SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1784 Posts

·
Moderator
12,232 Posts
Discussion Starter #1
Zakładam wątek, bo co jakiś czas pojawiają się pytania gdzie by tu kupić mieszkanie, żeby mieć dobry dojazd tu czy tam, jakąś infrę, usługi czy takie tam. Warto by to skanalizować w jednym miejscu, żeby się nie rozlewało na inne wątki.
I tak skończy się hejtem, NH na Ruczaj albo w jakiejkolwiek innej konfiguracji ale myślę, że warto spróbować ;)

·
Registered
1,548 Posts
Pomysl na temat nie jest zly, ale jesli juz pytac o lokalizacje, to warto byloby napisac cos wiecej, tj. jakie kryteria przy wyborze cenimy.
Inne mieszkanie bedzie dla zubozalego studenta, inne dla pracownika korpo, a jeszcze inne dla kogos, kto chce jesien zycia spedzic w Krakowie itd.

Konkretnie: pracuje w X, czas wolny spedzam w Y, moje fundusze to max Z, poruszam sie KI/KZ/rowerem/pieszo, przeszkadza/nie przeszkadza mi halas/zle powietrze etc.
Oczywiscie trzeba bedzie pilnowac, zeby temat nie zmienil sie w folder reklamowy deweloperow ;)

·
Everything is real
4,909 Posts
Myślę, że wątek nie jest zły. Jak ludzie piszą w wątku tramwajowym z prośbą o poradę to faktycznie może warto go zostawić na próbę. Chyba i tak zginie gdzieś w otchłani :)

·
Registered
185 Posts
A mi się idea takiego wątku podoba (gdyż obecnie sam jestem na etapie poszukiwania czegoś sensownego w Krakowie). Aktualnie mieszkam na Czyżynach ale sami wiecie, że trzeba niestety z nich uciekać ze względu na to co wprowadza "wspaniałomyślny" budimex.

Wspólne dyskusje o konkretnych lokalizacjach/inwestycjach potrafią niejednokrotnie otworzyć oczy lub spojrzeć na coś z innej perspektywy.

Główne wymagania jakie mam to:
- mieszkanie ~80-90m2
- garaż/miejsce postojowe w garażu
- sensowny dostęp do Komunikacji Zbiorowej (preferowany tramwaj)
- infrastruktura typu sklepy w okolicy
- brak wszędobylskiego betonu (choć trochę zieleni w okolicy)

Pytanie tylko czy przy takich wymaganiach jestem wstanie znaleźć coś w Krakowie?
Ktoś może coś polecić? Konkretną inwestycję albo sensowną okolicę?

·
Everything is real
4,909 Posts
^^ Wilga Park ;) Do Tesco blisko , do Matecznego i Kapelanki tez gdzie masz KM , zieleni sporo , wady to chyba tylko smieciowa Wilga ;)

Widoki z okien po prostu cudne.

·
Registered
528 Posts
może Bre Locum przy Dąbskiej, są plusy i minusy. Zależy z której strony, może być zieleń, ale może być i beton. Komunikacja w zasięgu 5 minut na piechotę. Sklepy/usługi: jest fresh, przedszkole, potem Plaza. Sklepiki przy skrzyżowaniu Mogilska/Meissnera no ale to trzeba podejść.

·
Registered
43 Posts
Temat uważam za ciekawy. Ze swojej strony zapytam jakie macie opinie na temat inwestycji DOM-BUDu przy skrzyżowaniu Dobrego Pasterza i Bohomolca?

·
Registered
185 Posts
Przeniesienie dla mnie nie stanowi większego problemu - choć nie ukrywam że w Czyżynach się kiedyś "zakochałem".

Nowe Dąbie II (SEMACO) niestety odpada. Max metraż to chyba 71m2 z tego co pamiętam.

Nowe Dąbie II (mLocum) wstępnie brałem pod uwagę. Muszę wybrać się do biura sprzedaży i zobaczyć plan osiedla + okolicy.

Wilga Park 2 - ciekawe, będę drążył jeszcze ten temat.

Temat uważam za ciekawy. Ze swojej strony zapytam jakie macie opinie na temat inwestycji DOM-BUDu przy skrzyżowaniu Dobrego Pasterza i Bohomolca?
Osobiście za dom-budem nie przepadam bo budują straszne szafy (zupełnie bez polotu). Dodatkowo jest u nich słabo z otoczeniem bloków.. Głównym kryterium jest to czego szukasz?

·
Moderator
12,232 Posts
Discussion Starter #12
Wilga Park ma jeden minus, jeśli myślisz o dzieciach - niezbyt szczęśliwe dojście do szkół.
Albo Podwawelskie - kluczenie wąskimi uliczkami wzdłuż ogródków działkowych, albo Lipińskiego, wtedy dwukrotne przekraczanie ruchliwej ulicy.
Ale poza tym lokalizacja bardzo zacna.

·
Registered
35 Posts
Czesc,
tez jestem na etapie poszukiwania mieszkania w Krakowie i to forum bardzo mi w tym pomaga, a nieniejszy watek moze okazac sie jeszcze bardziej przydatny.
Obecnie Wilga Park jest u mnie numerem jeden. Jedyne obawy mam co do tego czy okolica nie zostanie zabudowana. Co prawda tereny na poludnie od budynkow sa objete planem i nie ma tam mozliwosci zabudowy, ale juz po drugiej stronie rzeki (tam gdzie powstaje osiedle FI oraz juz istnieje jakies osiedle) sa nie objete planem. Wciaz istnieja tam jakies male zaklady przemyslowe, ktore moga zostac 'wypchniete' przez developerke, co moze popsuc widoki z okien.
Inna ciekawa inwestycja wg mnie jest 'Dom pod Wilga' Echo Inv. Co prawda chyba jeszcze nawet nie maja pozwolenia na budowe, ale lokalizacja (rejon mostu Rejtana, ul. Przedwiosnie) bardzo ciekawa.
Pozdrawiam.

·
Registered
307 Posts
A mi się idea takiego wątku podoba (gdyż obecnie sam jestem na etapie poszukiwania czegoś sensownego w Krakowie). Aktualnie mieszkam na Czyżynach ale sami wiecie, że trzeba niestety z nich uciekać ze względu na to co wprowadza "wspaniałomyślny" budimex.

Wspólne dyskusje o konkretnych lokalizacjach/inwestycjach potrafią niejednokrotnie otworzyć oczy lub spojrzeć na coś z innej perspektywy.

Główne wymagania jakie mam to:
- mieszkanie ~80-90m2
- garaż/miejsce postojowe w garażu
- sensowny dostęp do Komunikacji Zbiorowej (preferowany tramwaj)
- infrastruktura typu sklepy w okolicy
- brak wszędobylskiego betonu (choć trochę zieleni w okolicy)

Pytanie tylko czy przy takich wymaganiach jestem wstanie znaleźć coś w Krakowie?
Ktoś może coś polecić? Konkretną inwestycję albo sensowną okolicę?
tak przeglądałem temat i nagle z pomocą przyszedł mi wujek google, który wrzucił mi reklamę ATAL

może Bagry Park?
wygląda nieźle, tramwaj jest i nawet zalew nie tak daleko (choć może nie aż tak blisko jakby nazwa wskazywała:) )
są duże mieszkania w całkiem niezłych cenach
http://www.bagrypark.pl/pl/inwestycja/ceny_mieszkan/

tak czy owak powodzenia, ja już mam to na szczęście za sobą ;)

·
Everything is real
4,909 Posts
Czesc,
tez jestem na etapie poszukiwania mieszkania w Krakowie i to forum bardzo mi w tym pomaga, a nieniejszy watek moze okazac sie jeszcze bardziej przydatny.
Obecnie Wilga Park jest u mnie numerem jeden. Jedyne obawy mam co do tego czy okolica nie zostanie zabudowana. Co prawda tereny na poludnie od budynkow sa objete planem i nie ma tam mozliwosci zabudowy, ale juz po drugiej stronie rzeki (tam gdzie powstaje osiedle FI oraz juz istnieje jakies osiedle) sa nie objete planem. Wciaz istnieja tam jakies male zaklady przemyslowe, ktore moga zostac 'wypchniete' przez developerke, co moze popsuc widoki z okien.
Inna ciekawa inwestycja wg mnie jest 'Dom pod Wilga' Echo Inv. Co prawda chyba jeszcze nawet nie maja pozwolenia na budowe, ale lokalizacja (rejon mostu Rejtana, ul. Przedwiosnie) bardzo ciekawa.
Pozdrawiam.
Na tym odcinku chyba Wilga strasznie smierdzi.

·
przestrzeń-ludzie-miasto
3,449 Posts
Kto by pomyślał... Był kiedyś taki serwis, który pomagał znaleźć mieszkanie w kr według obiektywnych kryteriów, ale pies z kulawą nogą się nim nie interesował :)

·
little idiot
4,037 Posts
Kto by pomyślał... Był kiedyś taki serwis, który pomagał znaleźć mieszkanie w kr według obiektywnych kryteriów, ale pies z kulawą nogą się nim nie interesował :)
Jak chodzi o wybór mieszkania, to obiektywizm nikogo nie interesuje;)

·
Registered
35 Posts
W inwestycji Wilg Park II ceny wahaja sie pomiedzy 7000, a 7600, na ostatniej kondygnacji sa po ponad 9000.
Ceny sa na stronie inwestycji.

1 - 20 of 1784 Posts