SkyscraperCity banner

17441 - 17460 of 17505 Posts

·
wychodze na pole
420 Posts
nie zawsze się da - bo. np. kwestie własności gruntu....
zdaje sobie z tego sprawe, ale skoro i tak nic tam nie ma to miasto moglo sie dogadac z wlascicielem na etapie projektu, a mysle ze nawet teraz by sie dalo

dodatkowo pomiedzy wjazdem na estakade jest cypel ktory mozna by lekko obciąć i tez kilkadziesiąt centymetrow do zaoszczedzenia

·
Registered
2,438 Posts
Tak jest tunel ciepłowniczy - kiedyś można było nim chodzić. Wyglądał jak z niezłego horroru, ale skracał drogę. Nawet rowerem można było przejechać. Teraz jest zakratowany, bez możliwości wejścia

Tak to mniej więcej wyglądało.
Zrobiłem w tym tunelu tuż przed zamknięciem małą sesję pożegnalną.

To był bardzo dobry skrót. Spokojnie można było przejść, rowerem również bez problemu się jeździło i dało wyminąć z innym rowerem. Strop był odpowiednio wysoko. Chociaż trzeba przyznać, że jak pociąg jechał tuż nad głową to wrażenia były mocne. Oświetlenie też działało tam z różną skutecznością ;)

·
Registered
6,886 Posts
Fajnie widać, że co kawałek to inny czas powstania i inna technologia. Część z tych przęseł według wytycznych WKZ miała zostać zachowana lub, w razie bardzo prawdopodobnych problemów technicznych, przekazana do specjalistycznej placówki muzealnej.

Po zamknięciu przejścia północny koniec prezentuje się tak (maj 2018):

A ten słup to oczywiście również jest zapora przeciwczołgowa z ostatniej wojny.

·
Registered
693 Posts
zdaje sobie z tego sprawe, ale skoro i tak nic tam nie ma to miasto moglo sie dogadac z wlascicielem na etapie projektu, a mysle ze nawet teraz by sie dalo

dodatkowo pomiedzy wjazdem na estakade jest cypel ktory mozna by lekko obciąć i tez kilkadziesiąt centymetrow do zaoszczedzenia
Wystarczy nieuregulowany stan prawny i miasto nic nie mogło zrobić, to, że ktoś kosi trawę nie znaczy, że jest właścicielem

·
Registered
Kraków
3,945 Posts
a z tego co wiem to miasto bardzo nie lubi takich "wykupów" jak nie musi to urzędnicy się w to nie pchają, wręcz unikają jak ognia

·
Registered
459 Posts
swoją droga - to miejsce jest wkurzajace ,

namalowali farbą miejsce wylaczone z ruchu, a tak naprawe wsytarczylo 1-1,5metra przesunac chodnik i bylyby dwa pasy, za tym zwezeniem ruch w miare normalnie idzie (a wczesniej wszsytko stoi
Też ostatnio mnie to miejsce poirytowało. Prócz samej kwestii idiotycznego zwężenia do jednego pasa, dochodzą tam jeszcze roszady z autami wyjeżdżającymi ze sklepów, które zamiast dojechać do skrzyżowania, zmieniają 4 pasy na raz, żeby wjechać na estakadę. Należy zablokować taką możliwość, bo jest całkowicie zbędna i utrudnia życie innym.

Trzeba tam zrobić separator, który po pierwsze zmusi włączających się do ruchu z prawej strony do wykorzystania swojego pasa, bo ten zazwyczaj świeci pustkami i wyprowadzenia tego ruchu do skrzyżowania pod wiaduktem, gdzie mamy finalnie 4 pasy. Bez tego nawet nawet faktyczna korekta geometrii i utworzenie drugiego pasa pójdzie na marne, bo zaraz po wyjeździe ze sklepu ludzie będą się przepychali na estakadę:

·
Registered
157 Posts
Tam najlepsze są światła, które nigdy nie działały i wysepka przy wyjeździe z Krzywdy. Zobaczycie co się stanie jak udrożnią Witosa na TŁ, korek zacznie się od Bonarki. Wystarczyło jednak tylko trochę przesunąć chodnik. Planiści-urzędnicy.

·
wychodze na pole
420 Posts
wiem, ale dla naszych urzędników to zbyt skomplikowane :D
nie tylko dla nich, juz nie pamietam jaka to byla inwestycja, ale był artykuł gdzie podane ile milionow i na koncu ze czas przejazdu chyba tramwajow - skroci sie dzieki temu o 5 min - same komentarze o niegospodarnosci ze dla 5min tyle kasy wydawac - tylko wlasnie nikt nie przeliczył tego ze dziesiątki tysięcy osob na tym skorzystaja dziennie

·
Registered
6,886 Posts
Jeśli chodzi o tramwaje, to jeszcze jeden czynnik trzeba policzyć. Otóż skrócenie trasy o 5 min w jedną stronę oznacza, że na linię z taktem 5 minut potrzeba aż o dwie brygady mniej. Pomnożone przez wartość nowego wagonu to się przekłada na kilkanaście milionów złotych — a jeszcze można policzyć koszty eksploatacji.

·
Registered
2,438 Posts
Fajnie widać, że co kawałek to inny czas powstania i inna technologia. Część z tych przęseł według wytycznych WKZ miała zostać zachowana lub, w razie bardzo prawdopodobnych problemów technicznych, przekazana do specjalistycznej placówki muzealnej.

Po zamknięciu przejścia północny koniec prezentuje się tak (maj 2018):

A ten słup to oczywiście również jest zapora przeciwczołgowa z ostatniej wojny.
No tam to chyba każdy tor był budowany w innej technologii i czasie ;)

Teraz to już takiego klimatycznego przejścia nie trzeba skoro równolegle w pionie jest estakada, ale co się człowiek tamtędy nachodził to tyle miał niezapomnianych wrażeń :p

·
Registered
590 Posts
^^
Chodziłem tamtędy do dziewczyny - nocami był tam klimat nie gorszy jak w "Lśnieniu" :lol:
A mój teść to jeszcze mi opowiadał jak tamtędy normalnie samochodem przejeżdżał - to chyba jakieś 70 lata były o ile dobrze pamiętam jak mi mówił.

·
Registered
590 Posts
^^
Hm... wydaje mi się że miał na myśli tunel przy Gromadzkiej. Z tego co go zrozumiałem ten tunel nie od początku był zabudowany rurami ciepłowiczymi.
Ale... muszę go dopytać. Być może coś źle zrozumiałem, być może on też nie do końca już pamięta jak faktycznie było. Minęło pół wieku :)

·
Registered
6,886 Posts
„Upadek Techniki Krakowa” przyznaje rację Tobie: „Kolejny wiadukt istniał w ciągu ulicy Żołnierskiej, łącząc Płaszów z ulicą Prokocimską przy dworcu Płaszów. Ruch kołowy odbywał się tędy do lat 70-tych XX w. Właśnie z końcem lat 70-tych zbudowano wielką elektrociepłownię Łęg.” Natomiast ul. Wodna najwyraźniej utraciła ciągłość znacznie wcześniej: „Przejazd nimi jest niemożliwy, gdyż od strony ulicy Wielickiej wiadukt jest zasypany (stało się to najprawdopodobniej z końcem wojny).” Jeszcze dodam od siebie, że kolejnym dowodem możliwości przejazdu jest, że Niemcy zbudowali zaporę przeciwczołgową przy północnym końcu.

·
sceptyk
14,660 Posts

·
wychodze na pole
420 Posts
takie pytanie, jesli na stradomskiej nie ma ruchu tramwajow - pojazdy budowy i niektorzy stawali na torowisku jako parking, nie jest to wyznaczone miejsce do parkowania wiec w sumie teoretycznie nie musze kupowac bileciku?

17441 - 17460 of 17505 Posts