SkyscraperCity banner

16541 - 16550 of 16550 Posts

·
Registered
Joined
·
2,359 Posts
O ile zupelnie mi nie po drodze z tym klubem, o tyle uważam, że nalezy wyłożyc ta kasę i odkupić te prawa autorskie. Mleko sie wylalo, wabrali sobie kogo wybrali, ale na ten moment nie ma innego wyjscia. Zostawienie tego w rekach obecnego biura arch. nie mówiąc o daniu im dodatkowej roboty, będzie jedynie przesuwaniem w czasie tej kpiny. Bez wzgledu na to czy są chetni na przejecie stadionu jako operator czy nie są.

Pewnie będzie tak, że stadion zostanie dostosowany do funkcji biurowych, i po przejeciu za chwilę wylecą stamtąd spólki miejskie ... wskutek rosnącego czynszu.
No trudno, niech tak będzie. Może miasto pomysli w koncu nad swoją siedzibą z prawdziwego zdarzenia.
 

·
WWA / KRK
Joined
·
2,659 Posts
Na razie mowa jest niestety o odkupieniu praw "po taniości", ale z gwarancją zlecenia projektu przebudowy tej samej pracowni architektonicznej.
 

·
Registered
Joined
·
2,359 Posts
Heh, patrzac na naszych radnych którzy nie ogarniają należycie inwestycji za 600mln ... pewnie skonczy sie na tym, że co prawda odkupimy prawa, ale praw do nowych prac juz nie... i znowu bedziemy w dupie ... :nuts:
 

·
Registered
Joined
·
2,359 Posts
No jest. Dlatego pobierane są za jego użytkowanie opłaty. Czego nie rozumiesz?
 

·
Registered
庶民サンプル
Joined
·
12,879 Posts
50-100mln złotych na modernizację powierzchni biurowej na trybunie wschodniej?
Tam tego jest IIRC niecałe 2000m2. Toć za 100 baniek to można biurowiec postawić o większej powierzchni.

Takie rzeczy to tylko w wypadku tego trupiszcza, które powinno dostać dynamitem.
 

·
Registered
Joined
·
2,359 Posts
Chyba nie tylko, tam jeszcze beda cos grzebac z jakims wjazdem dla duzych gabarytów na potrzeby estrad koncertowych, podobno nie da sie wjechac na murawę.
No i pewnie ten daszek...
 

·
WWA / KRK
Joined
·
2,659 Posts


Petycja w sprawie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie


Sz.P. prof. Jacka Majchrowskiego
Prezydenta Miasta Krakowa
Stadion Miejski im. Henryka Reymana to dla kilkudziesięciu tysięcy osób miejsce wyjątkowe - nasz drugi dom. Jako sympatycy Wisły Kraków chcielibyśmy, by obiekt, na którym swoje mecze rozgrywa Biała Gwiazda, był powodem do dumy - dla naszego klubu i dla naszego miasta. Jest nam bardzo przykro, że zamiast tego stadion jest nieestetyczny, deficytowy i niefunkcjonalny. Jest nam smutno, że nie zrealizowano zapowiedzi z czasów budowy stadionu, mówiących o otwarciu punktów usługowych i gastronomicznych, możliwości organizacji koncertów, powstaniu muzeum Wisły i o innych atrakcjach.

Jednocześnie z wielkim niepokojem przysłuchujemy się zapowiedziom remontów przedstawianych przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa, sprowadzających się do wybudowania parkingów kubaturowych i adaptacji przestrzeni pod trybunami na biura dla urzędników. Koszty budowy Stadionu Miejskiego wyniosły ponad 640 mln złotych, tymczasem rzeczoznawca wycenił tę nieruchomość na 100 mln złotych. Obawiamy się, że działania zaproponowane przez ZDMK przyczynią się jedynie do dalszego obniżenia wartości tego obiektu.

Mając powyższe sprawy na uwadze zwracamy się do Pana Prezydenta z niniejszym apelem i prosimy o uwzględnienie w planach przebudowy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana następujących postulatów:

Całościowa koncepcja zagospodarowania
Wszelkie dalsze działania remontowe czy inwestycyjne związane ze stadionem powinny wynikać z kompleksowego planu dotyczącego całego obiektu. Cząstkowe rozwiązania przedstawiane obecnie nie będą skuteczne. Całościowy plan powinien być oparty na rzetelnych analizach ekonomicznych, powinien być skonsultowany z mieszkańcami i z Wisłą Kraków i powinien zawierać szczegółową wizję docelowego zagospodarowania całego obiektu i jego okolicy. Fundamentem dla tego planu powinna być:

Współpraca Wisły i Krakowa
Uważamy, że jedyną szansą na całościowe i korzystne dla wszystkich zagospodarowanie stadionu jest bliska współpraca Miasta i Wisły Kraków. Klub jest naturalnym gospodarzem stadionu. Apelujemy, by strategicznym celem przebudowy obiektu było doprowadzenie do sytuacji, w której Wisła Kraków może na komercyjnych warunkach zostać operatorem stadionu. Do tego, by obiekt był rentowny zarówno dla miasta, jak i dla klubu w roli operatora, niezbędna jest:

Poprawa funkcjonalności i rentowności
Apelujemy, by celem podejmowanych przebudów na stadionie było zwiększenie jego funkcjonalności i w efekcie poprawienie rentowności obiektu dzięki zewnętrznym dzierżawcom. Remonty powinny zmierzać do usunięcia przeszkód, które sprawiają, że obecnie na stadionie nie ma sklepów ani innych punktów usługowych dla mieszkańców. Uważamy, że zamiast biur dla urzędników na stadionie powinny funkcjonować restauracje, kawiarnie, puby, sklepy (w tym sklep klubowy Wisły Kraków), kluby fitness, centrum medyczne, różnorodne punkty usługowe, muzeum klubowe.

Stadion dla mieszkańców
Wielką zaletą stadionu jest jego położenie w atrakcyjnej lokalizacji, przyciągającej mieszkańców Krakowa. Bliskość Błoń, Parku Jordana i Miasteczka Studenckiego AGH sprawia, że w okolicy stadionu codziennie przebywa bardzo dużo osób. Jednak obecne urządzenie stadionu całkowicie zaprzepaszcza ten potencjał. Stadion od Parku Jordana odgradza płot bez wygodnego przejścia, od ul. Reymonta i od alei 3-ego Maja stadion oddzielają kolejne płoty i morze asfaltu. Apelujemy, by w planach przebudowy stadionu uwzględnić adaptację okolicy w sposób otwierający stadion na mieszkańców, zachęcający do przychodzenia na obiekt i korzystania z punktów usługowych, które docelowo powinny tam funkcjonować.

Nie dla parkingów kubaturowych
Apelujemy, by w pobliżu stadionu nie budować naziemnych parkingów kubaturowych. Uważamy, że obiekty takie doprowadzą do zdewastowania bezcennej przestrzeni publicznej, jaką są okolice stadionu (Błonia, Park Jordana). Rozumiemy, że parkingi przy tak dużym stadionie są niezbędne, a jednocześnie mogą być cenne dla szerszej polityki transportowej miasta, uważamy jednak, że w rejonie stadionu zasadne jest wybudowanie parkingów podziemnych. Takie rozwiązanie nie zdegeneruje krajobrazu tej okolicy i jednocześnie pozwoli zachować na powierzchni sportowo-rekreacyjny charakter tego miejsca.

Powyższe postulaty przedstawiamy Panu Prezydentowi, jako wyraz naszej troski o dobro wspólne, jakim jest Stadion Miejski im. Henryka Reymana. Uważamy, że postulaty te mogą stanowić fundament dla dalszych prac, które sprawią, że stadion stanie się obiektem godnym 13-krotnego Mistrza Polski w piłce nożnej i godnym Stołeczno-Królewskiego Miasta. Deklarujemy swoją gotowość do wzięcia udziału w dyskusji oraz konsultacjach społecznych.

Socios Wisła Kraków
https://www.petycjeonline.com/socioswisla?uv=20090755

Zachęcam do podpisania wszystkich, którym zależy na tym, by obiekt w końcu został w odpowiedni sposób ukończony oraz zaczął być w pełni funkcjonalny.
 

·
WWA / KRK
Joined
·
2,659 Posts


Kraków. Siódma rocznica zawalenia części dachu na stadionie Wisły. Do dziś nie naprawiono usterki

Siedem lat temu, 29 stycznia 2013 r., zawaliła się część dachu trybun na miejskim stadionie Wisły Kraków. Później zdjęto zakończenia zadaszeń na wszystkich trybunach obiektu przy ul. Reymonta, by nie zagrażały bezpieczeństwu. Do dziś nie uzupełniono ubytków. Jest plan, by w końcu zrobić to w ramach planowanej modernizacji areny w ramach przygotowań do igrzysk europejskich w Krakowie w 2023 r.

Przypomnijmy, że pod koniec stycznia 2013 r. na stadionie Wisły spadający z wyższych trybun lód uszkodził poszycie zadaszenia niższych trybun południowej i północnej. Na szczęście do wypadku nie doszło podczas meczu, gdy na krzesełkach siedzieli kibice i nikt tamtędy w tym czasie nie przechodził.

Miało być tak, że zadaszenie trybun będzie odśnieżane za pomocą systemu, który je podgrzewa. Okazało się jednak, że system nie obejmował krańców dachu i ani śnieg, ani lód nie były tam rozmrażane.

Urzędnicy zlecili ekspertyzy dotyczące zadaszenia stadionu. Specjaliści stwierdzili, że topniejący śnieg może spadać z dachów wyższych trybun na dachy niższych, a nawet na dolne rzędy krzesełek. Było więc wyraźne zalecenie, by zdemontować nieogrzewane fragmenty poszycia. Zdjęto więc płyty poliwęglanowe z pochylonych, najbardziej wysuniętych w stronę murawy części zadaszeń nad trybunami. Roboty przeprowadzono na początku 2014 r., kosztowały 68 tys. zł.

- Daszki nie zostały zamontowane z powrotem, ponieważ opinia ekspercka wykazała wadę wykonawczą. Nie był to błąd projektowy - wyjaśniał nam później Paweł Musiał z firmy Archetus, mającej prawa do projektu stadionu.

Po usunięciu płyt z tworzywa sztucznego, stanowiących zakończenia dachów trybun, pozostały wystające z zadaszeń koszmarne metalowe kratownice. Do dziś nic się nie zmieniło.

Teraz problem zadaszeń trybun obiektu przy ul. Reymonta może zostać rozwiązany w ramach planowanej modernizacji stadionu Wisły przed igrzyskami europejskimi w 2023 r.
https://gazetakrakowska.pl/krakow-siodma-rocznica-zawalenia-czesci-dachu-na-stadionie-wisly-do-dzis-nie-naprawiono-usterki-zdjecia/ar/c1-14748416
 

·
WWA / KRK
Joined
·
2,659 Posts
Poland: Supporters demand consultation on Wisła stadium revamp

Wisła Kraków is still balancing on the edge, so supporters have engaged in a number of campaigns to support it. One of those considers how the stadium should be finished after years of neglect


Over a year ago in Krakow the situation seemed nearly hopeless – scammers got the club's shares, the board had fled and debt was accummulating. But a lot has happened since then. The fanbase came together around the club, broke Ekstraklasa's season ticket record and built the country's largest supporters' association, Socios Wisła Kraków, whose members collected over PLN 2 million in just a year to invest in their club.

With all this going on and Wisła consequently covering portions of its remaining debt, already in April of last year Wisła announced the will to take over full management of the stadium. But because the project was delivered in compromised quality and without a business plan, it requires significant upgrades before it becomes economically sustainable.

As it turned out, the city had already had its own plans by that time. Instead of commercial facilities – particularly under the vast east stand – the municipality wants to move some of its administration there. Instead of training fields behind the north and south stands (promised over a decade back) there's plan for multi-storey parking sites for 1,200 cars.Worth knowing, from the very start it was planned that parking behind both ends would be under ground, topped by training fields. However, rising cost and lack of private investors for the parking garages forced the city to drop the promised developments (which can be seen in the above rendering). Does that entitle the city to change plans freely, though?

Wisła protested against not being consulted on the issue and finding out about any plans through the media. To this day its appeals weren't officially included. As of today the plan is still to convert much of the stadium into an office building and deliver parking sites, which in Wisła's view will effectively block any future effort from the club to operate the stadium, which should be the desired scenario.

For this reason Socios Wisła Kraków have launched an online petition a few days ago in order to put pressure on mayor Jacek Majchrowski. They demand a thorough public consultation process on any changes at the stadium, for supporters and regular citizens alike. As of today the petition got over 7,000 backers.

Importantly, views of Wisła's fanbase are supported by part of the city council and local media, who think major decisions on the stadium's future should not be taken without listening to the populous.

It's worth noting that the stadium's multi-year reconstruction saw little to none consultation and ended up with mismanagement of historic proportions, seeing cost increase from PLN 90 million to some 650 million (official and final price tag was never revealed). And yet the stadium, just 9 years old, is in dire need of repairs and upgrades at all four stands. These can only take place once the city buys copyright of the design, which it 'forgot' to secure in the design contract.
http://stadiumdb.com/news/2020/02/poland_supporters_demand_consultation_on_wisla_stadium_revamp

Petycja: https://www.petycjeonline.com/socioswisla
 
16541 - 16550 of 16550 Posts
Top