Skyscraper City Forum banner

Corten jest okej? :cheers:

1 - 20 of 23 Posts

·
Banned
11,993 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Projekt - Lewicki & Łatak

Realizacja - Skanska

Koszt - 38 mln. zł

Powierzchnia - 5100 m2

Pojemność - 788 osób

Lata budowy - 2016-2018 tj. 26 miesiecy

Zdjęcia - nieoceniony Tomeyk

IMGP1757 by Tomasz Mazoń, on Flickr

IMGP1756 by Tomasz Mazoń, on Flickr

IMGP1746 by Tomasz Mazoń, on Flickr

IMGP1753 by Tomasz Mazoń, on Flickr

IMGP1745 by Tomasz Mazoń, on Flickr

IMGP1760 by Tomasz Mazoń, on Flickr

IMGP1758 by Tomasz Mazoń, on Flickr

IMGP1761 by Tomasz Mazoń, on Flickr

IMGP1742 by Tomasz Mazoń, on Flickr

IMGP1741 by Tomasz Mazoń, on Flickr

IMGP1736 by Tomasz Mazoń, on Flickr

IMGP1734 by Tomasz Mazoń, on Flickr

IMGP1727 by Tomasz Mazoń, on Flickr

IMGP1763 by Tomasz Mazoń, on Flickr

IMGP1750 by Tomasz Mazoń, on Flickr

z lotu ptaka

Hala 100-lecia Cracovii 1 Kraków 31gru2017 flickr by WypalaczRafal, on Flickr

wnętrza (zdjęcia tego nie oddają, jest panorama na miasto ;))

więcej zdjęc ;)

·
Registered
2,368 Posts
Świetny budynek..., cieszy tym bardziej, że w tak ważnym miejscu :)

·
Moderator
13,742 Posts
Bardzo mi się ten budynek spodobał - nie jest to może klasa Cricoteki, bo też nie odkrywa nowych lądów, ale bardzo zgrabny, świetnie wpasowany w miejsce, doskonale współgra z otoczeniem (może poza stroną dla dostaw, ale i tak całkiem zgrabnie to rozwiązano, wprowadzając surowy beton) które to otoczenie w obrębie działki ładnie ukształtowano, poza tym na fasadzie króluje corten, a ja corten uwielbiam :)
Popieram Gatsby'ego.

·
Registered
69,502 Posts
Mnie siakoś nie porywa. Sprytne rozwiązanie z tym rdzawym kolorem - prawdziwa rdza niestraszna ;) - choć z drugiej strony już na wstępie wygląda jak pordzewiały :nuts:. Ta nieregularna linia dachu to wszystko co ma ten budynek do zaoferowania obserwatorowi - nie za wiele. Skala też nie powala. Ikona na 10? Olaboga! 6,5/10 - bo ogólnie przyjemne, ale nie do zapamiętania i rozmyślania po nocach...

·
Registered
3,508 Posts
^^ to nie tak.

Corten wyglada naprawde niezle i zdecydowanie to jeden z plusów tego budynku. Ale najwaziejszy to fakt umieszczenia tego budynku przy błoniach, schowanie go ponizej gruntu i wkomponowanie bardzo nowoczesnej formy w otoczenie.

·
Human Traffic
5,832 Posts
Mnie siakoś nie porywa. Sprytne rozwiązanie z tym rdzawym kolorem - prawdziwa rdza niestraszna ;) - choć z drugiej strony już na wstępie wygląda jak pordzewiały :nuts:. Ta nieregularna linia dachu to wszystko co ma ten budynek do zaoferowania obserwatorowi - nie za wiele. Skala też nie powala. Ikona na 10? Olaboga! 6,5/10 - bo ogólnie przyjemne, ale nie do zapamiętania i rozmyślania po nocach...
Tu akurat obowiązuje niska linia zabudowy że względu na osie widokowe, dlatego też stadion Cracovii znajdujący się na tej samej linii jest tak niski ;) to jest akurat plus, że pomimo skali obiekt z widoku Błoń hala sprawia kameralne wrażenie

·
Registered
69,502 Posts
To nie tak.

Corten wygląda naprawdę nieźle i zdecydowanie to jeden z plusów tego budynku. Ale najważniejszy to fakt umieszczenia tego budynku przy błoniach, schowanie go poniżej gruntu i wkomponowanie bardzo nowoczesnej formy w otoczenie.
Tu akurat obowiązuje niska linia zabudowy że względu na osie widokowe, dlatego też stadion Cracovii znajdujący się na tej samej linii jest tak niski ;) to jest akurat plus, że pomimo skali obiekt z widoku Błoń hala sprawia kameralne wrażenie
^^
Okej, to są Wasze lokalne uwarunkowania - Wasz odbiór jest też inny przez kontekst miejsca, oczekiwania i potrzeby. Ja oceniam to co widać (bez zaglądania pod kołderkę) :|. A widzę przyzwoity, kameralny obiekt, ale bez efektu łał - stąd ocena bliżej połowy skali niż szczytu.

·
Registered
3,508 Posts
^^
Okej, to są Wasze lokalne uwarunkowania - Wasz odbiór jest też inny przez kontekst miejsca, oczekiwania i potrzeby. Ja oceniam to co widać (bez zaglądania pod kołderkę) :|. A widzę przyzwoity, kameralny obiekt, ale bez efektu łał - stąd ocena bliżej połowy skali niż szczytu.
wiesz, co, w sumie to to, co napisałeś ma sens i juz chciałem Ci przytaknąć i przyznać rację, ale zanim to zrobiłem zobaczyłem, że to cudo poznańskiej architektury:

oceniłeś na..... 9

pozostaje mi jedynie skomentować. :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Pan Obiektywny, hahah.

·
Registered
69,502 Posts
wiesz, co, w sumie to to, co napisałeś ma sens i już chciałem Ci przytaknąć i przyznać rację...
^^
Albo się z mną zgadzasz albo nie - Twoja sprawa - tak jak moje oceny są moją sprawą. Ja się śmiać z żadnych ocen nie zamierzam - no, ale to kwestia kultury i pewnego poziomu, który niestety nie jest powszechny nawet na tak szacownym Forum :doh:.

Nie jestem nieomylny i chętnie rozmawiam o spostrzeżeniach swoich i innych, o szczegółach - no, ale nie na takim poziomie jaki proponujesz :nuts:.

Dziś MM dałbym max 6 - bo miało potencjał w planach, ale rzeczywistość jest trochę inna. Wystarczy jednak trochę przymrużyć oczy i jest nawet, nawet... Efekciarsko, choć trochę plastikowo. Zwłaszcza nocą - bo iluminacja jest fajna. A w kwestii lokalnych uwarunkowań - zastąpiło tymczasową blaszaną konstrukcję - straszny koszmarek więc radość lokalsów jest trochę większa niż dla oceniających z zewnątrz.

·
Registered
3,508 Posts
^^

czy dobrze rozumiem, że daleś 9 za wizualizacje, mimo, że oceniałeś realny budynek? A to jeszcze ciekawiej :)

Z tego co piszesz, wyśmianie podwójnych standardów jest dla Ciebie brakiem kultury - musze to zapamiętać.

I na koniec, abstrahując już od powyższej utarczki na słowa - naprawde jestem w stanie zrozumieć lokalny patriotyzm i gdybyś powiedział, że "poznańskim budynkom daję 4 punkty więcej niż innym" to byłoby dla mnie ok. Ale najgorsze jest to, że ty starasz się bronić kandydata do Makabryły, budynek który jest przedmiotem drwin i podśmiechujek. W takiej sytuacji szanse na jakikolwiek dialog miedzy nami są bliskie zera.

Dobra, nie zaśmiecajmy wątku. Z mojej strony tyle.

·
Registered
69,502 Posts
czy dobrze rozumiem, że daleś 9 za wizualizacje, mimo, że oceniałeś realny budynek? A to jeszcze ciekawiej :)
^^
Źle rozumiesz...

Z tego co piszesz, wyśmianie podwójnych standardów jest dla Ciebie brakiem kultury - musze to zapamiętać.
^^
Tez muszę zapamiętać, że tworzysz własne wizje i opierasz na nich wnioski - czyli nie ma dyskusji bo rozmawiasz sam ze sobą :doh:.

I na koniec, abstrahując już od powyższej utarczki na słowa - naprawde jestem w stanie zrozumieć lokalny patriotyzm i gdybyś powiedział, że "poznańskim budynkom daję 4 punkty więcej niż innym" to byłoby dla mnie ok. Ale najgorsze jest to, że ty starasz się bronić kandydata do Makabryły, budynek który jest przedmiotem drwin i podśmiechujek. W takiej sytuacji szanse na jakikolwiek dialog miedzy nami są bliskie zera.
^^
Widzę, że jesteś zdania - że większość ma zawsze rację, a miliony much nie mogą się mylić ;). Ja jestem innego zdania. Twoje zdanie - Twoje prawo, moje - moje. Ja natomiast nie udowadniam że się mylisz, nie podkopuję Twojej oceny. Ot i cała różnica.

W Miss panuje dziwna zasada, że z 10tek tłumaczyć się właściwie nie trzeba, ale z ocen poniżej 8 - ro już trzeba być nieskazitelnym, nieomylnym i mieć twarde 4 litery bo zaraz się jakiś znajdzie co zechce zdeprecjonować ocenę, albo i jeszcze całego oceniającego :bash:.

Zbrzydł mi ten "standard krakowski" - postaram się trzymać na dystans.

·
Premium Member
Saskie ulice, Kępe ścieżki
17,130 Posts
Budynek bardzo dobry. Ale przestrzeń publiczna fatalna. Od frontu nikomu nie potrzebne schody. Od zaplecza też co chwilę schody. Taras na dachu (jeszcze z takim widokiem) fajna rzecz, ale mogłoby coś się tam dziać. Jakieś ławki, zieleń dająca cień. Dach również możnaby jakąś zielenią pokryć. Zieleń wokół budynku również żadna. Wrzucono budynek tak w przestrzeń i nic z nią nie zrobiono. Wyjściowo 8,5/10 za przestrzeń odejmuję jeden punkt.

1 - 20 of 23 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.