SkyscraperCity banner

Cracovia

Status
Not open for further replies.
1 - 17 of 17 Posts

·
Centuś
3,369 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Kolejny krakowski klasyk. Nie jest to mój ulubieniec, ale niektórzy za nim szaleją

Hotel Cracovia

Hotel Cracovia - hotel w Krakowie, położony przy ul. Marszałka Ferdynanda Focha. Obecnie należy do sieci hotelowej Orbis.

Został wybudowany w latach sześćdziesiątych XX wieku według projektu Witolda Cęckiewicza, ówczesnego architekta miasta Krakowa. Budowa na podmokłym terenie blisko zasypanego starorzecza Rudawy początkowo napotkała problemy (wsiąkły fundamenty), które rozwiązano podejmując decyzję o budowie hotelu na żelbetonowej płycie.

·
Centuś
3,369 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Ja bym go ocenił w ten sposób. Główne fasady 8.5. Za tandetne PRLowskie wykonastwo -0.5. Boczne ściany -1. Charakterystyczne dla większości architektury PRL, nieznaczne odcięcie od ulicy -0.5. Co daje razem 6.5. Osobiście przyjmuję, że 5/10 dostają budynki które są na granicy straszenia, 7/10 dostają pozytywne wypełniacze. Cracovia jest gdzieś pomiędzy, zdecydowanie bliżej pozytywnego wypełniacza, ale przydało by mu się solidne odpicowanie.

·
Homo Skyscraperus
22,125 Posts
2.

Mam dość reliktów PRLu w dziale MISS POLSKI. Powinniśmy założyć prócz zabytków i MISS POLSKI (np. po 89) dział PRL. (Od wojny do 89).

Teraz robi się syf. To dobry budynek, ale ja chcę tutaj oceniać BRE i inne cuda ;)

·
Pesymista i cynik.
2,237 Posts
Zonc. Może założymy wątek Miss Bydgoszczy? Nie uważasz że przesadzasz? Cracovia zasługuje na miejsce tutaj podobnie jak i BRE. Niektórym się podoba. Ja mu daję 5/10 ni to grzeje ni to ziębi. Widuję go codziennie i bardziej mnie porywa gmach Muzeum narodowego po drugiej stronie ulicy. Choć jak na PRL, to jest niezły.

·
Registered
653 Posts
Długa deska położona na ziemi. Podobny trochę do poznańskiego hotelu Merkury przed ostatnią przebudową.
6 za elewację;
8 za wnętrze;
1 za urbanistykę;
Łącznie 5/10.

·
'less is more'
5,653 Posts
Świetny projekt, ale wykonanie i obecny stan techniczny tragiczny. Mogę dać maksymalnie 7/10, jak go z głową odremontują to znacznie podwyższe ocene.

·
Registered
396 Posts
Widziałem lepiej wyglądające hotele robotnicze. Przydałby mu się jakiś lifting.
Jak dla mnie to 3/10

·
SMS -Stoł. Miast. So
243 Posts
6/10 bo jak na PRL jakoś wygląda, gdyby go odnowić (szczegółnie boczne ściany) to myślę, że prezentowalby się ponad przeciętnie

·
Moderator
8,168 Posts
Wpadł mi w oko podczas zwiedzania Krakowa w zeszłym roku: niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu... Sądząc ze zdjęć, wewnątrz wygląda nieco lepiej, ale to żadne pocieszenie. 3/10

·
Pobierowo jest OK!
12,527 Posts
1 - 17 of 17 Posts
Status
Not open for further replies.