SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 3972 Posts

·
perfidus acutus
Joined
·
46,095 Posts
to chyba jakaś kampania "reklamowa". po południu murowany nr 1...

biedny ten Anglik. nie wiem, czy trzyma się tego lokalu z poczucia godności, czy bezradności...dobrze, że ktoś mu pomaga. o właścicielu się nie wypowiem, bo musiałbym bluzgać:tongue: nawet jeśli w grę wchodziły jakieś długi, to bez przesady...zwłaszcza, że umowa wygasa za 2 lata.
 

·
przestrzeń-ludzie-miasto
Joined
·
10,712 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Na stronie głównej krakowskiej Wyborczej:Dlaczego piszą co Kraków straci, a nie co zyska? A potem ci sami dziennikarze się dziwią, że działkowcy blokują różne rzeczy, np. zrobienie parku na Małych Błoniach :eek:hno:
 

·
Registered
Joined
·
11,783 Posts
^^Pytanie czy miasto, które nie ma obecnie pieniędzy faktycznie działki (za grube miliony ) przerobi na parki, czy raczej sprzeda deweloperom. Po za tym wyrok Trybunału jest jasny. Nie zostało zakwestionowane samo istnienie działek, ani prawa działkowców do nich. Tylko same zasady na jakich użytkowanie się odbywa.

To aż zbyt dobrze pokazuje, jak ważne dla naszych władz są parki.

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,11997142,Smierc_parku_w_Lobzowie__Beda_bloki_zamiast_drzew.html
 

·
przestrzeń-ludzie-miasto
Joined
·
10,712 Posts
Discussion Starter · #10 ·
^^ Wiem, ale działkowcy zablokowali MPZP, w którym miał być zapis o parku na Małych Błoniach. A wyrok TK wiadomo, że nie kwestionuje działek, ale artykuł jest niestety napisany w takim właśnie tonie, jakby kwestionował - już nawet sam tytuł - "gdy znikną działki".
 

·
przestrzeń-ludzie-miasto
Joined
·
46,993 Posts
Ale nie manipuluj. Teren przy Młynówce jest i był prywatny. Jasne, miasto powinno wykupić, ale nie jest to z pewnością sytuacja analogiczna do sytuacji z terenami działkowymi.
I tu pojawiają się dwie kwestie: pierwszy - w Krakowie największym problemem jeśli chodzi o zieleń publiczną jest właśnie brak stosownych terenów we władaniu miasta. Koszty założenia parku w dużej części zależą od kosztów gruntu w atrakcyjnych lokalizacjach. Gruntu, którego, żeby cała impreza miała ręce i nogi trzeba wykupić co najmniej kilka ha. A to mamy dopiero mały park "osiedlowy". Żeby założyć sensowny park rekreacyjny dla szerszego odbiorcy potrzeba co najmniej kilkadziesiąt ha. Więc jeśli piszemy o trudnej sytuacji finansowej miasta to trzeba także mieć na uwadze, że miasto posiadając wielkie tereny w miejscach predestynowanych na park musi wykupywać jeszcze dodatkowe, inne tereny.
Druga sprawa - dla terenów zieleni największym potencjalnie problemem jest prywatyzacja właśnie. Uwłaszczenie działkowców, jak niektórzy postulują to pewna zabudowa działek w perspektywie kilkudziesięciu lat. Miłości dziadka do ogródka nie muszą podzielać wnuki...
 

·
Registered
Joined
·
11,783 Posts
A co prywatność tego terenu ma do rzeczy? można było uchwalić odpowiedni MPZP, w którym nakazano by zachowanie obecnej funkcji tego terenu.
 

·
Registered
Joined
·
11,783 Posts
^^nawet jak owy park już istnieje?
 

·
perfidus acutus
Joined
·
46,095 Posts
Batman przecinał kable, grozi mu 5 lat więzienia

Piątek, 13 lipca (16:34)
Krakowska policja zatrzymała mężczyznę, który - przebrany za Batmana - przecinał kable uwięzionym w kamienicy lokatorom - ustaliła Superstacja. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

Jak dowiedziała się Anna Kutrzuba, dziennikarka Superstacji, właściciel kamienicy przy ul. św. Marka w Krakowie próbował usunąć lokatorów drogą sądową, ale przegrał. Postanowił więc uprzykrzać im życie. Poodcinał wodę, gaz i prąd, a drzwi wejściowe zamknął na klucz.

W kamienicy uwięził 73-letniego Brytyjczyka Johna Hadmana i 82-letniego Eugeniusza Krawczyka. Ponieważ lokatorzy mogli jeszcze dzwonić, właściciel kamienicy przebrał się za Batmana i zaczął przecinać kable.
more:
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/...l-kable-grozi-mu-5-lat-wiezienia,1821901,3320
 

·
46 & 2
Joined
·
15,835 Posts
^^Pięć lat w psychiatryku chyba :nuts:
 
1 - 20 of 3972 Posts
Top