SkyscraperCity banner

12981 - 13000 of 16553 Posts

·
Registered
Joined
·
179 Posts
Jest jednak jedna subtelna różnica - u nas władze miasta nie stoją na rogu i nie rozdają d*py na prawo i lewo, przy okazji robiąc z gęby cholewę!!! U nas zajmują się tym co do nich należy i efekty są zgoła inne!!! Amen
gyby firma była rzetelna to nie potrzeba by wynajmować dodatkowych urzędników którzy będą stali dzień i noc na budowie i pilnowali czy się firma wywiązuje z umowy Ale że firma jest do **** no to mamy to co mamy. W niektórych miastach w ogole nie potrzeba nadzorować a efekty widać gołym okiem. Sami pracownicy na dniu otwartym twierdzili że na sierpień trybuna będzie gotowa. I co? I nie wywiązali sie więc jak tu można mówić o jakimś profesjonaliźmie. Miało być na 2 zmiany i jest... przewra na 2 zmiany i jedna zmiana pracy:bash: Tylko pogratulować takiego wykonawcy
 

·
Registered
Joined
·
238 Posts
A wracając do naszego R22.
Wizualizacja powinna dotyczyć całości obiektu, a nie jedynie trybuny wschodniej. Jest jeszcze ta istotniejsza część, konkretnie od strony ul. Reymonta (tryb. półn.) i od al. 3 Maja (tryb. połud.), one będą bardziej widoczne, tak jak trybuna główna i jej elewacja. Pamiętajmy że tryb. wschodnia jest zasłonięta od strony Parku Jordana licznymi drzewami, tak więc skupianie się wyłącznie na niej zaciemnia obraz rzeczywisty.

Powtórzę, wizualizacja powinna dotyczyć całego obiektu, nie powtarzajmy błędów związanych z kolorystyką trybun od środka stadionu (tj. krzesełek), generalnie szczerze mam dosyć robienia wszystkiego na tej budowie "po kawałku", gdzie na końcu, łagodnie mówiąc, nie wszystko do siebie pasuje.
 

·
panomaniak
Joined
·
1,274 Posts
gyby firma była rzetelna to nie potrzeba by wynajmować dodatkowych urzędników którzy będą stali dzień i noc na budowie i pilnowali czy się firma wywiązuje z umowy Ale że firma jest do **** no to mamy to co mamy. W niektórych miastach w ogole nie potrzeba nadzorować a efekty widać gołym okiem. Sami pracownicy na dniu otwartym twierdzili że na sierpień trybuna będzie gotowa. I co? I nie wywiązali sie więc jak tu można mówić o jakimś profesjonaliźmie. Miało być na 2 zmiany i jest... przewra na 2 zmiany i jedna zmiana pracy:bash: Tylko pogratulować takiego wykonawcy
No Kolego, od tego jest nadzór inwestorski i jak coś jest nie teges, to podejmuje się odpowiednie działania... albo lecę kary za przekroczenie terminów albo firma wylatuje z placu budowy (we Wrocławiu umieli rozwiązać podobny problem i też już widać pozytywne skutku tej decyzji). To jest biznes nie umiesz szanować roboty Ty, to zrobi ją za Ciebie ktoś inny!! Natomiast w Krakowie, osoby za to odpowiedzialne dają ciała!! Gorzka prawda, ale prawda.

No to mamy TROLLA, jak mu tam ? aa, "szumar". Człowieku co wniósł twój post, ano NIC. Sam leczysz swoje kompleksy i to głupio, bo myląc fakty. Trybuna zachodnia w Krakowie jest na dalszym etapie budowy niż analogiczna na (L) w Warszawie i to jest fakt OBIEKTYWNY, trollu skąd u ciebie tyle agresji, tyle nienawiści, ( te liczne wykrzykniki i jakieś kompleksy wobec Krakowa, to akurat rozumiem.. ), generalnie weź sobie coś na uspokojenie.
Mój post wniósł dokładnie tyle, ile Twoje wypociny odnośnie koloru elewacji. Cała ta dyskusja jest jałowa i do niczego nie prowadzi!
 

·
Registered
Joined
·
503 Posts
WSZIB, zejdź na ziemię, albo wyjazd z forum. Rzucasz jakieś inwektywy w kierunku Szumara, który w przeciwieństwie do ciebie wniósł, i cały czas wnosi duuuużo więcej od ciebie w działalność całego FPW.

Szumar, mam nadzieję że nikt tutaj nie leczy kompleksów, chociaż debilne posty niektórych "nastopostowców" są rzeczywiście zatrważające.
Stadion który powstaje bynajmniej nie jest powodem wstydu, jest pojemny, z dobrą widocznością, po prostu z większą ilością błędów, w większości rozdmuchanych do niewyobrażalnych rozmiarów, z największym błędem w postaci czasu i kwoty powstawania. Legia jak i wiele miast oprócz jeszcze Poznania, miało to szczęście że nie musiały zmieniać planów w środku inwestycji, dostając obiekt kompletny w każdym szczególe. Szkoda, ale da się żyć ze stadionem jaki mamy, bo jest co najmniej dobry.
 

·
Registered
Joined
·
238 Posts
PANOWIE STARCZY !
Forum Polskich Wieżowców z całą pewnością nie jest dumne z pana(i) "szumara", właśnie za takie trollowanie. Przypominam że tematem jest stadion Wisły Kraków, a nie jakiś inny. Porównanie etapów budowy trybun zachodnich na Wiśle i na Legii miało merytoryczny charakter, gdyż sygnalizowało że na R22 jest budowa bardziej zaawansowana i jej termin ukończenia będzie wcześniejszy niż w przypadku (L). I wówczas pojawił sie wpis daleki od merytortczności "szumara". A dalej to już było dalsze jego klasyczne trollowanie (czyli świadome wywoływanie kłótni, obrażanie cyt."wypociny", itd., generalnie psucie wątku) . Stadion Wisły Kraków poza trybuną główną ma jeszcze do zbudowania od środka trybunę północną, ale i tak jest bardziej zaawansowana budowa w Krakowie niż (L) w Warszawie.

Dyskusja o elewacji i licznych niedoróbkach stadionu R22 ma SENS, podobnie jak pilnowanie terminów. To się nazywa kontrola społeczna. I nie pozwólmy sobie wmówić że jest inaczej. Tyle. Pozdrawiam. :)
 

·
panomaniak
Joined
·
1,274 Posts
To jest mój ostatni post tutaj, a więc...

Przypominam że tematem jest stadion Wisły Kraków, a nie jakiś inny.
O właśnie! Mądra uwagą, na którą również zwracałem uwagę

Porównanie etapów budowy trybun zachodnich na Wiśle i na Legii miało merytoryczny charakter, gdyż sygnalizowało że na R22 jest budowa bardziej zaawansowana i jej termin ukończenia będzie wcześniejszy niż w przypadku (L).
No własnie sęk w tym, że nie będzie... patrząc na sprawność z jaką budowany jest obiekt przy Ł3, to zostanie on oddany do użytku sporo szybciej niż przy R22. Jeśli uważasz siebie i całą tę dyskusję za społeczny kontroling, to musisz być tego świadomy. Chociaż rozumiem, ze ciężko się do tego przyznać. Ja powiem więcej... istnieje niebezpieczeństwo, że szybciej ukończony zostanie Stadion Narodowy!! Proponuję wydrukować tego posta i przeczytać go w dniu ukończenia stadionu Wisły, dopiero wtedy okaże się który z nas miał rację i jak bolesna będzie prawda.

I wówczas pojawił się wpis daleki od merytortczności "szumara". A dalej to już było dalsze jego klasyczne trollowanie (czyli świadome wywoływanie kłótni, obrażanie cyt."wypociny", itd., generalnie psucie wątku).
A teraz żeby być obiektywnym policz ile takich inwektywów poleciało w moją stronę oraz wyjaśnij w jakim celu przywoływane były problemy z budową parkingu w Wawie, miejsce Wisły i Legii w tabeli za x lat itp. historie... a spostrzeżesz kto psuł wątek dzisiaj, o przeszłości już nie wspomnę.

Dyskusja o elewacji i licznych niedoróbkach stadionu R22 ma SENS, podobnie jak pilnowanie terminów. To się nazywa kontrola społeczna. I nie pozwólmy sobie wmówić że jest inaczej.
Nigdy tego nie negowałem, ba nawet podpisuję się pod tym, obiema łapkami. Wszelkiego rodzaju niedoróbki, inne przekręty oraz nieudolność osób nadzorujących inwestycję, to przegięcia i bagno, bo za kasę sporo większą niż początkowo zakładano, dostaje się sporo później obiekt gorzej wykończony, niż przewidywał to projekt. Tylko adresatem tych żali nie powinien być szumar a osoby za to odpowiedzialne! To w ich kierunku powinno być skierowane Wasze rozżalenie i niezadowolenie.

Wybacz, ale dyskusja nad kolorem okładziny lub farby w moim mniemaniu przejawem takiego kontrolingu nie jest. Jest bardziej odciąganiem uwagi od spraw właściwych! Coż po tym, że rok temu wybrałbyś sobie rodzaj i odcień kostki granitowej, która miała zostać położona przed stadionem, skoro właśnie wylewany jest asfalt? To też pytanie retoryczne. Pozdrawiam
 

·
Registered
Joined
·
238 Posts
Ps. „szumar” z tobą jak z małym dzieckiem, zaklinasz rzeczywistość. Wątek dotyczy stadionu Wisły, a postawienie kwestii parkingów w Warszawie podobnie jak opóźnień w budowie trybuny zachodniej oznaczało tyle że na (L) jest wystarczająco problemów, abyś się to Ty (!) nie mieszał do dyskusji dot. terminu oddania obiektu Wisły. Na (L) w Warszawie też macie swoje problemy i dobrze o tym wiem.
Jeśli ktoś podaje fakty że trybuna zachodnia na (L) jest na bardziej wstępnym etapie budowy niż analogiczna na Wiśle to pisze PRAWDĘ. I wyśmiewanie tego jest co najmniej nie na miejscu.
Nie rób tego więcej, bo to się nazywa właśnie trollowanie (czyli wchodzenie w cudzy wątek z intencją wywołania kłótni). Skoro zajmujesz się wątkiem stadionu Narodowego lub (L) to bądź w tym konsekwentny.

Zaś dyskurs o elewacji (na R22) i jego kolorystyce ma większy sens niż np. analogiczny o układzie kolorystycznym krzesełek, bo na elewacji nikt za przeproszeniem nie usiądzie aby ją zasłonić, chociaż nie. Jest pomysł jej częściowego zasłonięcia, czyli „otoczenia zielenią”. ELEWACJA na R22 jest problemem REALNYM.
Również pozdrawiam :)
 

·
Registered
Joined
·
6 Posts
do PawciosS:
wrzuć zdjęcie do przeróbki i podaj interesujące kolorystyki elementów
:)

Myślę że jedno z tych dwóch zdjęć powinno się nadawać. Jeśli chodzi o kolorystykę, zależałoby mi na tym aby oddzielić dach o boków stadionu. A więc fajnie jeśli wszystkie elementy dachu które obecnie są w kolorze niebieskim zostały pomalowane w taki sposób, aby po prostu się z tym dachem zlały, natomiast boki stadionu (oraz elementy dachu, które znajdują się na wysokości ścian) aby zlały się z szybami. Tylko czy jest to możliwe...
 

·
Registered
Joined
·
14 Posts
syćko da sie zrobić łopruc łokopać w wodzie :)
a na serio to wydaje mi sie że elementy dachu lepiej jeśli zgrają sie z elewacyją, mocowaanie dachu- kratownice? jest wychodzące ponad, znaczy się odciągi czy jak im tam w niebieskim od D jak będą korespondowały z kratownicą od Jordana to kolor z niebem zgra się choć niebo ma cieplejszy kolor i jaśniejszy (zależy od pory dnia, mecze powinny być rozgrywane o 21), generalnie trza się zastanowić, nic na chybił trafił... a kto to weźmie pod uwagę???
dachu nie pomalujesz więc to jest wyznacznik, komnstrukcja stoi, można tylko kosmetykę wprowadzić, pokazałem wcześniej jaką bo czytam od kilku miechów jakieś pytania jakby to wyglądało tak a tak, więc zrobiłem, zależy mi na tym żeby coś z tą elewacją zrobili bo to jest jak wizytówka oprócz oczywiście otoczenia (sam środek jest w miare ok, jeszcze zachodnia żeby korespondowała z resztą), otoczenie nawet asfalt ujdzie ale w harmonii z resztą...
 

·
Registered
Joined
·
179 Posts
^^
Kolory Wisły są ogólnie znane więc dużego wyboru nie ma. A jeśli odcień będzie odpowiedni (nieważne czy niebieski czy czerwony czy biały) to nie ma problemu, każdy może być
 

·
Registered
Joined
·
14 Posts
no to widzę to tak, niebieski, czerwony i jasnoszary jako biały, a może tylko czerwony i niebieski? szyby mają odcień niebieski więc co ? a jak bedzie ciemno szary czasami lub czy też w przewadze to ...? czym niżej tym ciemniej?
asfalt jest ciemniejszy, droga rowerowa ! czerwień znacznie cieplejsza niż krzesełka! ma być spóność? zieleń otoczenia hmmm? inaczej od południa inaczej od wschodu, wszystkich zadowolić???
 

·
Registered
Joined
·
179 Posts
Ja tam bym chciał czerwień jak krzesełka na D. A jak nie to rozjaśnić to szarzyznę. Zmiana koloru będzie na pewno więc nie ma się co zastanawiać czy ma zostać czy nie.. Jakby było tak jak na wizualkach czyli taki poszarzony biały byłoby OK bo póki co to jest daleko od OK

Taka niebiesko-czerwona bryła byłaby charakterystycznym punktem miasta :D
 

·
Banned
Joined
·
66 Posts
Już jest wystarczająco charakterystyczną bryłą ;) Ciekawe kiedy się dowiemy czym będą okładać/malować trybuny,z tego co wyczytałem najpierw będą konserwowane specjalnym wodoodpornym podkładem aby nie nasiąkał beton.
 

·
Banned
Joined
·
66 Posts
Ok znalazłem odpowiedź na interpelacją Pana radnego Olszówki :

W odpowiedzi na Pana interpelację w sprawie miejskiego stadionu im. H. Reymana „Wisła Kraków”, zgłoszoną między sesjami Rady Miasta Krakowa w dniu 13 sierpnia 2010 r., uprzejmie informuję:
Ad 1. Nadzorem Autorskim nr 1 z dnia 27 lutego 2009 r. projektant, Pan Wojciech Obtułowicz, zrezygnował z wykonania trybun z betonu architektonicznego. Jest to pochodna zmiany dokonanej przez projektanta przy trybunach południowej i północnej. Na powierzchnię betonu konstrukcyjnego mają zostać nałożone powłoki o właściwościach hydrofobowych, których kolor i faktura zostały zaprezentowane projektantowi jako próba na elewacji istniejącej trybuny północnej. Technologia stosowania ww. powłok wymaga, aby beton przed malowaniem był odpowiednio przygotowany, a sama farba elewacyjna posiadająca w swym składzie akryl, zagwarantuje kompleksową ochronę elewacji, przy jednoczesnym zapewnieniu jej estetyki i trwałości koloru.
Ad 3, 4. O ewentualnym malowaniu elewacji trybun i narożników oraz rodzaju użytych w tym celu materiałów Inwestor zadecyduje pod koniec realizacji całości zadania.
Ad 2, 5. Aktualnie realizowane trybuny wschodnia i zachodnia nie zostały przez Inwestora odebrane. Inwestor nie wyrazi zgody na pozostawienie takich powierzchni elewacji jak przedstawione na załączonej do interpelacji dokumentacji zdjęciowej.
 

·
Registered
Joined
·
881 Posts
:)

Jeśli chodzi o kolorystykę, zależałoby mi na tym aby oddzielić dach o boków stadionu. A więc fajnie jeśli wszystkie elementy dachu które obecnie są w kolorze niebieskim zostały pomalowane w taki sposób, aby po prostu się z tym dachem zlały, natomiast boki stadionu (oraz elementy dachu, które znajdują się na wysokości ścian) aby zlały się z szybami. Tylko czy jest to możliwe...
To masz chłopie wymagania:lol:Ja bym jeszce chciał, żeby pomalował szyby tak, żeby zlały się z asfaltem przed trybuną, a asfalt tak, żeby zlał się z trawą na błoniach:bash:
 

·
Registered
Joined
·
14 Posts
ma wymagania bo ma wyobraźnie, da się zrobić trza tylko pomyśleć i dobrać kolor. Nic trudnego tylko czemu na tym forum zajmują się kibice tematem który powinien być przemyślany w momencie zmiany koncepcji stadionu z 22 tysiaków na 33?
Przeca to fachowcy łopracowywali projekt! Jak znam życie to i przy koncepcji pierwotnej nie wiedzieli jak będzie wyglądała kolorystyka całokształtu (kolorystyka=wykończnie)!!!
 

·
Registered
Joined
·
238 Posts
QUOTE]

Szanowny Kolego, ten wątek już był omówiony. Sam to cytowałem na str.648, jest też link http://www.skwk.pl/news/show/5435__inwestor_nie_wyrazi_zgody_ ze strony SKWK. Ale w sumie powtarzanie tego przez Sz. Kolegę po mnie nie jest czymś złym bo dobre informacje należy powielać, sam ten link podaje chyba po raz trzeci.


A jeśli dyskutujemy o estetyce elewacji. To pozwolę sobie na garść uwag na podstawie tego co widziałem na R22.
Po pierwsze pawilon medialny wygląda naprawdę nieźle, rozumiem że zakłóca może spoistość stadionu ale jest zwyczajnie b. elegancki. Dalej, elementy niebieskie, naśladujące dawna kolumnadę na trybunie wschodniej i zapewne na zachodniej znajdujące się na dachu ( w postaci jakby niebieskiej/stalowej szyny) ku mojemu zaskoczeniu również nie wyglądają źle.

Problemy są DWA.
Pierwszy to beton, a ściślej jego zaniedbana forma wyjątkowo nieestetyczna, wręcz miejscami paskudna.
Drugi to obudowa wywietrzników na trybunie południowej, ten plastik to estetyczna katastrofa.

Jeśli miałbym coś sugerować w kwestii wizualizacji to po oczyszczeniu , a raczej oszlifowaniu betonu, rozjaśnienie go lub pomalowanie. Jednak nie na czerwono czy niebiesko tylko coś pomiędzy bielą a szarością. Druga kwestia to jest "zamaskowanie” tych koszmarnych wywietrzników na tryb. południowej. Pewnie też jakimś kolorem. Możliwości tym razem są trzy (wiadomo, biel, czerwień lub kolor niebieski). Cóż gdyby ten beton przestał być problemem a obudowy wywietrzników na południowej trybunie zostały by wkomponowane kolorystycznie (pomalowane, lub zasłonięte) w ramach całości elewacji. to wtedy byłoby OKAY, przynajmniej co do wyglądu zewnętrznego stadionu.

DALEJ to tylko tempo prac na trybunie głównej, i oczekiwanie na rozruch prac wewnątrz północnej i tyle. Jeszcze telebimy i .. można uważać stadion za gotowy. Marzenia nic nie kosztują, tyle że to jest całkiem realne.. i dlatego pewnie jakieś koszty być muszą.

***Jeszcze przyszło mi do głowy takie ZŁOŚLIWE PYTANIE, jeśli nie ma telebimów (brak tablicy świetlnej i zegara również), to jak na meczu reprezentacji będzie pokazywany wynik i czas gry ?
 

·
The Dark Side of the Moon
Joined
·
550 Posts
Jeszcze przyszło mi do głowy takie ZŁOŚLIWE PYTANIE, jeśli nie ma telebimów (brak tablicy świetlnej i zegara również), to jak na meczu reprezentacji będzie pokazywany wynik i czas gry ?
Pewnie bedzie takie samo rozwiazanie jak na kazdym meczu na Stadionie Slaskim, 'Telebim Mobilny' ;)
 
12981 - 13000 of 16553 Posts
Top