SkyscraperCity Forum banner

Cracovia

Status
Not open for further replies.
1 - 17 of 17 Posts

·
Centuś
Joined
·
3,408 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Kolejny krakowski klasyk. Nie jest to mój ulubieniec, ale niektórzy za nim szaleją

Hotel Cracovia

Hotel Cracovia - hotel w Krakowie, położony przy ul. Marszałka Ferdynanda Focha. Obecnie należy do sieci hotelowej Orbis.

Został wybudowany w latach sześćdziesiątych XX wieku według projektu Witolda Cęckiewicza, ówczesnego architekta miasta Krakowa. Budowa na podmokłym terenie blisko zasypanego starorzecza Rudawy początkowo napotkała problemy (wsiąkły fundamenty), które rozwiązano podejmując decyzję o budowie hotelu na żelbetonowej płycie.
 

·
Centuś
Joined
·
3,408 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Ja bym go ocenił w ten sposób. Główne fasady 8.5. Za tandetne PRLowskie wykonastwo -0.5. Boczne ściany -1. Charakterystyczne dla większości architektury PRL, nieznaczne odcięcie od ulicy -0.5. Co daje razem 6.5. Osobiście przyjmuję, że 5/10 dostają budynki które są na granicy straszenia, 7/10 dostają pozytywne wypełniacze. Cracovia jest gdzieś pomiędzy, zdecydowanie bliżej pozytywnego wypełniacza, ale przydało by mu się solidne odpicowanie.
 

·
Registered
Joined
·
15,659 Posts
uwielbiam :cheers:

9/10

Ocenę zaniżają boczne ściany.

A co do renowacji, ja wolę poczekać na lepsze czasy, teraz mogą ten budynek po prostu zniszczyć...
 

·
**** Skyscraperus
Joined
·
22,382 Posts
2.

Mam dość reliktów PRLu w dziale MISS POLSKI. Powinniśmy założyć prócz zabytków i MISS POLSKI (np. po 89) dział PRL. (Od wojny do 89).

Teraz robi się syf. To dobry budynek, ale ja chcę tutaj oceniać BRE i inne cuda ;)
 

·
Pesymista i cynik.
Joined
·
2,877 Posts
Zonc. Może założymy wątek Miss Bydgoszczy? Nie uważasz że przesadzasz? Cracovia zasługuje na miejsce tutaj podobnie jak i BRE. Niektórym się podoba. Ja mu daję 5/10 ni to grzeje ni to ziębi. Widuję go codziennie i bardziej mnie porywa gmach Muzeum narodowego po drugiej stronie ulicy. Choć jak na PRL, to jest niezły.
 

·
Registered
Joined
·
2,722 Posts
Długa deska położona na ziemi. Podobny trochę do poznańskiego hotelu Merkury przed ostatnią przebudową.
6 za elewację;
8 za wnętrze;
1 za urbanistykę;
Łącznie 5/10.
 

·
'less is more'
Joined
·
6,087 Posts
Świetny projekt, ale wykonanie i obecny stan techniczny tragiczny. Mogę dać maksymalnie 7/10, jak go z głową odremontują to znacznie podwyższe ocene.
 

·
Moderator
Joined
·
8,348 Posts
Wpadł mi w oko podczas zwiedzania Krakowa w zeszłym roku: niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu... Sądząc ze zdjęć, wewnątrz wygląda nieco lepiej, ale to żadne pocieszenie. 3/10
 

·
Pobierowo jest OK!
Joined
·
12,533 Posts
1 - 17 of 17 Posts
Status
Not open for further replies.
Top