SkyscraperCity banner

41 - 60 of 162 Posts

·
Banned
16,259 Posts
Ech, Harpun.... czy jakby pod spodem było metro, a powyżej 40 pięter biurowca - to by było ok??? ;)
Zaczepiasz, a nawet nie wiesz do czego piję - w kopali się na 4 metry i robią z tego wielka ciekawostkę, jakby to była jakaś nowość.. Jak już tak panicznie boją się utraty widoku na wawel to wkopali by się na 15 metrów i zrobili normalne trybuny, to to, do czego jest podobne, w stanach każdy College na takie obiekty w standardzie jako salę do rozgrywek międzyszkolnych.. Przywołał 40 pięter i metro - jest takie powiedzenie "Głodnemu chleb na myśli"

·
Registered
12,212 Posts
Ale po co chcesz tam jakąś wielką halę?? Mamy Tauron Arenę i niezależnie od preferencji klubowych hala na 4-5tys osób bardziej przydałaby się Wiśle, której koszykarki regularnie grają w Eurolidze...Cracovia stoi lepiej hokejowo i mają dość porządne lodowisko z trybunami i niedawno odnowione...czy zastanawiałeś się w ogóle jaka ma być funkcja tego obiektu?? To nie ma być kolejna miejska hala widowiskowa na wielkie koncerty i wydarzenia...

·
Everything is real
4,908 Posts
Jestem zadowolony, że mogłem podpisać umowę na budowę kolejnego obiektu sportowego. Będzie to hala dla wszystkich sportowców, choć głównie dla osób niepełnosprawnych. To daje możliwość rozwoju i poprawi dostępność młodzieży do sportu, a tutaj mamy pole do popisu – podkreśla minister Adam Korol.
Będą tam trenować paraolimpijczycy :)
...

·
Rzeczpospolita Niedasie
5,480 Posts
O lodowisku Cracovii można dużo powiedzieć, ale na pewno nie to, że jest porządne... Mam nadzieje, że po modernizacji torów dobudują w przynajmniej drugą taflę, bo w miastach podobnej wielkością normą są lodowiska z 3 pełnowymiarowymi "lodami". A w Krakowie, który jest stolicą "nastawionej na sporty zimowe" Małopolski, jest tulu chętnych że jedyne "sloty" dla niektórych na treningi i rozgrywki to 6:00 albo 23:00. :crazy:

·
Registered
2,816 Posts
Discussion Starter #50
Odchodząc od spraw klubowych, to na każde 300 tyś mieszkańców powinno przypadać jedno pełnowymiarowe kryte lodowisko, a mamy tylko jedno.

Ale po co chcesz tam jakąś wielką halę?? Mamy Tauron Arenę i niezależnie od preferencji klubowych hala na 4-5tys osób bardziej przydałaby się Wiśle, której koszykarki regularnie grają w Eurolidze...Cracovia stoi lepiej hokejowo i mają dość porządne lodowisko z trybunami i niedawno odnowione...czy zastanawiałeś się w ogóle jaka ma być funkcja tego obiektu?? To nie ma być kolejna miejska hala widowiskowa na wielkie koncerty i wydarzenia...
Lodowisko na Siedleckiego, to się nadaje.. do szkolenia młodzieży i treningów.

Myślisz czemu mecze Hokejowej ligi mistrzów były rozgrywane nie na Siedleckiego??

Niezależnie od preferencji klubowych, hala na +5 tysięcy powinna powstać dla drużyny hokejowej, jak i koszykarek.
Te obiekty się po prostu nadają tylko do zawodów grup młodzieżowych i treningów.

A co do Kraków Areny, już teraz mówi się, że w przyszłości powinien powstać drugi taki obiekt, choć sam jestem ciekaw jak wpłynie na krakowską arenę, otwarcie tej w Gliwicach.

·
Banned
16,259 Posts
Popatrz na ten projekt, 2 hektary zalane betonem, widownia na na około 1000 osób max, parking , nie wiadomo gdzie, i czy jest w ogóle przewidziany, zupełny przerost formy nad treścią, jak ten obiekt będzie się utrzymywał? W krakowie jest potrzeba druga hala na 4 - 5 tyś widów, ta wygląda na to że będzie tylko strikte treningowa, druga już treningowa Cracovii, a gdzie rozgrywki i mecze? Jedyna nadzieja w Wiśle, tam jest szansa ze względu na warunki zabudowy na normalną hale, a nie kolejną szkoleniową

Kiedy drugie ICE??
Już niedługo, w planach jest już filharmonia

·
Banned
8,060 Posts
a czy jest w Krakowie basen publiczny, przynajmniej 25 metrowy, chodzi mi bardziej o centrum miasta

·
Registered
Kraków
3,868 Posts
Wysokość idealna
Pozwole sobie mieć odmienne zdanie, wyższe o kilka metrów mogło by być, a tak ledwo widać zza wałów czy nawet zza skanskowego ogrodzenia przy ulicy (jak by ktoś nie wyczuł to przesadzam z tym "nie widać" ale chyba wiadomo o co mi chodzi)

41 - 60 of 162 Posts