SkyscraperCity banner

16501 - 16520 of 16550 Posts

·
Registered
庶民サンプル
Joined
·
12,879 Posts
Wierzysz w to? Jakby był taki sponsor, to by miasto wzięło kasę i pokryło nią część dziury budżetowej, a nie dalej łożyło na stadion. A zaklejenie reklamami betonu nie poprawi jego jakości.
 

·
Registered
Joined
·
1,802 Posts
Wierzysz w to? Jakby był taki sponsor, to by miasto wzięło kasę i pokryło nią część dziury budżetowej, a nie dalej łożyło na stadion. A zaklejenie reklamami betonu nie poprawi jego jakości.
ja je... a kto mówi o jakości? ja mówie o zaklejeniu które sprawia ze stadion wizualnie wygląda 2 razy lepiej(można to było zaobserwować na meczach el.LM)
 

·
Banned
Joined
·
2,009 Posts
Co sądzicie o nazwie Majchrowski Arena?

Jak zapłaci z własnej kieszeni 30 mln to niech będzie. Ale większe szanse są na KSW Arena. Już kiedyś tą szkołę reklamowali na biletach miesięcznych, tylko, że za friko.
 

·
Registered
Joined
·
127 Posts
co do tych odległości - niech ktoś rzuci okiem na relacje z tego meczu (ze względów piłkarskich też warto) i powie mi że tak położone trybuny nie stwarzają niepowtarzalnej atmosfery,że te odległości nie są problemem...piłkarze z kibicami na wyciągnięcie ręki, nie ma jakiś schodów,fos, masy banerów itd...to jest właśnie to....

http://www.dailymotion.com/video/xm0ula_chelsea-v-arsenal_sport#from=embediframe

pozdrawiam
 

·
Registered
庶民サンプル
Joined
·
12,879 Posts
ja je... a kto mówi o jakości? ja mówie o zaklejeniu które sprawia ze stadion wizualnie wygląda 2 razy lepiej(można to było zaobserwować na meczach el.LM)
Ten beton trzeba najpierw otynkować, dopiero myśleć o zawieszeniu. Reklamy wieczne nie będą. A jak zawieszą beton w środku, to ktoś prędzej czy później wpadnie na pomysł, aby tak samo poprawić wygląd elewacji.
Zresztą jak już ktoś ma ten beton wewnątrz zasłonić, to niech zrobi to klub. Przynajmniej można liczyć, że pieniądze z reklam pójdą na prace na stadionie, a nie na zapchanie dziury budżetowej. Jeśli to Wisła znalazłaby chętnego na nazwę obiektu, to jest zdecydowanie większa szansa na to, że te pieniądze zostaną dobrze spożytkowane. Miasto już pokazało, że nie ma pojęcia co robi, zwłaszcza przy tym obiekcie.
 

·
perfidus acutus
Cracovia Sedes Regia
Joined
·
33,137 Posts

·
Registered
Joined
·
139 Posts
Cracovia zagra z bezdomną Wisłą?
TP! / Dziennik Polski 03/11/2011

Jeśli w ciągu najbliższych godzin Wisła Kraków nie przejmie wybudowanego dla niej stadionu i władze Krakowa dotrzymają publicznie danego słowa to od piątku, 4 listopada klub Bogusława Cupiała nie będzie miał gdzie grać!

Kraków jest jedynym miastem w Polsce w którym w ostatnim czasie zbudowano za publiczne pieniądze dwa nowe stadiony. O ile jednak stadion Cracovii (koszt budowy 157 mln zł) jest wielokrotnie nagradzaną perłą architektury i dumą Krakowa o tyle wybudowany za ponad pół miliarda złotych obiekt przy Reymonta jest wielkim problemem dla Miasta i Wisły Kraków...

Kilka tygodni temu oddano do użytku ostatnią trybunę stadionu przy ul. Reymonta. Ale nie jest to powód do radości dla władz Wisły Kraków, które ociągają się z przejęciem stadionu. - Jeśli Wisła nie przejmie stadionu, to nie będzie na nim grać - groził kilka dni temu Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski (Dziennik Polski 26.10.2011).

Prezydent Krakowa jest zdegustowany tym, że Wisła Kraków nadal nie podpisała aneksu do umowy dotyczącej korzystania ze stadionu przy ul. Reymonta i płacenia za to miastu. Gmina jest obecnie w trudnej sytuacji finansowej. Szuka więc oszczędności, a musi utrzymywać obiekt piłkarski.


- Umowa była taka, że po oddaniu całego stadionu klub podpisze aneks do umowy i będzie płacić za korzystanie z niego. Prace budowlane zakończono. (...) Klub użytkuje więc cały obiekt, ale nie płaci. Stadion utrzymujemy z gminnych pieniędzy. Przekazywany jest Wiśle na mecze - nieodpłatnie. W takiej sytuacji wysłałam pismo do prezesa Wisły, że jeśli aneks do umowy dzierżawy stadionu nie zostanie podpisany, to od 4 listopada obiekt nie będzie udostępniany klubowi, także na mecze piłkarskie - informuje na łamach Dziennika Polskiego (26.10.2011) Joanna Niedziałkowska , dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. To jednostka odpowiedzialna za stadion Wisły, który został wybudowany na terenie miasta i za gminne pieniądze.

Miasto nadal płaci za eksploatację stadionu użytkowanego przez Wisłę Kraków. - Obecnie Wisła organizuje mecze z wykorzystaniem czterech trybun, czerpie z tego dochody, a za eksploatację całego obiektu płaci miasto. Ostatnio udało się nam wreszcie wyegzekwować, że Wisła będzie ponosić koszty energii elektrycznej. O aneksie do umowy rozmawiamy z klubem od dwóch lat - tłumaczy dyrektor Niedziałkowska (Dziennik Polski 26.10.2011).

Umowa dzierżawy mówi, że Wisła ma płacić 1 procent wartości stadionu za część sportową i 3 procent za część komercyjną. Początkowo brano pod uwagę wartość odtworzeniową obiektu, która obecnie wynosi około 550 mln zł. Wisła nie widzi jednak możliwości ponoszenia tak dużych kosztów. - Obecnie rozmawiamy o czynszu naliczanym za pomocą wyceny nieruchomości metodą dochodową - informuje dyrektor Niedziałkowska (Dziennik Polski 26.10.2011).

- Obecnie Wisła jest nam winna około 3 miliony złotych i nie płaci czynszu dzierżawnego - informuje na łamach Dziennika Polskiego (29.10.2011) Jacek Bartlewicz , rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

W tej chwili obiekt przy ul. Reymonta może pomieścić 33 tysiące widzów, ale podczas ostatniego meczu Ligi Europy z Fulham Londyn wypełnił się ledwie w połowie, a podczas spotkań ligowych frekwencja jest jeszcze niższa.

TP!

Na podstawie:

Dziennik Polski (26.10.2011): Wisła Kraków może zostać bez stadionu
Dziennik Polski (29.10.2011): Nikt nie chce stadionu Wisły

http://terazpasy.pl/Publicystyka/Artykuly-Teraz-Pasy/Stadion-Cracovia-zagra-z-bezdomna-Wisla
 

·
Registered
Joined
·
238 Posts
Oświadczenie Wisły Kraków


Wisła Kraków stoi na stanowisku, iż nadal obowiązuje umowa dzierżawy zawarta pomiędzy Spółką a Gminą Miejską Kraków w roku 2007. Do dnia dzisiejszego Spółka nie otrzymała wypowiedzenia powyższej umowy, dlatego wiąże ona obydwie strony, tak więc Gmina nie może arbitralnie usunąć Wisły Kraków ze stadionu bez zachowania procedur przewidzianych umową dzierżawy.

WISŁA KRAKÓW SA

--------------------------------------------------------------
:cheers:.

_____________
salto angel ... to już problem Sz. Pana Prezia Jacka M.
 

·
WWA / KRK
Joined
·
2,660 Posts
zietarscy1 - No nie mogę :D Jak niby stadion jest ukończony, jak nie ma systemu oddymiania i jest mnóstwo niedoróbek :D A poza tym super źródło ;) Bardzo obiektywne i prawdomówne.
 

·
Registered
Joined
·
139 Posts
Archi-Szopa 2011: naganność trzeba wyeksponowaćJuż po raz 11. wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia "Archi-Szopa" ogłaszamy społeczny plebiscyt na szkodliwą dla miasta architekturę.


Dwa hotele, jeden stadion, biurowiec Biprostalu i... budynki-wieszadła - to grono tegorocznych finalistów plebiscytu na najbardziej szkodliwe zjawiska w architekturze naszego miasta.


Przez prawie dwa tygodnie przyjmowaliśmy od naszych czytelników zgłoszenia obiektów, które ich zdaniem stanowią przykłady złej architektury. Spośród nich kapituła plebiscytu wybrała pięciu finalistów, którzy ubiegać się będą o miano Archi-Szopy 2011. Są to: hotele Hilton Garden Inn oraz Galaxy, zmodernizowany biurowiec Biprostalu i nowy stadion Wisły Kraków. Decyzją kapituły do tego grona włączone zostały także budynki-wieszadła (zwłaszcza dawne hotele Forum i Cracovia) wycięte z przestrzeni miasta poprzez owinięcie ich olbrzymimi reklamami.

całość :
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35812,10587161,Archi_Szopa__nagannosc_trzeba_wyeksponowac.html

FILM :http://vimeo.com/31640126

a tu link do głosowania : http://krakow.gazeta.pl/krakow/0,94785.html

.
 

·
Registered
庶民サンプル
Joined
·
12,879 Posts
Czyżbyśmy więc mogli oczekiwać rychłego wypowiedzenia obecnej umowy?
Nawet jak ją wypowiedzą, to do końca rundy Wisły ze stadionu nie wyrzucą. Takie umowy mają okres wymówienia, żeby od tak z dnia na dzień Wisła nie została bez stadionu, a stadion bez Wisły.

No i wieści o Wiśle z terazpasy.pl to jednak mało poważne są ;) Powielają kłamstwa miasta.
 

·
Registered
Joined
·
238 Posts
fot. Nikoletta Kula
wislakrakow.com

Wady ma ale zalety owszem też :).

__________
A co do porozumienia pomiędzy inwestorem(miasto z Panem Jackiem M.) a nowym użytkownikiem (Wisła Kraków) to wolałbym aby toczone były jednak nie przy pomocy mediów.
 

·
Banned
Joined
·
5,316 Posts

·
Registered
Joined
·
238 Posts
Czy to czasem nie efekt "fotoszopa", ten obrazek funkcjonuje w sieci od czasu gdy mieliscie czynne dwie/trzy trybuny...? Myli ci sie juz rzeczywistosc z fikcją ...
Nic mi się nie myli 2 pierwsze zdjęcia są realistyczne, a 3 to fotomontaż, ale całkiem realistyczny ... na realne zdjęcie 4 wypełnionych trybun trzeba poczekać do ciekawszego meczu :cheers:
Iron Maiden zagra na otwarcie stadionu?
No właśnie kogo nam Imć Prezio zaproponuje !? W Poznaniu był Sting.
 
16501 - 16520 of 16550 Posts
Top