SkyscraperCity banner

1761 - 1780 of 1784 Posts

·
Registered
508 Posts
to raczej rzadkość, bo pośrednicy zastrzegają w umowie, żeby nie sprzedawać bezpośrednio z pominięciem pośredników, tak samo, żeby nie iść do innych pośredników
nie zawsze oczywiście ale jednak
Przepraszam ale czy ty żyjesz w USA? Oferty na wyłączność w Polsce to rzadkość

Olx i Gumtree to mi się kojarza jako portale gdzie ktoś chce sprzedać używany wózek albo szuka pracownika do koszenia trawnika.
OLX 19 stron sprzedaży prywatnych ogłoszeń mieszkań w Krakowie

Gumtree ponad 700 ogłoszeń.

·
Registered
2,789 Posts
Na facebooku są też potworzone fanpage/grupy gdzie można też znaleźć oferty wynajmu/sprzedaży mieszkań od osób prywatnych, które chcą wynająć/sprzedać prywatnie.

·
Registered
1,625 Posts
No to mam do was pytanie. Znalazłem wczoraj fajne mieszkanie (cena nie tyle zaporowa co absurdalna, ponad 14k/m w dobrej ale nie świetnej lokalizacji). Piszę że rynek wtórny ale rok budowy to 2021. Jak to możliwe? Podróżnik w czasie, czy może ktoś kupił na kredyt ale stracił pracę przez kryzys i chce opchnac?

·
Registered
483 Posts
OLX jest płatny jeżeli chodzi o wystawienie ogłoszeń. 90% ogłoszeń tam to jest przeklejka z OTODOM, które oferuje to w jednym z 'pakietów'.
Gumtree jest darmowe, ale interfejs beznadziejny. Są też inne darmowe strony typu Okolica.pl / adresowo.pl / bezposrednio.com.

^ Rok budowy to może być zwykły błąd. Choć jeżeli to stan deweloperski, ale sprzedawany przez osobę prywatną to swego czasu było bardzo dużo cesji umów deweloperskich, bo spekulanci kupywali co było licząc że z zyskiem opchną umowę zanim będzie konieczny wykup.

·
Registered
562 Posts
Pisze że rynek wtórny ale rok budowy to 2021. Jak to możliwe? Podróżnik w czasie, czy może ktoś kupił na kredyt ale stracił pracę przez kryzys i chce opchnac?
Albo podróżnik w czasie, albo nie sprzedaje mieszkania, tylko de facto jest gotowy za opłatą zrobić cesję umowy rezerwacyjnej.

·
Registered
508 Posts
wybacz dawno nie handlowałem mieszkaniami, a to co się spotkałem samemu i koledzy to tak mieliśmy
Z takim podejściem to i garnki za 5000 kupisz od domokrążcy. Pośdrednik zawsze powie, że trzeba podpisać umowę na wyłączność a mieszkań podpisanych na wyłączność jest promil.

·
Registered
2,384 Posts
Nie jest to wkręt, znam osoby, które tak robią. Wpłacasz np. 50 tysi jako rezerwację, a potem odsprzedajesz ten wkład powiedzmy za 70 (jeśli ceny idą szybko do góry, to możesz wystawić naprawdę dużo drożej). Nabywca jest zadowolony, bo ma mieszkanie szybciej, a sprzedający zarobi konkretną kasę.

·
Registered
1,625 Posts
Tzn w jaki sposób nabywca ma szybciej? Przecież developer da klucze w tym samym momencie, jak gdyby klient kupił od niego. Wydaje mi się ze ma w tym samym momencie ale 20k drożej.

·
Registered
2,384 Posts
Zauważ, że wiele mieszkań jest sprzedawanych jeszcze zanim powstanie dziura w ziemi. Kupujesz zwykle mieszkanie, która będzie gotowe najwcześniej za rok, a nieraz za dwa czy nawet trzy lata. Odkupując taki wkład masz już ten czas skrócony.

·
Registered
562 Posts
Jeśli kupujący nie miałby żadnego interesu, to by takie procedery nie miały po prostu miejsca - tak działa wolny rynek.

Korzyścią kupującego jest po prostu większy wybór mieszkań w późniejszym terminie - jest to spory problem, bo często gdy deweloper zakomunikuje ogółowi, że ma tyle i tyle mieszkań, to często już najfajniejsze mieszkania są zarezerwowane (zwłaszcza, gdy deweloper nie różnicuje cen, tylko wszystko sprzedaje w tej samej). Sam szukałem mieszkania na rynku pierwotnym ponad rok i właściwie przypadkiem znalazłem nowootwartą stronę inwestycji, gdzie były dostępne wszystkie mieszkania, więc mogłem wybrać które tylko chcę. Cała sprzedaż trwała 3-4 miesiące, pod jej koniec myślę, że znalazłbym chętnych do przejęcia mojej rezerwacji za kilka tysięcy.

Najbardziej jaskrawy przykład jaki znam, to inwestycja, chyba już oddana do użytku, przy Madalińskiego - gdy deweloper zaczął oficjalnie oferować mieszkania, to nie było już ani jednego z widokiem na Wisłę, a bez tego widoku były wszystkie dostępne. Wniosek jest oczywisty, że one nigdy nie były w otwartej sprzedaży oferowane.

·
Registered
1,625 Posts
Jeśli kupujący nie miałby żadnego interesu, to by takie procedery nie miały po prostu miejsca - tak działa wolny rynek.

Korzyścią kupującego jest po prostu większy wybór mieszkań w późniejszym terminie - jest to spory problem, bo często gdy deweloper zakomunikuje ogółowi, że ma tyle i tyle mieszkań, to często już najfajniejsze mieszkania są zarezerwowane (zwłaszcza, gdy deweloper nie różnicuje cen, tylko wszystko sprzedaje w tej samej). Sam szukałem mieszkania na rynku pierwotnym ponad rok i właściwie przypadkiem znalazłem nowootwartą stronę inwestycji, gdzie były dostępne wszystkie mieszkania, więc mogłem wybrać które tylko chcę. Cała sprzedaż trwała 3-4 miesiące, pod jej koniec myślę, że znalazłbym chętnych do przejęcia mojej rezerwacji za kilka tysięcy.

Najbardziej jaskrawy przykład jaki znam, to inwestycja, chyba już oddana do użytku, przy Madalińskiego - gdy deweloper zaczął oficjalnie oferować mieszkania, to nie było już ani jednego z widokiem na Wisłę, a bez tego widoku były wszystkie dostępne. Wniosek jest oczywisty, że one nigdy nie były w otwartej sprzedaży oferowane.
No właśnie to co napisałeś pokazuje całą patologie cesji. Tych fajnych mieszkań nie ma dostępnych u developera bo kupują je takie cwaniaczki i sprzedają drożej.

·
Registered
Kraków
4,625 Posts
klient nie ma wyjścia musi kupić u pośrednika, bo ci zarezerwowali wszystko co lepsze
więc jak masz ochotę na coś ponad "najgorsze w naszej ofercie" to kupujesz od pośrednika
chyba że ci się poszczęści i dorwałeś się do oferty 5 minut po wystawieniu na stronę www
ale też często deweloperzy współpracują z pośrednikami i jak udostępniają ofertę to ta już jest przebrana przez pośredników
więc nie mam żadnego interesu, żeby dawać zarobić pośrednikowi, ale muszę, nie mam wyjścia

·
Registered
2,384 Posts
Myślę, że jeszcze chwila i deweloperzy sami zaczną ukrócać powyższy proceder. Bo mogliby sami więcej zarobić. Prawdopodobnie wiele z tych sprzedaży poza wolnym rynkiem jest nagrywana poza wiedzą deweloperów przez ich własnych pracowników, więc pewnie w zarządach tych firm już główkują co z tym zrobić.

·
Registered
20 Posts
Myślę, że jeszcze chwila i deweloperzy sami zaczną ukrócać powyższy proceder. Bo mogliby sami więcej zarobić. Prawdopodobnie wiele z tych sprzedaży poza wolnym rynkiem jest nagrywana poza wiedzą deweloperów przez ich własnych pracowników, więc pewnie w zarządach tych firm już główkują co z tym zrobić.
Atal ma klauzulę zabraniającą cesji.

·
Registered
765 Posts
Pretensje to do banków, że nie chcą kredytować bloków czy galerii bez "rezerwacji" mieszkań czy "rezerwacji" powierzchni handlowych. I deweloper, i pośrednik, i bank, i nabywca cesji zarobi. Młode parki kitrające na pierwsze gniazdko są na końcu łańcucha pokarmowego i tak to już jest skonstruowane ;)

·
Registered
241 Posts
A gdzie sa te ogloszenia bezposrednio od wlasciciela? Rzadko widuje je na portalach.
Adresowo.pl, tam jest najwięcej "prywatnych w prywatnych". Co do olx i gratki (i innych tego typu podobnych), to już wielokrotnie im zgłaszałem, że te niby prywatne, są tak naprawdę od pośredników.
Czasem piszą to wprost, a czasem można to wyczytać między wierszami.
Trzeba jednak pamiętać, co już zostało napisane wcześniej - w PL max 1/4 ogłoszeń jest bezp. od właściciela (choć to zależy od lokalizacji, w KRK to może będzie kilka %), co zresztą nie jest dziwne.

·
Registered
2,384 Posts
Dokładnie tak samo większość ogłoszeń motoryzacyjnych jest opisane jako "oferta od osoby prywatnej", a w rzeczywistości to handlarze mirki sprowadzający z Niemiec po 10 sztuk miesięcznie. Takie drobne kłamstewko. Pewnie agent nieruchomości uważa, że jest przecież osobą prywatną, skoro fizycznie on wystawia, to ogłoszenie jest od osoby prywatnej. A że przy okazji to przyciąga klientów, to już przypadek ;)

1761 - 1780 of 1784 Posts