SkyscraperCity banner

1 - 20 of 648 Posts

·
Registered
199 Posts
Discussion Starter #1
już wiem wkońcu co oni tam rozgrzebują :) ps jesli bylo na ten tamat to prosim skasovat ;)

Prace zasadnicze (strona zachodnia): a. naprawa istniejącej nawierzchni bitumicznej na połowie jezdni (2 pasy ruchu), b. budowa pasa włączenia/ wyłączenia (z wykorzystaniem na zatokę autobusową) do ul. Rogatka, c. korekta nawierzchni jezdni i krawężników ul. Rogatka na wlocie/wylocie do al. 29 Listopada, d. remont i regulacja wysokościowa kratek wodościekowych, e. remont nawierzchni chodników, f. wykonanie zieleńca, g. przebudowa oświetlenia ulicznego, h. wykonanie remontu i przekładek sieci uzbrojenia podziemnego: kabli energetycznych, i. wykonanie oznakowania poziomego i pionowego związanego z organizacją ruchu na przebudowanym odcinku i tarczy skrzyżowania. Pozostałe prace (po stronie wschodniej): j. korekta linii krawężnika wraz z poszerzeniem wjazdu do zatoki autobusowej na wyspie rozdzielającej ruch przy stacji paliw BP, k. naprawa nawierzchni na wjeździe do zatoki autobusowej przy stacji paliw BP, 1. korekta linii krawężnika na skrzyżowaniu ul. Prandoty/al. 29 Listopada od strony cmentarza, m. korekta linii krawężnika na skrzyżowaniu ul. Prandoty/al. 29 Listopada od strony stacji paliw BP wraz ze ściekiem i kratką wodościekową z dostosowaniem wysokościowym przyległego chodnika, n. wyprofilowanie nawierzchni jezdni na tarczy skrzyżowania ul. Prandoty/al. 29 Listopada na wlocie ul. Prandoty.

·
Moderator
4,097 Posts
Tak się właśnie zawsze , jak tamtędy przejeżdżałem ostatnio czy też przechodziłem , zastanawiałem , co też ci panowie ciągle tak coś majstrują przy tych chodnikach , ajkieś doły kopią , itp. - teraz już wiem :)

·
Registered
199 Posts
Discussion Starter #3
:)

cieszy mnie ta wiadomosc bo zjazd z estakady jest tragiczny. Najbardziej ten hoop z metalowym dnem-jest to czesc chyba konstrukcji estakady. Ostatnio tak przywaliłem moją favorita ze rozbiłem butelke po browarze jeżdżaca ze mna od 2tygodni w schowku-musiala miec juz naruszona strukture-po wczesniejszych jazdach po Rakowickiej :p

·
Registered
183 Posts
Hehe, bedzie jasniej i len pozwoli pojde tam pofocic. Mieszkam dokladnie na skrzyzowaniu 29/rogatka ;)
Jak narazie zlikwidowali lewoskret w prandoty...

·
Moderator
4,097 Posts
aml said:
Hehe, bedzie jasniej i len pozwoli pojde tam pofocic. Mieszkam dokladnie na skrzyzowaniu 29/rogatka ;)
Jak narazie zlikwidowali lewoskret w prandoty...
Toż Ci prawie sąsiad jestem , gdyż bywając w Krakowie zatrzymuję się w DS AR Oaza ( to tak do wakacji , gdyż później będę szukał mieszkania w tamych okolicach - może jesteś chętny ? :) ) .

A tak wracając do tematu , to remonty i inwestycje w al. 29 Listopada powinny być o niebo większe ( może nawet powinni poszeżyć ją - choćby do wiaduktu , tym koło tej rzeczki - miejsce wydeja się , że możnaby było wygospodarować ) . Od rana w sumie do wieczora , to ciężko tą ulicą przejechać - tragedia czasem na maxa :(

·
senior assistant designer
1,425 Posts
Generalnie lewoskret w Prandoty moze byc, tylko niech go zrobia na wydzielonym pasie. Od wielu lat byly takie plany i miejsca tam jest dosc na przekroj 2x3. Wzdluz torow kolejowych jest bowiem (albo byla) rezerwa na trase rownolegla do torow kolejowych, ktora miala zastapic Prandoty. Patrzac na polnoc tuz przed wiaduktem nad torami mialo byc spore skrzyzowanie laczace te 2 ulice.

·
Registered
257 Posts
oralB said:
A tak wracając do tematu , to remonty i inwestycje w al. 29 Listopada powinny być o niebo większe ( może nawet powinni poszeżyć ją - choćby do wiaduktu , tym koło tej rzeczki - miejsce wydeja się , że możnaby było wygospodarować ) . Od rana w sumie do wieczora , to ciężko tą ulicą przejechać - tragedia czasem na maxa :(
Ja myślałem że koło cmentarza Rakowickiego poszerzają ulicę o jeden pas a oni tylko remontują chodnik. Ale widocznie nie ma miejsca. Zresztą na odcinku od Prandoty do Opolskiej jest problem bo trzeba by wyciąć drzewa a i protesty byłyby wielkie (ulica znacznie przybliżyłaby się do zabudowy). Ale faktem pozostaje że 29-tka jest na granicy przepustowości a w godzinach szczytu korkuje się.

Ps. Ta rzeczka to Prądnik zwany również Białuchą :)

·
Registered
199 Posts
Discussion Starter #11
wydaje mi sie ze jednak poszerza o ten jeden pas. to bylo by logiczne, biorąc pod uwagę fakt iż od stakady 29 jest 3pasmowa i przed swiatlami sie zweza. W takim razie po co wycinali drzewa?

·
Registered
257 Posts
piter_vel_pior said:
wydaje mi sie ze jednak poszerza o ten jeden pas. to bylo by logiczne, biorąc pod uwagę fakt iż od stakady 29 jest 3pasmowa i przed swiatlami sie zweza. W takim razie po co wycinali drzewa?
W tamtym miejscu to chyba jest możliwe. Zresztą teraz jest to trochę dziwne - pas włączenia dla autobusów, potem krótkie zwężenie (może 50-70 m) a potem poszerzenie (prawoskręt w Prandoty).

·
Registered
183 Posts
Jak obiecałem tak zrobiłem, fotki z dzis czyli z soboty:
skrzyzowanie 29 listopada/prandoty ze zliwkwidowanym lewoskretem

i to samo w troche szerszym kadrze

29 listopada w strone centrum

i w strone Kielc

Nie wyglada mi to na budowe pasa, predzej na kładzenie tych rur pod ziemie...

·
Resistance is futile
902 Posts
Wygląda na to, że jednak będzie dodatkowy pas, gdyż jak widać na załączonych obrazkach drzewa już wycięli.

Należy zadać sobie jednak pytanie, dlaczego Ci ##!!!??##!!! nie pociągneli tego pasa od estakady do Prandoty, gdy prowadzone były prace w zeszłym roku (wtedy wydawało mi się, że przeszkodą są te stare drzewa - jednak jak widać teraz wycieli je bez zbędnych ceregieli).

Chyba, że pasa nie przedłużą i wtedy maja murowaną wygraną w każdym konkursie na debilizm roku.

·
Registered
199 Posts
Discussion Starter #15
POLSKA

tu wszystko może sie zdazyc! na nic bym sie nie napalal...ale te drzewa...:p Aml kontroluj sytuacje-wkoncu masz daleko :), a ja bede obczajal jezdzac na zajecia

·
K9 XXX
3,416 Posts
Skoro już mowa o al 29 Listopada to mam pytanie. Wie może ktoś co ma powstać lub co jest w planie na terenie dawnego polmozbytu ( skrzyzowanie 29 Listopada z Opolską ) Nie tak dawno oczyścili ten teren ale jak na razie nic się tam nie dzieje.

·
senior assistant designer
1,425 Posts
Dawno, dawno temu mial tam stanac Leclerc. Sprzeciwili sie temu kupcy z pl. Imbramowskiego. I nic z Leclerca nie wyszlo, mimo obietnicy budowy estakad za ich pieniadze.

·
Moderator
4,097 Posts
yasioo7 said:
Dawno, dawno temu mial tam stanac Leclerc. Sprzeciwili sie temu kupcy z pl. Imbramowskiego. I nic z Leclerca nie wyszlo, mimo obietnicy budowy estakad za ich pieniadze.
No jeśli jakiejś firmie udałoby się wcisnąc tam hipermarket , to mieliby wypas na maxa - miejsce jest super ( niedaleko od centrum , duże osiedla wokół , itp. ) , lecz z drugiej strony konkurencja też już niemała ( Kaufland , Giant i inne ) . W sumie wszystko mi jedno co tam powstanie . Ja bardziej interesuję się tym terenem naprzeciw cmentarza Rakowickiego - mogłaby tam powstać fajna pieżejowa zabudowa z biurami i apartamentami i częścią usługową na parterze - miejsca jest dość sporo :)

·
Registered
259 Posts
Przelozyli slupy oswietleniowe , wysypaki kruszywo , utwardzaja wiec na pewno bedzie trzeci pas :cheers: . Tylko jezeli poszcza tym pasem autobusy to przy tak duzej czestoliwosci ich kursowania moze byc tak ze zostanie zablokowany skret w Prandoty na zielonej strzalce bo autobusy bede go blokowac do jazdy na wprost.

·
Resistance is futile
902 Posts
Potwierdzam, to na 100% będzie dodatkowy pas :cheers:
A z tymi autobusami to czort wie - myślę, że te które będą się zatrzymywały na przystanku na żądanie przy cm. Rakowickim mogą 'sprawiać problemy'. Te które się nie zatrzymują mają raczej tendencje do jeżdżenia tym pasem, który już niedługo będzie środkowym.

1 - 20 of 648 Posts