi bardzo odpowiada .Lubie każdy odpadający tynk ze starych kamienic.Kraków ma duszę i niepopwtarzalny klimat no i wieje historią w starych bramach co sie w tym mieście bardzo czuje.

·
Registered
4,705 Posts
sojuz said:
nie ma brzydzszego miasta nad krakow

Oczywiście, jakiekolwiek uzasadnienie jest zbędne, niektórym jak widzą zdjęcia na którym jest ładne z miasto, w pięknymi zabytkami, z Historią, które odwiedza do 7mln turystów rocznie, odczuwają zazdrość (nie wiem dlaczego). Kraków jest Polskim miastem, dla wszystkich Polaków, niestety coraz bardziej popularny staje się „lokalny Patriotyzm” i coraz częściej można spotkać teksty „Warszawiaków”, o tym jak na Rynku słychać Pianie koguta itp... żałosne.. niestety

·
Registered
284 Posts
MAR_tm said:
bardzo dobre, niestandardowe fotki, miejscami zupełnie nie jak Kraków!

:cheers2:
na zdjęciach są budynki bardzo charakterystyczne dla miasta Krakowa - nie rozumiem więc tego stwierdzenia.
Dla mnie również Kraków jest najpiękniejszym miastem w Polsce. Żałuję tylko, że np we Wrocławiu robi się znacznie więcej by poprawić wygląd miasta.

·
Registered
4,992 Posts
nie sprecyzowałem - mam na myśli wiele zdjęć z obiektami nie kojarzonymi bezpośrednio z miastem (wyjąwszy rynek i okolice rzecz jasna)

tutaj to o czym mówię

·
przestrzeń-ludzie-miasto
24,153 Posts
kaliszanin177 said:
Gdańsk ładniejszy
A Kalisz to juz w ogole cztery klasy wyzej.

@ Jedrzej
A)to sie wyprowadz
B)Probowales cos budowac czy tak tylko pani Frania powiedziala cioci Stasi a ta Wujkowi Zenkowi i do ciebie doszlo?? Bo cos za duzo tych cudow granicznych zeby twoje wiesci byly zgodne z prawda. Powiedzialbym nawet ze tu i owdzie to i owo wybudowac za latwo...

@ sojuz
Tez cie kocham :tongue:

·
Registered
2,838 Posts
^^ kochanie każdy ma swoje zdanie i każdy ma swój gust, o gustach się nie dyskutuje bo to nie ma najmniejszego sensu. Niektórym podoba się to miasto a niektórym inne i nie ma sensu się obrażać albo co gorsza dyskutować na ten temat.

Ja moge obiektywnie ocenić (pomijając Kalisz i Wrocław) to powiem szczerze że miasta takie jak : Gdańsk, Toruń czy Poznań bardziej podobają mi się niż Kraków... :)...

ps:" moge mieć swoje zdanie czy nie?:D

·
przestrzeń-ludzie-miasto
24,153 Posts
kaliszanin177 said:
^^ kochanie każdy ma swoje zdanie i każdy ma swój gust, o gustach się nie dyskutuje bo to nie ma najmniejszego sensu. Niektórym podoba się to miasto a niektórym inne i nie ma sensu się obrażać albo co gorsza dyskutować na ten temat.

Ja moge obiektywnie ocenić (pomijając Kalisz i Wrocław) to powiem szczerze że miasta takie jak : Gdańsk, Toruń czy Poznań bardziej podobają mi się niż Kraków... :)...

ps:" moge mieć swoje zdanie czy nie?:D
Po pierwsze 'kochanie' to ja nie jestem twoje kochanie. Wiec daruj sobie te amory.
Po drugie nie musisz ze swoim zdaniem wlazic w kazdy watek. Jak moge obiektywnie ocenic, to powiem szczerze że niewiele a nawet nic nie wnosi do dyskusji w tym watku. Skoro Gdansk ci sie podoba to wyrazaj te opinie na gdanskich watkach.
BTW: Kartagina powinna zostac zburzona :tongue:

1 - 20 of 51 Posts